Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HIT !!! CASTING EXPRESS ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 20 luty 2007 - 18:25

MATAS napisał:

....Fakt kołwrotki nie grzeszą ale niektore serie wędek jak np Astral czy XT PRO sa udane, przy zakupie nalezy jednak wybrac te lepsze sztuki bo firma ta nie ma równych wyrobów....

Mateusz to jako konsument mam prawo liczyć, że w takiej sytuacji na stojaku w sklepie beda stały trzy kije tego samego rodzaju i kazdy bedzie w innej cenie. Te lepsze przebrane w pełnej cenie a takie jakie na targach trafily do rąk Friko przecenione o naprzyklad 50%. :mellow:
Niestety dobrze wiesz, ze wszystko bedzie w tej samej cenie.

Ja w Poznaniu kupiłem za ponad 200 zł kij z topowej :lol: serii profix. Badyl starczył na kilka wypraw. Niestety producent zapomniał dołaczyć do wedki informacji typu produkt o 70% gorszy od najbardziej udanych w całej partii

pozd JW :D



#182 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 luty 2007 - 18:27

kwestia sprzętu jest kwestią napewno trudna do rostrzygniecia tak czytam i czytam i myśle że i tak bedzie tyle racji ilu wędkarzy,napewno sprzęt światowych liderów z USA czy Japoni jest
1 klasy dlatego są liderami :)nowoczesne technologie,maszyny,najlepsi inżynierowie,projektanci,wszystko kosztuje ale i produkt finalny jest adekfatny do kosztów.

wybierajac sprzęt firm takich jak J... musimy sie liczyć z tzw.mniejszym procentem powtarzalności produktu,czyli np: na 1000wedek mniej klasowej firmy X przypadnie 100 wędek z jakąś wieksza lub miejszą wadą,natomiast na 1000 wedek klasowej marki bedzie to np 1-5 sztuk lub nawet wcale.
nie trudno sobie wyobrazić,że firma z mniejszym procentem powtarzalnośći produktu bedzie miała mniejsze zaufanie i predzej czy pużniej zacznie,do siebie zrażać potencjialnych klijentów.

osobiście chciałbym żeby sprzet s kazdej pułki cenowej był niezawidny ,by rużnił sie moze materiałem ale by był to sprzęt który nie zrazi do siebie np.młodych wedkarzy,przez niedopracowane szczegułu jak np.wypadający RING z przelotki szczytowej -jednej z polskich firm wedkarskich.

życzę wszystkim zadowolenia ze swojego sprzetu,bezusterkowości,nawet w tym najtańszym sprzęcie
i tak zasobnych w ryby wód ,by kwestia sprzętu mogła zejśc na dalszy plan :D

pozdrawiam
hasior- ludek co rybki łowić lubi :D


#183 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 20 luty 2007 - 22:36

Friko mysle ze jezeli podchodzisz do tego profesionalnie i chcesz aby Twoja wypowiedz na temat sprzetu była wiarygodna, to powinienes na drugi raz sprawdzic kilka egzemplarzy a nie pierwszy lepszy bo w ten sposob mozesz sie kiedys bardzo pomylic i to co napiszesz minie sie z prawdą.

A co by sie stalo, gdyby kolejny sprawdzany kij byl lepiej wykonany? Czego by to dowodzilo?
Hit z s na poczatku - takie moje zdanie.

#184 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 luty 2007 - 22:41

Ja nie będę dyskutował na temat jakości, powtarzalności itd. Uważam też, że dyskusja na ten temat stanowczo zbyt długo się rozwija i dostaje kolejnych odnóg. Może rzeczywiście powinniśmy napisać konkretny artykuł jak my widzimy Perseusza i napisać czarno na białym o tym co nam się nie podoba, a co się podoba? :unsure:

Pozdrawiam
Remek

#185 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 11:28

Ja mysle, ze niewiele da, czy sie napisze czarne na bialym czy inaczej....internet to takie dziwne medium, gdzie niezmiernie trudno jest wykazac, ze sciana nie jest czarna, zwlaszcza ze trafiaja sie niewidomi.

Z dziwnych meandrow dyskusji, jaka sie potem z reguly wywiazuje, czlowiek, ktory wchodzi na strone rzadko, wyniesie przekonanie, ze odbywa sie tu cos na ksztalt wojny albo gra znaczonymi kartami albo, co najbardziej prowdopodobne, nie bedzie tego w ogole czytal...
Zreszta wystarczy popatrzyc powyzej...brakuje tylko, zeby ktos zatanczyl i zaspiewal...
A Wisla plynie sobie dalej.
Gumo
p.s.To juz byly naprawde moje ostatnie slowa w tym watku.

#186 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 21 luty 2007 - 20:54

Friko: Nie chcialem w zaden sposob Ciebie urazic czy wytykać jakies błedy, mam nadzieje ze nie odebrałes tego negatywnie. Chodzilo mi o to ze poprstu Jaxon slynie z duzej niepowtarzalnosci w swoich produktach i przetestowanie w przypadku tej niejednorodnosci ,jednego kija mogło sie skonczyct ak jak sie skonczyło

Od dobrej firmy wymaga sie powtarzalnosci w produktach, NIE NAPISAŁEM ze Jaxon to dobra firma i ze jej produkty sa dobre, dlatego nie wiem o co chodzi w niektorych komentarzach ktore mnie cytują przeciez ja nie neguje tego ze Jaxon ma produkty nierówne, a tym bardziej nigdzie nie napisalem ze cokolwiek jest HITEM, o Profixie ze jest dobry tez nic nie pisałem. Nie bronie firmy Jaxon, nie daze jej tez sympatią ani zaufaniem czasami nawet mnie ta firma załamuje i smieszy. Szkoda ze jeszcze ktos nie napisal ze jestem fanem tej firmy :unsure: :unsure: :unsure:

Wyrazilem tylko swoją opinie ze raz na te kilka sztuk mozna trafic w tej firmie na cos lepszego i tyle. Jak nie chcecie tam kupowac to nie kupujcie i koniec tematu.

Proponuje aby Remek ten temat juz zakończył bo do niczego dobrego nie zmierza...

#187 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 21:09

@MATAS

nie ma sprawy, nie odebrałem tak tego :D mi trzeba dobrze zaleźć za skórę żebym się zapienił :lol:

też jestem za tym żeby zakonczyć ten wątek. Z dwóch powodów:

1. uważam iż dyskusje o tzw. chruście (bez wymieniania konkretnych firm) obniżają poziom merytoryczny tego portalu ; w kółko powtarza się te same argumenty / wylewa gorzkie żale, to już się staje zwyczajnie nudne i w niczym nie posuwa nas do przodu. Mam wrażenie że wszystko co można było powiedzieć zostało już przez wszystkich po 100 razy powiedziane.

2. nie chciałbym żeby postało wrażenie jakieś nagonki na konkretne firmy, mnie producenci chrustu ani ziębią ani parzą, najbardziej byłbym szczęśliwy jak mógłbym się w ogóle nie wypowiadać na temat produktów pewnych firm bo uważam to za stratę czasu który powinienem poświęcić na bardziej konstruktywne działania :unsure:

Pozdrawiam

#188 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 luty 2007 - 21:31

@MATAS

nie ma sprawy, nie odebrałem tak tego :D mi trzeba dobrze zaleźć za skórę żebym się zapienił :lol:

też jestem za tym żeby zakonczyć ten wątek. Z dwóch powodów:

1. uważam iż dyskusje o tzw. chruście (bez wymieniania konkretnych firm) obniżają poziom merytoryczny tego portalu ; w kółko powtarza się te same argumenty / wylewa gorzkie żale, to już się staje zwyczajnie nudne i w niczym nie posuwa nas do przodu. Mam wrażenie że wszystko co można było powiedzieć zostało już przez wszystkich po 100 razy powiedziane.

2. nie chciałbym żeby postało wrażenie jakieś nagonki na konkretne firmy, mnie producenci chrustu ani ziębią ani parzą, najbardziej byłbym szczęśliwy jak mógłbym się w ogóle nie wypowiadać na temat produktów pewnych firm bo uważam to za stratę czasu który powinienem poświęcić na bardziej konstruktywne działania :unsure:

Pozdrawiam



@ Friko
miałem już nic nie pisać w tym wątku, ale jak przeczytałem to co napisałeś nie mogę tego pozostawić bez komentarza.
Z tonu Twojej wypowiedzi wynika, że ja oraz mi podobni nie dorośli do tak Królewskiego potrali jakim jest Jerbait.
Nie napiszę jak odebrałem Twoja odpowiedź, bo nie pozwala mi na to kultura osobista i dobre wychowanie.
To co napisałeś trudno jest nazwać zwykłym nietaktem bądź gafą.
Nie wiem czy mnie się we łbie przewróciło, czy ktoś tu cierpi na manie wielkości ??????
Wydaje mi się, ze rolą szanującego się potralu winna być kultura oraz tolerancja.
Mam jednak nadzieję, że potral ten jest także dla tych co łowią zwanym przez Ciebie chrustem.
I dopóki tu będę to zapewniam Cię, że będę o to walczył wszelkimi możliwymi sposobami, aż do zbanowania.



#189 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 21:53

@cezorator

odpowiadam: źle zrozumiałeś moje intencje. Oczywiscien że portal jest dla wszystkich. I nie ma podziału wędkarzy na lepszych i gorszych, z uwagi na to jakim sprzętem się posługują. To Ty sugerujesz, w innym wątku obok, że taki podział istnieje. Ja się z tym nie zgadzam, nigdy tak nie twierdziłem, i nie wiem co Ciebie doprowadziło do takiej konkluzji

Fakt jest jednak faktem, iż kolejne dyskusje o jednej firmie i jej produktach, inicjowane zresztą głównie przez Ciebie, przybierają postać która zaczyna być nużąca dla wielu Uzytkowników, czego sygnały ja otrzymuję na priv a Ty możesz poczytać w kilku wypowiedziach powyżej. Odnoszę wrażenie że jesteś jedyną osobą zainteresowaną stałym podtrzymywaniem pewnego rodzaju polemiki co w mojej opinii, do której mam prawo jak każdy Użytkownik, nie służy dobrej atmosferze na tym forum. Reasumujac: pewien powtarzajacy sie kształt dyskusji na bardzo podobne tematy zaczyna mnie niepokoic - do tego chcialbym zebys sprowadzil sens mojej wypowiedzi, jesli mozna prosic :D

Jest to kolejna prośba o zakonczenie tego wątku. Remek zrobi co uważa za słuszne.

Pozdrawiam



#190 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 luty 2007 - 22:00

@ Friko dlatego chciałem zagończyć ten wątek pisząc:

po tym wszystkim to chyba najlepszym wyjściem będzie pożegnanie się z castingiem :(
Trudno. :( :( :(
Wydawało mi się, że Jaxon przyniesie mi najwięcej szczęścia.

Pozostaje spinning tradycyjny :D :D :D , a multików, które obecnie posiadam będę używał wyłącznie jako magazynek linki przy łowieniu z kutra lub trolingu (którego nie lubię)albo bardzo cięzkiego spiningu.
Życie jest brutalne i pełne zasadzek.
Będę raczej preferował tematy wędkarsko- ekologiczne przyrodnicze, etyczne, ichtiologiczne, majsterkowe.
Sprzętowe, póki co będę traktował marginalnie. Poczekam jakieś pół roku, aż pojawi sie coś nowego na rynku, lub zarejestrują sie nowi userzy, którzy mi w tym temacie będą w stanie pomóc.

@ Standrus tak nawiasem mówiąc wielu moich znajomych łowi wędkami spiningowymi - teleskopowymi. Może faktycznie gorzej pracują, ale w pewnych warunkach są pomocne.
Także posiadam 2 spiny teleskopowe.
Nie rozumiem więc Twego oburzenia. ????
O wiecej wyrozumiałości proszę.



Dlatego także proszę o zamknięcie tego wątku. Mam nadzieję, że później będzie lepiej.


#191 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 22:04

No widzisz, ja to doceniam. I tez napisalem ze chcialbym zakonczyc ten watek. I Mateusz napisal zeby chcial. I jeszcze paru innych.

Kurcze, moze jako moderator sam go zakoncze? Co Ty na to @cezorator? Dajesz swoje błogosławienstwo jako autor wątku? :mellow:

ps. a widze ze dodytowales zeby zamknac, zatem do dziela

ps. nikt tu sie nie puszy... sodówka mi się nosem jeszcze nie wylewa... nie chciałbym wyjść tylko na jakiegoś jaxonożercę, bo w istocie nim nie jestem - to tak tytułem doprecyzowania

#192 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 21 luty 2007 - 22:07

tak
In nomune patri, et fili, et spiritus sancti amen
:D :D :D :D

#193 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2007 - 22:07

W Imię Boże :mellow:

#194 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 luty 2007 - 11:08

Cieszę się, że podjęliście tą decyzję bo miałem wrażenie, że nigdy dyskusja się nie zakończy. Mogę powiedzieć jedynie na zakończenie tyle - niech każdy łowi na co ma ochotę. Piszmy o rybach, o sposobach ich połowu, a sprzęt niech będzie dodatkiem. Z góry dziękuję za artykuły, które do mnie prześlecie - a już kilka, po ostatnim apelu, otrzymałem - bardzo ciekawych!

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych