Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3814 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 11:06

Co do tej żyłki, której link jest wyżej mam ją ale 0,14 i jest słabiutka na tle innych 0,14. Wole zostać przy sprawdzonym modelu Varivasa Super Trout Bait Finess Nylon. 

 
  • Xiaou lubi to

#1182 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 czerwiec 2018 - 13:47

Muszę spróbować żyłki.Dziękuję za konkretny link i rekomendację drag :)

 

Jednocześnie zapytam o mały lekki multik Daiwy. Mam Presso Silver Creek, chyba już 12 lat, bardzo go lubię i cenię za malutkie rozmiary i wygląd. Jednak szpulka dość ciężka(dzięki za sugestie poszukiwania lżejszej Andan).

 

Często czytamy o multikach, ale o zwymiarowanie ich, zorientowanie się co do gabarytów nie jest łatwo.Może tylko ja mam ten klopot ? Nie wiem jednak który z multiplikatorów Daiwy jak lezy w dloni ( mój steez jest lzejszy od Presso, ale to presso a nie steez lepiej leży w dłoni...)

Alphas - podobny do Presso z kolei jest od steeza cięższy :huh:

A Zillion? - czy rama nowego jest podobna do Morethan?-czy to ramy modyfikowane, ale o gabarytach Tatuli?

Przepraszam za przydługi post, ale oprócz wagi i przełożenia o wielu multikach trudno coś powiedzieć-szczegolnie jak wspomniałem w kontekscie wymiarów zewnetrznych. Te wymiary wpływaja na ergonomię :)(miałem kiedyś strasznie szerokie Curado kupione na "nosa")

pozdrawiam w niedzielny poranek.

 

attachicon.gif IMG_8530.JPG

Niestety,nie mam nic małego Daiwy.Miałem niedawno małego Revo ALC BF7(oczywiście jeśli pytasz o multiki ukierunkowane na UL)Gdybym wiedział że masz takie rozterki to mógłbyś potrzymać i popróbować-daleko do siebie nie mamy :) .Mam Tatulę SV ale jeśli masz Steeza to nie ma co macać Tatuli.Oferta "półkowa"naszych sklepów jest jaka jest,nie za bardzo jest co wziąć do ręki.Aczkolwiek,w CW na Piątkowskiej coś tam na pókach leży.Na pewno widziałem dwa Zilliony,jakiegoś Steeza,Tatule i sporo ABU.Może w wolnej chwili warto zajrzeć? :) .


Użytkownik drag edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 13:48


#1183 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 czerwiec 2018 - 13:50

 

Co do tej żyłki, której link jest wyżej mam ją ale 0,14 i jest słabiutka na tle innych 0,14. Wole zostać przy sprawdzonym modelu Varivasa Super Trout Bait Finess Nylon. 

 

 

Ja z kolei nie miałem tej o której piszesz więc trudno mi się odnieść  do tej rzekomej słabości.Używając,nie zauważyłem dyskwalifikujących ją wad.Ale,jak powiadam,nie mam porównania.



#1184 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:11

Dzisiaj okonie troszkę zastrajkowały ,trzeba było improwizować i efekty były . W sumie typowe rybki ultralajtowe ,sprzętowo morrumek , suzuki rxf do 5 gram plecionka varivas przypon fc i tu was zaskoczę 0,25 mm ,potrzebowałem efektu spadochronu. A przynęta typowo spiningowa jaskółka fish arrow na gramowej główce. Stały w wodzie max do 0,7 metra i gryzły w bardzo wolnym opadzie. Zabawa trwała ze trzy godziny i trafiłem w sumie coś między 50 a 60 sztuk .

Załączone pliki



#1185 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:19

Brawo. Kolejny dowod na to, ze najgorzej to trzymac sie slepo kanonow.
  • drag i S.N. lubią to

#1186 OFFLINE   arturbukowski

arturbukowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaDrezdenko

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:37

Ja osobiście używam Super Trout Advance Twitch Master w rozmiarze   0.185 6ib i 0.215 8lb do łowienia  Pstrągów na zestawy UL . Moim zdaniem jedna  z lepszych żyłek.

 



#1187 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:38

Super Paweł.Chyba takie wcale spore te księzniczki.

Pozwolę sobie zagadnąć o kijek.Piszesz Suzuki do 5g.-znaczy ten RXF 4lb?Mam takiego zamówionego,203cm w jednoskładzie.Napisz troszkę wrażeń własnych,jaką górę i dół wg.Ciebie obsługuje itp.Dzięki :) .



#1188 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2018 - 14:47

Improwizacja była pełna ,pudełeczko z mikroświatem i przynętami na białoryb zostało na półce w komodzie. Największą trudność sprawiło odciążenie główki z 2 na 1 gram i znalezienie koloru jaskółki ,reszta poszła jak z płatka. Wzdręgi łowię dość często ale pierwszy raz w takiej ilości, przeszło to w sumie wszystkie oczekiwania. Norma to 10 do 15 sztuk w dzień, stały w typowym płytkim miejscu i co ciekawe urządzały zbiorowe polowanie na jakiś narybek. A kanonów to już dawno przestałem się trzymać, trzeba być elastycznym i dużo obserwować co dzieje się w ,obok i nad wodą , czasy świetności polskich wód niestety mineły chcąc połowić musimy myśleć niestandardowo.
  • arturbukowski, drag i HaDe lubią to

#1189 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 03 czerwiec 2018 - 15:05

Super Paweł.Chyba takie wcale spore te księzniczki.
Pozwolę sobie zagadnąć o kijek.Piszesz Suzuki do 5g.-znaczy ten RXF 4lb?Mam takiego zamówionego,203cm w jednoskładzie.Napisz troszkę wrażeń własnych,jaką górę i dół wg.Ciebie obsługuje itp.Dzięki :) .

tak dokładnie ten. Po prawie dwóch miesiącach intensywnego łowienia coś już wiem. Cw.z dołu to 1 gram ale przy naprawdę nienagannej technice i dobrym młynku. Góra w pełnym komforcie da radę 7,5 grama 10 można aczkolwiek czuć przeładowanie. U mnie jest to w tej chwili podstawowy kij na okonie, daje radę z rybami 40 plus,aczkolwiek dwa razy nie podniosłem okonia z dna kij się poddał. Największe przyłowy to dwa szczupłe około 70 i 80 cm było bez scen ale to inna charakterystyka walki.Jak masz łowisko z przewagą okonia 25 do 40 cm i łowisz wszelkimi przynętami gumowymi to polecam . Na mniejsze rybki zamówiłem krótszą i lżejszą wersję. Z kolei na jesienne ryby i okonie naprawdę 40 z większym plusem mam rxf 6 lb do 7,5 grama i kolejnego do 11 gram ale to już jest armata. Wracając kijek pociągnie obrotówkę w rozmiarze 2 ,małą cykadkę, wszelkie szczupłe gumki na główce do 7 gram i maks kopytko 2 cale na siedmiu gramach. Czucie przynęty jest rewelacyjne i kij nie gubi i nie odbija ryb.
Aczkolwiek w tej chwili skrócił bym dolnik i kij pójdzie do przerobienia albo powstanie nowy ,w tak lekkiej konstrukcji, przy operowaniu jedną ręką trzy cztery centymetry robią dużą różnicę.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 15:14


#1190 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4558 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 czerwiec 2018 - 15:26

Ja mam egi metal #0,5 i nie narzekam. Jutro zważę przynętę i pokażę Wam z jaką wagą mam zadowalające wyniki.

 

Dokładnie 1,9 grama daje jaki taki komfort (przez 2 godziny łowienia 4 czy 5 bród) rzucania przy egi metal #0,5 oraz alc bf 7. Wszystko powyżej 2,2 gram lata już całkiem fajnie. Jest też rzecz jasna kwestia lotności przynęty, patyka i operatora. Moim zdaniem w kolejności: patyk, operator, linka, multiplikator i na koniec przynęty :D Na ten zestaw bez problemu wyjeżdżają okonie 30 + :)

 

Załączony plik  1,9 grama.jpg   38,43 KB   19 Ilość pobrań


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 15:27


#1191 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 czerwiec 2018 - 17:59

tak dokładnie ten. Po prawie dwóch miesiącach intensywnego łowienia coś już wiem. Cw.z dołu to 1 gram ale przy naprawdę nienagannej technice i dobrym młynku. Góra w pełnym komforcie da radę 7,5 grama 10 można aczkolwiek czuć przeładowanie. U mnie jest to w tej chwili podstawowy kij na okonie, daje radę z rybami 40 plus,aczkolwiek dwa razy nie podniosłem okonia z dna kij się poddał. Największe przyłowy to dwa szczupłe około 70 i 80 cm było bez scen ale to inna charakterystyka walki.Jak masz łowisko z przewagą okonia 25 do 40 cm i łowisz wszelkimi przynętami gumowymi to polecam . Na mniejsze rybki zamówiłem krótszą i lżejszą wersję. Z kolei na jesienne ryby i okonie naprawdę 40 z większym plusem mam rxf 6 lb do 7,5 grama i kolejnego do 11 gram ale to już jest armata. Wracając kijek pociągnie obrotówkę w rozmiarze 2 ,małą cykadkę, wszelkie szczupłe gumki na główce do 7 gram i maks kopytko 2 cale na siedmiu gramach. Czucie przynęty jest rewelacyjne i kij nie gubi i nie odbija ryb.
Aczkolwiek w tej chwili skrócił bym dolnik i kij pójdzie do przerobienia albo powstanie nowy ,w tak lekkiej konstrukcji, przy operowaniu jedną ręką trzy cztery centymetry robią dużą różnicę.

Bardzo dziękuję :) ,bardzo przydatne i konkretne informacje .Ja będę robił zdecydowanie pod jedną rękę,cała reszta Twoich wrażeń potwierdza moje zauroczenie tym blankiem.Szukałem połączenia szybkości,ładowania lekkimi przynętami i dość głębokiego ugięcia i myślę że to będzie to.Dzięki raz jeszcze :good:.


Użytkownik drag edytował ten post 03 czerwiec 2018 - 18:00

  • teo lubi to

#1192 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:46

Muszę spróbować żyłki.Dziękuję za konkretny link i rekomendację drag :)

 

Jednocześnie zapytam o mały lekki multik Daiwy. Mam Presso Silver Creek, chyba już 12 lat, bardzo go lubię i cenię za malutkie rozmiary i wygląd. Jednak szpulka dość ciężka(dzięki za sugestie poszukiwania lżejszej Andan).

 

Często czytamy o multikach, ale o zwymiarowanie ich, zorientowanie się co do gabarytów nie jest łatwo.Może tylko ja mam ten klopot ? Nie wiem jednak który z multiplikatorów Daiwy jak lezy w dloni ( mój steez jest lzejszy od Presso, ale to presso a nie steez lepiej leży w dłoni...)

Alphas - podobny do Presso z kolei jest od steeza cięższy :huh:

A Zillion? - czy rama nowego jest podobna do Morethan?-czy to ramy modyfikowane, ale o gabarytach Tatuli?

Przepraszam za przydługi post, ale oprócz wagi i przełożenia o wielu multikach trudno coś powiedzieć-szczegolnie jak wspomniałem w kontekscie wymiarów zewnetrznych. Te wymiary wpływaja na ergonomię :)(miałem kiedyś strasznie szerokie Curado kupione na "nosa")

pozdrawiam w niedzielny poranek.

 

attachicon.gif IMG_8530.JPG

 

 

Niestety,nie mam nic małego Daiwy.Miałem niedawno małego Revo ALC BF7(oczywiście jeśli pytasz o multiki ukierunkowane na UL)Gdybym wiedział że masz takie rozterki to mógłbyś potrzymać i popróbować-daleko do siebie nie mamy :) .Mam Tatulę SV ale jeśli masz Steeza to nie ma co macać Tatuli.Oferta "półkowa"naszych sklepów jest jaka jest,nie za bardzo jest co wziąć do ręki.Aczkolwiek,w CW na Piątkowskiej coś tam na pókach leży.Na pewno widziałem dwa Zilliony,jakiegoś Steeza,Tatule i sporo ABU.Może w wolnej chwili warto zajrzeć? :) .

Można by coś zorganizować mam kilka szimaniaków ale scorpiony każdy zna , daiwa niestety tylko 1 (t3sv) ,morrum 1601 i nawet chińczyk się znajdzie .


  • drag lubi to

#1193 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 czerwiec 2018 - 07:42

Minizlocik castingowy okolice Swarzędza-Poznania-Środy :) (bliższe lub dalsze)-jestem za,bardzo chętnie.Jeśli ktoś z okolic i ma ochotę to piszmy tutaj.


Użytkownik drag edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 07:42

  • Paweł Bugajski i SID lubią to

#1194 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:04

Gdyby miało to być u mnie na grajdole to miejsce się zorganizuje jakieś tam zaplecze  też ,Ryb nie ma za to jest ścieżka rowerowa :)

Termin do dogadania byle nie była to niedziela .

I żeby nie było że nie na temat  w końcu chciałbym zobaczyć UL pełną gębą bo w tej chwili męczę się z morrumem i mhx-em do 6g .  


Użytkownik teo edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 18:07

  • drag lubi to

#1195 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:30

Co cię męczy w morrumku ?
  • BOB lubi to

#1196 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:33

Pawełku, proszę Cię ...tylko spokojnie :huh:  ;)  :D


  • sucks_one i drag lubią to

#1197 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:33

Minizlocik castingowy okolice Swarzędza-Poznania-Środy :) (bliższe lub dalsze)-jestem za,bardzo chętnie.Jeśli ktoś z okolic i ma ochotę to piszmy tutaj.

Ciekawa propozycja, więc jak znajdę czas :huh: , to się skuszę. :clappinghands:


  • BOB i drag lubią to

#1198 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:37

Tiaaaaa. Jak się męczysz to welpa chętnie kupi.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
  • Paweł J lubi to

#1199 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4558 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 czerwiec 2018 - 19:09

I żeby nie było że nie na temat  w końcu chciałbym zobaczyć UL pełną gębą bo w tej chwili męczę się z morrumem i mhx-em do 6g .  

 

Po co się męczyć ... ? Ja tam chętnie pomogę bliźniemu i mogę Cię uwolnić od tej męczarni ... ;)


  • drag lubi to

#1200 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 04 czerwiec 2018 - 21:26

Z jednym bloczkiem muszę się mocno skupiać pod wiatr docisk nie pomaga z dwoma za duża strata na odległości. Nie pomaga fakt że w dalszym ciągu mam koślawą technikę ale od kogo tu się uczyć gdy w koło sami spiningowcy. Muszę się męczyć bo na razie niczego tak nisko schodzącego z gramatura w rękach nie miałem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych