Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 marzec 2020 - 16:51

Nie czytasz wątku niestety. Odnosisz się do pojedyńczych wpisów. Wywiad z tym człowiekiem był wczoraj i wczoraj wypowiedział te słowa, o których powyżej. A 5 tygodni temu to raczej nikt nie się spodziewał takiego Armagedonu.

Czytam uważnie. Nadal nie rozumiem dlaczego słowa jakiego bankiera który powiedział w jakiejś TV że od 5 tygodni pracują nad czymś uważasz za pewnik? Bo pasują do Twojej teorii? Gdyby powiedział to właśnie 5 tygodni temu że pracują nad wycofywaniem gotówki aby ograniczyć roznoszenie wirusa to byłby namacalny dowód. A tak ta informacja jest mało wiarygodna. 

Koniec tematu spiskowego , jak dla mnie.


  • woblery L.E. i S.N. lubią to

#1242 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 16:59

Odchodzenie od gotówki to nie temat spiskowy. Minister Finansów chce ją ograniczać i jawnie to głosi.



#1243 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 17:01

Ja to bym chciał się zapytać gdzie są teraz ci wszyscy którzy darli łacha ze mnie i tego wątku przez dłuższy czas?

W Lidlu.



#1244 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 marzec 2020 - 17:03

Odchodzenie od gotówki to nie temat spiskowy. Minister Finansów chce ją ograniczać i jawnie to głosi.

@korol jak pisałem chyba parę stron wcześniej nie jestem przeciwny odchodzeniu od gotówki, jestem nawet za bo ograniczy szarą strefę , ja płacę uczciwie podatki i życzyłbym sobie aby płacili i inni, między innymi z tego utrzymywana jest służba zdrowia

Jedynie nie wierzę że od 5 tygodniu pracują nad tym w związku z zaistniałą sytuacją. 


  • Guzu i SzymusS lubią to

#1245 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 17:04

 Przez własną głupotę niektórzy narażają  siebie. Gorzej, że narażają też innych, zupełnie nie myśląc o konsekwencjach.

cytat z neta 

Finansowane z amerykańskich środków federalnych testy wykazały, że na powierzchni miedzianej koronawirus utrzymuje się przez cztery godziny, kartonowej przez dobę, a na plastikowej i stali nierdzewnej od dwóch do trzech dni. W powietrzu może unosić się do trzech godzin.

 



#1246 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 14 marzec 2020 - 17:07

https://www.money.pl...426333313a.html
Chcą zarobić na wirusie.
  • fish28 lubi to

#1247 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 17:10

@korol jak pisałem chyba parę stron wcześniej nie jestem przeciwny odchodzeniu od gotówki, jestem nawet za bo ograniczy szarą strefę , ja płacę uczciwie podatki i życzyłbym sobie aby płacili i inni, między innymi z tego utrzymywana jest służba zdrowia

Jedynie nie wierzę że od 5 tygodniu pracują nad tym w związku z zaistniałą sytuacją. 

 

Racja, pisałeś.
Nad odejściem oczywiście pracują już dłużej niż 5 tygodni. Nie jest to związane z chorobą, aczkolwiek epidemia daje jeden argument więcej

Wracając do plagi. W Warszawie zanotowałem spore odstępy w kolejce w Rossmanie. Podobnie żona miło zaskoczona. Masa znajomych przeszła na home office. Na ulicach wyraźnie mniej ludzi. Nad ranem jak jechałem do firmy (ścisłe centrum) nie widziałem żadnych imprezowiczów. Zwykle byli.


Użytkownik korol edytował ten post 14 marzec 2020 - 17:10

  • coma, S.N. i Viking lubią to

#1248 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 17:15

Jasne, że bardzo dobra decyzja z galeriami i restauracjami. Ale już chyba teraz można wspomnieć, że plotki o zamknięciu sklepów się nie potwierdziły. Chociaż sytuacja zmienia się z godziny na godzinę i zawsze wszystko może się zmienić. Nasz rząd wyciąga wnioski z innych przypadków poza jednym. Dalej nie mają jaj zamknąć kościołów

Mam nadzieje ze kazdy rozsadnie myslacy praktykujący katolik weźmie pod uwagę obecny stan i odpuści sobie msze ,Nawet moja mama zagorzala praktykujaca katoliczka powiedziala ze w tej sytuacji waznejsze jest zdrowie wlasne i bliskich .Ale na jeden z grup FB jedna mloda pani wrecz napadla na mnie ze mam taki a nie inny poglad na te sytuacje argumentujac to tym .ze sklepy tez sa otwarte ehhh .Juz jeden z NBA pajacowal teraz przeprasza kolegow ze mogl ich pozarazac https://sport.onet.p...-farona/le4pcfc


  • Tiur lubi to

#1249 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 marzec 2020 - 17:15

Sądzę, że w ramach walki z epidemią powinna być czasowo zniesiona penalizacja produkcji wszelkich płynów dezynfekujących własnym sumptem. Rodzimi bimbrownicy szybko by zażegnali kryzys. Na szczęście mam ze trzy flaszki denaturatu i trzy litry izopropanolu jakby były potrzebne ;)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1250 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 427 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 14 marzec 2020 - 17:21

https://www.money.pl...426333313a.html
Chcą zarobić na wirusie.

Nawet jeśli Orlen na tym zarobi, to wolę zapłacić 95zł za 5l ich produktu, niż kupić od internetowego janusza biznesu czy samemu robić z etanolu sklepowego...
  • lenny i Viking lubią to

#1251 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 marzec 2020 - 17:27

50 ml żelu antybakteryjnego który sobie od czasu do czasu kupowałem do pracy kiedy jeszcze był i kiedy nikt nie słyszał o koronawirusie kosztowało 2,99 - 3,49 w sieci Rossmann. Czy Orlen chce się dorobić? Nie sądzę.

#1252 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 17:37

https://www.money.pl...426333313a.html
Chcą zarobić na wirusie.

w sumie 5l za 100zl to nie jest jakaś kosmiczna cena  


  • coma lubi to

#1253 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 17:41

Sądzę, że w ramach walki z epidemią powinna być czasowo zniesiona penalizacja produkcji wszelkich płynów dezynfekujących własnym sumptem. Rodzimi bimbrownicy szybko by zażegnali kryzys. Na szczęście mam ze trzy flaszki denaturatu i trzy litry izopropanolu jakby były potrzebne ;)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

nie ma zakazu produkcji ducha puszczy  do wlasnego uzytku, nikt nie zabroni rozdawać bliźnim. czesc mozna uzyc zewnętrzne część wewnętrznie .



#1254 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 14 marzec 2020 - 17:41

Tak obserwuję od trzech dni, w sklepach, na poczcie, u żony w pracy. Ludzi mało, ruch w mieście mały. Faktycznie, w kolejkach do kasy czy do obsługi ludzie zachowują odstępy między sobą. No może poza wyjątkami. Mamy jedną, nie reformowalną grupę ludzi. Mam tu na myśli tych właśnie najbardziej zagrożonych. Jak zawsze mają do załatwienia niecierpiącą zwłoki sprawę, będą macać wszystko w sklepie. Kolejka do kasy będzie mniejsza jak wejdą ci na plecy albo wjadą wózkiem w dupę.
Ich trzeba na okrągło uświadamiać i tłumaczyć. I to jest nasza rola. Zróbmy im zakupy, albo przekonujmy, jak już muszą, to zrobili zakupy w jednym sklepie a nie łazili po 10 sklepach, bo tu bułki, tu ser, a tam jeszcze coś.
  • Sławek77 i coma lubią to

#1255 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 14 marzec 2020 - 17:58

Przecież ten płyn Orlenu wychodzi po 9.5 zł za 500 ml. Jeszcze niedawno cena żelu Cien z lidla w wersji 50 ml. kosztowała od 3-3,5 zł. Jeżeli dla kogoś to dużo to nie mam pytań. Ludzie nie szukajcie wszędzie spisków. To praktycznie po kosztach produkcji biorąc pod uwagę że to płyn na etanolu...

Generalnie to polecam przeczytać niektórym to co napisali przed kliknięciem wyślij. Poziom konwersacji w tym temacie pikuje w dół jeszcze szybciej niż rozprzestrzenia się sam wirus...

Użytkownik Bootleg edytował ten post 14 marzec 2020 - 18:00


#1256 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 14 marzec 2020 - 18:10

Czy to mozliwe, ze Wlochy moga wyprzedzic nawet same Chiny?

 

https://www.worldome.../country/italy/



#1257 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 427 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 14 marzec 2020 - 18:38

Podobno Orlen w przeciągu dwóch tygodni powinien dostarczyć milion litrów środka do dezynfekcji.
Info dotyczące składu :
https://expressbydgo.../ar/c1-14857579

#1258 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 14 marzec 2020 - 18:45

Nie prawda, do końca marca ma być wyprodukowane 2.5 mln
  • Bartek_C lubi to

#1259 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 427 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 14 marzec 2020 - 18:53

Masz rację, nie trafiłem wcześniej na wypowiedź Obajtka z informacją o tym.

#1260 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 marzec 2020 - 18:54

Przegladajac ogolno dostepne informacje wychodzi na to ze wiekszosc obecnych ognisk to osoby ktore byly w innych panstwach i przywiozy ze soba niespodzianke. Plus oczywiscie grono osob ktore mialy stycznosc po powrocie. Dlatego logiczne wydaje sie blokada granic i kwarantanna dla wracajacych rodakow.

Tych co cala sytacja nadal bawi niech sie smieja. Przy czym niech nie wysmiewaja i dostosuja sie do odgornych decyzji. Niektorzy forumowicze tez mogli by sobie odpuscic ten watek i dywagacje ze to kolejna grypa.
  • xyzzvpc i Viking lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych