Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3805 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   BUBUATQ

BUBUATQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 21:49

Ja też mam jedną wędkę na blanku MHX S721-2 daje radę do UL. Tak od 2 gram fajnie się łowi. Teo wez użyj jednego bloczka i pobaw się pokrętłem docisku szpuli wyreguluj i powinno być lepiej. 



#1202 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 14:44

Koledzy jest sens budować dłuższy kij (2,40, 2,60) na duża rzekę pod klenie, okonie, czy w cascie lekkie przynęty to tylko 2m i mniej?

#1203 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 czerwiec 2018 - 15:18

Koledzy jest sens budować dłuższy kij (2,40, 2,60) na duża rzekę pod klenie, okonie, czy w cascie lekkie przynęty to tylko 2m i mniej?

Dlaczego nie?jak najbardziej tak,przeciez wielu z nas łowi długimi kijami,co prawda w wadze ciężkiej ale przecież długości nic nie ogranicza.Jesli jest miejsce nad rzeka na machanie takim kijem to jak najbardziej.Kwestia tylko doboru blanku-na ten temat nie mam pojęcia,no i pewnie tanio nie będzie.Blank na takie łowienie to pewnie musiałby być 6-8lb(albo i więcej,zależy od uciągu i różnych innych zmiennych) i ze względu na lekkie przynęty dobrze się pod takimi ładujący.Wszystko zależy od tego jakimi wagowo przynętami chcesz łowić,jak głęboko,na jakim uciągu itp.itd.Może warto zapytać kolegów rodbuilderów bo kwestia doboru blanku będzie tu chyba kluczowa.


Użytkownik drag edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 15:20


#1204 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 16:02

No właśnie te blanki to dla mnie czarna magia 😂 ale raczej max 2,4 bym szukał bo czasem z łodzi łowię.

#1205 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 czerwiec 2018 - 16:41

No właśnie te blanki to dla mnie czarna magia ale raczej max 2,4 bym szukał bo czasem z łodzi łowię.

To tylko blokada psychologiczna.Skoro z łodzi można skutecznie i komfortowo łowic swimbaitowymi lagami 2,5-2,6m to tym bardziej lekkim patyczkiem o podobnej długości sie da.Tym się nie przejmuj,przywykniesz.Raczej wybierz długośc która faktycznie jest Ci potrzebna.Moja(oczywiście bardzo subiektywna)opinia jest taka że kwestia komfortu to w dużej części kwestia przyzwyczajenia :) .

Jakby mi ktoś trzy lata temu powiedzial że będę szczupaki trapił z łódki kijem 2,55 do 150g to z politowaniem popukałbym się w czoło ;) .


Użytkownik drag edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 16:42

  • Novis lubi to

#1206 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 czerwiec 2018 - 17:29

To tylko blokada psychologiczna.Skoro z łodzi można skutecznie i komfortowo łowic swimbaitowymi lagami 2,5-2,6m to tym bardziej lekkim patyczkiem o podobnej długości sie da.Tym się nie przejmuj,przywykniesz.Raczej wybierz długośc która faktycznie jest Ci potrzebna.Moja(oczywiście bardzo subiektywna)opinia jest taka że kwestia komfortu to w dużej części kwestia przyzwyczajenia :)

 

Dla mnie to żadna blokada, a przede wszystkim kwestia potrzeb. Czym innym jest rzucanie ponad 150 gramowymi przynętami, a czym innym kilkoma gramami. Ja na ponton na pewne nie wezmę kija dłuższego, aniżeli 220 cm., a głównym powodem jest to, że tym kijem i tak osiągam o wiele większe odległości, aniżeli te jakie potrzebuje ... O wygodzie operowanie króciakiem na pontonie również warto wspomnieć. Alle każdemu według potrzeb :)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 17:38


#1207 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 czerwiec 2018 - 17:54

Koledzy jest sens budować dłuższy kij (2,40, 2,60) na duża rzekę pod klenie, okonie, czy w cascie lekkie przynęty to tylko 2m i mniej?

 

Dla mnie to żadna blokada, a przede wszystkim kwestia potrzeb. Czym innym jest rzucanie ponad 150 gramowymi przynętami, a czym innym kilkoma gramami. Ja na ponton na pewne nie wezmę kija dłuższego, aniżeli 220 cm., a głównym powodem jest to, że tym kijem i tak osiągam o wiele większe odległości, aniżeli te jakie potrzebuje ... O wygodzie operowanie króciakiem na pontonie również warto wspomnieć. Alle każdemu według potrzeb :)

No właśnie Sławku o potrzebach tu mowa.Kolega pytał o dłuższy kij na rzekę i czasami na łódkę.Treść mojego przekazu była taka że długi kij,nawet powiedzmy 2,7 wcale nie musi byc niewygodny na łódce a z brzegu,o ile pozwalają warunki może być lepszy niż krótki,z wielu powodów.Wcale też w lekkim castingu nie trzeba się ograniczac do długości 2 metrów czy mniej,bo i dlaczego?Tu wracam do ostatniego Twojego zdania z którym całkowicie się zgadzam,dodam do niego tylko jeszcze-chęci i widzimisię :) .

 

Dodam tylko że podobne idee jak koledze @rimi chodziły mi juz po głowie i gdyby stan mojego wędkarskiego budżetu odpowiadał moim chęciom i "widzimisiom" to na przykład taki kijek,

https://spinningshop...-pfs90lmf2.html

przerobiony na cast i odpowiednio lekko uzbrojony znalazłby u mnie fajne zastosowanie.(tego 2,75m.mam na myśli)


Użytkownik drag edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 18:10


#1208 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 18:56

Szkoda, że to lekkie uzbrojenie tyle kosztuje 😂 z 1,5 albo 2 tyś. trzeba by było dac na taki kijek albo i lepiej. Chyba trzeba będzie się przejść do pracowni na konsultacje.

#1209 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 czerwiec 2018 - 18:58

Szkoda, że to lekkie uzbrojenie tyle kosztuje z 1,5 albo 2 tyś. trzeba by było dac na taki kijek albo i lepiej. Chyba trzeba będzie się przejść do pracowni na konsultacje.

Tak najlepiej :) .



#1210 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 czerwiec 2018 - 19:30

Jakby ktoś miał ochotę pobawić się długim castem (305cm) w gramaturze L to zapraszam na priv. Mam za rozsądne pieniądze patyk na zbyciu


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

#1211 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 07 czerwiec 2018 - 19:31

Dla mnie to żadna blokada, a przede wszystkim kwestia potrzeb. Czym innym jest rzucanie ponad 150 gramowymi przynętami, a czym innym kilkoma gramami. Ja na ponton na pewne nie wezmę kija dłuższego, aniżeli 220 cm., a głównym powodem jest to, że tym kijem i tak osiągam o wiele większe odległości, aniżeli te jakie potrzebuje ... O wygodzie operowanie króciakiem na pontonie również warto wspomnieć. Alle każdemu według potrzeb :)

Sławek, to nie tak. Jeżeli już,to każdemu wedle możliwości. I budżetowych i technicznych. Potrzeby to mam takie, że hej! I co z tego.


  • BOB i Xiaou lubią to

#1212 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 czerwiec 2018 - 19:54

Sławek, to nie tak. Jeżeli już,to każdemu wedle możliwości. I budżetowych i technicznych. Potrzeby to mam takie, że hej! I co z tego.

 

Masz Piotrek rację. Nie doprecyzowałem, już się poprawiam: każdemu według potrzeb i możliwości finansowych. Dla mnie według potrzeb to też równa się według moich możliwości finansowych. Mam określony budżet na moje hobby i bardzo się staram aby go nie przekraczać bo wiesz jak to jest ... Nałóg wciąga jak każdy ;)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 07 czerwiec 2018 - 19:55

  • MajKar lubi to

#1213 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 20:06

Jakby ktoś miał ochotę pobawić się długim castem (305cm) w gramaturze L to zapraszam na priv. Mam za rozsądne pieniądze patyk na zbyciu


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

A mógłbyś coś więcej na forum o nim napisać? Jaka akcja, realne cw ? I czemu sprzedajesz?😂

#1214 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 czerwiec 2018 - 20:14

Nie porzuca i nie potrenuje metody pitchingu, która to technika w terenie mocno zakrzaczonym bardzo się przydaje, a zdarza się, że jest często jedynym sposobem na łowienie.



#1215 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 czerwiec 2018 - 20:28

Poszedł prv

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

#1216 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 07 czerwiec 2018 - 21:35

Miałem dzisiaj okazję przetestować moją wykałaczkę 140 na szczupaku 60cm kijek wygiął się po sam dolnik ale rybkę wyjął.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#1217 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 czerwiec 2018 - 12:48

pare zdjęc patyka jest tu:

 

https://get.google.c...okLYQdz-QYp11pD


  • BOB, HaDe i Luckyguliver lubią to

#1218 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 08 czerwiec 2018 - 13:38

Pięknie zestrojone combo, aż żal rozdzielać.



#1219 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 czerwiec 2018 - 14:22

Naprawdę świetnie to wygląda ! Szlachetnie i elegancko z tymi drobnymi, czerwonymi akcentami ... miodzio :)

(choć zawsze biała wędka ... to dla niewidomych ;)  :P  :D



#1220 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 08 czerwiec 2018 - 14:32

Naprawdę świetnie to wygląda ! Szlachetnie i elegancko z tymi drobnymi, czerwonymi akcentami ... miodzio :)

(choć zawsze biała wędka ... to dla niewidomych ;)  :P  :D

Nie ma to jak subtelny opis sztuki użytkowej absolwenta ASP! Oplułem monitor :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych