Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 czerwiec 2012 - 07:18

Lami MT (35g), ma dość miękki szczyt. Jakoś nie widzę go, przy podbijaniu gumy. No może bardzo łagodnym a przecież nie zawsze tak się śmiga.

#102 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 11 czerwiec 2012 - 09:04

Zobacz na kije St. croix taki avid by się nadał avs86MHF2 .

#103 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 czerwiec 2012 - 10:32

skoro TOP to czemu tak nisko??? AVID? toż to raptem klasa srednia :D w nomenklaturze ST.CROIX :D

jesli chodzi o przelotki do sandaczowego kija to MOIM ZDANIEM nie ma za bardzo sensu pakować kasy w SiC czy tytan... dobrze i rozsadnie rozmieszczone ALCONITE + SiC na szczycie w zupełności zalatwi sprawe a rożnicę w cenie możesz dorzuić do ceny blanku :D
  • wojciiech lubi to

#104 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 11 czerwiec 2012 - 11:00

Ja pod sandacza z brzegu(Narew) zamówiłem sobie w fishing arcie restafiina 3,05m w zakresie 10-45gr z serii knight 10h.

#105 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 11:10

Dokładnie jak radzi Mifek ,Elit Legend 8'6 1 oz na alconit +sic ;)

#106 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 czerwiec 2012 - 11:45

Blue Rapid 2.52 do 35gr. Megaszybka kosa,obsluzy rownież grube rapy. Mozemy spotkać się nad wodą to sprawdzisz organoleptycznie. Zbrojenie w zwykłe sic'ki .

#107 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 czerwiec 2012 - 13:01

Może by Ci leżał Phenix 945-2 (2,85) sandaczowo-boleniowo super, czuła szczytówka a mimo to wysokie podbicie, i duży zasięg rzutowy wobkow od 6cm ale on moze miec problemy z sumkim pow 130cm.
Jest też Phenix FX 966-2 (2,9) dla mnie najlepszy cięższy uniwersał jaki do tej pory miałem i on sobie poradzi z wąsem do 150cm na 100%. Czuły, mega podbicie i gruba ścianka o dziwo też obrze rzuca 6cm wobkiem na 20lb sznurku :D
Oba kije mam i łowie nimi, troche też o nich wiem bo już trochę ryb na nie wyjechało i mialem je w różnej wersji uzbrojenia,- masz pytania wal na priv.

#108 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 11 czerwiec 2012 - 14:45

...Przynęty to gumy 3 na główkach 15-22g i sandaczowe wobki... Zależy mi na czułości oraz na mocy wystarczającej na przyłów sumka.
Michał


Blank ktory potrzebujesz to nowozelnadzki cts SD903-2 lub nieco krotszy SD863-2 ktorego zreszta posiadam :)i bardzo sobie chwale. Piekny dosc smukly, malo zbiezny, gruboscienny blank o mocno progresywnej lini ugiecia. Nie jest tak szczytowy jak typowy kij sandaczowy, ale ma szereg innych zalet, ktorymi dogania konkurencje. Niby opisany 15 lb i cw. 10-35gr. ale uwierz, ze suma do 150 cm wyciagnie bez zajekniecia. Mysle, ze mozna nawet nieco go przeciazyc, bez utraty kontroli wabika. Realnie laduje sie od tych 10 gr.

A ten cd ktory podales, to raczej na bolki jak juz to BLRXLS2120MH - ale i ten moze nie poradzic sobie, bo guma 3 + 20gram to raczej szczyt jego mozliwosci, jeszcze dochodzi ten nieustepliwy dolnik.. kij pracuje w zasadzie tyko od 2/3 w gore na suma napewno odpada. BLRXLS2108MH wedlug mnie sporo ciekawszy, glebsze ugiecie, wieksza progresja, ale nie taka jak w cts-ku ktory Ci proponuje Dla mnie to wspanialy uniwersum od sandacza, bolka na szczuplym konczac, ale o przypadkowym sumie, to srednio to widze ;/

#109 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 12 czerwiec 2012 - 07:09

Witam,

Poszukuję blanku, który będzie służył do połowu sandaczy na Odrze z brzegu. Przynęty to gumy 3 na główkach 15-22g i sandaczowe wobki. Mam 180 i zawsze miałem kije 3m ale z lektury forum wynika, iż lepiej sprawdzają się krótsze konstrukcje. Łowię na szuranego, podbijam kijem, czasami kołowrotkiem. Miałem kilka markowych kijków i niestety nie leżały mi. Zależy mi na czułości oraz na mocy wystarczającej na przyłów sumka.

Zastanawiam się, czy wybrać: BLRXLS2102M - dużo dobrych opinii :D
Może Lamiglas magnum taper?

Jakie przelotki tytany czy sic?

Proszę o pomoc w wymorze




Michał


cześć może zacznijmy od tego na jakich wodach lowisz na tej Odrze . Ja do Pata rewirów mam jakieś 70 80 km a woda jego to już inna bajka u mnie przeważnie piachy płytko na tej odrze normalnie jak nie na odrze 22 gr max w warkoczu z brzegu z pontonu ciężej by się przydało ja łowie blue rapidem 2,75 do 28 jako uniwersał pontonowy hard baity obsługuje pięknie. Pod gumę zastanowił bym się nad kijem nawet 2,1 do 2,5 max jak masz płytko i nie stukasz kogutami to 28 gr w kiju będzie chyba max jak masz więcej to wspominane przez pata 30 parę będzie ok

ostantio wiele dobrego słyszałem o ITM Talona

#110 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 14:28

Łowię głowinie w warkoczach i miedzy klatkami. Często w okolicach brzegu dolnego ale również na odcinkach w okolicach Góry. Główki to 15-22 najczęściej.

Mam 1 kijek CD 3.05m do 45gram wyrzutu taki trociowo-sumowy ale właśnie chciałem coś delikatniejszego.

Talona ITM mam 3.05 ale nie pasuje mi coś ten kij...Jego lżejszy brat do 14g za to cudo na bolki:)

Znajomy ma CD z jeszcze z starej fabryki właśnie ten model co wymieniłem wcześniej, co prawda na sandacze ale są opinie że to kij bardziej bolkowy.

Zawsze miałem kije ok 3m ale zastanawiam się czy do łowienia z brzegu z opadu faktycznie taki krótszy nie będzie odpowiedniejszy...

#111 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 czerwiec 2012 - 15:29

Jeśli chodzi o długość patyka to Ci napiszę tak, przemierzyłem spory odcinek środkowej Odry i jeśli ten kij ma być do łowienia sandaczy lub szczupaków w klatkach warkoczach czyli typowych miejscach gdzie w miarę spokojnie wchodzisz na miejscówkę bez podchodów boleniowo-indiańskich moim skromnym zdaniem wystarczy 2,6 do 2,75 max. Przerabiałem 3 metrowe kije i w niewielu przypadkach ta długość się przydaje do tego typu łowienia. Mam CD Blue Rapidy do 35g : 2,52; 2,75 i 3,05 , najbardziej uniwersalny to ten środkowy, w zeszłym sezonie przy niżówce często chodziłem z tym najkrótszym (o oczko lżejszym też fajnie się łowiło) a tym trzymetrowym to już mi troszkę za ciężko się łowi i więcej to on za szafą stoi.
Jak to gdzieś na tym forum przeczytałem że z wiekiem to się ma coraz krótszego patyka znaczy się wędkę :mellow: oczywiście

#112 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 15:42

masz kijki za czasów produkcji w Nowej Zelandii czy juz china ?

a propos... i krótszy i cieńszy :D

#113 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 czerwiec 2012 - 15:49

Kilka sezonow temu mialem okazje dosc regularnie odwiedzac Odre by spiningowac z brzegu.
Wczesniej duzo lowilem na Bugu czy Wisle.
O ile na Bugu czy Wisle w obliczu krzakow, burt, faszyny itd. W skrocie ograniczonego dostepu w wielu miejscach te 3 metry byly wyskazane, a czasami sie mialo wrazenie ze brakuje wciaz troche.
To na otwartym terenie - czyli lowiac brodzac w klatce czy rzucajac w warkocz nie katowalbym siebie kijem 3 metrowym.
Najlepiej jakbys mogl sprobowac polowic kijem kolegi przed zakupem.
240, 260, 270...niekoniecznie juz konkretnie dany model danej firmy.
Chodzi raczej o sprawdzenie porecznosci kija krotkiego i ograniczen zwiazanych z krotsza wedka.

Wtedy bedziesz wiedzial co najkrotszego spelnia Twoje wymagania.
Bo ze im krotszy tym lepszy to chyba logiczne :mellow:
Krotszy - lzejszy.

Pozdrawiam

Guzu



#114 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 czerwiec 2012 - 16:22

Dodałbym tylko, że w odróżnieniu do woblerów czy obrotówek, guma na cięższej główce, nie wymaga pod względem zasięgu, użycia wędziska długiego.
Leci i tak, na całkiem pokaźne dystanse a operować kijkiem, w przedziale 2.0-2.6m, o wiele przyjemniej.
Takim kijkiem, bez problemu obłowisz niemal każdą, odrzańską klatkę.

#115 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 19:45

Na Wiśle w dolnym jej biegu łowię Phenixem MBX790-2ML do 21g ale 17lb XF.Wcześniej łowiłem Avidem 9' 35g, który jednak klękał pod gumami na główkach powż. 20g ale zato pięknie obsługiwał woby i blachy wszelkiej maści. Ten Phenix to istna petarda dokładnie pod gramaturę jaką podałeś czyli 15-22g. Przerobiłem go w casta i jeszcze się przyspieszył ,daje radę w warkoczu podbić dość energicznie gumę3 na 25g i pod 30 nie klęka zbytmio.Pod rybą gnie się progresywnie .Bardzo lekkie i poręczne narzędzie, w spinie to i pstrągi nim oblecisz ,bo idzie go załadować już mepsem 2 , pod multikiem już nie tak wesoło w dolnym zakresie,polecam.

#116 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2012 - 00:32

Lami MT (35g), ma dość miękki szczyt. Jakoś nie widzę go, przy podbijaniu gumy. No może bardzo łagodnym a przecież nie zawsze tak się śmiga.


Masz na myśli XSH 105 2MT ?

Pytam, bo sam się zastanawiałem nad nim, praktycznie pod tym samym kątem tylko na Wiśle.


#117 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 czerwiec 2012 - 20:05

Witam,ja łowię takimi u siebie w WISEŁCE jeden i drugi są super BLUE RAPID-BLRBR2126MH GIV/57mln23,2010-4210-20X/FastMed/H i ten drugi TAIAHA-BLRTA2126MHHi-Blend23,2010-3510-20FastMed/H Jak na razie biją wszystko na głowe co do tej pory miałem i dają radę wszystkiemu B)

#118 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 17 czerwiec 2012 - 20:09

No chyba że potrzebujesz jeszcze coś cięższego to proponuje coś takiego (też posiadam w swojej stajni) TAIAHA-BLRTA2126HHi-Blend23,2015-5010-25FastHeavy no tym to można chyba barki zawracać :lol: Jeżeli okazały by sie za długie to to cuś jest super szybkie i megamocne BLUE RAPID-BLRBR2108MHGIV/57mln22,7510-3510-20X/FastMed/H (oczywiście proponuje bo używam do specjalnych poruczeń) <_<

#119 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 19 czerwiec 2012 - 09:27

Witam

Jak by Ci się udało namierzyć taki kijek to szczerze polecam :mellow:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=339065 &

Na Bugu sprawdza się rewelacyjnie i na pewno będzie odpowiadał twoim wymaganiom o których pisałeś B)

Pozdrawiam B)

#120 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 11:09

Blue Rapid 2.52 do 35gr. Megaszybka kosa,obsluzy rownież grube rapy. Mozemy spotkać się nad wodą to sprawdzisz organoleptycznie. Zbrojenie w zwykłe sic'ki .


Ja też szukam czegoś podobnego, ale na Wisłę - czy ten CD obsłuży 15-30g + 3" i 12-25g + 4" (ale to 30g powinno być "swobodnie" a nie jakieś wyśrubowany max) ?
Ma służyć do opadu z Wiślanych główek, opasek i burt.

Zapomniałem dodać, że blank w zamierzeniu miałby być zbrojony na tytanach - kompilacja American Tackle / Fuji

Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 październik 2012 - 11:10






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych