Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 12:03

ST1024F+2 MHX do 42g 8'6", blank o połowę tańszy od Blue Rapida ,ale mega czuła i mocna cosa .Machałem dłuższym bratem 9' główkami 35g +guma3.5" Rzuty bez problemowo ,a prowadzenie w warkoczu dolnej Wisły na luzie ,przy czym możesz zejść nawet do 10g+3" i dalej komfort łowienia.

#122 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 12:23

Dzięki, z tego co piszew wygląda nieźle, tylko są dwa "ale" "

- długość (ja przyzwyczaiłem się do krótkich wędek, i te 2,52 w CD to chyba dla mnie max, najlepiej jakby było coś w okolicam 8'), wcześniej miałem faworyta w postaci Phenixa 790-2 ML, ale po pierwszych testach kumplowej wędki myślę, że jest ciupkę za słaby, złaszcza w szczycie
- to MHX i jakoś nie mam przekonania, ale to pewnie czysto subiektywne odczucie, bo miałem chyba tylko dwa blanki MHX w ręce

#123 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 12:54

Tego Phenixa mam pod multk ,całkiem inna wędka jak w pierwotnej wersji spin, gdzie 20g+guma 4" to był max komfortu .Teraz na luzie 25g+guma ,dla mnie nr1 .Ale ten MHX ,właśnie pod cięższe gumy jest super,mocny dolnik,bez problemu zacinasz z dużej odległości.

#124 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 październik 2012 - 13:52

Napisz coś więcej jakie markowe kije miałeś a koledzy pewnie pomogą. Do czasu awarii mojego kija łowiłem w bardzo podobnych warunkach na Restaffine Knigfht 86 MH i muszę przyznać że kij ten przeszedł moje oczekiwania .Jest rewelacyjny , lekki , szybki ,bardzo czuły więc każdy zaczep czy źdźbło czuje się na nim w łokciu .Używane przynęty to tylko guma na główkach 17-25 gr z przewagą 20-21 gr(skrajne raczej sporadycznie)Kij mimo bardzo cieniutkiej szczytówki 1.6 mm nie ma takiego ugięcia jak np.Talon HS czy też Batson HS więc podbicie gumy jest bezproblemowe .Spady sporadyczne ,właściwości wyrzutu rewelacyjne .Uległ awarii i oczywiście będzie reanimowany bo raczej nie wyobrażam sobie innego kija.Jako rezerwowego zakupiłem blank Talona VI 86MXF2, blank trochę inny ze sztywniejszym dołem i bardziej spolegliwą szczytówką, więc mogą być małe problemy z podbiciem gumy ale zastrzegam że tego jeszcze nie wiem bo nie łowiłem.Godny polecenia jest też blank Batson HS ,o innych kijaszkach koledzy już wspominali więc pewnie znajdziesz o ile już nie znalazłeś kija sandaczowego który cię zadowoli



#125 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 14:19

HS1023F Batsona jest stworzony do tej gramatury, ale to też 2,6m.Mam i sprzedaję bo się dubluje z Phenixem,który moje Wiślane przynęty ogarnia w 100%

#126 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 14:36

Myślałem też o BLRBR299MH

Jak masz uzbrojonego tego Hot Shota od Batsona ?

Ja na Wiśle mało łowiem z brzegu na gumy (głównie nocą woberami), ale ostanio coraz więcej i dlatego potrzebuję czegoś ciupkę dłuższego niż 7' i ciupkę mocniejszego, z łódki na Wiśle ograniam wszystko kijami, które służą też na zaporówkę czyli Elitkami 70MF i 70MHF na tytanach i Phenix'em UMBX-S700MH też na tytanach.

z Talona mam tylko stary dobry MF2 10', ale to oczywiście zupełnie inna wędka i np. o HS od nich nie wiem nic.

#127 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 14:54

Pod multic spiralnie.Kij ma stosunkowo czułą i ładującą się szczytówkę,nisamowitą moc w dolniku ,sumka się nie przestraszy jeśli masz je w łowisku.Najfajniejsze jest ugięcie tego kija ,które jest w pierwszej fazie szczytowe ale pod przyrostem obciążenia przechodzi coraz głębiej,.niektórzy nazywają je progresywnym.

#128 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 14:56

A w tego Phenixa UMBXS700MH też celowałem, ale skończyło się na K2. :Di wiem ,że dugo się to nie zmieni.

#129 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 październik 2012 - 15:11

Pod multic spiralnie.Kij ma stosunkowo czułą i ładującą się szczytówkę,nisamowitą moc w dolniku ,sumka się nie przestraszy jeśli masz je w łowisku.Najfajniejsze jest ugięcie tego kija ,które jest w pierwszej fazie szczytowe ale pod przyrostem obciążenia przechodzi coraz głębiej,.niektórzy nazywają je progresywnym.

Rafał o jakim kiju piszesz ?bo z kontekstu i pytań Bazylossa to nie wynika.Talon HS i wspomniany Batson HS są bardzo porównywalne ,wagowo,o porównywalnej akcji,szybkości,także ugięciu oraz zbieżności blanku .Oba mają "pancerne" dole sekcje i spolegliwą szczytówkę.Talon jest ponoć nie do zdarcia ale już się przekonałem że nie ma niestety wędzisk których złamać się nie da :) Rafał jaką masz alternatywę w Phenixie chodzi o blank HS 2,60m oraz c.w do 28 gr linka 20 lb ?
  • azhek lubi to

#130 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 15:33

Bazyloss pytał o HS-a Batsona .A Phenix,to żadna alternatywa ,poprostu wolę go od Batsona ,bo jest lżejszy bardziej operatywny,lepszy sygnał do łapki i jego długość bardziej mi odpowiada.A batsona mam tego do 42g 25lb i aż taki mocny nie jest mi poprostu potrzebny :)Myślałem o urzyciu go do trola za trotką ,ale rodzi się pomału w łepetynce inny projekcik,taki 2 a nawet 3 w jednym :D
A ten HS1021 do 28g klęknąłby pod 30g+guma

Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 14 październik 2012 - 15:40


#131 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 15:53

a łowi ktoś tym BLRXLS296MH ? sorrki w poprzednim wątku, źle wkleiłem oznaczenie

niestety w Phenix'ie nie ma aternatywy wg. mnie do tych parametrow i sposobu łowienia

ps. 790-2ML ostatnio wyholował sumka 200cm, co prawda z łódki z podnoszeniem kotwicy, ale jednak :)

#132 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 październik 2012 - 16:10

a łowi ktoś tym BLRXLS296MH ? sorrki w poprzednim wątku, źle wkleiłem oznaczenie

niestety w Phenix'ie nie ma aternatywy wg. mnie do tych parametrow i sposobu łowienia

ps. 790-2ML ostatnio wyholował sumka 200cm, co prawda z łódki z podnoszeniem kotwicy, ale jednak :)

http://www.fishingce...62490033f2d0e08

#133 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 16:36

dzięki, ale zanim ja coś napiszę na forum używam wcześniej google ;)

bardziej mi chodziło o opinie kogoś kto ma i używa w podobnych warunkach

a ten opis Pana Irka tak naprawdę go trochę dyskwalifikuje, z kolei gdzieś indziej czytałem opinie typu : mega szybka rakieta, do główek 25-30g .... ?

ps. z drugiej strony to jak czytam te dwa "różne" testy na FC to mam wrażenie, że albo ktoś pomylił blanki albo oznaczenia :), bo opisy w kilku miejscach trochę sobie przeczą

Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 październik 2012 - 16:44


#134 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 14 październik 2012 - 17:54

A ja jak czytam, ze ktos chce zbroic 20 lbs, palowatego CD w tytany to pomimo iz mialem tu juz nic nie pisac to jednak nie wytrzymuje! Na jakiego czorta ci takie przelotki do blanku jakiego by raczej nalezalo dociazyc aby sie nadawal do lowienia?

#135 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 19:25

A ja jak czytam, ze ktos chce zbroic 20 lbs, palowatego CD w tytany to pomimo iz mialem tu juz nic nie pisac to jednak nie wytrzymuje! Na jakiego czorta ci takie przelotki do blanku jakiego by raczej nalezalo dociazyc aby sie nadawal do lowienia?


Po pierwsze pojęcie "nadaje się do łowienia" w ciężkich Wiślanych warunkach traci sens

Po drugie chyba nie zrozumiałeś kontekstu - napisałem, że blank ma być w zamierzeniach zbrojony w tytany, czyli szukam blanku, którego właśnie nie będę musiał dociążać czy ratować tytanami w drugą stronę - blanku, którego dzięki zbrojeniu w tytany po uzbrojeniu zachowa maksymalnie pierwotną akcję
Wcale nie pisałem, że chcę CD i koniecznie ten dany blank zbroić w tytany
jak powyżej - chcę doś mocny blank, ale który w końcowym rozrachunku zachowa pewną sutelność, gdybym znał BLRBR299MH to po pierwsze wcale bym nie musiał o niego pytać :)

Po trzecie swoją drogą nie do końca wiem w czym zbrojenie np. w Alconite miało by pomóc, przy rzucaniu 30g główką nie ma to znaczenia, przy podbijaniu i zacinaniu raczej to nie pomoże, w wywarzeniu raczej też nie, zwłaszcza, że moje kołowrotki nie przekraczają 270 z nawojem

Powoli dochodzę do wniosku, że jednak nie znajdę nic lepszego w długości do 8' jak Phenix 17lb - i tym razem właśnie uzbrojonego w tytany - trzeba się będzie pogodzić z dyskomfortem przy 30g, do 25g wiem, że będzie OK

#136 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 14 październik 2012 - 19:51

Moim zdaniem Bujo ma rację ,przy blankach w tych parametrach o jakich piszemy w wątku Tytany to zwykła ekstrawagancja ,co nie znaczy ,że jak ktoś bardzo chce to nie możę ich użyć.W tym przypadku jest nawet bez większej różnicy czy montować Forecasty czy Alconit.
Tego Phenixa miałem w Alconit od 30Y do 6L, ale spokojnie można montować od 25Y do 5L ,co może ciut przyspieszyć szczyt.Jednak w zbrojeniu spiralnym na małych ringach 8-5 to całkiem inna wędka,zyskała na dynamice okrutnie ,szczyt bardzo szybki co pozwala podbijać gumy4" na 25g ołowiu,bo o dolnik nie ma się co martwić 17lb robi swoje.

#137 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 październik 2012 - 20:16

Co do Tytanów to osobiście uważam, że kije "sandaczowe" od 12lb w dół to w moim wypadku konieczność, aby poczuć to COŚ w wędce :)

20lb oczywiście nie ma już takiej konieczności, ale dlaczego NIe ??? Nikt mnie nie przekona, że zbrojenie w tytany wędki do podbijania może coś popsuć, a wręcz odwrotnie.

Pozostaje tylko bilansowanie finasów, ale przy kompilacji American Tackle/Fuju wychodzi jakieś 200-250 zł więcej, więc jakoś to przeżyję ;)

Przy tym Phenix'ie na Alconite miałem problem z prawidłowym wyważeniem przy kołowrotku 260g brutto i trzeba było uciekać z rękojeścią, a tego nie chcę, dodatkowo nie miał tego CZEGOŚ :)

ps. mam PST945 zbrojonego na Alconite, ale widziałem u Kawalca uzbrojony w Tytany Fuji i to jak dla mnie była jakaś totalna pomyłka, jakaś karykatura UMBX'a

Użytkownik bazyloss edytował ten post 14 październik 2012 - 20:18


#138 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 październik 2012 - 11:50

Kolego bazyloss jesli szukasz naprawde szybkiego kija to bierz CD do 35g. Spokojnie obsluzy przynety w przedziale 20-40g . Ja zapinam na agrafke kopyto 3"+35g glowke i miotam ile sil w rekach, ukleje RH14 rowniez nie robia wrazenia. Jedne o czym trzeba pamietac to odpowienia regulacja hamulca bo przy zacieciu rozgina kotwice. A jesli szukasz czegos bardzo szybkiego ale pracujacego glebiej to pomysl nad CD XLS 2.4m do 35g. Nieco wolniejsza niz BR. Przynety o masie calkowitej w przedziale 17-35g obsluguje znakomicie.

#139 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2012 - 12:31

To trochę pocieszające, a jak z podbijaniem 30g główki + 3" ?

Czy wiecie może ile faktycznie waży ten blank 20lb ?

#140 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 październik 2012 - 12:39

Da rade podbic 30g+guma 3". A wagi blanku nie znam





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz