Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3818 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2018 - 20:01

bzdura, mam 2 komplety hedgedogu, ustopie za pol ceny :DWziąłem 3 komplety hybridow u weihai fishing tackle, no te to obraca się jak szaleni ;)

Jaki rozmiar masz hedgehogow?

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

#922 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4560 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 maj 2018 - 20:22

Warto się też zastanowić jak lekko chcesz łowić i czy ma to sens bo takie łożyska mają zarówno wady jak i zalety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Warto byłoby też napisać o tych wadach i zaletach ...



#923 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 05 maj 2018 - 20:28

Chociażby częste zakraplanie odpowiednią oliwką czy ograniczenie c.w.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#924 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4560 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 maj 2018 - 20:30

Chociażby częste zakraplanie odpowiednią oliwką czy ograniczenie c.w.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A i owszem brawo Ty :D Tylko czemu dopiero po "pociągnięciu" za język :P



#925 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 05 maj 2018 - 21:20

Szukałem w Google ;D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • PILOT i S.N. lubią to

#926 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 05 maj 2018 - 22:43

A są jakieś "specjalne" oliwki do ceramików łatwo dostępne w pl, czy to obojętne jakiej oliwki użyje?

#927 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 06 maj 2018 - 18:05

Czesc. Moze delikatnie nie na temat ale ciekawi mnie jakimi najlzejszymi przynetami rzuca wam sie komfortowo uzywajac tsurinoya xf50? Moj wobler 2.3g to maks 2metry leci heh a jig 6g na jakies 20 metrow wiec wydaje sie ok ale chcialbym czasami pobawic sie smuzakami a tu na razie kupa. Kijek to quantum optix 3-21g moze to dlatego ze nie laduje odpowiednio?

#928 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 maj 2018 - 18:08

Ten kijek będzie na pewno blokował osiągi nawet przy multikach BFS  :(


Użytkownik BOB1 edytował ten post 06 maj 2018 - 18:19

  • pikeft i S.N. lubią to

#929 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4560 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 maj 2018 - 18:11

Nie wiem jak tsurinoya, ale sądzę, że nie powinno być gorzej aniżeli z seaking potm. Przy fajnym patyku i dość dużej uwadze minimalnie rzucałem 2,6 grama na te 13  a nawet 15 metrów, ale jak wspomniałem trzeba było bardzo uważać i mieć duuużo miejsca, za to od 3,5 grama już szło nieźle nawet "poszaleć". Natomiast równe 4 gramy i w górę dawało tzw. komfort, który to dla każdego znaczy zupełnie coś innego ... Patyk masz zdecydowanie za mocny jak na mój gust ;)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 06 maj 2018 - 18:14


#930 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 06 maj 2018 - 18:34

Posiadam XF50 więc też coś mogę napisać,2g jig to dla niego za niska waga-tzn rzucisz ale z 5-6m?

Obrotówka 1-3,5g leci jak dla mnie spokojnie powyżej 20 obrotów korbką,tu chyba jest 60cm nawój.

Na główce 4-5g mały kaitech już leci na te 20m ale...

I tu teraz napiszę tak,zakupiłem od naszego forumowego specjalisty Adriana Daiwe PX68SPRL i z pełnym przekonaniem mogę napisać że dopiero teraz można poczuć komfort rzutowy,co prawda na razie tylko na sucho rzucałem ale już nie mogę się doczekać aż będę mógł to sprawdzić na pstrążkach :),w zestawie z kijkiem 140cm 1-6g będzie pięknie śmigać.


Użytkownik pikeft edytował ten post 06 maj 2018 - 18:38


#931 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10149 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 maj 2018 - 18:43

No tak, ale porównywanie tej Daiwy i KAŻDEGO "chińczyka" to jak wystawianie w wyścigu konia arabskiego i krowy ;)  :D

Przestańmy się oszukiwać, że nasze próby i doświadczenia z "chińskimi" sprzętami są istotne, ale tylko po to aby dowieść, że tanim da się, ale wyniki będą "tanie" Nie ma szans na skrajnie trudne osiągi UL (choć ostatnio zakupiony przeze nie kijek Tsurinoya 0,6-8 gr z Shimano Aldebaran BFS dał mi dużo radości. Osiągi 2g bardzo dobre a hol szczupłego ok 40cm bardzo rajcujący ;) )


Użytkownik BOB1 edytował ten post 06 maj 2018 - 18:56


#932 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4560 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 maj 2018 - 19:14

Dobrze Robert prawi, nie oczekujmy po sprzęcie za 200 zł. tego co dostaniemy od sprzętu na kwotę 4 razy większą aczkolwiek jestem przekonany, że jeżeli Chińczycy zechcą to zrobią kopię tej pixy niewiele jej ustępującą. Problemem będzie zapewne cena ... na razie ... Nie wiem jak w tsurinoya, ale w potm problemem jest mało wydajny hamulec magnetyczny, który zapewne można poprawić. Poza tym felerem to całkiem fajny multiplikator.


  • BOB lubi to

#933 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 06 maj 2018 - 19:22

Spokojnie ja również nie oczekiwałem takich fajerwerków,dla mnie to była sprawa ul czy mnie to jakoś zakręci i dla tego teraz pozyskałem pixi która podobała mi się od samego początku,tyle że nie chciałem niepotrzebnie się od  razu wdawać w koszty.Myślałem nawet nad wystawieniem XF50 na giełdę tyle że chyba w miarę dobrze się spasował z tetonem 8lb i być może przy nim zostanie.Też uważam że nie jest powiedziane iż za jakiś czas myfriendy nie zrobią sprzętu w cenie powiedzmy 100$ którym poleci nawet agrafka.


  • BOB lubi to

#934 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4560 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 maj 2018 - 19:31

Też uważam że nie jest powiedziane iż za jakiś czas myfriendy nie zrobią sprzętu w cenie powiedzmy 100$ którym poleci nawet agrafka.

 

Czekam z niecierpliwością :D a do tego czasu przynętami lżejszymi od 3 gram porzucam sobie spinem  ;) 


  • pikeft lubi to

#935 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 06 maj 2018 - 19:36

Rozumiem. Nie chodzilo mi o tani a dorownujacy drogim multik. Tak z ciekawosci zapytalem. Te 6g jig czy wobler mnie zadowala i nie narzekam na chinola ale nie chce wydawac tysiaca na multiplikator bo nie chodze az tyle nad wode i by sie marnowal a od czasu jak kupilem ten "zestaw" to nie wyobrazam sobie powrotu do zwyklego spinningu :) no ale chyba bede musial bo jak do tej pory wobkami powyzej 5g nie upolowalem jeszcze ani klenia ani pstraga chyba ze to pech byl i wiekszym towarem od smuzaka idzie cos zlapac?

#936 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 06 maj 2018 - 19:50

Zmień kij na delikatniejszy to po pierwsze,a po drugie xf50 dobrze zaczyna współpracować od 3g lotnej przynęty,także z tym wobkiem nie licz na powalające odległości.

#937 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4560 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 maj 2018 - 19:55

Jak Cię 6 gram zadowala tzn. że tsurinoya Ci wystarczy przynajmniej na razie, ale patyk to sugeruję zmienić na lżejszy o połowę.



#938 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 06 maj 2018 - 19:57

Ok a jakies propozycje co do kijka moze macie? Oprocz tetona bo na dostawe trzeba by dlugo czekac :)

#939 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 maj 2018 - 20:05

Z budżetowych to DAM miał jakieś lekkie kijki o ile pamiętam. Wrzuć ogłoszenie w dziale "kupię", może się komuś znudził jakiś lajtowy chińczyk ;)
Popatrz może na woblery kolegi TAPS, ma fajne i bardzo lotne woblerki pod klenia.

Edit. Na Tetona wcale nie trzeba długo czekać, do mnie szły dwie sztuki z Chin i było to 7 i 10 dni FedExem

Użytkownik lukastrance edytował ten post 06 maj 2018 - 20:06

  • S.N. lubi to

#940 OFFLINE   Sopo19

Sopo19

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 06 maj 2018 - 20:54

A jak byly zapakowane? Pytam bo na innym forum kilka osob pisalo ze doszly polamane. Dam chyba mial effzett yagi ale to byly chyba 5-20g?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

2 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Predatorhunter, Andan