Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3805 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 11 kwiecień 2007 - 10:00

@Remek a podasz jakąś strone, bo mi same multiki pod tą nazwą wyskakują :(
  • LeśnyDziadek lubi to

#62 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2007 - 11:01

Cześć,
Proszę Ciebie bardzo. Wędek castingowych UL jest troszkę więcej ale w porównaniu do całości rynku to ułamek.

http://fishing.shimano.co.jp/body/product/trout/cardiff_area _lim/body.html

Wędka do 6lb :D
http://fishing.shimano.co.jp/body/product/trout/cardiff_area_lim/body_ul.jpg

http://fishing.shimano.co.jp/body/product/trout/cardiff_2004 /body.html

http://fishing.shimano.co.jp/body/product/trout/cardiff_2004/body.gif

Pozdrawiam
Remek
  • Apisfisha lubi to

#63 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 11 kwiecień 2007 - 11:04

cześć

Dziwne, że dwuskłady. Kij 168cm w dwóch kawałkach :o 6lb, faktycznie kije dla fanatyków. Juz widze taki kijek połaczony z Daiwa presso żyłka 0,14 i na....krasnopióry jak znalazł :lol: :lol:
pozd JW :D

#64 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 11 kwiecień 2007 - 11:07

@Remek a co sądzisz o takim blanku Batsona SPG781, szklak, jednoczesciowy, 198cm, 2-7g do 8lb ? Nadalby sie pod casting ?

#65 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 11 kwiecień 2007 - 11:32

O stosowaniu miniaturowych przynęt na podkrakowskiej Wiśle przekonał się już niejeden doświadczony spinningista. Między innymi Tomasz Krzyszczyk z całą swoją ekipą ze Śląska, Marek Szymański i Maciek Jagiełło z Warszawy oraz wielu innych.

Tak się składa, że też często łowię na Wiśle koło Krakowa i na bolenie nigdy nie schodziłem z przynętami poniżej 7 cm, a na wyniki (podobnie jak moi kumple) jakoś szczególnie narzekać nie mogłem.


#66 OFFLINE   bodzio

bodzio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 kwiecień 2007 - 11:50

Witam!
Pisząc o miniaturowych przynętach, miałem na myśli łowienie jazi, które w podkrakowskiej Wiśle występują w takich ilościach, że są bardzo często głównym celem wypraw wędkarskich. Stosowanie jaziowych, sklepowych, przynęt od 3 cm do 5 cm długości nie przynosi zadowalających efektów, a wręcz czasami wyklucza złowienie jakiegokolwiek jazia. Dopiero założenie miniaturowego woblera pozwala się przekonać ile ryb pływa w Wiśle.
Pozdrawiam.

#67 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2007 - 12:23

@Remek a co sądzisz o takim blanku Batsona SPG781, szklak, jednoczesciowy, 198cm, 2-7g do 8lb ? Nadalby sie pod casting ?


Cześć,
Nie odpowiem Tobie na to pytanie do się na blankach nie znam. Lubię dobre i ładne wędki ale na doradztwie w kwestiach komponentów wędek nie wypowiadam się. Friko (uczy się obecnie więc rzadziej wchodzi na stronę) myślę, że Tobie pomoże.

Pozdrawiam
Remek

#68 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 listopad 2010 - 13:45

Pitt jak zwykle wskazał kilka tematów dla pytającego o coś użytkownika i jakby niechcący jeden z wątków trafia w moje ostatnie przemyślenia, w wolne_od_wędkarstwa-pracowite_wieczory... :unsure: Na wstępie, proszę nie traktować pytania, jako efekt znudzenia i kombinowania na siłę. Łowienie kleni czy jazi na casting, z racji wagi i nielotności typowych wabików (1-2g), zdaje się być pozbawione sensu lub jest wyrazem preferencji łowiącego, że casting i już, bo lubię, bo tak.
Ja dopiero pierwszy rok, w bardzo ograniczonym zakresie, rozeznaję temat. Jednym z pierwszych zastosowań, jakie przyszło mi do głowy, po jako takim nabraniu świadomości z czym to się je, było właśnie łowienie kleni i jazi, a nie np. jerking czy kogucing, choć do tego też myślę nada się lepiej niż spinn, co sprawdzę dogłębnie, a co liczni koledzy potwierdzają.

Nie dlatego o tym myślę, bo to trendy, fun, hot, new & cool, ale z racji możliwości kontroli szpulki kciukiem i możliwości takiego spławiania wabika, by regularnie pracował (głownie chodzi żuki). Przy spinnie takiej możliwości nie ma lub jest mocno ograniczona. Pomijam tu celowo inne, zupełnie lotne i spore wabiki, jakimi klenie też się skutecznie łowi.

No i tu pytanie do rozważań. Proszę nie pisać, że spinnem to paprochem Wartem przerzucę, tylko proszę o głos w dyskusji pod roboczym tytułem casting jako zamiennik muchówki, a nie spinningu B)
Odległości nie są priorytetem, ma być bez stresu kilka-kilkanaście metrów przed siebie i dalej już sobie poradzę. Przynęty to najlżejsze jigi, rzadziej obrotóweczki oraz te nieszczęsne smużaki.
Warunki są trudne, ale naładować kij, nawet dłuższy, się da, sznurem machnąć za plecy czy nad głowę się nie da. Brodzić nie idzie, łódki nie ma.

Ciekaw jestem odzewu. Ktoś ma doświadczenia w tym? Przemyślenia w temacie? Używany sprzęt, skuteczność takich zabiegów?

Pozdrawiam
Grzesiek
  • Bfs lubi to

#69 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 17:07

przemyslenie w druga strone ale moja warstwa podkorowa nadal wrzeszczy: spin! wrzeszczy sobie z powodu prozaicznie prostego ... zylke trzymam pomiedzy palcami a uciag ja sobie wysnuwa ... tak czuje kazde skubniecie, kazde skubniecie moge zaciac poniewaz dlonia kontroluje nie tylko linke ale takze szpule i ... jak by cos (nie dlatego, ze chce tylko dlatego, ze taka potrzeba) to moge rzucic dalej ...
to tyle moich rozwazan :D

#70 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 listopad 2010 - 19:25

Ale fajnie :D ćwiczyłem to. Czyli jak zacinasz, to trzymasz żyłkę nadal w palcach? Czy puszczasz i zamykasz jednocześnie kabłąk, wykonując zacięcie i łapiesz za korbkę? Ja wiem, że to krzyczy: SPIN! ale to mnie nie zwalnia od myślenia, bo cast dla mnie świeżym jest. Możliwość właśnie takiego delikatnego odpuszczania, by wabik spływał tylko trochę wolniej od nurtu, a wciąż pracował, dosłownie na skinienie palca (kciuka) bardzo mnie pociąga, wprost kręci! Możliwość zahamowania szpulki na sztywno, nawet bez przekręcenia korbki do tego.. no bajka! Ja wiem, to nadal krzyczy, krzyczy... No i wiem, jakie kleniczki, na jakie paproszki najczęściej łowisz <_<

#71 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 11:08

normalnie, to wyglada tak ... ze trzymajac w palcach lewej dloni zylke 0.18 (wyprodukowana w niemczech), opieram wewnetrzna strone lewej dloni o nie azurowana szpule kolowrotka staloszpulowego, ktory opisze w dalszym ciagu tego wnikliwego wywodu ... w momencie brania hamuje wspomniana szpule dociskajac do niej dlon i zacinam prawa reka, w ktorej trzymam wedke o dlugosci 2.75 m, wykonana na blanku firmy batson we wroclawskim atlantisie przez pawla olszewskiego, potem zamkam kablak palcem wskazujacym prawej dloni i puszczam linke ... aby nastepnie zajac sie korbka japonskiego kolowrotka staloszpulowego marki daiwa w kolorze bialym o masie 270 gram ...

gdybym o czyms jeszcze zapomnial, to podpowiedz prosze, chetnie przeanalizuje kazda sekunde i moze uzupelnie :D

#72 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 listopad 2010 - 11:50

normalnie, to wyglada tak ... (...) gdybym o czyms jeszcze zapomnial, to podpowiedz prosze


No np. jak to wygląda nienormalnie :lol:

Dziurawy ten opis, jakby film nie nadążał się ładować B)
Wędka nie z atlantisa, ale podobnej długości, kołowrotek szary ale podobnej wielkości (i też z nieażurowaną szpulką), pewnie przynęty dosyć podobne, a i żyłka chyba niemiecka (ale 0,20!) i cudowałem podobnie jak Ty w powyższym opisie i jakoś coś sprawia, że chciałbym spróbować to robić inaczej. Lepiej. Próbowałem tak też łowić w nurcie Warty, większymi woblerkami DR, ale mnie to wkurza i tu coś krzyczy: CAST! tylko że większymi woblerami nie ma kłopotu rzucać, a i miejscówki na nie, to nie brzegowe kępy i leżące drzewa, a szczyty główek, więc cast nie robi problemu...
Dzięki za malowniczy opis. Zawsze jak to robisz, czuję się jakbyś zabrał mnie ze sobą na ryby ;)

#73 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 listopad 2010 - 14:31

rob jak lubisz i za stosowne uwazasz :D nic nie stoi na przeszkodzie :D

#74 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 listopad 2010 - 15:37

No jasne, że nic. Jeszcze sam sobie wędkę uzbroję do tego, 9'6 spiralnie na jednoczęściowym blanku muchowym, uchwyt matagi, obojętnie jaki. :D
No tak pytam, czy ktoś przerabiał taki rzeczny ekstremalny UL, z powodów, które wytłuściłem byłem powyżej i czy to warte świeczki, czy nie (dla tego kogoś, rzecz jasna).

#75 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 24 listopad 2010 - 20:42

mam taki sprzęcik, sparowany z przeznaczeniem na jazie z kanału noteckiego. Szerokość około 20 metrów, więc nie wymaga długich dystansów. Z założenia miał obsługiwać smużaki około 2-3 gramy. Kijek uzbrojony na trzech górnych składach blanku muchowego pac baya , pracuje z daiwa pixy. Smużakami 3 gramowymi da się już swobodnie operować, o ile nie przeszkadza wiatr. Nie wiem czy łowi się tym bardziej komfortowo niż spinem, bo nie miałem okazji do porównań. Ja także łowię castem bo po prostu tak lubię.

#76 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 25 listopad 2010 - 07:37

...

#77 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 25 listopad 2010 - 09:15

koniecznie. Sam chętnie zobaczę to potrafi to zielone cudo...

#78 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 listopad 2010 - 15:28

Bardzo chętnie bym porównał w ręce te maszynki, ich możliwości. Tak więc zapraszam na zlot castingowy do Poznania, słońce, śnieg z deszczem i rzeka Warta kilka cm powyżej stanu alarmowego :lol:

P.S. Zapomniałem. @artmaniac, dzięki za opis. Jaki to blank użyłeś do budowy kija i kto go składał? Może masz jakąś fotkę zestawu, co by oko nacieszyć?

Pozdrawiam
Grzesiek

#79 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 25 listopad 2010 - 17:35

kijek złożony osobiście i niejako przy okazji, a nawet mimochodem, by nie rzec przy okazji. Nad kanałem noteckim bywam regularnie od kilku lat na spacerach z pieskiem. Widziałem, że coś tam się łowi, ale jazie i takie rzeczki to raczej nie moja bajka. Dopiero w ubiegłym roku zdecydowałem się na eksperymentalne skomponowanie zestawu pod taką wodę ekonomicznym sumptem. Wykorzystałem trochę komponentów pozostałych po składaniu innych kijków, kupiłem okazyjnie blank muchowy od mekamila (przy okazji dzięki serdeczne)i dodałem nieco innych elementów jak np. resztki chińskiej latarki itp. Zestaw się sprawdził i łowi, co prawda rybki niewielkie, ale to raczej kwestia wędkarskiego szczęścia. Miękki blank daje naprawdę duże możliwości w wykorzystaniu lekkich wabików. nie mam aparatu, ale jak się uporam ze zdjęciami z komórki to spróbuję wkleić.

#80 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 listopad 2010 - 20:05

Wykorzystałem trochę komponentów pozostałych po składaniu innych kijków, kupiłem okazyjnie blank muchowy od mekamila (przy okazji dzięki serdeczne)i dodałem nieco innych elementów jak np. resztki chińskiej latarki itp.
(...)
jak się uporam ze zdjęciami z komórki to spróbuję wkleić.


Koniecznie! Gratuluję zacięcia do własnoręcznego kręcenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych