Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1650 odpowiedzi w tym temacie

#1581 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 18 luty 2024 - 09:12

Kolega mówi że ma miejsce parkingowe 5 m , samą łódkę nie postawi musi być przyczepka  , a to już więcej jak 5 m ???  ;)  


  • Sławek77 i skrzyp lubią to

#1582 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2024 - 09:08

Pokusicie się o porównabie tego silvera z RF 400 w aspekcie wysokości burty i zachowania na średniej, wyraźnej fali, chlapanie itp


Niestety nie pomogę w tym temacie mam silvera 445

#1583 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 19 luty 2024 - 11:59

Też mam tę łódkę SILVER YACHT 405 od 2023 r. Łódka zapewne nie należy do cenowo budżetowych, ale polecam ją z pełną odpowiedzialnością, jest mega. 

 

Panowie, dzięki wielkie za podpowiedzi. Jestem na 95% przekonany do Silvera, tym bardziej że uciekła mi łódź Necko 390 (175 cm szerokości!). 

Niemniej mam dylemat:

- Silver 405 + silnik z rumplem i dużo miejsca na pokładzie czy

- Silver 405 sport i wygoda pływania... ale czy na pewno wygoda łowienia? łowiąc samemu przejdę sobie na dziób, ale czy łowiąc we dwóch wcisnę się między burtę, a sterówkę? 

 

Co do tego z rumplem to czy pawęż nie jest wycięta za nisko? Wygląda na to, że jest niżej niż ławeczka... czy na pewno się tym wygodnie pływa?



#1584 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 luty 2024 - 13:20

Miałem dwa Silvery 405, obydwa na rumpel, więc nie porównam do wersji sport z konsolą. Pływało się tym naprawdę całkiem fajnie z silnikiem 15 koni mechanicznych i 20-tką na rufie.Jeśli nie masz zamiaru pokonywać nie wiadomo jak wielkich odległości to spokojnie ogarniesz pływanie na rumplu. Wiadomą sprawą jest, że za kołem sterowym jest wygodniej. Jeżeli też nie masz przesadnie dużo szpeju to o miejsce nie musisz się martwić. Zarówno na jednym i drugim silverze zdarzyło mi się kilka razy wędkować razem ze szwagrem metodą spławikową, każdy z nas dwie wędki, dwa fotele karpiowe na łodzi, ogromne wiadro z zanętą plus jakieś plecaki, skrzynki itp. Nie było tragedii. Powinienem mieć jakieś zdjęcia, mogę Ci podesłać i być może rzuci to trochę więcej światła na sprawę.
  • skrzyp lubi to

#1585 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2024 - 13:46

Miałem dwa Silvery 405 (...) każdy z nas dwie wędki, dwa fotele karpiowe na łodzi, ogromne wiadro z zanętą plus jakieś plecaki, skrzynki itp. Nie było tragedii. Powinienem mieć jakieś zdjęcia (...)

 

Zasiadkę ze szwagrem karpiową na Silverze bym chciał najbardziej zobaczyć!



#1586 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 luty 2024 - 14:19

Zasiadkę ze szwagrem karpiową na Silverze bym chciał najbardziej zobaczyć!


Kup Silvera i zapraszam, pokażę Ci ze szwagrem jak się to robi😉 Używaliśmy foteli karpiowych w łodzi. Nie napisałem, że łowiliśmy karpie i że była to typowo karpiowa zasiadka Szanowny Kolego.

Użytkownik UTi edytował ten post 19 luty 2024 - 14:21


#1587 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 19 luty 2024 - 15:10

Miałem dwa Silvery 405, obydwa na rumpel, więc nie porównam do wersji sport z konsolą. Pływało się tym naprawdę całkiem fajnie z silnikiem 15 koni mechanicznych i 20-tką na rufie.Jeśli nie masz zamiaru pokonywać nie wiadomo jak wielkich odległości to spokojnie ogarniesz pływanie na rumplu. 

 

Dzięki wielkie! No wiadomo, czasem chciałbym zrobić wycieczkę z 3h ciągłego płynięcia, najwyżej zmienię rękę :))

 

Swoją drogą - Necko też wydaje się grzechu warta, choć drogawa. Jedyne co to wypadałoby zamówić niższe relingi, żeby nie przeszkadzały w spinningu..

In plus szerokość, in minus niesymetryczny pokład (bakista na jednej burcie).



#1588 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 19 luty 2024 - 15:19

Kolega mówi że ma miejsce parkingowe 5 m , samą łódkę nie postawi musi być przyczepka  , a to już więcej jak 5 m ???  ;)  

Tak jest, na szczęście pomieszczę i 512-515 cm. Stąd zainteresowanie łodziami 380-405 cm na przyczepie z krótką dziobnicą...

Ktoś jest w stanie podpowiedzieć przyczepkę? Podobno Miro-Car robi takie bardzo zwarte.



#1589 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2024 - 16:04

Tak jest, na szczęście pomieszczę i 512-515 cm. Stąd zainteresowanie łodziami 380-405 cm na przyczepie z krótką dziobnicą...

Ktoś jest w stanie podpowiedzieć przyczepkę? Podobno Miro-Car robi takie bardzo zwarte.

możesz tez mieć przyczepę z łamanym dyszlem, mam taka i łódka 5 metrów z silnikiem 50hp mieści się w garaż poniżej 6 metrów

Musisz tylko pamiętać aby koło podporowe nie było na dyszlu jak niestety wielu producentów ma w standardzie oraz znaleźć producenta który zrobi Ci taki dyszel. No i przyczepa lekka do 750 kg bo z hamulcem nie da rady.

Na upartego łamany dyszel może być zabezpieczeniem przyczepy przed kradzieżą gdy w otwór po śrubie włożysz kłódkę na złamanym dyszlu i uniemożliwisz wyprostowanie dyszla

 

poniżej zdjęcie przyczepy Suski z rozłożonym dyszlem i ze złożonym

Załączony plik  d1.jpg   178,23 KB   22 Ilość pobrań Załączony plik  d2.jpg   121,05 KB   23 Ilość pobrań


Użytkownik wuran edytował ten post 19 luty 2024 - 16:07

  • thug i skrzyp lubią to

#1590 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 19 luty 2024 - 16:35

poniżej zdjęcie przyczepy Suski z rozłożonym dyszlem i ze złożonym

attachicon.gif d1.jpg attachicon.gif d2.jpg

 

Ogromne dzięki, niezły patent! Mam nadzieję, że pan Suski przewidział jakieś podwójne zabezpieczenie na wypadek pęknięcia śruby/trzpienia...



#1591 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2024 - 17:06

(...) Używaliśmy foteli karpiowych w łodzi. Nie napisałem, że łowiliśmy karpie i że była to typowo karpiowa zasiadka Szanowny Kolego.

 

Nigdzie Kolego Szanowny nie napisałem, że byliście na takiej zasiadce, tylko że taką chciałbym najbardziej zobaczyć. ;) Jeśli masz zdjęcia spławikowej zasiadki ze szwagrem - na przykład karasiowej - w karpiowych fotelach na Silverze, to śmiało wstawiaj! Wiadomo co jedzą karasie, więc może bez zbliżeń na to wiadro z zanętą :lol: ale obszerność pokładu 405-ki fajnie będzie ocenić. Załączony plik  Fanatyk i bardzo dobrze.jpg   42,94 KB   27 Ilość pobrań



#1592 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 luty 2024 - 17:43

Nigdzie Kolego Szanowny nie napisałem, że byliście na takiej zasiadce, tylko że taką chciałbym najbardziej zobaczyć. ;) Jeśli masz zdjęcia spławikowej zasiadki ze szwagrem - na przykład karasiowej - w karpiowych fotelach na Silverze, to śmiało wstawiaj! Wiadomo co jedzą karasie, więc może bez zbliżeń na to wiadro z zanętą :lol: ale obszerność pokładu 405-ki fajnie będzie ocenić. attachicon.gif Fanatyk i bardzo dobrze.jpg


Przykro mi, ale nie zaspokoję Twojej ciekawości jak wygląda zasiadka spławikowa na wyżej wymienionej łodzi, bo nie posiadam zdjęć. Jeśli chcesz zobaczyć wnętrze pokładu z chęcią podeślę Ci kilka zdjęć na maila. Tym miłym akcentem pozwolę sobie zakończyć dyskusje nt. zasiadek na silverze, bo raczej nie o zasiadkach jest to wątek. Miłego.
  • bassy lubi to

#1593 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2024 - 19:26

 Powinienem mieć jakieś zdjęcia, mogę Ci podesłać (...)

(...) z chęcią podeślę Ci kilka zdjęć na maila.

 

Dziękuję uprzejmie, może ktoś wrzuci na forum dla zainteresowanych. Miłego.



#1594 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 19 luty 2024 - 20:14

W zeszłym roku też wybierałem łódkę. Na początku miało być 3,6m potem 3,9m i jak już byłem zdecydowany na nią to kątem oka zauważyłem Necko 420. Fakt, cena nie najniższa ale ta stabilność i ilość miejsca zdecydowały. Od razu zaznaczę, że pływam w strefie ciszy I nie mam podpiętej żadnej spaliny. Nigdy też nie pływałem na żadnej łodzi aluminiowej, natomiast jeśli chodzi o laminat to dla mnie mega fajna jednostka.
  • skrzyp lubi to

#1595 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 luty 2024 - 22:46

Mam Silver 405

Polecam dla 2 osób i spin wystarczająca. Natomiast co do miejsca jest relatywnie wąska w swojej klasie.

Zamontowałem 2 krzesła obrotowe, Z przodu trochę ciasno na nogi.


Użytkownik flymar edytował ten post 24 luty 2024 - 22:51


#1596 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 27 luty 2024 - 13:28

Mam Silver 405

Polecam dla 2 osób i spin wystarczająca. Natomiast co do miejsca jest relatywnie wąska w swojej klasie.

Zamontowałem 2 krzesła obrotowe, Z przodu trochę ciasno na nogi.

 

Dzięki, ja - póki kręgosłup pozwala - spinninguję na stojąco. Posiedzę sobie płynąc na łowisko albo trollingując :) 

 

Super się gada z producentem Silvera, gorzej z transportem. Dlatego też rozważam plan B:

Masurian 40 z niższą pawężą (skrojoną pod mój silnik), ew. Necko 390 i jeszcze jakiś mały producent z Ostródy. Semper nie odpowiada na maile.



#1597 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 luty 2024 - 15:31

Ile powiedzieli za transport? Mi 1300 netto i musiałem 980km gibać sam. Producent inny ale ciekawy jestem.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#1598 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 27 luty 2024 - 16:30

Ile powiedzieli za transport? Mi 1300 netto i musiałem 980km gibać sam. Producent inny ale ciekawy jestem.
 

 

Mówią, że musieliby poszukać konkretnie jakiegoś przewoźnika pod konkretny transport. Pytałem czy nie mogą podesłać na końcu dużego zestawu wiozącego gdzieś łodzie hurtem (rozładuję w 15 min, nawet z góry), ale też nie bardzo, bo wożą pełne ładunku na eksport. Nie podali konkretnej kwoty za dowóz. Polecali przyczepę Miro-car, ale coś trudno mi się z nimi dogadać w tym zakresie, a szkoda bo mają produkt marzenie.

 

Necko 2 zł za km liczone w kółku czyli do środkowej Polski wyjdzie mnie to jakieś 1600 zł. Lub odbiór własny kompletu na przyczepie Spawline.

 

Masurian odbiór własny kompletu na przyczepie Spawline lub dowóz, ale nie pytałem o stawki.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 27 luty 2024 - 16:31


#1599 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2024 - 20:39

Popatrzcie na fb na grupę, nie jedź na pusto. Kilka razy miałem dzięki nim bardzo tani transport.

#1600 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 luty 2024 - 00:12

Dzięki, ja - póki kręgosłup pozwala - spinninguję na stojąco. Posiedzę sobie płynąc na łowisko albo trollingując :)

 

Super się gada z producentem Silvera, gorzej z transportem. Dlatego też rozważam plan B:

Masurian 40 z niższą pawężą (skrojoną pod mój silnik), ew. Necko 390 i jeszcze jakiś mały producent z Ostródy. Semper nie odpowiada na maile.

Potwierdzam kontakt z producentem bez zastrzeżeń(jak czytam o innych producentach to bywa różnie)

Bezproblemowe zamówienie, jasne zasady co za ile bez kręcenia.

Byłem raz obejrzałem skorupy na produkcji, widać ile materiału jak zalana żywica itd

Zamówiłem dopiero po długim czasie od wizyty tam po przemyśleniach  już zdalnie

Wszelkie zmiany/dodatki typu wzmocnienia,rury pod elektrykę,oswietlenie bezproblemowo 


  • skrzyp lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych