Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 kwiecień 2013 - 18:04

KR są świetne do wszelkich główek ,słowem obciążenia skupionego , ponieważ przynęta lata szybciej (zdecydowanie) i sznur nie obija pierścieni podczas rzutu co wcześniej opisałem ale skoro masz problem z rozumieniem tekstu jeszcze raz to podam . Testowana sprawa ,nie tylko u mnie ale też u innych. Po środku zgodnie z "twoją prawdą jest  nr 5" . Waga przelotek jest dostępna w katalogach i zapewniam że tytany to tytany, dla przykładu 20 stka waży 2,5 g ,12 - 0,95g , 7 - 0,43g  itp.Zawsze twierdziłem że przelotki trzeba dobierać do swoich potrzeb oraz zastosowania wędki a nie ze względu na modę  modę czy Design. Ten kij jest pod woblery i potrzebne są nieco większe i lżejsze przelotki w tunelu co wcześniej zostało napisane.

Co do tych drugich przelotek w kolorze tytanowym to pewności nie ma , może jakiś Kazik siedzi i maluje pędzelkiem przelotki "na tytan" ...a świstak zawija w sreberka ale jakiś niedogodności w związku z tym nie zauważyłem 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 30 kwiecień 2013 - 18:12


#222 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 30 kwiecień 2013 - 18:26

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :D

#223 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 kwiecień 2013 - 18:41

Proszę bardzo  :D



#224 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 maj 2013 - 14:21

Dzisiaj testowałem wędkę na blanku boronowym i powiem szczerze że jestem więcej niż zadowolony .Właściwie to chciałem otworzyć sezon 2013 ale po przestudiowaniu nad wodą dokładnie karty wędkarskiej okazało się że okres ochronny jest od 01.01 do 15.05 a więc dzisiaj ostatni dzień ale skoro już przybyłem nad wodę to porzucałem trochę .Testowałem główki 15,18,21,25,30 g na "szczupłych" gumach 3,8"

Czucie gumy rewelacyjne i na pewno lepsze niż na topowym modelu Restaffine Knight ,rzuty też nieco dalsze , szacuję że nawet do 10 m. kij "rzuca" środkiem a tnie szczytem i zacięcia ryb niesamowite i w tempo Najpierw sandacze robiły psikusy i odgryzały ogonek gumy a jeden bezczelny nawet zjadł  połowę Shada ale założyłem przywieszkę i cztery podrostki od 45 cm do 56 cm szybko wyjechały na brzeg. Ryby brały na agresywnie prowadzoną gumę wię nie zdziwiłem się zbytnio że gumę zaatakował 65 cm Boleń.Kij bez żadnych problemów poradził sobie z intruzem.

028hd.jpg

 

Podsumowując :

Prowadzenie gum 15-30 g różnymi technikami ( pojedyncze , podwójne , bardzo wysokie pojedyncze podbicie , z korby itp,itd) nie sprawia żadnych kłopotów i szczytówka nie klęka a ładnie kasuje luzy.

Kontrola nad przynętą doskonała bo czuć każdy kamień ,zaczep i rodzaj dna. Trochę trzeba się wprawić bo jeszcze tak się nie na zacinałem bo kij masakrycznie czuły i czuć wszystko więc na początku ciąłem każdy kamień :).

Modele krótkie 7" 15 lb doskonałe będą na koguta .Praca kija pod rybą doskonała bo piękne progresywne ugięcie dobrze trzyma rybę.

Szybkość kija niesamowita zarówno przy holu szybko kasuje luz  jak i podczas prowadzenia przynęty.Zacięcie "ze szczytu" szybkie , cięte ,ostre i na temat. Kij tnie w tempo i przebija sandacze (wszystkie cztery były przekłute). Model 20 lb ,8'6" waży 185 g ,punkt wyważenia kołowrotkiem 260 g 8 cm od środka stopki kołowrotka (doważyłem dolnik 15 g kapa oraz 15 g pierścień)

To dopiero pierwszy dzień ale takiej rakiety jeszcze nie miałem :) Więcej pewnie powiem w środku sezonu 

Całkowicie bym zapomniał ,po konsultacjach z panem Krzysztofem z FishingArt została dorobiona normalna szczytówka 20 lb .W pierwszej wersji miałem model z mniej subtelną oaz cięższą szczytówką która powodowała ogromne przeciążenia podczas rzutów tak że lakier na pierwszej i drugiej przelotce popękał i były zauważalne rysy. Szczytówę dorobił gratis pan Krzysztof i kij całkowicie zmienił się pod względem ugięcia oraz pracy. Serwis doskonały , blank doskonały i z czystym sumieniem mogę tylko polecić polskiego producenta .Rzeczą niesamowitą jest możliwość otrzymania takiego blanku jakiego potrzebujemy bo w sumie blank został wykonany "na miarę" co do moich upodobań , sposobu łowienia oraz łowiska . 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 15 maj 2013 - 15:19


#225 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 maj 2013 - 14:37

Możesz przypomnieć na jakim blanku boronowym jest ta wędka? :)



#226 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 maj 2013 - 15:08

Wędka zrobiona jest na blanku SS8620-2 8'6” 7-20lb 7-33g 



#227 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 maj 2013 - 16:09

No i wyszło na to, że czego nie potrafi zrobić japanerski boron,- polski potrafi  :lol:  ;)

Ciesze się Artur że masz to czego chciałeś, mój będzie gotowy pewnie pod koniec tygodnia co oznacza że w przyszłym też dostanie .... to do czego został stworzony ;)



#228 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 maj 2013 - 16:52

Dzięki Arek.Przyznam szczerze że miałem stracha że z powodu długiej zimy sandacze się gdzieś wyniosą ale na szczęście zostały i już biorą. Ganiały za "szybką gumą" dlatego przytrafił się boleń :)

Wszystkie ryby stały "na kancie" przy brzegu więc są na spokojnej wodzie i ganiają za narybkiem. Po długiej zimie nieraz sandacza "wywiewało" i nikt nie wiedział co się dzieje , na szczęście JEST i połowimy !!!

Kij super i cieszę się że też będziesz miał podobnego :)



#229 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 maj 2013 - 18:31

Artur nie wiem czy niektórzy uwierzą w to co piszesz o boronie :) .Jest kosa, ja już dawno o tym wiem, poprostu to niesamowita konstrukcja, krórą ciężko porównać z którymkolwiek  węglowym blankiem.Jest w swoich parametrach jakby 2 w 1.

Teraz wierzysz jak Ci mówiłem, że to zupełnie coś innego jak węgiel :rolleyes: .

Nie przejmuj się ja też na początku ciąłem kamienie :lol: :lol: :lol: .

Tego blanku trzeba się "nauczyć" :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 15 maj 2013 - 18:33


#230 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 maj 2013 - 22:08

Miałeś rację Józek , trochę nie wierzyłem ale Arek przekonał mnie do tych blanków boronowych. Wiedziałem też że Monster to prawdziwa wtopa na sandacza bo jest za miękki i za wolny ale ten Vegter jest niesamowity bo jaki kij rzuca środkiem i tnie górą ? jest zarazem szczytowy i pięknie pracuje przy holu ? jaki ma takie czucie przy 10 g i 30 g ? jaki podbija szczytem nie ładując środkiem ? bo  w niektórych konstrukcjach kij ładował środkiem przy podbiciu co prowadziło do "odstrzelenia" gumy lub  rozciągało sie to w czasie tak że nie było ani pojedynczego podbicia ani podwójnego . Jak wziąłeś kij typu HS to szczytówka się kładła kij ciął jak szalony ale potem był problem z holem bo amortyzacja pozostawiała do życzenia . S&S jeszcze jakoś dawał radę ale miał twardy dół i rzuty krótsze słowem jak się nie odwrócisz to zawsze z tyłu d...a Vegter z Krakowa jest blankiem unikatowym i myślę że pan Krzysztof zrobił coś na bardzo dużą skalę połączył rzeczy trudne do połączenia i udało się 



#231 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 maj 2013 - 09:44

Artur, a jak bys opisal realne cw w tym patyku?



#232 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 maj 2013 - 16:43

Ciężka sprawa z tym realnym c.w bo łowię na bardzo ciężkiej wodzie i przy 6-7m głębokości oraz prądzie wody miałem dość dobry kontakt z główką 14 g i myślę że na spokojnej wodzie 10 g spokojnie będziesz dobrze czuł , co do góry to kij można przeciążyć bo główka 28 g + guma nie robiła na nim wrażenia , komfort prowadzenia w różnych wariantach podbicia , szczyt nie klękał ani nie był leniwy , szybkość nadal imponująca a rzuty dalekie. To nie to co MHX 1024 gdzie 14 g na mojej wodzie prawie wcale nie czuć a kij ledwo wyrabia 25+guma a opisany jest do 42 g. Kij ma zapas zarówno na dole jak i na górze więc co jest wręcz nieprawdopodobne ale realnie dla mnie to 10-40 g Fabrycznie opisany jest na 7-33g więc w zasadzie ok ale nie łowiłbym nim na mniej niż 10 g 



#233 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 maj 2013 - 17:04

Tych 10g o których piszesz Artur trochę sie boję i mam nadzieję, że "mój" boron choćby ze względu na nieco większą długość i osłabienie do ok 17lb ogarnie jednak 7g wabiki. Różnica miedzy naszymi łowiskami to wielka przepaść i trudno mi sobie wyobrazić kij który ogarnął by i Twoje i moje łowisko,- mimo iż to te same ryby....

 

- przed chwilką dostałem zdjęcia dolnika od Krzyśka i jak na razie jest dobrze ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 maj 2013 - 17:11


#234 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 maj 2013 - 17:16

Tych 10g o których piszesz Artur trochę sie boję i mam nadzieję, że "mój" boron choćby ze względu na nieco większą długość i osłabienie do ok 17lb ogarnie jednak 7g wabiki. Różnica miedzy naszymi łowiskami to wielka przepaść i trudno mi sobie wyobrazić kij który ogarnął by i Twoje i moje łowisko,- mimo iż to te same ryby....

 

- przed chwilką dostałem zdjęcia dolnika od Krzyśka i ja na razie jest dobrze ;)

Nie masz co się obawiać bo mam jednak krótszego i potężniejszego z wzmocnionym dołem ,więc na twoim płytkim łowisku bez turbulencji te 7 g ogarnie bez problemu.

Będę teraz robił mojego 9' i 17lb więc dam znać jak się zachowuje  Dzisiaj ludzi "w pip" i złowiłem parę sztuk ale wszystko małe ryby od 45 do 55 cm oczywiście wszystkie cieszą się wolnością.Dodam że złowiłem jeszcze Klenia i kolega chciał go fotografować bo sztuka piękna ale ostudziłem jego zapały i rybę uwolniłem . Miarki w oczach nie mam ale około 70cm, może więcej miał .Tilo nawet coś bredził o jakimś rekordzie i zgłoszeniu do Blinkera ale zdecydowanie Klenie na gumę i kija 20 lb to nie mój świat , co innego jakbym się na nie nastawił :) człowiek jednak głupi jest i jak mawiasz szuka bitej śmietany na gównie :)



#235 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 maj 2013 - 19:04

Koledzy czy ten boron 9' i 17 lb nada się pod szczupłego, czy raczej odpada ? :)



#236 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2013 - 19:22

Koledzy czy ten boron 9' i 17 lb nada się pod szczupłego, czy raczej odpada ? :)

Spokojnie będzie, borony mają takie miękkie ugięcie pod szczupaka jak najbardziej.



#237 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 maj 2013 - 19:27

Spokojnie będzie, borony mają takie miękkie ugięcie pod szczupaka jak najbardziej.

W takim razie trzeba będzie się tym blankiem zainteresować. :)



#238 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 maj 2013 - 19:46

Pod rybą pracuje idealnie ,jak już pisałem zacięcie ze szczytu a praca aż do dołu progresywnie .Nie miałem jeszcze jakiś okazów tylko przez dwa dni ryby maksymalnie 4 kilo ale obie wyjechały "na kiju" bez zbędnego szarpania braku kontroli itp .Do końca amortyzowane i kij wywiera uginając sie progresywnie potężną presję i szybko kasuje jakiekolwiek luzy a ryby wręcz wyjeżdżają z dna :) To samo było z około dziesięcioma sandaczami .Blank pomimo ogromnej szybkości zda egzamin. Jeszcze jedna sprawa , w katalogu nie ma klasycznej 17 lb tylko jest to blank robiony na zamówienie a więc musisz pogadać z panem Krzysztofem ,jasno określić co potrzebujesz a dobierzecie odpowiednią moc blanku.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 16 maj 2013 - 19:51


#239 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 16 maj 2013 - 19:56

No to jak ten 20lb pociagnie 10-30g to jak najbardziej mi pasuje, jak do 40g to bonus. W moim przypadku lowisko raczej plytkie, kanaly, takze mysle o tym krociaku 7'6". 

Kij pod szczuplego, moze kiedys i na sandacza sie przyda, pod wobki 10~25g i spore gumy na lekkich glowkach (glownie 10~15g)

 

Jak chlopaki bedziecie mieli chwile to pomeczcie jeszcze togo Vegtera wobkami, jestem ciekawy wrazen ;)



#240 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 maj 2013 - 20:01

No to jak ten 20lb pociagnie 10-30g to jak najbardziej mi pasuje, jak do 40g to bonus. W moim przypadku lowisko raczej plytkie, kanaly, takze mysle o tym krociaku 7'6". 

Kij pod szczuplego, moze kiedys i na sandacza sie przyda, pod wobki 10~25g i spore gumy na lekkich glowkach (glownie 10~15g)

 

Jak chlopaki bedziecie mieli chwile to pomeczcie jeszcze togo Vegtera wobkami, jestem ciekawy wrazen ;)

Z tymi wobkami to do Arka raczej :) ja nawet nie wiem co to takiego :) Kiedyś bawiłem się w twitchbait takimi trochę specjalnymi wobkami ale mi przeszło :) tylko guma 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb