Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Kryszox

Kryszox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 26 marzec 2014 - 13:03

Wybacz, nie zwróciłem uwagi nawet. Trochę się tym przejąłem bo jak nie znajdę "złotego środka" , to pozostanie mi zabawa z silikonowymi formami z którymi obecnie pracuję.



#222 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 13:04

Witam. I ja przedstawię tutaj swój problem. Mianowicie zakupiłem sobie 2 formy  z amelinum :) ze Swoich wzorów.

Gość Zrobił je iście po mistrzowsku, także Jest super. Ale ! no i właśnie odnośnie tego "Ale"  będę zmuszony prosić kolegów o pomoc.

Usiłuje już chyba z 10 jak nie więcej razy odlać w nich woblery ,z tym że za każdym razem. Pianka FOAM IT 15 przywiera do połówki na którą leję.Przywiera tak silno, że trzeba plastikowym patyczkiem wydłubywać ze szczępów ową piankę. Zakupiłem również (jak koledzy wcześniej pisali) Pastę Buwy jako oddzielacz. Niestety nie pomaga, próbowałem w różnoraki sposób z tą pastą i nic... wobler dalej posklejany...Obie połówki są idealnie gładkie niemal jak lustro. niestety.. brak efektu , brak koncepcji i brak sił. Yyyyy Pomocy ? :)

moze byc za zimno w pomieszczeniu w kturym odlewasz woblery,gotowy korpus nie ma prawa pekac przy wyciaganiu,jezel peka to cos jest zle wydaje mi sie ze jest za zimno,przynajmniej w moim przypadku tak bylo ,mysle ze musi bc przynajmniej 23 stopnie a najlepiej wiecej,ja swoja foremke klade na grzejnik i wszystko jest ok ale mialem podobne problemy jak ty



#223 OFFLINE   Kryszox

Kryszox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 26 marzec 2014 - 13:21

Czyli mówisz ,że zbyt niska temperatura wpływa na to czy korpus się przyklei do formy czy nie? Może tu robię błąd ,że nie nagrzewam chłodnej aluminiowej formy przed zalaniem.... ?



#224 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 26 marzec 2014 - 13:33

Formy możesz mieć nawet gorące i nic to nie da , to znaczy da pomaga w szybszym i lepszym sieciowaniu piany ,musisz użyć dobrego rozdzielacza  do piany bez zawartości silikonu bo bedzie problem z malowaniem



#225 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2014 - 13:41

Czym mieszasz pianę? Ja jak dałem za dużo obrotów w dremelu to efekt był taki że pianka była bardzo krucha i sie przyklejała do formy. Podczas wyciągania korpusu kawałki zostawały na formie. Pomogło zmniejszenie obrotów na monimum i po problemie.



#226 OFFLINE   Kryszox

Kryszox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 26 marzec 2014 - 14:02

Wykonałem sobie taką końcówkę z mieszadełkiem i mieszam wiertarką, ale nie na jakiś kosmicznych obrotach..zrobiłem teraz tak , że nagrzałem formę na kaloryferze, dałem grubą powłokę pasty "Buwi" wypolerowałem pastę w obu częściach i mieszałem na mniejszych obrotach, zobaczymy... A Wy jak długo mieszacie piankę? chodzi mi o sekundowy przelicznik.



#227 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2014 - 14:08

Około 10 sekund mieszam.



#228 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 marzec 2014 - 14:27

moze byc za zimno w pomieszczeniu w kturym odlewasz woblery,gotowy korpus nie ma prawa pekac przy wyciaganiu,jezel peka to cos jest zle wydaje mi sie ze jest za zimno,przynajmniej w moim przypadku tak bylo ,mysle ze musi bc przynajmniej 23 stopnie a najlepiej wiecej,ja swoja foremke klade na grzejnik i wszystko jest ok ale mialem podobne problemy jak ty

 

 

Formy możesz mieć nawet gorące i nic to nie da , to znaczy da pomaga w szybszym i lepszym sieciowaniu piany ,musisz użyć dobrego rozdzielacza  do piany bez zawartości silikonu bo bedzie problem z malowaniem

 

 

Obaj panowie macie racje ale :lol: .

Piotrku , Robertowi pewnie chodziło o to ze piana w niższej temperaturze dużo dłużej jest krucha , przez co rozformowanie po standardowym czasie utwardzenia niszczy korpus .

Jest to szczególnie zauważalne jeżeli używamy form metalowych i tutaj temp. otoczenia jak i samej żywicy powinna być co najmniej pokojowa lub wyższa .



#229 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 26 marzec 2014 - 14:34

Kryszox a która pastę Buwi zakupiłeś ? Jedna jest ze środkiem myjącym :) .

Wypróbuj może  inny środek rozdzielający 5000204679236-kiwi-50ml-pasta-do-butow-b ''efekt cię zadziwi'' tak ją kiedyś reklamowano :D :D :D



#230 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 28 marzec 2014 - 11:19

Witam

Czytając widzę, iluż to ma różnego rodzaju problemy z wykonywaniem odlewów z pianki. Ja także je miałem, gdy postanowiłem wykonywać niektóre ze swoich woblerów z pianki.

Pierwszą zakupioną pianką - była super twarda, (z aukcji Allegro). Kosztowała sporo za 1/2 kg. Fakt, była super twarda, ale ! reakcja stygnięcia, (krystalizacji) przebiegała natychmiastowo ! Za żadne skarby nie można było zdążyć do całkowitego wypełnienia formy. 

Następnie rozpocząłem odlewy z pianki z Progmaru. Nic absolutnie złego nie można o niej powiedzieć. Cena za 1 kg., konkurencyjna z wszystkich innych. Spokojnie bez pośpiechu można nią dokonywać odlewów. Mały mankament: długi czas twardnienia do rozformowania - około 40 min. i... jak do większych woblerów, typu szczupakowe za miękkie !

Obecnie używam pianki Wobpian. Jestem pod wrażeniem i aż ma się ochotę pracować :) Pianka doskonale miesza się z katalizatorem, wypełnianie formy przebiega spokojnie a efekt - niesamowity !!! Szybki czas twardnienia i rozformowania: 15-20 min. doskonała twardość, (pozwalająca wykonywanie dalszej zewnętrznej obróbki, pomijając szlifowanie tzw. złączek). Wobpianol wagowo odpowiada - proporcjonalnie wadze drewna lipowego, (dwa identyczne modele surówek woblerów). No i efekt zewnętrzny - lustro powierzchniowe ! :)

No i te wszystkich nas problemy. Ja przez półtora miesiąca, bez kilku dni, codziennie nie załamując się częstymi porażkami uczyłem się tej techniki. W/g mnie,

w większości do wszystkiego: od czasu mieszania pianki, sposobu wypełniania form, stosowania rozdzielaczy - trzeba dojść samemu. Oczywiście rady Kolegów są praktyczne, potrzebne i nie można ich lekceważyć ! W swojej nauce, praktyce, wszystko to miałem na uwadze.

Przykładowo doszedłem do jedno znacznego wniosku, że najlepszym rozdzielaczem w formach zrobionych z żywicy, jest pasta do podłogi. Ja używam pasty Buwi Królewska.

W formach z silikonu stosuję, choć jest to nie konieczne, rozdzielacz bezsilikonowy profesional, firmy Normatek. Podwyższa on jakość odlewu a jednocześnie konserwuje formę, która nie ulega szybkiemu zużyciu, (zatraceniu ważnych szczegółów odlewu).

 

Szczególne, serdeczne podziękowanie dla @wędkarzyk1.  Zbyszek, dzięki za rady i pomoc w moich naukach :)

 

Pozdrawiam :)


Użytkownik Harjer edytował ten post 30 marzec 2014 - 20:14


#231 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 28 marzec 2014 - 19:42

siemka wiecie kto na jerkbacie sprzedaje dobrą piankę do woblerów albo którą osobiście polecacie



#232 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2014 - 19:46

Łukasz..weź ty chociaż raz użyj wyszukiwarki.Nawet w tym wątku było to kilkukrotnie powtarzane. 

 

Ogólnodostępne dobre pianki to m.in. foam-it 15 w cenie około 140zł za 0,90kg oraz wobpianol200 kolegi wędkarzyk z Oławy w cenie podajże 25zł + pp za 0,5kg



#233 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 28 marzec 2014 - 19:48

siemka wiecie kto na jerkbacie sprzedaje dobrą piankę do woblerów albo którą osobiście polecacie


Usuniecie jego tematu chyba nie bylo dobrym krokiem, mogl tam spamowac do woli. A teraz jak wirus atakuje wiekszosc tematow,zasmiecajac je.
  • RUDI75 lubi to

#234 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 28 marzec 2014 - 19:50

siemka wiecie kto na jerkbacie sprzedaje dobrą piankę do woblerów albo którą osobiście polecacie

 

Zacznij od balsy albo lipy, jak już to rozkminisz to zastanów się czy chcesz się w pianę pchać.

Osobiście to mogę polecić przeczytanie tego wątku w calości, było wymienione kilka razy.  


  • ROBERT666 lubi to

#235 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 28 marzec 2014 - 20:12

za duzo czytania :D



#236 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 28 marzec 2014 - 20:17

za duzo czytania :D

Z tego co ty piszesz nic nie da się czytać, jest to czysty jak kryształ spam..
Jak chcesz sobie "pobojcyć" to wbij na forum dla pań, albo na internetową spowiedź.Tam na pewno Cie wysłuchają i nie będą mieli pretensji o niszczenie cennych zasobów ;)

#237 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2014 - 20:18

Ech, Łukasz naprawdę?

Wiesz, moim zdaniem ktoś, komu nie chce się czytać na forum, powinien mieć również odebraną możliwość pisania na nim.


  • Popej i woblery z Bielska lubią to

#238 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 marzec 2014 - 20:22

Już dawno miałem w głowie myśli że ktoś tu jest wirtualną prowokacją :D Kolega Janusz brnie w dobrym kierunku , też tak mi się wydaje że ktoś ma za dużo czasu i że dealer nie oszukuje go na mocy towaru :D

#239 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 marzec 2014 - 20:23

Ech, Łukasz naprawdę?
Wiesz, moim zdaniem ktoś, komu nie chce się czytać na forum, powinien mieć również odebraną możliwość pisania na nim.


Kolego, odebrana możliwość myślenia to już wystarczająca kara ;)
  • kubaS 1 lubi to

#240 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2014 - 20:29

Kara, ale dla nas. :)