Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

HIT !!! CASTING EXPRESS ?


  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#141 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 18 February 2007 - 19:46

@ Friko
Jak widzisz to każdy z nas inny sprzęt preferuje i jest mu z tym dobrze. Łowię na sprzęt różnych marek i nie mam ulubionej.
Ważne jest to by mi sprzęt pasował i był w miare niedrogi.
Z powodu ceny na pewne rzeczy nie zwracam uwagi bo i po co ????
I tak nie kupie bo dla mnie za drogie.
Oczywiście, że jest wygodniej łowic na sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy i mieć lokaja do jego noszenia.
Ale mnie na to nie stać.
Pamietam, że był kiedyś pomysł by zlikwidować tzw Lumpeksy - sklepy z używaną odzieżą. Miało to spowodować by ludzie kupowali odzież markową. Ale to nie mogło sie udać. Ze sprzętem wędkarskim jest podobnie.
Każdy kupuje co mu jest potrzebne i to na co go stać.
Poza tym sprzęt w wędkarstwie nie jest najważniejszy.





#142 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 February 2007 - 12:44

@Friko

Mam nieco inne wrażenia po zetknięciu się z serią Perseus. Nie podważam Twojej opinii o uzbrojeniu kijów castingowych, ale nie mogę potwierdzić fatalnego wykonania i estetyki (no, może poza tym uchwytem...). Kij, który leży przede mną (SC-652MH) nie ma ani jednej niedoróbki, które zauważyłeś. Mam nadzieję, że fakt, iż kij ten mam na sprzedaż, nie czyni mnie osobą zupełnie niewiarygodną. No i żeby było jasne, przerzuciłem w hurtowni jedynie z 5 kijków z tej serii więc do końca wiarygodny też nie mogę być :D
W każdym razie spodobał mi się jeden z kijków spinningowych o dł. do 2 m. i nawet bym go zaprosił na łódkę (czy bym potem żałował to już inna kwestia).



#143 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 February 2007 - 12:48

@zewu

może być jak piszesz. Mi trafił się ze stojaka taki jaki się trafił, aż dziw że bardziej nie przebrali tego co na stojak wystawiają. Ten który mi się tafił wyglądał jak napisałem, innych nie sprawdzałem. Zresztą, nie sam ten kij oglądałem. Mówiąc szczerze, jak wziąłem do ręki to aż musiałem zadzwonić po Kolegę żeby przyszedł i obejrzał razem ze mną, bo na słowo mógłby nie uwierzyć.

Pozdrawiam

#144 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,419 posts

Posted 19 February 2007 - 13:43

Ten przypadek dowodzi jednej rzeczy - pewnej niepowtarzalnosci w wykonaniu - i to slowo wcale nie jest komplementem.
Powiem szczerze, zadziwia mnie zywotnosci tego postu i uporu z jakim broni sie sprawy bynajmniej nie lepszej. (...)

#145 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 February 2007 - 14:10

Kuba, widzisz na co mi przyszło - musiałem usunąć część Twojej wypowiedzi. Liczę na zrozumienie, szczegóły na priv

#146 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 19 February 2007 - 14:51

Powiem szczerze, zadziwia mnie zywotnosci tego postu i uporu z jakim broni sie sprawy bynajmniej nie lepszej. (...)

Ale to pewnie dlatego, że więcej jest wędkarzy używających sprzęt marki Jaxon niż Lamiglas itp. :D :D :D :D


#147 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,837 posts
  • Lokalizacjainternet

Posted 19 February 2007 - 15:49

cezorator@ Friko ma rację. Ten populizm jest już męczący. Przypomnę ci, że jeszcze tydzień temu bodajże 62% czytaczy twierdziło, że wydaje rocznie na wędkarstwo ponad 2000 zł. Natomiast tylko 4% do 250 zł. Czytając te laudacje dla jednej kiepskiej hurtowni człowiekowi nsuwa się pytanie. Kto tutaj czadzi???

pozdrawiam

#148 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 19 February 2007 - 16:13

cezorator@ Friko ma rację. Ten populizm jest już męczący. Przypomnę ci, że jeszcze tydzień temu bodajże 62% czytaczy twierdziło, że wydaje rocznie na wędkarstwo ponad 2000 zł. Natomiast tylko 4% do 250 zł. Czytając te laudacje dla jednej kiepskiej hurtowni człowiekowi nsuwa się pytanie. Kto tutaj czadzi???
pozdrawiam


Pomijam to kto ma rację bo nie o rację chodzi.
Forum polega na dyskusji, a nie na udawadnianiu racji.
Jednych męczy populizm, a innych gadka o sprzęcie którego nawet na oczy nie widzieli. To jest forum dla wszystkich kulturalnych wedkarzy.
A wydając na wędkarstwo np. 3000 zł to na wyjazdy wędkarskie można wydać 2,5 tyś, na opłaty 200 czyli na sprzęt pozostaje tylko 300.
Wole więcej wydać na wyjazdy niż na sprzęt.





#149 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 posts
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Posted 19 February 2007 - 16:48

@Cezorator
czy ty nie potrafisz wreszcie skończyć to juz nie pierwszy wątek o jaxonie który dzieki tobie ciągnie sie w nieskończoność

#150 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 19 February 2007 - 17:02

a ja dziś na Siudaka karaska złapałem okonia 19cm :)a jerk ma 9cm :lol: ,niech każdy łowi na jaki sprzęt chce :)choc pruby udowodnienia wyzszości firmy X nad firmą z wieloetnią tradycjią i doświadczeniem,moga siać troszkę niezgody.
@adasio po tym co usłyszałem na spotkaniu jerkbait,o rekojeści Ja... w twojej wędce,czaje co nieco kwestie,nie wspominając o serwisie i śrubie w blanku :unsure:
pozdro
hasior

#151 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 19 February 2007 - 19:06

@Cezorator
czy ty nie potrafisz wreszcie skończyć to juz nie pierwszy wątek o jaxonie który dzieki tobie ciągnie sie w nieskończoność


A co Ci to przeszkadza.
Bo ja sie w Twoje wątki nie wtrącam i nie utyskuję.
Proszę o umiar i kulturę.
To taki sam dobry wątek jak każdy inny.
Mnie Jaxon interesuje. !!!!
Jeśli Cie ten temat nie interesuje to go ignoruj, a nie pouczaj mnie.
Wypraszam sobie takie teksty. !!!

Nie naruszam regulaminu Jerbaitu. !



#152 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 19 February 2007 - 21:32

[quote]

Powiem szczerze, zadziwia mnie zywotnosci tego postu i uporu z jakim broni sie sprawy bynajmniej nie lepszej. (...)
[/quote]
Ale to pewnie dlatego, że więcej jest wędkarzy używających sprzęt marki Jaxon niż Lamiglas itp. :D :D :D :D

[/quote]

Drogi @Cezoratorze!
Pewnie i więcej jest kierowców jeżdżących maluchem niż tych jeżdżących subaru, nie znaczy to chyba jednak że maluch jest wygodnym, bezpiecznym, ekonomicznym i luksusowym autem....
Oczywiście jest TANI ale to chyba koniec jego zalet.
Jeśli chodzi o ilość wędkarzy łowiących jaxonem to zależy jaka weźmiesz próbę - nad Wislą w Krakowie większość ma ruskie teleskopy, co nielicznie profesjonaliści Mikado i Jaxona. Jak by wziąć jakieś mniej ludowe łowisko to pewnie jaxona więcej, ale tak ogólniac do wszystkich wędkarzy??, chyba jednak zdecydowanie więcej wędkarzy łowi lamiglasem, st croix czy czymkolwiek innym (same stany dobijają w procencie :lol: )


Proponujęzałożenie nowego wątku pt. Dla tych co lubią kopać leżącego - tak rozwiązano to na forum Subaru i jest wątek jak chce ktoś opisać jak prawie 300konnym potworkiem objechał do okoła opla :mellow: <_< I ciśnienie schodzi z innych dyskusji :lol:

#153 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 19 February 2007 - 22:09

@ Standerus
To, że coś jest niemodne, stare, tanie lub drogie to nie powód by o tym nie pisać.
:D :D :D
Nie można unikac pewnych tematów w wędkarstwie, nawet tych problematycznych.
Dlaczego nie pisać o ruskich teleskopach ???
Co w tym złego ????
My żyjemy w Polsce i piszę o tym co tutaj widzę. Nie jest to wątek na temat ulubionych wedzisk w USA, Irlandii czy innym kraju.
Tamtejsze rynki są problemem ichniejszych portali.
Ale jak mamy iść na ilośc wędkarskiej braci,to pewnie w Chnach i Indiach statystycznie jest najwięcej wędkarzy. Może masz informacje na co łowią i czym łowią ???? A nie zapominaj o Rosji i Ukrainie to także wiele wędkarskiej braci.
Statystyka jest jak gumka do majtek i można ją naciągac w stronę spekulującego. Tyle racji ilu ludzi.
Dlatego rozumiem Twoje spekulacje i oczekuję zrozumienia swoich.
Nie jest mi znany potral wędkarski Subaru w związku z tym nie moge sie na ten temat wypowiadać. :D :D :D :D
Jeśli chodzi o małego fiata to był mój pierwszy samochód. Teraz posiadam 14- letniego poloneza - to tak dla wiadomości.
Czy jestem przez to gorszy od Ciebie i innych ????
Czy wyjazd polonezem na ryby jest gorszy od wyjazdu mercedesem ?????

Martwi mnie jedno, że pomimo tylu wypowiedzi nie było takiej, która by mówiła w szczegółach na temat przedmiotowego multika.
W większości to są spekulacje i wnioski przez analogię, a nie anlaliza techniczna wyrobu.
Ja nie chcę opisu uprzedzeń poszczególnych userów do firmy Jaxon tylko obiektywnej i technicznie poprawnej recenzji tego kołowrotka.
Wypowiedzi wielu userów w tym Twoja na pewno do tego sie nie przyczyniły - co muszę z żalem powiedzieć.




#154 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 19 February 2007 - 22:25

Drogi cezoratorze, zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Bo widzisz, obiektywnie na temat tego multiplikatora możemy napisać tylko my, z drugiej strony ... hmmm ... chciałbym Tobie pomóc ale nie mam takiego multiplikatora. Co mam z Tobą zrobić?

Na temat Perseusza nie będę pisał. Widziałem tą wędkę, dotykałem i czytałem o nim reklamę (niestety wprowadza w błąd czytelników - autorzy nadużyli pewnych określeń, które w stosunku do Perseusza są nieprawdziwe tzn. opis nie zgadza się ze stanem faktycznym). Zdanie mam wyrobione dość dokładne na ten temat i całkowicie niezależnie doszedłem do pewnych wniosków sam. Czy to dobra wędka? Jeśli dla kogoś jest OK to się cieszę. Jeśli Ty jesteś zadowolony z Jaxona to nie ma co dyskutować, bo to Twoje samopoczucie i nie ma co dochodzić racji (podobno sądy są od tego by mówić o racjach, a ludzie po prostu mają swoje zdanie). Tyle. Ja się tylko martwię tym, że klientów wprowadza się w błąd. Promocja castingu, na niepewnych fundamentach jest z góry spisana na porażkę. I to niestety jest smutne.

Pozdrawiam
Remek



#155 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 19 February 2007 - 22:26

Jestem jedną z ostatnich osób które kogokolwiek by oceniały po stanie posiadania, tym bardziej że sam do niedawna łowiłem jaxonem (najlepsza wędka jaką miałem to był jaxon prestige za 300pln, kij którym złowiłem myśle ponad 500ryb - 450 to makrele :mellow: ).
Pytasz dlaczego nie piszemy o teleskopach....
Dlatego że forum nazywa się jerkbait a nie pogawędki wedkarskie czy centrum wymiany informacji i zajmuje się castingiem i jerkami i no nie wiem, drapieżnikołówstwem ogólnie - stąd tolerują wątki o szczupakach na muchę itd.
Ale tak jak na Flyfishingu nikt o łowieniu na grunt raczej nie pisze tak i tutaj niezbyt widze sens ciągnięcia przez 8 czy 9 stron wątku o firmie która owszem czasem ma udane konstrukcje w klasie economik, ale z castingu i jerkowania niezbyt wychodzą im konstrukcje. Dlatego nie ma chyba po co szukać kwadratury koła i męczyć w kółko tego samego tematu skoro i tak nic z tego nie wyniknie - koń (jaxon) jaki jest wszyscy wiemy....
Na początku kiedy całkowicie nie miałem pojęcia o łowieniu na casting ich produkty wydawały się ok, po długiej nauce na tym forum wreszcie zaczynam rozumieć jak to działa, choć na razie bardzo słabo, ale już teraz widzę że pewnych rzeczy się nie da obejść, i raczej nie jest to metoda na wszystko i dla wszystkich, o ile kiepskim spinem da się rzucac i łowić o tyle zarówno multi jak i kij powinien być zrobiony z głową żeby to jakoś działało.
Oczywiście jeśli chcesz możesz kupić sprzęt jaxona, czemuż by nie, zadałęś pytanie i wszyscy szczerze odpowiedzieli. Chyba o to chodziło??

p.s.
Nie jeżdżę subaru, chociaż bardzo bym chciał, jestem subaru-onanista :mellow: <_<

#156 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaPruszków

Posted 19 February 2007 - 22:29

Ci którym ten temat nie pasuje niech nie zabierają głosu.Myślę że @ Cezorator sam z sobą nie będzie dyskutował i temat padnie.
Jans

#157 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 19 February 2007 - 22:38

Ci którym ten temat nie pasuje niech nie zabierają głosu.Myślę że @ Cezorator sam z sobą nie będzie dyskutował i temat padnie.
Jans


Jans, ja tam rozumiem cezoratora. Szuka multika i nie może znaleźć konkretnej odpowiedzi czy to dobry sprzęt czy zły. Poza tym lubi jaxona i tyle.

Pozdrawiam
Remek

#158 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,419 posts

Posted 19 February 2007 - 22:48

EOT EOT EOT EOT.
Amen.

#159 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 posts
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Posted 20 February 2007 - 07:30

po tym wszystkim to chyba najlepszym wyjściem będzie pożegnanie się z castingiem :(
Trudno. :( :( :(
Wydawało mi się, że Jaxon przyniesie mi najwięcej szczęścia.

Pozostaje spinning tradycyjny :D :D :D , a multików, które obecnie posiadam będę używał wyłącznie jako magazynek linki przy łowieniu z kutra lub trolingu (którego nie lubię)albo bardzo cięzkiego spiningu.
Życie jest brutalne i pełne zasadzek.
Będę raczej preferował tematy wędkarsko- ekologiczne przyrodnicze, etyczne, ichtiologiczne, majsterkowe.
Sprzętowe, póki co będę traktował marginalnie. Poczekam jakieś pół roku, aż pojawi sie coś nowego na rynku, lub zarejestrują sie nowi userzy, którzy mi w tym temacie będą w stanie pomóc.

@ Standrus tak nawiasem mówiąc wielu moich znajomych łowi wędkami spiningowymi - teleskopowymi. Może faktycznie gorzej pracują, ale w pewnych warunkach są pomocne.
Także posiadam 2 spiny teleskopowe.
Nie rozumiem więc Twego oburzenia. ????
O wiecej wyrozumiałości proszę.




#160 OFFLINE   Tom66

Tom66

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Posted 20 February 2007 - 11:14

@
Ale jak mamy iść na ilośc wędkarskiej braci,to pewnie w Chnach i Indiach statystycznie jest najwięcej wędkarzy. Może masz informacje na co łowią i czym łowią ????


Mój koleś siedzi w Chinach od ponad miesiąca w takiej wiosce jak on to mówi co ma 1mln mieszkańców i jakoś na sklep wędkarski nie wpadł. Same sklepy z sieciami do połowu krewetek.

W Indiach sam byłem i widziałem , że większość wędkarzy łowi na żyłkę przywiązaną zazwyczaj do palca.

Czas zacząć dyskusję nad tematem- większa przydatność palca wkazującego nad kciukiem lub też wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy bo chyba ta dyskusja zmierza w tym kierunku.

Cezorator lubisz Jaxona , ok , pewnie jest wielu co lubi Jaxona.
Proponuję Ci, kup tego Hit'a castingowego, połów, rozbebesz opisz i swoje wnioski umieścić na stronie głównej- może faktycznie będzie to HIT.

@All - nie lubicie Jaxona - ok - ale po co pałować ten temat - wystarczy napisać- Nie Lubię JAXONA.