Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

HIT !!! CASTING EXPRESS ?


  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#161 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 posts
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Posted 20 February 2007 - 12:03

[quote]
@
Ale jak mamy iść na ilośc wędkarskiej braci,to pewnie w Chnach i Indiach statystycznie jest najwięcej wędkarzy. Może masz informacje na co łowią i czym łowią ????

[/quote]

Mój koleś siedzi w Chinach od ponad miesiąca w takiej wiosce jak on to mówi co ma 1mln mieszkańców i jakoś na sklep wędkarski nie wpadł. Same sklepy z sieciami do połowu krewetek.

W Indiach sam byłem i widziałem , że większość wędkarzy łowi na żyłkę przywiązaną zazwyczaj do palca.

Czas zacząć dyskusję nad tematem- większa przydatność palca wkazującego nad kciukiem lub też wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy bo chyba ta dyskusja zmierza w tym kierunku.

Cezorator lubisz Jaxona , ok , pewnie jest wielu co lubi Jaxona.
Proponuję Ci, kup tego Hit'a castingowego, połów, rozbebesz opisz i swoje wnioski umieścić na stronie głównej- może faktycznie będzie to HIT.

@All - nie lubicie Jaxona - ok - ale po co pałować ten temat - wystarczy napisać- Nie Lubię JAXONA.

[/quote]


brawo super wypowiedź :huh: :huh: :huh:






nie lubię jaxona !!!!!!!!!!!



#162 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 12:12

Na targach miałem możliwość porzucać kilkoma kołowrotkami, dwoma Conquestami, Antaresem i Casting Expresem Jaxona. Różnica jest zauważalna nawet dla takiego laika jak ja. Szczególnie dotyczy to materiałów i jakości wykonania. Biorąc owo ustrojstwo do ręki ma się wrażenie, że zaraz się rozleci.
Nie możemy mówić, że Jaxon produkuje zły sprzęt wędkarski ponieważ ta firma nic nie produkuje. Jest wyłącznie pośrednikiem - kupuje w fabryce w dżungli towar na którym zleca umieszczenie swojej marki.
Póki co jej oferta jest skierowana do klienta o bardzo niskich wymaganiach - jeśli to ulegnie zmianie i nie będzie temu towarzyszył wzrost ceny o kilkaset procent to wszyscy będziemy mieli powód do radości.
Czarku,
Odkąd pamiętam dosyć często poruszasz temat produktów Jaxona. Jeśli masz z nim wyłącznie dobre skojarzenia, jeśli masz tak duże szczęście w wyborze bezawaryjnych egzemplarzy, jeśli korzystanie z tego sprzętu pozwala Ci na czerpanie przyjemności z wędkarstwa to nie musisz szukać innych rozwiązań.
Widzę, że jesteś wielkim sympatykiem sprzętu Jaxona i nie jesteś otwarty na jego konstruktywną krytykę, więc po co wogóle o tym rozmawiać?? Za 240 PLN na allegro można kupić Daiwę Procaster - nową. Miałbyś rozwiązany temat na przyzwoitym poziomie i mógłbyś łowić na casting. To tylko 80-90 PLN więcej niż produkt Twojej ulubionej firmy. Ale decyzja należy do Ciebie.
Mam też wrażenie, że sama polemika bez względu na jej temat sprawia Ci dziką frajdę - wybacz ale ja przynajmniej w kwestii sprzętu w/w firmy nie będę Ci dostarczał więcej radości.
Pozdrawiam,
P.


#163 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 12:49

Zawstydzcie sie troche....jak Wy mozecie nie lubic Jaxona? On taki biedny...spojrzcie w jego smutne oczka i przytulcie Go.

http://www.cleos-cor...show/Jaxon.html

Gumo

#164 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 posts
  • LokalizacjaZielona Góra

Posted 20 February 2007 - 12:59

Ten Jaxon to o ile mnie pamięc nie myli występował w Skeczu o papudze Monet Pytonów.

#165 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 20 February 2007 - 13:08

szczególnie jak już kopnął w kalendarz :lol:

#166 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 posts
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Posted 20 February 2007 - 14:05

Zawstydzcie sie troche....jak Wy mozecie nie lubic Jaxona? On taki biedny...spojrzcie w jego smutne oczka i przytulcie Go.

http://www.cleos-cor...show/Jaxon.html

Gumo



@Gumofilc
Co powiesz o tym jaxonie?
http://www.streetcat...cats/jaxon.html

#167 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 14:16

Jest to jakas alternatywa do tej papuszki...

Gumo

#168 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,900 posts
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Posted 20 February 2007 - 14:17

Mam kamizelke JAXONA jest O.K,teraz zamierzam dokopic lodz :D
http://www.jaxoncraf...lery/index.html

#169 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 20 February 2007 - 15:01

Jest to jakas alternatywa do tej papuszki...

Gumo

Absolutnie nie !!!!!
Papuga jest w środku :D :D :D :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#170 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 15:09

Brakuje jeszcze przystani dla tej kamizelki...
Taki porcik proponuja...prymityw ale da sie wytrzymac:

http://www.jaxonhome...es-stamford.asp

Gumo



#171 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,900 posts
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Posted 20 February 2007 - 15:18

Kamizelka ma rozmiar XXXXLLLLL :D
http://www.jaxon.net.au/

#172 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,703 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Posted 20 February 2007 - 16:28

Kamizelke już mam tylko ten motorek spać po nocach nie daje :(

#173 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 posts
  • LokalizacjaOslo

Posted 20 February 2007 - 17:20

hm.... przeczytalem te całą wojne i doszedlem do wniosku ze mimo ze sa osoby ktore nadwrazliwie kochaja jaxona to sa tez takie ktore go jakos nadmiernie nienawidzą. Myslenie typu ze wszytsko co ma napis JAXON to shit jest troche ograniczone.

Jaxon to firma ktora głownie nastawia sie na zwyklego prostego wedkarza, na kompletnych prawdziwków, oraz na ludzi ktorzy o wedkarstwie nie maja zielonego pojecia. Trudno od takiej firmy wymagac aby wypuszczała produkty na rynek podobnę klasą do Shimano czy Abu, zresztą wszytstko jest kwestią ceny, cena produktu jest dostosowana do jego jakosci, Multik ponizej 200zł nie moze byc taki jak Conquest czy Metanium z prostej przyczyny, jego cena wynika ze sposobu wykonania. Mimo tego firma ta ma troche dobrych i tanich wyrobów np wodery, kamizelki, woblery itp. Fakt kołwrotki nie grzeszą ale niektore serie wędek jak np Astral czy XT PRO sa udane, przy zakupie nalezy jednak wybrac te lepsze sztuki bo firma ta nie ma równych wyrobów :lol:. Od 5 lat łowie na TANIE I DOBRE kije Jaxona i nigdy jakos mi sie nic nie złamało ani odpadło.

Nie jestem specjalistą od Lekkiego Castingu ale, tez byłem na targach i tez rzucalem Conquestem i Jaxonem. Dla mnie roznica kolosalna miedzy tymi dwoma kołwrotkami to jest ale w CENIE... Moze kolwrotek dlugo nie pociagnie (tego nie wiemy) ale jako poczatkujacy kupilbym wlasnie tego Jaxona bo cena w porownaniu do innych Multikow jest bardzo przystepna a roznica w komforcie lowienia dla początkującego nie jest duza.



Co do Perseusa, nie przypatrywalem sie temu kijowi ale:

W dniu wczorajszym miałem okazję własnoręcznie ocenić na targach w Poznaniu wykonanie jednej z wędek firmy Jaxon o nazwie Perseusz. Wziąłem pierszy lepszy kij z tej serii ze stoiska Jaxona (nic nie przebierałem, zdałem się na los) Poniżej przedstawiam listę moich uwag (kolejność bez znaczenia):

- fatalnie dobrane i rozmieszczone przelotki, pierwsza przelotka w stosunku do reszty tak niska że aż zgroza. Miałem napisać że zły spacing ale termin fachowy spacing wydaje sie nadużyciem. Po prostu zero wyobraźni.

- plastikowy uchwyt kołowrotka (nawet nie z najtanszego grafitu)

- fatalnie wykonane omotki przelotek - na jednej sterczały jakieś nitki, strupy z lakieru

- po odkreceniu foregripu, okazało się że metalowy pierscien który miał przykrywac zakonczenie uchwytu z pazurem - lata luzem na blanku ; miało to swoją dobrą stronę bo dzięki temu można było zobaczyc iz sam blank został wklejony krzywo do tulei uchwytu

- wykończenie wędki niezwykle niechlujne: całość pochalapana w wielu miejscach lakierami i klejami: rekojesc, blank, nawet przelotki

Chyba wystarczy. Nie bede sie wypowiadał o jakości użytych komponentów (przelotki, blank itp). Wg mojej oceny wędka którą obejrzałem wczoraj w żadnej mierze nie mogłaby być określona mianem hit. Nie mógłbym powiedzieć nawet że była to dobra wędka. Myślę, iż nie mógłbym również powiedzieć że była to przyzwoicie czy poprawnie wykonana wędka.


Friko mysle ze jezeli podchodzisz do tego profesionalnie i chcesz aby Twoja wypowiedz na temat sprzetu była wiarygodna, to powinienes na drugi raz sprawdzic kilka egzemplarzy a nie pierwszy lepszy bo w ten sposob mozesz sie kiedys bardzo pomylic i to co napiszesz minie sie z prawdą.

Tak wiec panowie wiecej tolerancji i dystansu, trzeba pamietac ze jakosc odwzorowuje cena cos za 180zł nie mozna porownywac do czegos za 1200zł

Pozdrawiam

#174 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 17:43

Friko mysle ze jezeli podchodzisz do tego profesionalnie i chcesz aby Twoja wypowiedz na temat sprzetu była wiarygodna, to powinienes na drugi raz sprawdzic kilka egzemplarzy a nie pierwszy lepszy bo w ten sposob mozesz sie kiedys bardzo pomylic i to co napiszesz minie sie z prawdą.


Mateuszu,

to że firma ma problem z powtarzalnością produkcji, to jest problem firmy, a nie mój. To że firma nie zadała sobie trudu, żeby przebrać egzemplarze wystawione na stojaku, też nie jest moim problemem. Ja odwzorowałem sytuację, jak to napisałeś prawdziwka - czyli wchodzę do sklepu i biorę to co stoi. I trafiło mi się jak się trafiło. Moim zdaniem to co się trafiło w żadnym razie nie było warte 60 dolarów, przynajmniej nie dla mnie.
Cała moja wypowiedź, którą byłeś uprzejmy zacytować, dotyczy precyzyjnie opisu wędziska jakie wziąłem ze stojaka. Nie stanowi opinii nt firmy Jaxon czy też ogólnej oceny całej serii wędzisk Perseusz - proszę o precyzyjną lekturę i nie nadinterpretowywanie mojej wypowiedzi :D
Z całą odpowiedzialnością podtrzymuję wszystko to co zawarłem w opisie oglądanej wędki, jak będzie potrzeba mogę również przedstawić świadków. Uważam iż jako konsument mam prawo do wyrażenia opinii o konkretnym produkcie i z tego prawa skorzystałem B)

Pozdrawiam




#175 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 posts

Posted 20 February 2007 - 18:02

Moim zdaniem to co się trafiło w żadnym razie nie było warte 60 dolarów,



Friko w Polsce nie płacimy w sklepach dolarami , nawet Euro ... u nas obowiązującą walutą jest Polski Złoty ... przynajmniej u nas na zachodzie... :mellow:

#176 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 18:14

Tomku,

Mateusz wymienił sumę 180 zł, ja to sobie przeliczyłem na 60 dolarów celowo, żeby zasygnalizować co można za podobne pieniądze kupić na szerokim świecie. Taki był zamysł.

Pozdarwiam

#177 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 posts

Posted 20 February 2007 - 18:16

To ja sie domyslam ze tak chciales , ale mieszkamy w Polsce ... bardziej zrozumiale bedzie dla mnie przeliczanie w drugą strone ... ale ja tam ze wsi jestem , prosty chlop... :(

#178 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 20 February 2007 - 18:19

Ale jakie zdjecia ładne robisz za to :mellow:

#179 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 posts

Posted 20 February 2007 - 18:20

Bo na wsi mamy ladne dziołchy i plenery ..

#180 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 20 February 2007 - 18:22

(...) przy zakupie nalezy jednak wybrac te lepsze sztuki bo firma ta nie ma równych wyrobów :lol:. Od 5 lat łowie na TANIE I DOBRE kije Jaxona i nigdy jakos mi sie nic nie złamało ani odpadło(...)

Szczerze mówiąc ja również z chęcią łowiłbym na jaxona gdybym trafił na dobry egzemplarz. Jednak ta konieczność wyboru jest dla mnie pewnego rodzaju mankamentem. Dlaczego?
1. Odpadają zakupy przez internet (nie można wybrać i pomacać)
2. Odpadają zakupy w typowym sklepie (gdy zachodzę do typowego sklepu, to albo nie posiadają akurat tego modelu, albo maja go w jednym egzemplarzu).
Niestety nie jestem też wielkim specjalistą od wedzisk, blanków i przelotkingu (to spolszczenie pojęcia spacing). Wydając już swoje pieniądze chcę otrzymać w zamian dobry produkt. Jeżeli chcę loterii to idę do kolektury.
Nie neguję tu absolutnie ani jednej firmy. Jednak wydaje mi się, że pisanie hit o czymś co jest dobre w co którymś egzemplarzu to chyba nadużycie. A może warto napisać reklamę w ten sposób: co drugie wędzisko jest naprawdę dobre...

PS Ale i tak najważniejsza w wędkarstwie jest przyjemność :lol: