Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1650 odpowiedzi w tym temacie

#1561 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 styczeń 2024 - 18:25

 

 

Sam posiadam wigry 355, pływałem na różnych łódkach i jedynie w tych gabarytach i w sensownych pieniadzach jest wigry i solarski 355-360. Ja wigry śmiało mogę polecic, bardzo stabilna na silniczku 13.5km jak znalazł dla 2 osob. Mieści mi live'y, 3 aku, dziobówke, mase gratów. Teraz zmieniam silnik na 20km ale to juz z widzi mi się. Łatwa i szybka w wodowaniu, lekka i super jakość wykonania. Pewnie jakbys szykał wiekszej 390+ to poleciłbym riverfoxa ale to juz i większe pieniadze a wigry mozna wyrwać w fajnej kasie w uzywce chociaz ludzie jakos mocno sie nie wyzbywaja.

Czy silnik 9,9 wprowadzi w ślizg Wigry 355 z dwoma osobami i gratami ? Dlaczego zmieniasz silnik na większy ? 



#1562 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 07 styczeń 2024 - 22:17

Czy silnik 9,9 wprowadzi w ślizg Wigry 355 z dwoma osobami i gratami ? Dlaczego zmieniasz silnik na większy ? 

Ja mam storma 13.5km wielu mówi, że to odpowiednik "oryginalnej" 9.9km yamahy. W dwie osoby + szpej + 2x 60ah i 20ah 15l paliwa, dziobówka, plotery, live'y i inne niezbedne graty płynę 30-32km/h jeziora, 30km/h narew a w jedną osobę 36km/h rzeki. Zmieniam na większy bo chce 4 suwa i odrobinkę szybciej bo dużo pływam po zawodach z kolegą w ciągu roku ale czy zmienie tego jeszcze nie wiem, chciałbym. Celuje coś pod 40km/h ale nie wiem czy wyjdzie.



#1563 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 08 styczeń 2024 - 08:40

Szybciej nie można - jakoś tak, raz na zawsze najszybciej.. z całym tym zgromadzonym majątkiem? Żeby tanio było, i koniecznie w ślizgu  :)


  • Mirek, szczupak1 i AngusCK lubią to

#1564 OFFLINE   nitror1

nitror1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Arek

Napisano 09 styczeń 2024 - 11:11

Pływa ktoś PEGAZUS 425 FISHER? Łódka z przeznaczeniem na południowe zaporówki tj. Mietków, Otmuchów itp. Potrzebuję solidnej, stabilnej łódki z wysoką burtą. Jak ktoś jest w stanie podzielić się spostrzeżeniami z użytkowania z góry dziekuję.



#1565 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2024 - 13:30

Pływa ktoś PEGAZUS 425 FISHER? Łódka z przeznaczeniem na południowe zaporówki tj. Mietków, Otmuchów itp. Potrzebuję solidnej, stabilnej łódki z wysoką burtą. Jak ktoś jest w stanie podzielić się spostrzeżeniami z użytkowania z góry dziekuję.

Pływałem takim z wypożyczalni nad Siemianówką. Wielka łajba, jednopłaszczowa. Sprawiała wrażenie pancernej. Nie wiem jak zachowuje się z mocniejszym silnikiem bo miała tylko 5HP. 


  • nitror1 lubi to

#1566 OFFLINE   Ostlander

Ostlander

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaOlecko
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 styczeń 2024 - 20:51

Ja mam storma 13.5km wielu mówi, że to odpowiednik "oryginalnej" 9.9km yamahy. W dwie osoby + szpej + 2x 60ah i 20ah 15l paliwa, dziobówka, plotery, live'y i inne niezbedne graty płynę 30-32km/h jeziora, 30km/h narew a w jedną osobę 36km/h rzeki. Zmieniam na większy bo chce 4 suwa i odrobinkę szybciej bo dużo pływam po zawodach z kolegą w ciągu roku ale czy zmienie tego jeszcze nie wiem, chciałbym. Celuje coś pod 40km/h ale nie wiem czy wyjdzie.

Storm 13,5 2T to klon Yamahy o mocy 15KM a nie 9,9. Silnik sprzedawany jako storm F12 to odpowiednik Yamahy F9,9 z gaźnikiem od yamahy F8. Silnik storm T13,5 ma dużo lepsze osiągi od F12 - ma prawie dwa razy taka moc, co ten niby F12. Zaletą silnika F12 jest tylko niskie spalanie.


  • Artech i Krzysiu lubią to

#1567 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 styczeń 2024 - 23:33

Wigry 355 z Suzuki 20 KM, we dwie osoby nigdy nie udało się nam osiągnąć 40 km/h. Max 38, najczęściej 35-36 km/h

#1568 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2024 - 15:30

Koledzy, mam konkretne pytanie o zachowanie na silniku elektrycznym (55 lb) Wigry 355 czy Lake Fox 320 (ewentualnie F320) Co w tym przypadku lepiej się sprawdzi i będzie właściwszym wyborem..? 
Z góry dziękuję za wszelkie opinie, zwłaszcza od osób które pływały przy takim silniczku na obu łódkach.. :)



#1569 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 luty 2024 - 21:38

MK 55 MAX pływałem Lake Fox na ful 5 km / godzinkę, ale z racji na oszczędność baterii pływałem 4 km . Teraz pcha Foxsa 400 i daje rade prędkości podobne . Mniejszych silników nie polecam bo na wodzie musi być zapas mocy jak się wiaterek nasili jest jak uciekać . 


  • ubot i Marcipas lubią to

#1570 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 09 luty 2024 - 10:45

MK 55 MAX pływałem Lake Fox na ful 5 km / godzinkę, ale z racji na oszczędność baterii pływałem 4 km . Teraz pcha Foxsa 400 i daje rade prędkości podobne . Mniejszych silników nie polecam bo na wodzie musi być zapas mocy jak się wiaterek nasili jest jak uciekać . 

A jak było Lake Fox na tym silniczku z manewrowością i trzymaniem kursu.., nie "myszkuje"..? 



#1571 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 09 luty 2024 - 13:19

Lake Fox na tym silniku trzyma kurs nie ma żadnych problemów , kuzyn ma MK 35 to jest już mniejsze śmigło i ponton przy bocznym wietrze płynoł jak pijany z prawa do lewa    :D  i dla takich nie spodziewanych zdarzeń silnik musi być mocniejszy . W pogodzie wiatr miał słabnąć a zrobiło się zupełnie odwrotnie 


  • ubot lubi to

#1572 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 09 luty 2024 - 19:31

A ktoś ma jakieś doświadczenia z Wigry 355 przy podobnym silniku..?



#1573 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 11 luty 2024 - 23:12

Wigry 355 z Suzuki 20 KM, we dwie osoby nigdy nie udało się nam osiągnąć 40 km/h. Max 38, najczęściej 35-36 km/h

Tylko że we dwie osoby płynąć Wigry powyżej 30-32km/h to ten na przodzie jest cały mokry, chyba że usiądzie się na boku że łódź jest lekko przechylona wtedy nie chlapie i da radę osiągnąć te 40km/h lecz traci się na stabilności. V-max jaki udalo mi się osiągnąć z 20km to 45km/h w pojedynkę z prądem rzeki( naprawdę bardzo szybki uciąg)
  • Artech lubi to

#1574 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 13 luty 2024 - 20:54

Jaką polecacie łódź, która wraz z przyczepą i wystającym silnikiem zmieści się na 5-metrowym miejscu parkingowym?

Początkowo myślałem o Pegazusie 450, ale to za duże bydle. Może jakiś Texas 380? Chcę ją wygodnie wodować w pojedynkę.



#1575 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 luty 2024 - 21:36

Każdy będzie polecał co innego 🤣, ja np. to
https://www.silverya...show/silver-405
  • skrzyp lubi to

#1576 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 13 luty 2024 - 21:52

Każdy będzie polecał co innego , ja np. to
https://www.silverya...show/silver-405

 

Dzięki, wygląda zacnie!



#1577 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 17 luty 2024 - 10:12

Każdy będzie polecał co innego , ja np. to
https://www.silverya...show/silver-405

Też mam tę łódkę SILVER YACHT 405 od 2023 r. Łódka zapewne nie należy do cenowo budżetowych, ale polecam ją z pełną odpowiedzialnością, jest mega. Ubiegły sezon pływałem na niej na STORM-ie 2T 15 KM. Na wodzie stojącej, dwóch tłustych wędkarzy z gratami + silnik elektryczny dwa akumulatory (łącznie 48 kg), zbiornik paliwa 20l. - Vmax 35 km/h. Zamówiłem w tym roku do niej nowy silnik MARCURY fourstroke 20 KM tak jakby dotychczasowy był niewystarczający. Cóż w głowie mi się widać przewraca na starość.


  • skrzyp i GrzesM lubią to

#1578 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 17 luty 2024 - 10:19

Odpowiem Ci na Twoje pytanie w ten sposób:
- w spodniach nosisz potencjalne narzędzie gwałtu, czy możesz być o ten czyn na tej podstawie oskarżony?

...a czy za zamiar takiego czynu (gwałtu) pójdę siedzieć? Bo zamiar to ja mam bardzo często :D



#1579 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 luty 2024 - 12:03

Pawle, cieszę się że jesteś z niej zadowolony😁👍
  • AngusCK lubi to

#1580 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 luty 2024 - 14:32

Też mam tę łódkę SILVER YACHT 405 od 2023 r. Łódka zapewne nie należy do cenowo budżetowych, ale polecam ją z pełną odpowiedzialnością, jest mega. Ubiegły sezon pływałem na niej na STORM-ie 2T 15 KM. Na wodzie stojącej, dwóch tłustych wędkarzy z gratami + silnik elektryczny dwa akumulatory (łącznie 48 kg), zbiornik paliwa 20l. - Vmax 35 km/h. Zamówiłem w tym roku do niej nowy silnik MARCURY fourstroke 20 KM tak jakby dotychczasowy był niewystarczający. Cóż w głowie mi się widać przewraca na starość.


Pokusicie się o porównabie tego silvera z RF 400 w aspekcie wysokości burty i zachowania na średniej, wyraźnej fali, chlapanie itp




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych