Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chińskie BFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 28 luty 2020 - 15:54

Mnie zastanawia tylko dlaczego niektóre szpule o większej masie działają lepiej od tych lżejszych. Mówię tu o szpulkach tych samych rozmiarów. Np dlaczego avail do Revo ltx/alc bf o masie ledwie 0.2g lżejszej od fabrycznej szpuli działa lepiej od momo/roro które są o 2g lżejsze.

Opieram się na opinii człowieka z yt który posiada sporo dostępnych multiplikatorów z różnymi szpulami tunningowymi wielu producentów.

Czysta ciekawość nie staje po żadnej ze stron.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#162 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 28 luty 2020 - 15:59

Odpowiedź jest prosta. Są prawidłowo zbudowane pod kątem praw działającej fizyki na szpule.
Mysli ze dlaczego slp nie sprzedaje już rotoru Air jako części zamiennej od kiedy Ali zalewa rynkę szpulkami. Możesz go tylko kupić jeśli wyślesz szpule do nich.
Japonia nie ma zamkniętych oczu...

Edit:
Zwróć uwagę na szpulę. Kształt głębokość. Rozstawienie rantów względem szerokości scianeg body, katy jakie ma plecka przez wybieraną szpulę (im dalej tym mniejsze).
Ta szpula to żadna nowość. Wymyślono ją w 2004 roku. Średnica 32 mm. Waga 13.5 z łożyskiem i rotorem. Typ rotoru magForce V.
Załączony plik  IMG_20200228_162614.jpg   59,04 KB   19 Ilość pobrań

Użytkownik Andan edytował ten post 28 luty 2020 - 16:31


#163 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 luty 2020 - 16:43

Ta Chińska sapula w Zillionie to chyba moja. 😉 Dodać należy że łożysko w niej wytrzymało kilka wypadów, nigdy nie była przeciążona ciężkimi przynętąmi. Tania też chyba nie była bo 200 PLN piechotą nie chodzi. Łożyska do takich szpul osiągalne tylko na alli. Za krótki mam staż w castingu aby się wypowiadać ale oprócz czegoś takiego jak materiał z którego jest wykonany sprzęt liczy się w.g mnie rownież precyzja z jaką dany np. multik jest wykonany i tutaj przez długi okres albo wogóle Chińczycy nie doskoczą np. do Japoni bo wydaje mi się że ich polityka jest zupełnie inna. Tylko moja subiektywna ocena. Proszę bez minusowania, banowania 😉

#164 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 28 luty 2020 - 16:52

Tak. Wyraziłeś swoje zdanie i to realne wiec nie zbanują Cię.

#165 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 luty 2020 - 16:59

Andan nadal nie odpowiedział na pytanie.

 

Ale ja zwróciłem uwagę na co innego.

Mimo, że jest nierównomiernie zagłębiona szpulka w korpusie - a z tego by wynikało, że powinien być nieprawidłowy nawój - z jednej strony nadmiar z drugiej za mało... to ten nawój jest... poprawny.

Więc jaki to błąd????

 

Koledzy na siłę dopatrują się wad "chińszczyzny"

Na razie - to chyba można powiedzieć, że prawdziwe jest tylko stwierdzenie - na siłę.

Wady - albo pomijalne, albo tak naprawdę ich nie ma.

 

A cała reszta to subiektywne odczucia i nic więcej.

 

"Łożyska do takich szpul osiągalne tylko na alli"

Łożyska to znormalizowane elementy mechaniczne, wiec jeśli są jakieś montowane w popularnym sprzęcie to są dostępne wszędzie.

 

Koledzy - jeśli kto dysponuje nieograniczonym budżetem to rozumiem, że dyshonorem było by dla takiego  mieć tani sprzęt, ale tak naprawdę, to ten tani i tak jest w pełni funkcjonalny czy tego chcemy czy nie...



#166 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 28 luty 2020 - 17:01

Dobrze ze nie napisałeś że foto przerobiłem w Photoshopie Hahaha.
Zostawie Cię z tym. Śmigam do poważniejszych zadań.
Pozdrawiam A.

#167 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 luty 2020 - 17:46

Panowie bawcie się dobrze sprzętem ale na siłę nie próbujcie dowieść że china dorównuje pionierą. Jest temat i ok. Jest produkt i ok.

 

Oczywiście, że chińska szpula dorówna pionierom jeśli Chińczycy wykonają ją z bardzo podobnych materiałów z taką samą precyzją ... Tylko wtedy nie będzie kosztować w granicach 200 zł. Teraz jak Adrian napisałeś jest tylko przyzwoity produkt za 200 zł. Jest na niego popyt. To pewnie będzie produkowany bo też zyski przynosi. A niektóre serie nadzwyczaj dobrze się sprawdzają.

 

A którego producenta ta szpulka dla przestrogi?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

I ja poproszę o odpowiedź na to pytanie.

 

Ta Chińska sapula w Zillionie to chyba moja. Dodać należy że łożysko w niej wytrzymało kilka wypadów, nigdy nie była przeciążona ciężkimi przynętąmi. Tania też chyba nie była bo 200 PLN piechotą nie chodzi. Łożyska do takich szpul osiągalne tylko na alli. Za krótki mam staż w castingu aby się wypowiadać ale oprócz czegoś takiego jak materiał z którego jest wykonany sprzęt liczy się w.g mnie rownież precyzja z jaką dany np. multik jest wykonany i tutaj przez długi okres albo wogóle Chińczycy nie doskoczą np. do Japoni bo wydaje mi się że ich polityka jest zupełnie inna. Tylko moja subiektywna ocena. Proszę bez minusowania, banowania.
 

 

Łożyska. Jaka cena taka i trwałość. Zawsze można wymienić na te klasy premium. 200 zł. za szpulę to nie tanio ? Nie wiem ... Bo komplet dobrej klasy łożysk to pewnie około 100 zł. z przesyłką. Łatwo sprawdzić. Precyzja wykonania. Zgaduję, że adekwatna do pieniążków jakie trzeba za nią zapłacić. I na koniec bardzo trafna puenta w kwestii doskakiwania Japonii czyli inna polityka chińskich producentów. Na razie taka jest ... Obrali podobną drogę jak Koreańczycy. Czy to źle ? Spójrzcie na koreańską motoryzację w 1995 i dziś ... Ja pomimo tego, że posiadam między innymi 3 alphasy (2 po prostu leżą) to posiadam też GH 100. Z wielu powodów, o których już pisałem. I wiecie co ? Chciałbym aby w Polsce, w polskiej fabryce i przez moich rodaków było takie GH 100 klepane, aby był na niego popyt i tak dalej ... Chciałbym też aby był produkowany i sprzęt klasy premium czyli taki GH 100 z extra materiałów i na bogato ... Rozmarzyłem się chyba ...  :(


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 28 luty 2020 - 17:52

  • Maciej1979 i MietekK lubią to

#168 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2020 - 19:12

Romek po co Tobie to wszystko jak i tak nie łowisz castingiem i nie chcesz łowić. Przybyłeś tu szukać drugiejdziurywdupieczykic...j? Może tobie nie przeszkadza jak kucharz pluje Ci do zupy a kelner trzyma w niej brudny paluch ale wyobraź sobie że są tacy którzy sobie na to nie pozwolą. Zapłacić za nie symetrycznie wykonaną szpulkę, krzywo osadzone przelotki,linkę o wytrzymałości pajęczej nici i inny badziew sprzedawany jako super sprzęt spełniający wymogi nowoczesnego wędkarza. I co mam trzymać buzię na kłódkę i pisać w samych superlatywach, nie i jeszcze długo nie , Chińczyk dopóki będzie nieudolnie kopiował to za to w moich oczach nie urośnie. Jak pokarzesz mi jeden multiplikator chiński który będzie się nadawał do bfs to kupię dwa a jednym Ciebie obdaruję i zaproszę na swoją łódkę na dobre ryby. Może przekonam Cię do castingu. A twierdzenie o prawidłowym nawijaniu linki na podstawie fotek jest bardzo śmiałe.
Tyle mojego to by było ode mnie w tym temacie i innych castingowych ,postoję popatrzę .
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Jake 6, kondzio 77 i 3 innych osób lubią to

#169 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 luty 2020 - 19:17

Wpadnij Sławku do mnie 6 marca, weź sprzęt, porzucamy i jakiś werdykt wspólnie podejmiemy.

 

Z jednej strony super czyta się emocjonalne wpisy osób, które zaczynają przygodę metodą castingową (pomijam teksty o rzutach w ch.. daleko z palcem w d..e.) Z drugiej strony obserwuję dziwne zjawisko negowania tego, co piszą Ludzie w kilkunastoletnim doświadczeniem. Wędkarzy, którzy przerzucili kilkanaście/kilkadziesiąt multiplikatorów, dziesiątki wędzisk, często zbudowanych przez siebie. To tak jakby podważać diagnozę doświadczonego lekarza. Tłumaczę sobie to sobie tylko nieświadomością.Osobiście wychodzę z założenia, że jak równać to do tych, którzy na metodzie castingowej zjedli zęby. 

Mam wielką przyjemność słuchania często ponad godzinnych wykładów na temat wędzisk, rodzajów łożysk i ich zastosowania i wielu jeszcze innych szczegółów, które składają się na perfekcyjnie dobrany zestaw. Ba! Miałem również okazję na własne oczy przekonać się, że teoria nie mija się z praktyką! 

Moja rada jest taka: nauczcie się słuchać, a nie podważać autorytety. Znacznie szybciej przestaniecie przebierać nóżkami w błotku.

Ja znam swoje miejsce w szeregu i do głowy nie przyszłoby mi negować wiedzy Osób, które mają duuuuużo do powiedzenia, a nawet pokazania.

Howgh!



#170 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 luty 2020 - 19:34

Ja podważam wszystko i wszystkich - taki mam zwyczaj. Nic na tym świecie nie jest dane raz na zawsze.

 

"Ale jakich właściwości?

Co tracimy w przypadku takiego niesymetrycznego osadzenia?"

 

Kolega który  niby ma dużo do powiedzenia nie potrafi odpowiedzieć na takie banalne pytania? Autorytet, bo zmienia korbki od multików na kolor który Mu pasuje? Sorry, ale nie dla mnie.

Skrzywione koło od roweru To niby argument? Widzisz jakąś skrzywioną szpulkę???

Fascynacja, że ten to może od jednego grama???4

 

Jest inna metoda która pozwala używać znacznie lżejszych przynęt - sztuczna muszka(też ponoć elitarna metoda) To może w tą stronę? Za 1500 wydane na multik kupimy przyzwoity zestaw akceptowanych producentów i będziemy rzucać przynętami 0.1 g

 

Nie trzeba przerzucać setek multików aby mieć własne zdanie na temat funkcjonalności, na temat stosunku ceny do możliwości, na temat wykonania.

Jak sprawdzić czy szpulka jest wyważona?

Prosto - ustawiamy hamulce na zero - rzutowy luźno, pusta szpulka ... Paluszkiem wprawiamy ją w ruch. Zaznaczamy punkt... powtarzamy kilka kilkanaście razy. Jak punkty bedą na całym obwodzie jest ok. Jeśli zgrupowane z jednej strony - szpulka do kosza.

 

Pewne sprawy jak napisał Andan są wspólne dla wielu mechanizmów...


  • kzkzg lubi to

#171 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 luty 2020 - 19:54

Szanowni Panowie. Ile jeszcze razy mam pisać, że niczego nie neguję ! Nigdzie napisałem, że neguję wiedzę ludzi z doświadczeniem, a jeśli ktokolwiek tak to odebrał to się nie zrozumieliśmy. Korzystam z tej wiedzy całymi stronami czy tam gigabajtami jakie zostały na tym forum przekazane z jednym małym ale ...  Mam swoje zdanie. Czy to źle ? Uważam, że absolutnie nie i być może je zmienię, ale na chwilę obecną jest takie, a nie inne i nie wstydzę się tego. Nie stoję też po żadnej stronie barykady, ale oceniając cokolwiek warto stanąć właśnie i po tej drugiej stronie aby wydać w miarę subiektywny werdykt i dlatego oprócz konstrukcji japońskich mam też raz na jakiś czas chińskie. I błagam nie porównujmy sprzętu za setki albo i tysiące do tego za 150 czy 200 zł. Przy takiej różnicy w cenie można co najwyżej przyrównać albo ocenić czy się w jakiś tam sposób sprawdza czy po prostu nie.


  • eRKa i MietekK lubią to

#172 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 luty 2020 - 19:55

Sławek, wiesz, ze to nie było do Ciebie

 

Romku, trudno jest mi polemizować z Tobą skoro miałeś do czynienia tylko z jednym zestawem baitcastingowym. Przepraszam za brak profesjonalizmu z mojej strony.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 28 luty 2020 - 20:01


#173 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 luty 2020 - 20:05

Sławek, wiesz, ze to nie było do Ciebie

 

Tak czy siak dostałem rykoszetem :D


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 28 luty 2020 - 20:05


#174 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 28 luty 2020 - 20:05

Sławek robiłeś jakieś testy GH100.Dwa, trzy gramy +dwa cale poleci z tego?Jestem ciekaw jak to widzisz.

 .



#175 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 28 luty 2020 - 20:09

Romwek jak podbijasz do mnie to nie odpowiedziałem Ci dlatego ze takiego zachowania jakie reprezentujesz nie pochwalam. Sądziłem że się domyślisz poprzez czytanie ze zrozumieniem ale widać że od samego początku jest to na bakier.
Możesz mnie porównywać do kogo chcesz, prowokować, mnie to nie rusza. Twoje argumenty są dziecinne i nie przemawiają do mnie. Wymuszasz na odbiorcy udział w rozmowie poprzez atak i krytykę. Nie tędy droga. Na muchę też łowimy, jakbyś chciał wiedzieć. Może to wykorzystać w kolejnych wypowiedziach. Możemy się umówić i podbić jakiś Twój post może wtedy się dowartościowujesz i zejcie Ci ciśnienie.
Kolory, korbki i śrubki - mały książę, jest, taki kawał...

Użytkownik Andan edytował ten post 28 luty 2020 - 20:12

  • Jake 6, PETEREK i HaDe lubią to

#176 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 28 luty 2020 - 20:09

A ja się tylko zastanawiam kiedy powróci tutaj temat z tytułu a niepotrzebne emocje opadną. Więcej uśmiechu i ryb wszystkim życzę

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Andan, eRKa i S.N. lubią to

#177 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 luty 2020 - 20:26

Sławek robiłeś jakieś testy GH100.Dwa, trzy gramy +dwa cale poleci z tego?Jestem ciekaw jak to widzisz.

 .

 

Jutro nad wodą realnych testów dzień :rolleyes: Rzetelnych, ale subiektywnych wyników być może popartych filmami nie omieszkam przekazać.



#178 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 luty 2020 - 20:43

Romwek jak podbijasz do mnie to nie odpowiedziałem Ci dlatego ze takiego zachowania jakie reprezentujesz nie pochwalam. Sądziłem że się domyślisz poprzez czytanie ze zrozumieniem ale widać że od samego początku jest to na bakier.
Możesz mnie porównywać do kogo chcesz, prowokować, mnie to nie rusza. Twoje argumenty są dziecinne i nie przemawiają do mnie. Wymuszasz na odbiorcy udział w rozmowie poprzez atak i krytykę. Nie tędy droga. Na muchę też łowimy, jakbyś chciał wiedzieć. Może to wykorzystać w kolejnych wypowiedziach. Możemy się umówić i podbić jakiś Twój post może wtedy się dowartościowujesz i zejcie Ci ciśnienie.
Kolory, korbki i śrubki - mały książę, jest, taki kawał...

 

A ja wiem, że nie odpowiedziałeś bo zwyczajnie nie wiesz co napisać.

A jeśli jest inaczej to wreszcie odpowiedz. Bez filozofowania na temat wiedzy, zachowania i czego tam jeszcze...Jestem bardzo niedomyślny...

Zwyczajnie weź i napisz - inni też skorzystają.

Bo tak to można wątpić w Twoją wiedzę.



#179 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 luty 2020 - 20:44

A ja się tylko zastanawiam kiedy powróci tutaj temat z tytułu a niepotrzebne emocje opadną. Więcej uśmiechu i ryb wszystkim życzę

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

6 odcinek  FvJ polecam.

Ryby uczą pokory hahaha



#180 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 28 luty 2020 - 22:10

Tak apropos ryb. Romku, Twój Oponent tylko pokazywał mi jak prowadzić przynętę. A tymczasem z drugiego treningowego rzutu:

Załączony plik  pstr.jpg   117,76 KB   14 Ilość pobrań

 


  • eRKa i Xiaou lubią to