Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3818 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 maj 2018 - 21:18

Mam 4 chńskie kije, ściągane przez kolegów i jakoś przyszły w dwóch kawałkach ... czyli tak jak trzeba ;)

Chcesz poznać przygodę z UL? szukaj kijków do max 8gr :)


  • Wudarek lubi to

#942 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 maj 2018 - 05:14

... i odpowiedniego multiplikatora za ponad 1000 PLN, bo samo wędzisko nie wystarczy żeby faktycznie doznać przyjemności łowienia ultra lekkimi przynętami... :(



#943 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4574 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 maj 2018 - 05:57

Pytanie jak lekko ktoś chce zejść ? Mnie na chwilę obecną satysfakcjonuje 2 gramy, nawet troszkę ciężej. Mniej nie potrzebuję i w niedalekiej przyszłości raczej zejdę do tylu sprzętem za około 500 - 600 zł. Oczywiście będzie to sprzęt używany.

#944 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2018 - 06:52

Jest ktoś w stanie porównać te dwa patyki pod kątem lekkich woblerów ?

 

VARIVAS AREA DRIVE ARD-65-F ( 1,96m / 1,5-7 g )

DRAGON PRO GUIDE X CAST ( 1,98 / 1-10 g )

 

Dragon to wklejka ale ciekawe jak by sobie poradził z pstrągowymi wobkami... Ciekawy jestem opinii użytkowników.


Użytkownik kezmo edytował ten post 07 maj 2018 - 06:55


#945 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 07 maj 2018 - 08:59

Zupełnie nieźle radzi sobie z lekkimi przynętami Dagger Royal Spirit 1-6g, ale niestety potrzebny do tego żeby obsłużyć przynęty do 2g dobry (czyt. drogi) multiplikator. Liczyłem że POTM (155g) poradzi sobie, ale nie zdał egzaminu, komfort dopiero od 4g, a z takimi radzi sobie zupełnie przyzwoicie Tatula z płytką szpulą. Z lżejszymi "kiszka". Można co prawda puszczać leciutkie robale z prądem, ale przecież spinninguje się nie tylko w rzekach... :( 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 07 maj 2018 - 09:02

  • kezmo i HaDe lubią to

#946 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2018 - 09:18

No niestety za multik do UL dziś jeszcze trzeba trochę wykartkować... Nie ma tego za wiele na rynku ale jeżeli już kupować to chyba warto dołożyć i wziąć coś co ogarnie pełen wachlarz przynęt UL. Może za jakiś czas sytuacja się zmieni bo zapotrzebowanie stale rośnie a konkurencja nie śpi...  Ja to sobie tłumaczę tak - kupuję jeden zamiast trzech. Będzie opędzał kij pstrągowy, okoniowy i kleniowy. I już człowiekowi na sercu lżej... :)


  • Alexspin i Xiaou lubią to

#947 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 maj 2018 - 09:31

Nie wiem jak tsurinoya, ale sądzę, że nie powinno być gorzej aniżeli z seaking potm. Przy fajnym patyku i dość dużej uwadze minimalnie rzucałem 2,6 grama na te 13  a nawet 15 metrów, ale jak wspomniałem trzeba było bardzo uważać i mieć duuużo miejsca, za to od 3,5 grama już szło nieźle nawet "poszaleć". Natomiast równe 4 gramy i w górę dawało tzw. komfort, który to dla każdego znaczy zupełnie coś innego ... Patyk masz zdecydowanie za mocny jak na mój gust ;)

 

 

Zupełnie nieźle radzi sobie z lekkimi przynętami Dagger Royal Spirit 1-6g, ale niestety potrzebny do tego żeby obsłużyć przynęty do 2g dobry (czyt. drogi) multiplikator. Liczyłem że POTM (155g) poradzi sobie, ale nie zdał egzaminu, komfort dopiero od 4g, a z takimi radzi sobie zupełnie przyzwoicie Tatula z płytką szpulą. Z lżejszymi "kiszka". Można co prawda puszczać leciutkie robale z prądem, ale przecież spinninguje się nie tylko w rzekach... :( 

???


  • Alexspin lubi to

#948 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4574 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 maj 2018 - 09:50

To znaczy Hubert, że multiplikator seaking potm fajnie działa z przynetami o wadze od około 3,5 - 4 gram w górę. Aby zejść poniżej tych 3 gram i mieć komfort to niestety trzeba poczekać na jakiś nowy produkt od majdriendów albo wydać te powiedzmy 800 zł. na np. daiwe pixy albo aldebarana. Wiele rzecz jasna zależy też od kija. A przy okazji jak sie pixiak sprawuje tzn. w jakich gramaturach dołem jest komfort według Ciebie ?

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 07 maj 2018 - 09:58

  • Alexspin lubi to

#949 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 maj 2018 - 10:00

A jak radzi sobie Teton 2-10 z wobkami kleniowymi, takimi około 2g?

#950 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 maj 2018 - 10:17

To znaczy Hubert, że multiplikator seaking potm fajnie działa z przynetami o wadze od około 3,5 - 4 gram w górę. Aby zejść poniżej tych 3 gram i mieć komfort to niestety trzeba poczekać na jakiś nowy produkt od majdriendów albo wydać te powiedzmy 800 zł. na np. daiwe pixy albo aldebarana. Wiele rzecz jasna zależy też od kija. A przy okazji jak sie pixiak sprawuje tzn. w jakich gramaturach dołem jest komfort według Ciebie ?

Nie wiem, nie mam jeszcze...

 

Mniej nie potrzebuję i w niedalekiej przyszłości raczej zejdę do tylu sprzętem za około 500 - 600 zł. Oczywiście będzie to sprzęt używany. 

Co mógłbyś polecić w takich pieniądzach? To w sumie cena używanej Tatuli z lekką szpulką i ceramikami?

 

A jak radzi sobie Teton 2-10 z wobkami kleniowymi, takimi około 2g? 

Słabo.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 07 maj 2018 - 10:33

  • drag, Alexspin i Vlador lubią to

#951 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2018 - 11:37

Casting kleniowy to chyba ogólnie ciężki temat. Przydałby się trochę dłuższy kijek niż większość castów UL no i z CW co by pasował do multika, linki i przynęty... Na moje warunki odpowiedni byłby kijek 220-240, który będzie gadał gdzieś od 2g... Multik da się znaleźć ale wędkę to chyba będzie trzeba budować.


Użytkownik kezmo edytował ten post 07 maj 2018 - 11:38


#952 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2018 - 13:03

Jestem w pracy i nie mogę sprawdzić nazwy i parametrów "chińczyka" w trzech kawałkach a w mojej skromnej ocenie ten dał by radę jako rzeczny klenio-jaź w wadze UL.

Napiszę po powrocie do chaty


Użytkownik BOB1 edytował ten post 07 maj 2018 - 13:03

  • kezmo lubi to

#953 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2018 - 13:24

Może to RoseWood ( 2,28 m / 1.7 - 10.5 g )...? Parametrami by odpowiadał ale jak to się sprawuje ? Choć za te pieniądze... ;)


Użytkownik kezmo edytował ten post 07 maj 2018 - 13:28


#954 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 maj 2018 - 14:29

Może to RoseWood ( 2,28 m / 1.7 - 10.5 g )...? Parametrami by odpowiadał ale jak to się sprawuje ? Choć za te pieniądze... ;)

A co to jest za cudo?Z ciekawości pytam bo nawet gogle nie chce mi nic znaleźć.Choc to Rose Wood jakos mi się z Berkleyem kojarzy...



#955 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 07 maj 2018 - 15:11

A co to jest za cudo?Z ciekawości pytam bo nawet gogle nie chce mi nic znaleźć.Choc to Rose Wood jakos mi się z Berkleyem kojarzy...


Chińczyk z AliExpress ;)

#956 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 maj 2018 - 15:19

Chińczyk z AliExpress ;)

ok ;) .Dragon w serii CXT Mikrospecial ma jeszcze taki kijek,2,28 dlugi i cw.opisane od 2,5-16g.Pytanie czy to nie jest czasem jakiś x-fast.Poza tym to gorne 16g. podpowiada że w dole 2,5g to załaduje pewnie tylko na papierze ;) .

 

 

Casting kleniowy to chyba ogólnie ciężki temat. Przydałby się trochę dłuższy kijek niż większość castów UL no i z CW co by pasował do multika, linki i przynęty... Na moje warunki odpowiedni byłby kijek 220-240, który będzie gadał gdzieś od 2g... Multik da się znaleźć ale wędkę to chyba będzie trzeba budować.

Pewnie na budowaniu się zakończy.Może warto podpytać rodbuilderów z forum o jakiś konkretny blank.Też mi jakiś czas temu chodzilo cos takiego po głowie ale kolejny kij...



#957 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 maj 2018 - 15:28

Te mikrospeciale to med fasty wg katalogu. Sam mam cxt z dragona ale 3-16 i to jest x fast, chociaż szczyt ma na tyle miękki, że 3cm pixel od Huntera leci na tatuli ze szpulka i lożyskami z ali na 20m. Dlatego sam chciałbym obejrzeć te mikrospeciale, ale we Wrocku ich nie ma, a to mógłby być fajny uniwersał pod okonie, klenie i jazie☺


Użytkownik rimi edytował ten post 07 maj 2018 - 15:41


#958 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 07 maj 2018 - 15:59

Te mikrospeciale to med fasty wg katalogu. Sam mam cxt z dragona ale 3-16 i to jest x fast, chociaż szczyt ma na tyle miękki, że 3cm pixel od Huntera leci na tatuli ze szpulka i lożyskami z ali na 20m. Dlatego sam chciałbym obejrzeć te mikrospeciale, ale we Wrocku ich nie ma, a to mógłby być fajny uniwersał pod okonie, klenie i jazie☺

Możesz coś więcej napisać o szpuli i łożyskach które to z ali są?
Gdyby mozna załadować tu filmik to wyrzuciłbym Tsurinoye 140cm którą ostatnio nabyłem jak wygląda w czasie pracu pod pstrażkiem.
Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 07 maj 2018 - 16:00


#959 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 07 maj 2018 - 16:01

Pewnie na budowaniu się zakończy.Może warto podpytać rodbuilderów z forum o jakiś konkretny blank.Też mi jakiś czas temu chodzilo cos takiego po głowie ale kolejny kij...[/quote]

Docelowo na 100% skończy się na budowaniu a tymczasem czekam już na w/w Chińczyka za 26 dulków... Połażę z nim trochę, pomoże mi to w wyborze blanku do kleniowego casta.
  • rebowski12 lubi to

#960 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 maj 2018 - 16:02

Pytanie było o kijek UL ;) ?

Znalazłem co obiecałem:

Royal Spirit 703UL 7'0" (213cm) 1-6gr  2-6Lb 

Waga kija 84,5 gr. Trzy segmenty

Nie jest to na pewno X-fast. Ładuje się dość głęboko przy rzucie. Pod obciążeniem parabola z mocnym dołem. Nie jest to jednak blank typu muchowego.

Realne cw 2-10gr


  • kezmo i Alexspin lubią to