Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 maj 2013 - 18:24

Wyważałem pod 265 g korbę a więc stosunkowo lekki kołowrotek i otrzymałem punkt wyważenia 8 cm w krótszym kiju oraz 8,5 cm w tym 9' 17 lb przy wadze ca.180 g, więc jest to porównywalne bardzo do blanków MHX czy też Talon VI . Ap-ropo Talona VI którego zrobiłem koledze pod sandacza .Ostatnio łowił na łowisku gdzie ryby stały na granicy kamieni , po zacięciu sandacza scenariusz był taki że ryba gwałtownie szła w kamienie i nie mógł ryby zatrzymać bo szczyt jest stosunkowo miękki. Stracił tak parę ryb .Na piasku sprawa jest inna ale na tym łowisku  :( d...pa .U mnie sprawa wyglądała inaczej , cięcie i kij sam zatrzymywał rybę :) nie mówiąc już o tym że podbijanie Talonem to katastrofa :) co najwyżej pojedyncze podbicie bo szczyt klęka u mnie ... poezja panie :) 



#262 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 maj 2013 - 18:33

Ja już nie lansuję boronów bo co niektórzy sceptycznie na to się zapatrywali.Najbardziej na cenę, tylko jak mam 2 w 1 to cena jest adekwatna po podzieleniu na 2 wędki a narzędzie nieziemskie.

Józek po to jest to forum żeby wymieniać się rzetelnymi informacjami. Każdy ma swoją wizję swojego wędkarstwa oraz jakąś hierarchię wartości i dla jednego jest na tyle ważne że uzbiera i wyłoży tysiaka na blank, zrobi wędkę którą będzie się długo cieszył i która będzie przynosiła zadowolenie i ryby drugi podejdzie snobistycznie i zamówi wędkę z pracowni bo droga i tak wypada po czym kij będzie sobie stał w szafie i wyciągany będzie tylko przy okazji spotkań znajomych lub ewentualnie wspólnego wyjazdu , jeszcze inny zdecyduje się na coś innego a więc to raczej osobista sprawa. Nie jestem naganiaczem tylko opisuję rzetelnie fakty bo po to jest forum , nie reklamuję pędzelków tylko opisuję doskonałe blanki. Cen nie ustalam i ten kto będzie chciał to sobie coś takiego kupi a jak zostanę zbesztany to pewnie będę się bronił :)



#263 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1969 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 maj 2013 - 18:43

Wyważałem pod 265 g korbę a więc stosunkowo lekki kołowrotek i otrzymałem punkt wyważenia 8 cm w krótszym kiju oraz 8,5 cm w tym 9' 17 lb przy wadze ca.180 g, więc jest to porównywalne bardzo do blanków MHX czy też Talon VI . Ap-ropo Talona VI którego zrobiłem koledze pod sandacza .Ostatnio łowił na łowisku gdzie ryby stały na granicy kamieni , po zacięciu sandacza scenariusz był taki że ryba gwałtownie szła w kamienie i nie mógł ryby zatrzymać bo szczyt jest stosunkowo miękki. Stracił tak parę ryb .Na piasku sprawa jest inna ale na tym łowisku   :( d...pa .U mnie sprawa wyglądała inaczej , cięcie i kij sam zatrzymywał rybę :) nie mówiąc już o tym że podbijanie Talonem to katastrofa :) co najwyżej pojedyncze podbicie bo szczyt klęka u mnie ... poezja panie :)

Czyli pod kręcioł 300-310 g wyważenie będzie zbędne? :)



#264 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 maj 2013 - 19:11

Czyli pod kręcioł 300-310 g wyważenie będzie zbędne? :)

Jak dokręciłem starą 300 g Caldię to jeszcze bardziej wyważenie się poprawiło ale jakbym robił pod 300 g to może pierścień byłby mniejszy bo 15 g kapa by została . Jak będziesz robił to sprawdzisz sobie ile trzeba dołożyć .Można zamontować kapę z dokręcanymi mosiężnymi krążkami (zobacz a wątku , Knighta i Talona tak zrobiłem)wtedy nic nie może się wydarzyć i jak zmienisz kołowrotek zawsze można coś dodać lub odjąć 



#265 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 maj 2013 - 05:35

Jak dokręciłem starą 300 g Caldię to jeszcze bardziej wyważenie się poprawiło ale jakbym robił pod 300 g to może pierścień byłby mniejszy bo 15 g kapa by została . Jak będziesz robił to sprawdzisz sobie ile trzeba dołożyć .Można zamontować kapę z dokręcanymi mosiężnymi krążkami (zobacz a wątku , Knighta i Talona tak zrobiłem)wtedy nic nie może się wydarzyć i jak zmienisz kołowrotek zawsze można coś dodać lub odjąć 

Artur jak założę do boronka TP SW 4000XG to wyważenie jest jak trzeba :) .W rękach miękki nie jestem więc to mi wcale nie przeszkadza :) .Myślałem też o wyważaniu kija ale 350g zrobiło robotę jak trzeba.



#266 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 28 maj 2013 - 20:13

Testów ciąg dalszy a właściwie nie testów tylko zaczyna się już regularne łowienie

Dzisiaj złowiłem 15  sztuk w przedziale 45-55 cm a więc ryby nie powalają i na większe jeszcze trzeba poczekać bo wszystko jest opóźnione i ryby są dopiero po tarle.

Kij sprawuje się rewelacyjnie bo wszystkie ryby prawidłowo "przebite" i żadnych spadów a więc znowu kij się fantastycznie sprawdził. Na Knighcie odpadła by jakaś 1/3 a na boronie 100% skuteczności .

Cieszę się że Artek dostanie już swój kij ,myślę że kij nie powinien nazywać się Vegter tylko "Mister Perfekt: bo jest perfekcyjny. Jutro ciąg dalszy wędkowania.

Oczywiście wszystkie ryby w dobrej kondycji wróciły do wody.

 

004dsb.jpg



#267 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 maj 2013 - 05:34

Uwierzyć w borona :) .

Warto było? Myślę, że tak.

No cóż kij snobistyczny, ale narzędzie perfekcyjne ;) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 29 maj 2013 - 05:39


#268 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 maj 2013 - 05:51

Jak tak dalej pójdzie, to okaże się że wieeeeelu snobów jest na forum  :D chyba, że to już wiadomo :lol:  :lol:  :lol:  :lol: a ilość snobów do kwadratu, sześcianu itd może wzrosnąć gwałtownie :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: tylko żeby się Krzysiek wyrobił :rolleyes:


  • mateusz998 lubi to

#269 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 07:10

Słyszałem o koalicji antyboronowej pod przewodnictwem niejakiego Yankisa i Robboxa4 z dotacjami :)

Niektórzy lubią się rozmarzyć : :D  :D  :D  :D  :D  :D

Proponuję założyć klub o nazwie 

"Snob Boron Club" w sktócie "SBC"

Statut później :)

Deklarację przystąpienia do klubu składać w tym wątku , potem wybierzemy przewodniczącego ,zarząd i może jakieś wspólne wędkowanie zorganizujemy :):)

Pomysłów mam sporo mp:

wybór najładniej wykonanej wędki na blanku boronowym ,znam już zwycięzcę bo widziiałem dolnik jednej takiej wędki :)

konkurs na ilość różnych gatunków ryb na borona

konkurs na największą rybę (oczywiście w cm) z podziałem na kategorie gatunkowe

Założymy wątek "SBC"

itp.itd pomysłów nie zabraknie :):)

kto za ? proszę pisać 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 29 maj 2013 - 07:28


#270 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 maj 2013 - 07:32

Jako pierwszy właściciel borona mogę być honorowym członkiem klubu :) .



#271 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 07:34

To już jest nas dwóch oficialnie , czekamy na Arka i innych snobów :)



#272 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 maj 2013 - 14:24

A ja jakoś nie chcę być członkiem,- jakoś nie najlepiej mi się to kojarzy ;) a, że jesteśmy "pierwsi" to i o snobizm nas trudno posądzać :D

Dziś odebrałem swojego borona, ale nad wodę dopiero jutro <_<  tak więc mogę tylko napisać, że wędka bardzo starannie wykonana, waga całości 207g, moc czuć taką że aż strach, ugięcie modelowe.

Od jutra do niedzieli codziennie będzie w akcji to w poniedziałek coś skrobnę na temat pierwszych doznań i mam nadzieję ryb  ;)



#273 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 17:28

Moja przyjaźń z boronem dalej kwitnie

Dzisiaj byłem na kanale Elby i łowiłem na szybującą gumę bo główką 10 g + guma Daiwy a więc stosunkowo lekko jak na taka wodę. Woda umiarkowanie płynąca ,jakieś 4-5 m głębokości warunki wietrzne . Kij miotał przynętę daleko i przy wiejącym wietrze miałem cały czas dobrą kontrolę w prowadzeniu przynęty a więc przynęty na główkach 10g to pełny komfort .

Efekt trochę lepszy niż wczoraj bo złowiłem 20 sandaczy, żadnych spięć więc znowu 100% skuteczności .Sandacze trochę krótkie dzisiaj ale z doświadczenia wiem że worek z tymi dużymi niebawem się rozwiąże

005qp.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 29 maj 2013 - 17:30


#274 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 maj 2013 - 17:32

Wędki z dodatkiem boronu, szczególnie w całej swojej długości, są bardzo specyficzne i na pewno nie dla wszystkich, odpadają miętcy w łokciach, miłośnicy wagi piórkowej i idealnego zbalansowania ale za to............. i tu łączę sie z powstalym klubem w 100% - legitymacji nie potrzebuję ale mocno sympatyzuję B)



#275 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 29 maj 2013 - 17:33

gratulacje :)  tutaj już niedługo też się zacznie , chociaż  ilościowo pewno nie tak jak u Ciebie

a ja czekam na opis Hersa



#276 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 18:10

Hersa też zamówiłem jako zapasowego lub ewentualnie komuś sprzedam , bo " korcił " mnie ten blank ,odbieram blank na początku Czerwca więc jak zrobię kij przetestuję dokładnie to  sprawę opiszę. 



#277 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 18:22

Wędki z dodatkiem boronu, szczególnie w całej swojej długości, są bardzo specyficzne i na pewno nie dla wszystkich, odpadają miętcy w łokciach, miłośnicy wagi piórkowej i idealnego zbalansowania ale za to............. i tu łączę sie z powstalym klubem w 100% - legitymacji nie potrzebuję ale mocno sympatyzuję B)

Arek ale ty jesteś asekuracyjny , pewnie wystraszyłeś się tej nazwy "Snob Boron Club" w sktócie "SBC" otóż zapewniam Cię że ze snobami ma to tyle wspólnego co przymiotnik Best w logu pewnej firmy rodbuildunowej :) więc do klubu jesteś już przyjęty ,bezwarunkowo 


  • Rheinangler lubi to

#278 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 29 maj 2013 - 18:52

Arek ale ty jesteś asekuracyjny , pewnie wystraszyłeś się tej nazwy "Snob Boron Club" w sktócie "SBC" otóż zapewniam Cię że ze snobami ma to tyle wspólnego co przymiotnik Best w logu pewnej firmy rodbuildunowej :) więc do klubu jesteś już przyjęty ,bezwarunkowo 

Czym Ci ta pracownia tak podpadła, że tak się o niej wypowiadasz? 



#279 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 maj 2013 - 18:54

Czym Ci ta pracownia tak podpadła, że tak się o niej wypowiadasz? 

Jak pracownia ?



#280 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 maj 2013 - 19:16


  • Rheinangler lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb