Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3821 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2018 - 15:49

Załączony plik  Alphas.jpg   61,83 KB   34 Ilość pobrań

 

Edit Techron 0.06


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 07 luty 2018 - 15:51

  • sucks_one, Alexspin i Xiaou lubią to

#282 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 07 luty 2018 - 16:09

To juz lepiej sie nie da ☺👍
  • HaDe lubi to

#283 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2018 - 16:15

Ile waży szpulka? Łożyska na szpuli masz oryginalne czy jakieś "tjuningowe"?

#284 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2018 - 16:27

10,6 g z łożyskiem i 135 m plecionki. Wagi gołej nie pamiętam.

 

Miałbym prośbę. Gdyby każdy chciał się podzielić swoimi doświadczeniami, to udałoby się może utworzyć jakąś bazę UL. Ja wiem, że odległość, to nie wszystko, ale jest ona jakimś wykładnikiem i daje wyobrażenie o użyteczności sprzętu. Warto by było też nie sugerować się cyframi, które podaje producent jeżeli chodzi o nawój. Ja się osobiście trochę zdziwiłem.



#285 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2018 - 16:30

Dzięki za info.
Jak się trochę ociepli to mam do przetestowania tatule z nową szpulką 8,5g + ceramiczne łożyska więc coś od siebie z pewnością dodam. Testowana będzie na dwóch tetonach do 4g i do 10g.
  • HaDe lubi to

#286 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2018 - 16:32

Kup sobie licznik, który wcześniej podlinkowałem. Super sprawa.



#287 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 luty 2018 - 16:32

Ja sobie ostatnio też potestowałem trochę. I żeby test był miarodajny, to sobie sprawiłem https://pl.aliexpres...2834993318.html
Legenda :P : KM - kij no name zbudowany przez Mekamila, ładujący się od zera, KT - Kuying Teton do 4 g, 2k - dwu calowy keitech, ML - Mepps Long 1, w nawiasie łączna masa przynęty. Plecionka Techron Black 0,04. Wyniki oczywiście w metrach.
KM KT
2k (2.7 g) 21 24
2k (3.3 g.) 28 28
2k (4.2 g.) 29 31,5
ML (4.5 g.) 24 23

No i jak tak czytam, że Bonito Jaziem potrafisz rzucić (pod lekki wiatr) na ok 25 m, a Meppsem 1 na 30, to może nagraj filmik i wrzuć na YT, bo fajnie by było zobaczyć jak rzucasz i jaki masz sprzęt. A @MańQa i @Rothena podglądać już nie zamierzam, bo Oni rzucają 2 gramową główką zaledwie na 24 m. :good:


Bardzo chetnie coś nagram ale to dopiero jak zejdą śniegi i naprawię lub nabędę nową wędkę. Poprzedni kijek był od Mekamila i ładował jak z procy ale chyba gdzieś uderzyłem bo pękła przy samym dolniku w trakcie testów ugięcia🙃.
  • Xiaou lubi to

#288 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2018 - 16:38

Kup sobie licznik, który wcześniej podlinkowałem. Super sprawa.

Zanim dojdzie z Ali to już będzie po testach wiem ile cm się zwija podczas jednego obrotu korbką więc będę liczył i dzielił do tej pory używałem tetona do 10g i najbardziej ciekawi mnie o ile i czy w ogóle poprawią się odległości rzutów oraz komfort z tymi najlżejszymi przynętami.

#289 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2018 - 18:55

Bardzo chetnie coś nagram ale to dopiero jak zejdą śniegi i naprawię lub nabędę nową wędkę. Poprzedni kijek był od Mekamila i ładował jak z procy ale chyba gdzieś uderzyłem bo pękła przy samym dolniku w trakcie testów ugięcia.

Hmmmmmm, czy to ten, który mi sprzedałeś? Bo innym się nie chwaliłes? A sprzedałeś mi go dużo wcześniej niż zakupiłeś tego Scorpiona :ph34r:.  Chętnie obejrzę jakiś filmik. Szczególnie ciekawi mnie rzut boniciakiem na 25 m.


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 07 luty 2018 - 18:57

  • arturbukowski lubi to

#290 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 07 luty 2018 - 18:58

10,6 g z łożyskiem i 135 m plecionki. Wagi gołej nie pamiętam.

Miałbym prośbę. Gdyby każdy chciał się podzielić swoimi doświadczeniami, to udałoby się może utworzyć jakąś bazę UL. Ja wiem, że odległość, to nie wszystko, ale jest ona jakimś wykładnikiem i daje wyobrażenie o użyteczności sprzętu. Warto by było też nie sugerować się cyframi, które podaje producent jeżeli chodzi o nawój. Ja się osobiście trochę zdziwiłem.

Po co Ci w zestawie UL 135m plecionki? Nawiń 50m i rzucisz jeszcze dalej i z większą swobodą. No chyba że często masz przyłowy, które wyciągają Ci 100m pletke.

Użytkownik Myku1987 edytował ten post 07 luty 2018 - 18:59

  • arturbukowski lubi to

#291 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2018 - 19:06

Miewałem i po trzydzieści kilka metrów. Ale zdarzało mi się wracać do domu, bo traciłem linkę na zaczepach, bądź brodach. Poza tym tam gdzie łowię ostatnio, muszę posłać przynętę najczęściej dalej niż na 20 m. A skoro odległości jakie uzyskuję przy pełnej szpuli w zupełności mnie zadowalają, to po co mam drżeć, że mi linki zabraknie?


  • Alexspin lubi to

#292 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 luty 2018 - 19:07

Po co Ci w zestawie UL 135m plecionki? Nawiń 50m i rzucisz jeszcze dalej i z większą swobodą. No chyba że często masz przyłowy, które wyciągają Ci 100m pletke.


Wystarczy łowić w trudnej albo nieznanej wodzie i po kilku zerwaniach możesz nie mieć nic z tych 50 metrów ...
  • Alexspin lubi to

#293 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 luty 2018 - 19:10

Hmmmmmm, czy to ten, który mi sprzedałeś? Bo innym się nie chwaliłes? A sprzedałeś mi go dużo wcześniej niż zakupiłeś tego Scorpiona :ph34r:. Chętnie obejrzę jakiś filmik. Szczególnie ciekawi mnie rzut boniciakiem na 25 m.

Nie chwaliłem bo nie zdążyłem 😁. Miał być na kropki ale nie doczekał świat😅. Pochwale się jak uda się go zreanimowac. Nie miałem ostatnio zbytnio czasu i dopiero w ten weekend go wyślę Kamilowi.
Ten jest jeszcze krótszy(ok. 160) i znacznie szybszy od tego travela.

Użytkownik erqgth edytował ten post 07 luty 2018 - 19:11


#294 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 07 luty 2018 - 19:16

Wystarczy łowić w trudnej albo nieznanej wodzie i po kilku zerwaniach możesz nie mieć nic z tych 50 metrów ...[/quote]

Dla tego robi się przypony z żyłki lub fc. Tak się dobiera przypon względem plecionki aby strzelił przypony. Ja od kilku lat nawijam około 50m pletki lub żyłki na pstrągi i jest gicior. Nawet brznka 50cm nie wyciągał mi tej pletki
  • wobler129 i arturbukowski lubią to

#295 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 07 luty 2018 - 19:24

Miewałem i po trzydzieści kilka metrów. Ale zdarzało mi się wracać do domu, bo traciłem linkę na zaczepach, bądź brodach. Poza tym tam gdzie łowię ostatnio, muszę posłać przynętę najczęściej dalej niż na 20 m. A skoro odległości jakie uzyskuję przy pełnej szpuli w zupełności mnie zadowalają, to po co mam drżeć, że mi linki zabraknie?


Jeśli takie odległości Ci wystarczają to pewnie, nie ma co kombinować. Najważniejsze to dobrze się bawić
  • HaDe i Xiaou lubią to

#296 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 luty 2018 - 19:30

Dla tego robi się przypony z żyłki lub fc. Tak się dobiera przypon względem plecionki aby strzelił przypony. Ja od kilku lat nawijam około 50m pletki lub żyłki na pstrągi i jest gicior. Nawet brzanka 50cm nie wyciągał mi tej pletki

 

Pewnie, że można. Tylko choćby nie wiem jak smukły był węzeł, to i tak przy tak lekkim łowieniu sama jego świadomość mnie irytuje. :) Jak będę musiał łowić wśród kamieni, to fluoro będę musiał dowiązać.

 

Jeśli takie odległości Ci wystarczają...

 

No właśnie, już tak mam, że czasem (może niepotrzebnie) drążę temat. Jak słyszę o 30 m rzutach 2 gramami, kosmicznych odległościach osiąganych woblerkami nielotami, to jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Znów się powołam na słynny pojedynek Mariusza i Tomka nad Jeziorkiem. Pełen szacun za 24 m 2 g główką. Jak Ktoś z nich to przeczyta to niech napisze, czy z zapiętym choć jednym bloczkiem, czy nie i na ile trzeba było rzut kontrolować kciukiem? Bo jeżeli była taka potrzeba, to trudno mówić o komforcie. Wracając do 30 m rzutów. Zakładając, że za jednym obrotem korbki nawija się 0,7 m, to na te 30 m trzeba zakręcić 42 razy.

 

Przemek nakręcił super filmik z SS Air i Aldebaranem, Sławek z Aldkiem również. Te filmy mnie przekonują, co sprzęt w rękach wytrawnego miotacza może zdziałać. Wpisy o rzutach "na oko" już niekoniecznie.


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 07 luty 2018 - 19:57

  • Matiz992 i Alexspin lubią to

#297 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 luty 2018 - 19:36

W ul ja nie stosuję przyponów podobnie jak wiele innych osób.
  • HaDe i Alexspin lubią to

#298 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 07 luty 2018 - 19:36

Używam baryłkowego. Podczas łowienia zapominam o nim całkowicie. Nie słychać go na przelotkach podczas rzutów. Osobiście nie wyobrażam sobie łapania pstrągów i okoni bez przyponu

#299 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 luty 2018 - 20:00

Podczas łapania może i nie, ale jak będziesz je łowić to da radę bez problemów 😄
  • Alexspin lubi to

#300 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 luty 2018 - 22:07

Po co Ci w zestawie UL 135m plecionki? Nawiń 50m i rzucisz jeszcze dalej i z większą swobodą. No chyba że często masz przyłowy, które wyciągają Ci 100m pletke.

Co do zasady teoretycznie zgoda ale jest jeden problem i nie musi dotyczyć dużych przyłowów zabierających metry linki..Przetarcie linki nie musi wcale nastąpić na jej końcu czy w okolicach.W zeszłym roku taka akcję przerobiłem.Łowiąc w dość zaczepowym łowisku pozbyłem się Varivasa Ajing Master 5lb za dwie stówki w zdecydowanie za krótkim czasie :ph34r: .Problemem nie było przecieranie na końcu linki,przejeżdżając gdzieś po podwodnych chaszczorach traciłem po 10 i więcej metrów.Jeśli używam linki 5 czy 6lb to lubię mieć nawinięte 100m lub troszkę więcej.Jakoś te 50m. to dla mojej psychiki trochę za mało.Dwadzieścia kilka metrów rzutu,duża ryba,kijek np.4lb i widok pojawiającej się szpulki,niefajne.Zdarzyć się może w każdej chwili.Choć,paradoksalnie-czy nie na takie brania właśnie czekamy? :) ;) .


  • HaDe i Xiaou lubią to