Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Please log in to reply
599 replies to this topic

#141 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 23 January 2014 - 00:13

Kamera działa stresująco,ale "pierwszy raz" masz już za sobą więc następne filmiki mogą być tylko lepsze (zwłaszcza z malowania)... :)

ps Podczas składanie tej formy to takie napięcie wywołałeś,że aż mi się "sierść" na grzbiecie podniosła... ;) :lol: :lol:



#142 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,025 posts
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Posted 23 January 2014 - 00:17

Nie kuś bo jeszcze z nad wody filmik zrobię :lol: :D

#143 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,790 posts
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Posted 23 January 2014 - 00:20

tego napięcia chyba bym nie wytrzymał... :o ;) :lol:


  • woblery z Bielska likes this

#144 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Posted 23 January 2014 - 08:59

Świetny filmik Kuba:) Dobrze że pokazałeś że są problemy przy składaniu formy silikonowej - to udowadnia że w tym rodzaju formy lepszym rozwiązaniem jest wstrzykiwanie pianki do formy przez otwór a nie nalewanie do połówki i domykanie drugą :)

Dla mnie jako żółtodzioba bardzo pomocny filmik:)



#145 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,343 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Posted 23 January 2014 - 16:04

Chłopaki, pomóżcie mi z silikonem bo szału można dostać.Kiedyś miałem jakiś "american silikone" i był super teraz kupiłem z progmaru MM940 szybki i nie wiem co się dzieje ale...po pierwsze jaki rozdzielacz dać żeby dwie połówki się nie skleiły ? Po drugie co robić aby nie powstawały bąble.Lałem siikon bardzo cienkim strumieniem 1mm może mniej z dużej wysokości aw środku formy wyjebało bąbel 1cm :/ 



#146 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 23 January 2014 - 16:08

Szybki to sobie możesz używać jak masz komorę do odpowietrzania.Jak zalewasz drugą połowę przeważnie się trochę sklei tzn.tak pozornie bo to wystarczy w jednym miejscu ruszyć i odejdzie spoko jedna od drugiej.



#147 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,343 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Posted 23 January 2014 - 16:13

Szybki z progmaru u mnie utwardza się w 95% przez 3,5-4 godziny.Dużo ludzi go używa i nie ma takich problemów :/ 



#148 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,988 posts

Posted 23 January 2014 - 16:53

No to używaj szybki.


  • szymon77 likes this

#149 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1,502 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Posted 23 January 2014 - 21:38

Chłopaki, pomóżcie mi z silikonem bo szału można dostać.Kiedyś miałem jakiś "american silikone" i był super teraz kupiłem z progmaru MM940 szybki i nie wiem co się dzieje ale...po pierwsze jaki rozdzielacz dać żeby dwie połówki się nie skleiły ? Po drugie co robić aby nie powstawały bąble.Lałem siikon bardzo cienkim strumieniem 1mm może mniej z dużej wysokości aw środku formy wyjebało bąbel 1cm :/ 

Bąble powietrzne zawsze powstaną, jeżeli w końcowych punktach nie zrobisz kanałów odpowietrzających i punkcie najwyższym, (np. grzbiet woblera) - jeżeli wlew następuję przez "komin"  ( po prostu nie ma ujścia a poza tym sam silikon rozpoczyna pracę wytwarzając pęcherzyki powietrza ).

ps. Sorki !!! W powyższym poście pomyliłem odlewy z żywicy robione w formach silikonowych z robieniem form silikonowych !

 

Do rozdzielania form z silikonu stosuję rozdzielacz do form płynny wosk. Można go także zakupić w Progmarze


Edited by Harjer, 23 January 2014 - 23:35.


#150 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1,502 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Posted 24 January 2014 - 22:35

Witam

Blisko miesiąc intensywnych lekcji w sposobie odlewania przynęt z pianki. Wiele czynników decydowało o postępach. A to rodzaj pianki - poznałem piankę szybką i twardą jak kamień, niesamowicie szybką w starcie - tak, że przy niej uwijałem się z niesamowicie szybkimi ruchami. Za to odlewy wychodzą super, lustro super twarde!

Inny rodzaj pianki wymaga utwardzania i czas startu jest wolniejszy - lepiej, spokojniej wykonuje się odlewy, bez żadnego pośpiechu.

W dużej części moich lekcji ważną rolę odegrały uwagi Was -  Kolegów ! Bazowałem na nich, ale i swoje próby przynosiły mi kolejne wnioski i wskazówki do następnych poczynań przy wykonywaniu odlewów z PU.

Ważna rzecz !  to mój zasadniczy wniosek ! Decydującą rolą jest mieszanie pianki !!! Ręczne mieszanie - to porażki ! Min. 1200/min. i `potem zastanawiaj się co jest źle ? 

Doszedłem do wniosku, że przy wykonywaniu odlewów imitacji owadów lepszym materiałem jest pianka o super twardości !, choć ciężka jest do odlewania z uwagi na bardzo, bardzo szybki start !!! Dlaczego, bo w przypadku moich modeli owadów odlewy wymagają dalszej precyzyjnej obróbki na dodanie ostatecznych detali, jak czułka, nóżki, itp. Odlewy wymagają szeregu nawierceń, nacięć ! Oczywiście chcąc doprowadzić do tego, by owad ten wyglądał jak w naturze. Idąc prostą drogą, wygodną i komercyjną! - można to wszystko pominąć, te wszystkie szczegóły i wypuścić takiego robaczka - bez czułek, nóżek, ale czy to będzie jak w naturze ??? 

Zaznaczam to szczególnie, gdyż kieruję się głównie imitowaniem wykonania określonej przynęty - a szczególnie owadów !

Uważam, że mogę powiedzieć, iż moje lekcje skończyłem! - pozostałe sukcesy przyniesie praktyka ! Wiem, że jeszcze wiele mam do nauki i wiele doświadczeń. No cóż - chcąc do czegoś dojść trzeba pracować !!! ;)

c8gf.jpg

 

Pianka o wolnym starcie, wymagająca dalszego utwardzania.  Woblery Harjera -  pstrągowe

8gms.jpg

 

Pianka o wolnym starcie, wymagająca utwardzania. Wobler Harjera-Nosek

 

Pozdrawiam, Harjer :)


Edited by Harjer, 24 January 2014 - 22:41.


#151 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1,502 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Posted 24 January 2014 - 23:16

Jeszcze jedna rzecz. 

Byli też i tacy Koledzy, którzy swoimi wpisami na forum, tak w tym temacie !, (ale tak to bywa na forach ) - ja, to tak odebrałem, ironizowali. Przenosili "coś" np. do nie istniejącego działu-tematu:  " breloczki".

Tym Kolegom powiem tak. Ważny jest każdy pomysł, który daje satysfakcję  jego Twórcy !!!  :) Pełną satysfakcją Twórcy jest to, by - od podstaw zrobić wszystko samemu, by być niepowtarzalnym ;)

A to przykład

 

 z9ty.jpg

 

Breloczek dla wędkarza: Harjer - Okoń - żywica

6lzg.jpg

 

Na bazie wcześniejszego pomysłu - kolegi, dot. breloczków, powstał realistyczny wobler okonia - pianka  :)

Harjer


Edited by Harjer, 09 August 2015 - 15:23.

  • bertold12 likes this

#152 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,343 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Posted 25 January 2014 - 23:05

Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie z pianką foam-it.Czy przelanie jej do małych pojemników 100ml na mocz ale tych bardzo szczelnie zamykanych przedłuży okres jej przydatności ? Rozlanie nastąpiłoby odrazu po pierwszym otworzeniu opakowań. 



#153 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Posted 26 January 2014 - 01:49

Tak przedłuży to jej agonie :) . Musisz sobie zdawać sprawę ze długo przechowywana i tak straci maksimum swych właściwości ale rozporcjowanie do czystych , suchych i szczelnych pojemniczków pozwoli znacznie przedłużyć jej żywotnosc a przynajmniej każdej kolejnej porcji .

 

Ps. Tak właściwie to wystarczy rozporcjować tylko składnik B tylko on jest podatny na wilgoć ;) .


Edited by wedkarzyk1, 26 January 2014 - 01:51.


#154 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1,502 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Posted 26 January 2014 - 17:50

Hm ! Dobre, a ja poszukuję pojemniczków na farbę :)


Edited by Harjer, 26 January 2014 - 18:59.


#155 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1,502 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Posted 26 January 2014 - 18:58

Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie z pianką foam-it.Czy przelanie jej do małych pojemników 100ml na mocz ale tych bardzo szczelnie zamykanych przedłuży okres jej przydatności ? Rozlanie nastąpiłoby odrazu po pierwszym otworzeniu opakowań. 

Oby nie moczu Barosz :D



#156 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Posted 27 January 2014 - 21:50

Witam, mowicie, ze ta pianka foam-it jest taka dobra? Brak gazowania to fakt zaleta. Jakos tak nigdy nie moglem sie zdecydowac na jej zakup, znajomy mi o niej mowil. Ale ma co najmniej jedna wade, cena  :blink:, absurdalnie wysoka.  Do tego jakies tam straty. Ja i tak upieram sie przy swoim, kiepskie efekty to nie zawsze wina piany. Czasmai jakis glupi maly detal kazdy dla innej pianki.



#157 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,343 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Posted 27 January 2014 - 21:59

Foam-it  jest bardzo prosta w użytkowaniu co dla początkującego jest dużą zaletą :) Następna to twardość gotowego wyrobu, podobno jest bardzo twarda. :) Kolejny plus to szybkość rozformowania i relatywnie długi czas startu :) Przy wprawie można zalać kilka gniazd za jednym razem.



#158 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,343 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Posted 27 January 2014 - 22:22

A skoro jesteśmy już przy temacie pianki :) Która foam-it będzie najbardziej odpowiednia do małych i średnich wobków tak powiedzmy 2-6cm- dziesiątka czy piętnastka  ?



#159 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 posts
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Posted 27 January 2014 - 22:31

15 :)



#160 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,343 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Posted 27 January 2014 - 22:36

Dziękować za informację :) Zamówiona piętnastka.