Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:45

 

Aj tam pytasz o takie szczegóły :lol:

A tak serio to pewnie uznasz mnie za teoretyka, po przerobionym prawie kilogramie :(
A co do tego, że nie gazuje to dowiedziałem sie od kilku osób zanim zakupiłem, widocznie nie mialy racji, ale ta pianka na prawdę sprawiała takie wrażenie... No niestety złudne, a teraz wyszedłem na głąba co to wprowadził w błąd połowę forum :(

 

Za bardzo bierzesz to do siebie . Nie o to chodzi ze coś przeoczyłeś :) może po prostu cały proces technologiczny w wyniku którego powstają twoje perełki i rekinki z Czarnobyla * , jest wystarczająco rozciągnięty w czasie i spokojnie to wystarcza  :) . Dla mnie też gazowanie nie jest żadną przeszkodą robię swoje a korpusiki spokojnie czekają w kolejce kiedy przychodzi ich pora nie pamiętam już kiedy gazowały :) ale wystarczy ze omyłkowo sięgnę nie do tego pudełeczka i po kilku dniach wychodzi igła z worka :lol:  . Czasami można się w takiej sytuacji ratować i jeśli jeszcze nie cała partia jest w parchach wystarczy szybko wykonać nacięcia na ster i odłożyć po pewnym czasie wracam do nich i niema problemu , można spokojnie dokończyć proces lakierowania .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 28 styczeń 2014 - 23:47

  • kubaS 1 lubi to

#182 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 luty 2014 - 21:13

Siemanko :) Mam jeden mały problem z wobkami z pianki, mianowicie .... za każdym razem przy obciążeniu z jednej strony robi się malutka niedolana dziurka.Co może być tego przyczyną ? 

 

Forma raczej nie, bo jak robię wobka z samym stelażem bez ołowiu to tego problemu nie ma :/


  • thoffi lubi to

#183 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 14 luty 2014 - 21:59

Miałem to samo. W moim przypadku wystarczyło wpuścić piankę pod ołów tj. wlać odpowiednio wymieszaną (jeszcze nie pęczniejącą) albo podnieść na chwilę stelaż i umieścić go z powrotem na miejscu.



#184 OFFLINE   Damiano113

Damiano113

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • Imię:Damian

Napisano 14 luty 2014 - 22:03

jak będziesz zalewał pianką to wsadź stelaż z ołowiem i lej bezpośrednio po ołowiu żeby był tylko pokryty ciekła piana



#185 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 luty 2014 - 22:06

Miałem to samo. W moim przypadku wystarczyło wpuścić piankę pod ołów tj. wlać odpowiednio wymieszaną (jeszcze nie pęczniejącą) albo podnieść na chwilę stelaż i umieścić go z powrotem na miejscu.

To raczej nie wypali bo formy mam zamknięte i piane wstrzykuję przez wlew na górze formy. 

 

Damian, piana doszła cała i zdrowa ? 


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 14 luty 2014 - 22:06


#186 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 luty 2014 - 22:07

Jak tylko z jednej strony to może formę umieść w innej pozycji ????



#187 OFFLINE   Damiano113

Damiano113

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • Imię:Damian

Napisano 14 luty 2014 - 22:08

ja nie robiłem wlewów od zewnątrz i jest ok. Wkładam stelaż z ołowiem zalewam 3/4 połowy formy i zamykam po czym łapie ściskiem stolarskim i jest ok



#188 OFFLINE   Damiano113

Damiano113

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • Imię:Damian

Napisano 15 luty 2014 - 16:02

Tak pina w porządku, już mało zostało he



#189 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 15 luty 2014 - 16:10

To super :) U mnie już problem zniwelowany, wystarczy po zalaniu zanim piana zacznie rosnąć porządnie potrzepać foremkami żeby wszędzie doszła 



#190 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2014 - 10:28

Też miałem niedolewki na początku ale było to spowodowane złym mieszaniem (ręczne). Teraz mieszam w strzykawce multiszlifierką ala dremel i pianka jest na tyle rzadka że się ładnie rozlewa.



#191 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2014 - 22:17

Jak odlewam z piany (uprzedzam, w dalszym ciągu jestem leszczem w tym temacie, i jako takiemu należy mi tłumaczyć) to na korpusach robi się taka gruba przerwa- za słabo dociskam połówki formy czy chodzi o coś innego?

I przy okazji jeszcze jedno pytanie- czy da się zrobić odlewy piankowe w formie jednoczęściowej?


Użytkownik Piotrek Sukingaad edytował ten post 17 luty 2014 - 22:18


#192 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 luty 2014 - 22:22

Mi też przy pierwszym odlaniu zrobiła się taka gruba "przerwa" i tym samym gotowy korpus był troszkę grubszy niż orginał.Pomogło zrobienie kanału odpowietrzającego :) 

 

Ogólnie ten foam-it jest dziecinnie prosty tylko trzeba się go nauczyć :) U mnie poszło koło 40-50 odlewów w kosz i już jest okej.



#193 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2014 - 22:29

Najpierw to trzeba go nabyć drogą kupna, ja mam jeszcze sporo pianki z progmaru. Zaznaczam, że nie zależy mi na estetyce bo i tak zalewam ją żywica, tylko na tym, żeby nierówności pianki nie zatrzymywały powietrza w żywicy.



#194 OFFLINE   marcin wojtczak

marcin wojtczak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 20 luty 2014 - 21:01

Pytanie do expertów z duuużym doświadczeniem z piankami

 

korzystałem dawno temu z pianki jeszcze z purinowy z zachemu bydgoskiego ( wabixy )  potem kożystałem z steinbacha potem z produktów webaca w międzyczasie jeszcze jakieś 3 tanie dziwne "bezfirmowe "pianki  na końcu foam it 15 , niestety nie notowałem sobie podczas kożystania z tych pianek ich pewnych właściwości fizycznych , mianowicie chodzi mi o ciśnienie wytwarzane podczas ekspansji  /  

Zapewne zauważyliście że np w kauczukowych formach przy miekkich kauczukach wobler wychodzi sporo szerszy niż model bo pianka wywiera na ścianki ciśnienie  i zwyczajnie ściska kauczuk 

 

pytanko:

 

kiedyś nie zwracałem uwagi właśnie na tą własciwość pianek czyli to ciśnienie 

 

być może ktoś z Was zauważył to ściskanie kauczuku i wie która z dostępnych na rynku wytwarza najmniejsze ciśnienie podczas expansji 

 

moje spostrzeżenia :

im wyższa temperatura  składników pianki tym ciśnienie wyższe,

do produktów webaca mają odzielnie sprzedawany przyspieszacz expansji - jednak ciśnienie jest potężne  pianki te używane są do izolacji przeciwwilgociowych i wtedy to zaleta, - jednak nawet minimalne ilości przyspieszacza skutkowały potężnym ciśnieniem



#195 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 06 marzec 2014 - 23:47

aaa jak zrobić taką formę do odlewania woblerów albo gdzie można było by taką kupic?



#196 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 marzec 2014 - 00:32

http://jerkbait.pl/p...l-wzorcowy-r142

http://jerkbait.pl/p...-formy-zyw-r157

 

Prościej jest najpierw poznać zasady tworzenia woblerów, nadawania różnych kształtów, wywarzania i dobierania sterów, a co za tym idzie osiąganie różnych rodzajów pracy - strugając. Chcesz iść na skróty, po łebkach? Twój wybór. Nie licz na to, że tak będzie łatwiej...


  • judo 1988, kubaS 1 i tyczkasport1 lubią to

#197 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 marzec 2014 - 01:45

Pytanie do expertów z duuużym doświadczeniem z piankami

 

korzystałem dawno temu z pianki jeszcze z purinowy z zachemu bydgoskiego ( wabixy )  potem kożystałem z steinbacha potem z produktów webaca w międzyczasie jeszcze jakieś 3 tanie dziwne "bezfirmowe "pianki  na końcu foam it 15 , niestety nie notowałem sobie podczas kożystania z tych pianek ich pewnych właściwości fizycznych , mianowicie chodzi mi o ciśnienie wytwarzane podczas ekspansji  /  

Zapewne zauważyliście że np w kauczukowych formach przy miekkich kauczukach wobler wychodzi sporo szerszy niż model bo pianka wywiera na ścianki ciśnienie  i zwyczajnie ściska kauczuk 

 

pytanko:

 

kiedyś nie zwracałem uwagi właśnie na tą własciwość pianek czyli to ciśnienie 

 

być może ktoś z Was zauważył to ściskanie kauczuku i wie która z dostępnych na rynku wytwarza najmniejsze ciśnienie podczas expansji 

 

moje spostrzeżenia :

im wyższa temperatura  składników pianki tym ciśnienie wyższe,

do produktów webaca mają odzielnie sprzedawany przyspieszacz expansji - jednak ciśnienie jest potężne  pianki te używane są do izolacji przeciwwilgociowych i wtedy to zaleta, - jednak nawet minimalne ilości przyspieszacza skutkowały potężnym ciśnieniem

 

Panie kolego Marcinie ;) :D  .

No ależ pytanie :o takich informacji nawet u producenta nie idzie się doszukać  . Co prawda można trafić niekiedy na opis pianka niskoprężna ale to tyle nikt nie podaje ciśnienia podczas ekspansji :) bo właściwie niema to najmniejszego znaczenia . 

No a czemu upierasz się przy pełnych formach silikonowych przecież są niepraktyczne no chyba ze myślimy o odlewaniu woblerków na użytek własny i kilku kolegów :) .

 

A jeżeli chcesz zminimalizować odkształcenia i przy okazji koszty odlej z silikonu tylko cienkościenne gniada a ich osłonę z innego sztywnego materiału choćby gipsu protetycznego lub żywicy . Zyskujemy precyzję a 250ml silikonu wystarcza do wykonania wielu form  :) .



#198 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 09 marzec 2014 - 21:03

Rowniez nie rozumiem po co sie meczyc z formami silikonowymi. Rozumiem, ze problemem jest cisnienie rozprezania podczas wzrostu piany, ale co jest jej wada jest jednoczesnie zaleta. Fakt forma musi byc szczelna, ale bez przesady to nie idzie pod wtryskarke.  Silikon jest drozszy niz zywica, ale kazdy ma swoje pomysly i patenty. Forma zywiczna daje powtarzalnosc ksztaltu korpusu bez jakis tma deformacji.



#199 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 19 marzec 2014 - 06:40

Wiecie gdzie można zakupić sylikon do form

#200 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 19 marzec 2014 - 07:21

Zastanawiam się dlaczego tak wielu pytających nie chce się wysilić aby w okienko wyszukiwarki wklepać hasło poszukiwanego towaru . Masakra , czy jest sens wysilać się aby uporządkować cały dział "lure"

 

 

http://allegro.pl/Sh...guma-odlewniczy


  • kubaS 1 i woblery z Bielska lubią to