Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1650 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   harduq

harduq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 marzec 2024 - 20:46

Przeczytałem strony z ostatnich dwóch lat ale nie znalazłem odpowiedzi.

Zastanawiam się nad zakupem łodzi o długości w przedziale 3,6 - 4 metry.

Budżet totalny max 8000 najchętniej do 6000

Łódka będzie użytkowana nad jednym jeziorem o powierzchni ok 1000ha ale nie mam potrzeby ganiania po całym. I nie będzie przewożona.

Na łodzi będzie łowiło maksymalnie dwóch wędkarzy. Ja jestem "DUŻY" 150kg

Do łodzi podpięty będzie jedynie silnik elektryczny ( strefa ciszy,)

Nie mam parcia na dużą liczbę bakist, zależy mi na w miarę wytrzymałej jednostce , proszę o podpowiedzi co jest godne zakupu.
Fajnie jak by była rolka kotwicy(opcja dołożenia), oraz mile widziana drabinka(opcja dołożenia).

Budżet totalny max 8000



#1602 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 marzec 2024 - 21:27

Przeczytałem strony z ostatnich dwóch lat ale nie znalazłem odpowiedzi.

Zastanawiam się nad zakupem łodzi o długości w przedziale 3,6 - 4 metry.

 

Może Deya 360? Albo ABC 385

Jest na FB grupa "ŁODZIE WĘDKARSKIE I NIE TYLKO (...)", tam jest dużo ogłoszeń ciekawych używek.



#1603 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2024 - 21:37

Romana. Używana. Plus dobry elektryk. I dwa akumulatory.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 22 marzec 2024 - 21:38


#1604 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 marzec 2024 - 21:48

Romana. Używana. Plus dobry elektryk. I dwa akumulatory.

 

To chyba nie ta wielkość łodzi? Jeśli mnie pamięć nie myli to Romana zaczynała się od 430 i to ta krótsza wersja?


Użytkownik skrzyp edytował ten post 22 marzec 2024 - 21:48


#1605 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2024 - 23:24

To chyba nie ta wielkość łodzi? Jeśli mnie pamięć nie myli to Romana zaczynała się od 430 i to ta krótsza wersja?

stare romany to 418cm. Dwóch chłopa z czego jeden duży to czarno widzę komfort na 360 czy 380. Jezioro ma 1000ha a łódka nie będzie wożona.. więc zaproponowałem romanę bo to stabilne i bezpiecze łódki w tej cenie.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 22 marzec 2024 - 23:25


#1606 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 24 marzec 2024 - 23:18

stare romany to 418cm. Dwóch chłopa z czego jeden duży to czarno widzę komfort na 360 czy 380. Jezioro ma 1000ha a łódka nie będzie wożona.. więc zaproponowałem romanę bo to stabilne i bezpiecze łódki w tej cenie.

 

No tak, nie doczytałem. To ja bym szedł w coś dużego też, np. Pegazus 425 Fisher.



#1607 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 27 marzec 2024 - 12:37

Panowie, czy do swoich Silverów 405 domawialiście fotel wędkarski?



#1608 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 marzec 2024 - 17:02

Ja domówiłem wzmocnienia pokładu w ewentualnych miejscach montażu foteli w przyszłości. Do dziś nie zamontowałem i już raczej nie zamontuję. Szkoda mi miejsca na pokładzie. Spininguję na stojąco albo siedząc z tyłu a vertical za sumem też bez problemu ogarniam siedząc na basiście z tyłu. Nie wiem czy te wzmocnienia nie spowodowały usztywnienia podłogi , bo
podłoga jest jak betonowa. Nic się nie ugina.

#1609 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 27 marzec 2024 - 17:18

Ja domówiłem wzmocnienia pokładu w ewentualnych miejscach montażu foteli w przyszłości. Do dziś nie zamontowałem i już raczej nie zamontuję. Szkoda mi miejsca na pokładzie. Spininguję na stojąco albo siedząc z tyłu a vertical za sumem też bez problemu ogarniam siedząc na basiście z tyłu. Nie wiem czy te wzmocnienia nie spowodowały usztywnienia podłogi , bo
podłoga jest jak betonowa. Nic się nie ugina.

 

Dzięki, ja rozważam domówienie, ale tylko pod warunkiem że podstawa fotela po jego wykręceniu nie przeszkadza w poruszaniu się po pokładzie. Tak było w łodzi Tracker, którą kiedyś pływaliśmy - ja zdemontowałem fotel i łowiłem bez, a to po czym chodziłem nie przeszkadzało mi. Jeśli tu ma być wielka chromowana kopuła to oczywiście odpuszczę :)



#1610 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 marzec 2024 - 17:52

Semper zakładał takie wpuszczane(prawie płaskie) ale tależyk i tak leżał na pokładzie. Jak poszukasz w temacie semper to znajdziesz. Niestety kilku osobom to pękało i musieli naprawiać po swojemu. Jedyny bajer tych foteli był w tym że rura była odgięta (nie siedziałeś nad dziurą w podłodze) dzięki temu mimo mocowania na środku jak obkręciłeś to mogłeś siedzieć przy bakiście lub przy burcie. Oczywiście nie do wykorzystania w czasie płynięcia bo by raczej połamam na fali. Duży +Silvera to to , że podłoga jest naprawdę płaska.
  • skrzyp lubi to

#1611 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 28 marzec 2024 - 15:09

Semper zakładał takie wpuszczane(prawie płaskie) ale tależyk i tak leżał na pokładzie. Jak poszukasz w temacie semper to znajdziesz. 

 

Dzięki, już patrzę. 

 

Tak na marginesie odnośnie Sempera to okazał się on jedyną firmą, która totalnie mnie olała. Kontakt z Silverem, Necko i Masurianem wzorowy..



#1612 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2024 - 15:19

Dzięki, już patrzę. 

 

Tak na marginesie odnośnie Sempera to okazał się on jedyną firmą, która totalnie mnie olała. Kontakt z Silverem, Necko i Masurianem wzorowy..

Nie Ciebie pierwszego. Osobiście kontaktu nie miałem ale znajomi przechodzili "piekło". 


  • skrzyp lubi to

#1613 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 marzec 2024 - 21:37

Co do Silvera 405 i semper 400WL to dna łodzi są identyczne (jak by ktoś nie wiedział)
  • skrzyp lubi to

#1614 OFFLINE   harduq

harduq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 kwiecień 2024 - 17:09

Po przejrzeniu tego co piszecie(pod poprzednim moim postem) i tego co sam znalazłem, ograniczam się do TYLKO tych opcji:

  • Masurian Maverick 40 
  • Pucharex 380
  • Manta 360
  • ABC 385/410(wiem że istnieją niedociągnięcia w wykończeniu)

Mam do was pytania może ktoś miał z którąś z nich do czynienia, jakie wasze opinie? Jak ich stabilność? Materiał/jakość wykonania?

 

*Jestem DUŻY 150 kg, jezioro 1000 ha, strefa ciszy, łódka nie będzie transportowana.



#1615 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 kwiecień 2024 - 17:32

Jedyne co powiem o tym Pucharex 380 - stabilna to ona nie jest. Przeżucenie ciężaru z jednej strony na drugą powoduje duże przechyły.
O reszcie się nie wypowiem, ale trzeba spojżeć na dna łodzi. Manta to kopia dna
Wigry 355.ABC to to samo dno. 410ka jest
tylko wydłużona. Masurian 40 to dno bardzo zbliżone do Silwer 405/semper400WL i Michała Milex- Ogólnie dobra stabilność z burtą nie tak niską jak w Manta i ABC. Ogólnie w PL jest tylko kilka typów dna , które są powielane przez różnych producentów pod własną nazwą. Gdybym musiał wybrać z w/w łodzi wziąłbym Mazurian 40 ze względu na typ dna i burtę.(choć łodzi nie znam -w sensie jkie jest jej wykonanie jakościowe) Sam posiadam Silvera 405 i mi pasuje.Bardzo Dobra pływalność na elektryku,dobra stabilność, wyższa burta niż Wigry 355/ manta i ABC. Pod spaliną 20km fruwa. AA I nie chlapie do środka.
Teraz spojżałem w necie dokładnie na tego mazuriana 40. Wymiary i środek jak Michał
Milex.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 01 kwiecień 2024 - 18:31


#1616 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 kwiecień 2024 - 09:40

Jesteś kawał chłopa i przy takiej wadze wybieraj łódki 400 cm , przechylając się na burtę to będziesz widział spory przechył i jak dojdzie fala i wyciągać jeszcze kotwice to możesz burtą wody nabrać . Wybierając łódkę zobacz jak trzyma się wody na boki  . Z doświadczenia najlepiej samemu popłynąć taką łódką  !!!  , kupić raz i być szczęśliwym  



#1617 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 02 kwiecień 2024 - 09:44

Jesteś kawał chłopa i przy takiej wadze wybieraj łódki 400 cm , przechylając się na burtę to będziesz widział spory przechył i jak dojdzie fala i wyciągać jeszcze kotwice to możesz burtą wody nabrać . Wybierając łódkę zobacz jak trzyma się wody na boki . Z doświadczenia najlepiej samemu popłynąć taką łódką !!! , kupić raz i być szczęśliwym


To prawda, ja miałem zamiar kupić łódkę max 3.8m i trochę zaoszczędzić. Jednak na miejscu zobaczyłem Necko 420 i decyzja zapadła. Różnica w stabilności bardzo duża, miejsca więcej, bakisty, montaż silnika dziobowego w cenie.
  • pawlo29 lubi to

#1618 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 03 kwiecień 2024 - 09:25

 

Po przejrzeniu tego co piszecie(pod poprzednim moim postem) i tego co sam znalazłem, ograniczam się do TYLKO tych opcji

 

Ja bym się zainteresował przede wszystkim Maverickiem. Super się gada z Masurianem o opcjach i sam kadłub zapowiada się zacnie. Ja rozważałem Necko 390, Mavericka 40 i Silvera 405, wygrał Silver. W łodzi Necko irytują mnie bakisty zabierające miejsce na podłodze (aczkolwiek jest kosmicznie szeroka), Maverick i Silver to takie klasyki. Uwaga! Maverick jest standardowo pod długą stopę gdybyś zapragnął spaliny (ale mogą podciąć na S).

 

Widzę, że przechodzisz podobną ścieżkę do mojej. Początkowo chciałem kupić używaną łódź Necko z grupy na FB. Niestety ktoś mnie ubiegł o godzinę-dwie. Potem nie mogąc nic znaleźć stwierdziłem, że zamówię nową. Najpierw coś tańszego, aż doszedłem do Silvera, który jest chyba moim ideałem :)


Użytkownik skrzyp edytował ten post 03 kwiecień 2024 - 09:29


#1619 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecień 2024 - 12:26

Ale masz tego silvera w najnowszej skorupie?

#1620 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 03 kwiecień 2024 - 15:49

Ale masz tego silvera w najnowszej skorupie?

Robi się :) Zobaczymy jak potem na wodzie, ale różnymi łodziami pływałem i wiem, że będzie dobrze.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 03 kwiecień 2024 - 16:33





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych