Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 29 maj 2012 - 08:49

@siwypike
Fajne rybska - gratulacje.
Czasami myślę o Twoim kawałku wody B)
PZDR
Zanderix

#342 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 29 maj 2012 - 09:27

Też ciekawe spostrzeżenie Siwypike. Tyle, że podhacznie ryby jest troche inaczej odczuwalne na kijku niż atak rozpędzonej torpedy. Na spinnie z żyłką tego możesz nie odczuć ale przy ultraszybkim, sztywnym kijku i multiku z plećką takie ataki wyrywają triggera z ręki. Czy to przy wolnym czy szybkim prowadzeniu, ryby nie ma a łuska została na haku - wątpie żeby to było podhaczenie... Może jakiś procent brań stanowią podhaczenia ale mnie się to jeszcze nigdy nie zdarzyło - może dlatego że raczej unikam expresu. Stałem niedawno na stopniu kościuszki, była niska i przejrzysta woda. Widać było zachowanie i ataki bolesławów. Spektakularny widok jak rapa startuje do ataku. Widac jak sie zachowuje w stosunku do innch ryb - polecam - można wyciągnąć dużo wniosków z takiej obserwacji.
Zgodze sie z tobą co do tego, że rozpraszanie stada uklei i szukanie wybranego celu to jedna z metod ataku rapy i taki atak mam na celu nagrać - to będzie coś :D
Tak w ogóle to piękny aspius Ci widze usiadł. Jumper robi dobrą robote :D
Wczoraj przegrałem walke ze sztuką ~80cm. Leviathan wolno prowadzony z nurtem. Uderzenie ok 10 metrów od brzegu. Ciężko było dociąć rybe bo popłyneła w moim kierunku pod sam brzeg. Może to był mój błąd że w tym właśnie momencie chciałem ją dociąć i skończyło się niestety na spadzie. Zdażyłem ją jednak zobaczyć - klocek robił wrażenie. I tu znowu chwila zastanowienia i po raz kolejny wniosek że, duże bolenie zachowują się zupełnie inaczej niż ich młodsze pobratymce...
http://img194.imageshack.us/img194/2052/p1040625w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#343 OFFLINE   SKALAR OLSZTYN

SKALAR OLSZTYN

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN

Napisano 29 maj 2012 - 10:17

Ciekawe czy ta odmienność wynika z racji zmiany preferencji pokarmowych (większe ofiary) czy raczej jest skutkiem zmniejszenia aktywności życiowej? Ogólnie stosunek wagowy ukleja/płoć w naszych wodach jest na korzyść tych drugich więc nie dziwi, że pokarm bardziej dostępny jest preferowany.

#344 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 29 maj 2012 - 10:27

No coz...nie od dzis wiadomo ze w naszych wodach, zadki okaz danego gatunku, to jakby z goła inna ryba. Inaczej by sie nie uchowala :wacko:

#345 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 29 maj 2012 - 11:03

Ostatnio widziałem atak naprawdę dużego bolka, chwilę potem w nieco innym miejscu ukleję nieco ponad 17cm wyskakującą nad wodę. Strzelam że to mama aspius ją goniła. Kusi mnie żeby zwiększyć wielkość woblera na te duże sztuki. Może podmaluję srebrengo SEBILE Magic Swimmer'a, przyciemnię grzbiet, rozjaśnię brzuszek i przetestuję, ma niby 11cm ale sprawia wrażenie dużo większego niż to wynika z opisu.

#346 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 maj 2012 - 13:15

...chwilę potem w nieco innym miejscu ukleję nieco ponad 17cm wyskakującą nad wodę

Dawno nie bylem na boleniach. Brakuje mi tego.

Ale miarki w oku to szczerze zazdraszczam :D

Pozdrawiam

Guzu



#347 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 29 maj 2012 - 13:29

Daniel, wyjąłeś mi to z ust...nie ma jak dobra miara w oczach :mellow: ...
Co do boleni, zostawimy kilka nieskłutych na Twój przyjazd <_<

#348 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 29 maj 2012 - 15:06

Śmichy Chichy zawsze mile widziane :mellow: Akcja miała miejsce blisko brzegu, pewnie sięgnąłbym ją długim kijem. Często podhaczone ukleje, zwłaszcza te największe mierzę lub przykładam do woblerów, więc estymowałem wymiar. Staram się używać wobków w rozmiarze uklejek. Nie wiem jak je inaczej opisać jak w cm. Nawet jak się walnąłem i miała 16cm, albo niecałe 18cm to nic się nie stało, a przynajmniej tak sądzę. Na pewno większa niż Magic Swimmer 14,5cm, na oko kilka centymetrów. W sumie to macie racje z tymi podśmiechujkami, bo niefartownie to opisałem ale następnym razem jak napiszę ukleja monster to będzie pytanie jak duża <_<
A propos twojej wypowiedzi Daniel ( tej nostalgicznej części, nie tej o miarce ) to tego dnia jeden bolek potwornie mnie ochlapał i przy okazji zdrowo nastraszył. :mellow:

#349 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 29 maj 2012 - 15:39

Może nie wygląda, ale rybka miała 74cm. Łyknęła woblerka własnej roboty. Pływa dalej ;)
http://img18.imageshack.us/img18/4221/dsc00301nf.jpg
sorry za jakość zdjęcia - robione telefonem.

#350 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 29 maj 2012 - 15:48

No nie wygląda,wielki chłop z Ciebie musi być

Gratki,pzdr.

#351 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 maj 2012 - 15:29

Wczoraj przy lampie, to tylko pokazywały się maluchy, ale jak przyszły chmury i wiatr, to umilkło i coś się zaczęło dziać. Aparatu zapomniałem, więc jedynie takie... Tylko gdzie są moje kleniowe kluseczki...? :wacko:

http://images35.fotosik.pl/1418/dcf67cd814161257med.jpg

http://images41.fotosik.pl/1551/547b75c160b213bcmed.jpg

Pozdrawiam
Grzesiek

#352 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 31 maj 2012 - 07:07

Wody w Wiśle ubywa z dnia na dzień, ciężko przy takim stanie o dużą sztukę. Z rana przed robotą wybrałem się i pomimo braku oznak żerowania, na niedużym warkoczu usiadły dwie 60++ na Raptora10

http://img857.imageshack.us/img857/8731/p1040717n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#353 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 maj 2012 - 07:33

Tylko gdzie są moje kleniowe kluseczki...? :wacko:



Kluseczki najlepsze są na pod-, a w zasadzie na po-wieczorek. Za wcześnie widać byłeś ;)

Ładne rapy Panowie, ja po ostatnim wypadzie stwierdziłem, że za głupi jestem na te Warciańskie. Dlatego odpuszczam do późnego lata. Będę łaził za kleniami i szukał boleniowych miejscówek. A od końca sierpnia - tylko boleń B)

#354 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 maj 2012 - 11:21

Niby tak, wieczory są dobre, ale w zeszłym roku znalazłem krótki, za to dość rozległy odcinek, gdzie po tarle stały na gęsto i brały aż miło, niezależnie od pory. Co kamień to kleń i tylko trzeba było rzeźbić z prowadzeniem bo miejsce trudne, wartkie i zaczepowe. Trudno mi uwierzyć, że żadnego tam nie sprowokowałem, choćby nawet najedzone były co do sztuki. Poza tym klenie to dodatek do boleniowania latem. Ja bolkom odpuszczę dopiero na lipiec (! <_< !) oraz sierpień. Jak wrzesień i październik będą rokujące na grubego Bola to zostanę nad Wartą, a jak nie to przesiadka - szczupak, okoń na stojącej i wracam nad rzekę w listopadzie do sylwestra. Taki szczwany plan! :lol:

#355 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 czerwiec 2012 - 08:31

Po miesiącu czasu udało mi się odczarować sezon Boleniowy , do tej pory zaliczałem brania bez zacięcia, spadki podczas holu :angry: aż po dzisiejszy dzień :mellow:
Kolos to to nie jest ale 66cm ma, złowiony w Narwi na wobler od Pawła.

.

Załączone pliki



#356 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 czerwiec 2012 - 10:33

Gratulacje @milupa rozpoczecia sezonu. Pierwszy w sezonie cieszy niesamowicie.
@Zanderix - dziekuję i zapraszam do Torunia.
@maek7. Żyłeczka to tegoroczny pomysł i dzięki niej uratowałem pierwszego bolenia tego sezonu. Na plecionce by spadł bo kotwice były zdemolowane. Zapięte za boki miałem na plecionce i początkowo byłem pewny że są wynikiem nietrafionego ataku. Różne zachowania boleni wynikaja z różnorodności miejsc i charakteru wody więc jak to z boleniem bywa nieodgadniony to gatunek. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. :D

#357 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 czerwiec 2012 - 10:34

@ maek7 Będę czekał z niecierpliwościa na filmiki. :D

#358 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 03 czerwiec 2012 - 07:09

Witam.To i ja zaśmiecę boleniowy wątek rapką z Buga.Zdjęcie marnej jakości ale robione tel przez przypadkowego tubylca.Około 70cm, 7cm kawałek drewna,xls do 25g,stella 4000h.pzdr i gratuluję rybek. http://img834.images...zdjcie0720t.jpg

#359 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:27

60tka pod sam wieczór uderzyła w 2 rzucie :D

Aktualizacja zasady umieszczania zdjęć na forum jerkbait.pl

Niniejszym chciałbym ogłosić kilka prostych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam na uniknięcie nieporozumień.

1. Przede wszystkim Catch and Release (złów i wypuść) co oznacza, że zdjęcia powinny przedstawiać ryby, które zostały wypuszczone.

2. Nie publikujemy zdjęć ryb martwych lub takich, których wiarygodność co do ich stanu jest wątpliwa (unikniemy niepotrzebnych dochodzeń).

3. Publikujmy zdjęcia wykonane TYLKO w naturalnej scenerii łowiska.

4. W przypadku zauważenia niezgodności z niniejszym regulaminem nie robimy dochodzeń na własną rękę - zgłaszamy swoje wątpliwości do moderatora.

5. Nie publikujmy zdjęć ryb, których sposób traktowania widoczny na zdjęciu może skutkować ich zejściem (ryby mocno krwawiące, wybrudzone piaskiem, w mocnym uścisku ręki, leżące na suchym podłożu itd.).

6. Publikujemy zdjecia ryb których orientacyjne wymiary(nie chcemy i nie oczekujemy na zdjecia z miarką) dla poszczególnych gatunków wynoszą co najmniej:

Belona - 80cm
Boleń - 65cm
Brzana - 60cm
Dorsz - 75cm
Głowacica - 70cm
Jaź - 35cm
Kleń - 40cm
Lipień - 35cm
Łosoś, Troć - 60cm
Okoń - 30cm
Pstrąg - 40cm
Sandacz - 65cm
Sum - 100cm
Szczupak - 75cm
Wzdręga - 30cm

Zdjęcia ładne artystycznie ryb mniejszych od wymiaru minimalnego prosimy przesyłać bezpośrednio do administratora lub moderatora w celu umieszczenia w galerii.

7. Nie publikujemy zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym obowiazujacym w miejscu polowu danej ryby lub naruszajacych regulamin danego łowiska.

8. Regulamin obowiązuje od dnia 19.08.2008.

Ponadto polecam lekturę artykułu Fotografia wędkarska http://jerkbait.pl/?p=93 w którym opisano kilka podstawowych zasad wykonywania zdjęcia ryb.

Pamiętajmy: nie róbmy zdjęć rybom za wszelką cenę. Jeżeli nie możemy zrobić dobrego zdjęcia to nie róbmy go wcale tylko jak najszybciej pozwólmy powrócić rybie do jej naturalnego środowiska





#360 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:31

[quote title=milupa napisał(a) dnia sob, 02 czerwiec 2012 09:31]Po miesiącu czasu udało mi się odczarować sezon Boleniowy , do tej pory zaliczałem brania bez zacięcia, spadki podczas holu :angry: aż po dzisiejszy dzień :mellow:
Kolos to to nie jest ale 66cm ma, złowiony w Narwi na wobler od Pawła.

Piotr, spóźnione, ale szczere gratulacje, fajna rapka. B)
Pozdrawiam





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych