Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 25 maj 2012 - 11:47

Ictus dzisiaj spodziewam sie paki więc po weekendzie bd mógł coś napisać na ich temat. Wybiore najlepszą wg moich kryterów i dam znać jak sie sprawuje. Dzisiaj wybieram się na szukanie nowych miejscówek boleniowych, zobaczymy co będzie.
Przez szalejący ostatnio wiatr ciężko było łowić inną metodą niż expres. Niestety ta metoda się słabo sprawdza. Jest dużo pustych brań, a to dlatego że duży boleń uderza tak prowadzoną przynęte najpierw ciałem. Tej ryby nie wyciągnie się za bety bo jest za silna i prędzej wyrwie sobie kawał ciałka albo rozegnie hak niż się zapnie. Na twoim ostatnim zdjęciu świetnie widać ranę po takim ataku (podejrzewam, że sprzed kilku dni) dlatego odpuszczam sobie tą metode na dobre - szkoda ranić rybe...


#302 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 25 maj 2012 - 12:17

Ictus
Przez szalejący ostatnio wiatr ciężko było łowić inną metodą niż expres. Niestety ta metoda się słabo sprawdza. Jest dużo pustych brań, a to dlatego że duży boleń uderza tak prowadzoną przynęte najpierw ciałem.


nie rozumiem, zazwyczaj łowię expresem i nigdy mi boleń nie zaatakował ciałem :wacko: przytrafiło mi się wyjąć bolenia za grzbiet, ale to ja najechałem go, nie on zaatakował.
Jak łowiłem kiedyś na plecionkę, to miałem puste brania, ale chyba przyczyną była za sztywna lina i powodowała odbijanie się ryby z zestawu, po zmianie na żyłkę, od 3 lat nie miałem czegoś takiego, choć przytrafiały się ataki , że ryba się nie zapięła, lub zeszła po kilku szarpnięciach, ale to mały procent.

#303 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 25 maj 2012 - 14:48

Ictus dzisiaj spodziewam sie paki więc po weekendzie bd mógł coś napisać na ich temat. Wybiore najlepszą wg moich kryterów i dam znać jak sie sprawuje. Dzisiaj wybieram się na szukanie nowych miejscówek boleniowych, zobaczymy co będzie.
Przez szalejący ostatnio wiatr ciężko było łowić inną metodą niż expres. Niestety ta metoda się słabo sprawdza. Jest dużo pustych brań, a to dlatego że duży boleń uderza tak prowadzoną przynęte najpierw ciałem. Tej ryby nie wyciągnie się za bety bo jest za silna i prędzej wyrwie sobie kawał ciałka albo rozegnie hak niż się zapnie. Na twoim ostatnim zdjęciu świetnie widać ranę po takim ataku (podejrzewam, że sprzed kilku dni) dlatego odpuszczam sobie tą metode na dobre - szkoda ranić rybe...



a czy jeszcze jakieś inne gatunki ryb słodkowodnych występujące na terenie Polski też tak atakują przynęty prowadzone ekspresem ?? to może być naprawdę ciekawe

#304 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 maj 2012 - 19:27

U mnie trzeba się sporo nałazić żeby coś wydłubać! Siwypike czekam już na następny wypad ,mam namierzonych kilka rakiet ale nie z brzegu !
http://img191.imageshack.us/img191/544/tofikbranie.jpg
http://img805.imageshack.us/img805/5251/tofikrapa1.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/1830/tofikrapa2.jpg

#305 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 25 maj 2012 - 21:30

a czy jeszcze jakieś inne gatunki ryb słodkowodnych występujące na terenie Polski też tak atakują przynęty prowadzone ekspresem ?? to może być naprawdę ciekawe


Mnie się już kilka razy trafił okołowymiarowy szczupaczek na boleniową przynętę prowadzoną w ekspresowym tempie :D

#306 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 maj 2012 - 21:45

4 albo 5 maja, nie pamiętam. 90cm kaczor - pełen speed. Tydzień temu sum 110cm. Ale to już nieco wolniej.

Załączone pliki



#307 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 25 maj 2012 - 22:13

ale czy to były atakiem ciałem ?

#308 OFFLINE   Okoń

Okoń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaLegnica/Wrocław - www.predator-fishing.pl

Napisano 25 maj 2012 - 22:57

4 albo 5 maja, nie pamiętam. 90cm kaczor - pełen speed. Tydzień temu sum 110cm. Ale to już nieco wolniej.


4go :D

#309 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 maj 2012 - 02:42

Nad Wartą ciężko. Woda niziutka, przedwczoraj wiatr jakby głowę chciał urwać, do tego nowy kołowrotek i to złożyło się na bardzo trudne łowienie. Badałem nowy odcinek rzeki i woda wyglądała, jakby było w niej mrowie kleni i kilkanaście wielkich sumów, które wyjadły wszystko w rozmiarze +30cm... Jedyna fotogeniczna rybka z ostatniego tygodnia, wzięła pod koniec kilkugodzinnego łowienia, w najgłębszym miejscu jakie namacałem na kilku stanowiskach wokół. Wobler 7cm cały w pysku i wzięła dość typowo, więc może to jedyny boleń jaki ostał się w okolicy?


http://images39.fotosik.pl/1543/31048fbe10f9ef6cmed.jpg


Co do tempa prowadzenia, to też miałem ryby na ekspres, okonie, szczupaczki, czy klenie. Miałem też dwa lub trzy bolki podhaczone w okolicach głowy, co nie zdawało mi się przypadkowe. A prędkość z jaką czasem atakują jest nieosiągalna dla żadnego kołowrotka! Przy boleniach miałem już tego maja dwie sumowe przygody, jedna wygrana, a druga nie. Przegrana była jak zwolniłem tempo nad łachą na środku klatki, minutka wożenia i linka przetarta. :wacko: Wygrana to branie z płytkiego i bardzo wartkiego kleniowego napływu, na aktywnie prowadzony wobler po wachlarzu. Dobrze, że miałem jak zejść niżej, bo ryba chociaż szczęśliwie zapięta, mogłaby tylko odpływać od tego miejsca. :D
Gratuluję łowcom ładnych bolków, rekordowych zwłaszcza!

Pozdrawiam
Grzesiek

#310 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 26 maj 2012 - 08:41

Piękny pike i fajne zdjęcie :D Fajna woda była - wysoka wtedy :D

#311 OFFLINE   rolek

rolek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaPOZNAŃ

Napisano 26 maj 2012 - 09:56

Maynard spróbuj wybrać się na bolasy od 21-23.W tygodniu to woda się gotowała ,taki miały apetyt.

#312 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 maj 2012 - 11:56

4 albo 5 maja, nie pamiętam. 90cm kaczor - pełen speed. Tydzień temu sum 110cm. Ale to już nieco wolniej.



No proszę :D Trochę szczęścia mieć nie zawadzi Gratki.

#313 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 26 maj 2012 - 14:35

jednoręki

http://zanderix.epwik.com.pl/jerkbait/jednorekibolo.jpg

PZDR
Zanderix

#314 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 26 maj 2012 - 15:19

Ja swoją rybke zaraz będę opijał :D

#315 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1624 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 26 maj 2012 - 15:24

Maynard, to jakim multi teraz kręcisz?(bo chyba dalej multi?)

#316 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 maj 2012 - 16:25

Rolek, no właśnie wieczorami nie miałem czasu ostatnio. Lubię łowić po zmroku, latem zwłaszcza ;)
Wojciiech, ze stałą szpulą nie byłoby problemu. :mellow: Quantum Accurist - niepełnosprytny egzemplarz ze spustem, który trzeba wspomagać kciukiem zamiast zbijać korbką. Nie doszedłem jeszcze jak to naprawić lub co wymienić. W dodatku magnetyk, do którego musiałem się przyzwyczaić, no i wichura. Ogólnie daje radę, uciążliwe to jest, ale już na spinna nie mogłem patrzeć :lol: Za to sumka wyjąłem na mocno styraną stałą szpulę rozm. 2500 i kilkunastoletnią wklejankę (ups!) Jaxona <_<

Pozdrawiam
Grzesiek

#317 OFFLINE   Krzysztof Kłos

Krzysztof Kłos

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaGoleniów

Napisano 26 maj 2012 - 16:33

Jak wszyscy to wszyscy:) ja tez sie pochwale...w tym roku pierwsze wypady na torpedy i kilka udalo sie zlapac:) mega lapanie:)


.

#318 OFFLINE   Krzysztof Kłos

Krzysztof Kłos

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaGoleniów

Napisano 26 maj 2012 - 16:40

Ten sam dzien popoludniu....

Załączone pliki



#319 OFFLINE   Krzysztof Kłos

Krzysztof Kłos

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaGoleniów

Napisano 26 maj 2012 - 16:51

kolejny .

Załączone pliki

  • Załączony plik  bolek.jpg   61,44 KB   1027 Ilość pobrań


#320 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 maj 2012 - 20:04

Że też nie mam pojęcia jak się do nich dobrać ... wiem że są, wiem gdzie są i na tym moja wiedza się kończy :unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych