Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u Zbigniewa Kawalca

pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 11:20

Osobiscie tez jakos tego nie widze ale roznie bywa, na krotkim dyszlu od bardzo sztywnych wedek ryby sie czesto odbijaja jak nie zapracuje i masz tylko mocne pierdzielniecie wyrywajace wedke z reki ale to kumulacja jeszcze innych czynnikow jak nawet kotwiczka ( gruby drut chociazby nie sprzyja zacieciu ryby przy szczytowce stad na pstragowe woblery wrocily u mnie spowrotem Gamaki).

 

Bujo



#122 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 11:22

Jeśli o mnie chodzi to się nie czepiam, będę szczery i napiszę, chociaż specjalistą nie jestem, że nie wierzę w opis Arka i wydaje mi się, że wędka o takich właściwościach nie istnieje. Podkreślę, że takie jest moje zdanie i nie ma to nic wspólnego z czepianiem, obrażaniem i podobnymi zachowaniami.

 

Naturalnie ja mogę się mylić i też nie ma w tym nic złego, tej konkretnej wędki nie miałem i nawet na oczy nie widziałem, to co przywodzi mnie o zawrót głowy wynika z doświadczeń z wędkami które miałem okazję użytkować w konfrontacji do opisu użytkownika i jego konkretnego modelu, bez względu na producenta i wykonawcę egzemplarza. 

Nie odbieram twojego wpisu jako czepianie się czy coś w tym stylu,- każdy ma prawo nie wierzyć.

Pewnie, że nie jest miłe czytać opinię o zupełnie bezinteresownej geście z mojej strony tzn napisaniu tych kilku krótkich spostrzeżeń.

Tym bardziej, że analizując logicznie Twoją wypowiedź należy przyjąć iż ja kłamię,- pozostaje pytanie - w jakim celu?

Gdybym się kierował sympatiami czy jeszcze niższymi pobudkami w pisaniu czegokolwiek to napisał bym w tym przypadku, że wszystko jest do d....y bo jedną wędkę mogę sobie odłożyć na półkę i czekać na jakiś egzotyczny wyjazd a druga ideałem także dla mnie nie jest.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2014 - 11:27

  • Bujo lubi to

#123 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 listopad 2014 - 11:27

Arek, zdajemy sobie sprawę, że to ten pierwszy raz, ale nawet  jak na pierwsze spostrzeżenie, wnioski co do wędki pozwalają sadzić, że mamy do czynienia z produktem kapitalnym. Ten za sztywny dolnik to nic przy takiej rozpiętości ciężaru przynęt. Wideł 4g to mi z tej elitki praktycznie spada pod nogi.

Myślę, że mamy hit. Teraz pozostaje tylko czekać na używki na giełdzie. Można tam się zapatrzeć w rewelacyjny sprzęt po kosztach, od tych którzy ciągle szukają nowych projektów.

Czekam na opis pracy pod rybą (mniejsza i większą)


Użytkownik krzychun edytował ten post 29 listopad 2014 - 11:30


#124 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 11:47

Tego typu opisy nie są i nigdy nie będą pełnym obrazem choćby z powodu tego iż mało kto ma porównanie do rzutu z przeze mnie wspomnianych dwóch wędek tzn z NFC 905 i FX 966...

Notabene ten drugi to ja chyba mam jakiegoś Phenixowego bubla :lol: bo wszystkie inne znane mi 966-ki mają grubsze i cięższe  4-5 g szczytówki :rolleyes:  i rzucają maluchami zupełnie inaczej...

Poza tym trzeba wziąć pod uwagę tzw myślenie życzeniowe, którego ja jestem prawie pozbawiony a co w tym przypadku oznacza iż nie oczekuję od woblera 4g aby z kija 17 czy 20lb-owego latał na 50m i dystans 20m jest dla mnie bardzo zadowalający a każdy metr więcej oznacza tylko lepiej i dalej.

Jeśli 4g Wideł z 12lb kija spada ci pod nogi to musi ta wędka (nie blank) być strasznym knotem lub nie potrafisz kompletnie rzucać,- to tak w kategorii czepiania się ;)

Idąc dalej teorią permanentnego spisku można oczywiście napisać iż zamieszczanie takiego opisu jest próbą przygotowania sobie gruntu do sprzedaży ale choć potrafię sobie wyobrazić kogoś o tak skrzywionej osobowości nie bardzo potrafię sobie wyobrazić siebie tak myślącego.

A tak jak już jesteśmy w tym stylu myślenia to po co dałeś ogłoszenie o sprzedaży PST 894 którego jak sądzę nie masz?

Jeśli cykniesz mu zdjęcie z dzisiejszą gazetą i wstawisz tu, wszystko publicznie odszczekam.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 29 listopad 2014 - 12:56


#125 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 listopad 2014 - 12:05

Niczego nie musisz odszczekiwać. Dla mnie to i tak wszytko jest oczywiste.

(Ale za to jaka gazeta :) Dobrze, że mam kiosk przed domem)

Załączony plik  SAM_5168.JPG   59,12 KB   10 Ilość pobrań

 

 

Zapomniałem dodać. Jesteś mi winien za gazetę.


Użytkownik krzychun edytował ten post 29 listopad 2014 - 15:36


#126 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 12:08

W takim razie odszczekuję i bardzo przepraszam  -_- za niegodną insynuację.

Przenosząc się w świat wszechobecnego spisku takie myśli są tak naturalne jak oddychanie....


  • Bujo i Mr.Happy lubią to

#127 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 listopad 2014 - 12:11

Nie rozumiem, skąd u Ciebie przeświadczenie o jakimś spisku. EOT.


Użytkownik krzychun edytował ten post 29 listopad 2014 - 12:26


#128 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 29 listopad 2014 - 12:29

Takie odnoszę wrażenie po czytaniu Twoich postów,- ale mogę się mylić.



#129 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 listopad 2014 - 12:41

cyt - Wideł 4g to mi z tej elitki praktycznie spada pod nogi.

Krzychun , ty to jesteś wywrotowiec  :)  I wielka stopa ..


  • Apioo lubi to

#130 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 listopad 2014 - 12:47

cyt - Wideł 4g to mi z tej elitki praktycznie spada pod nogi.

Krzychun , ty to jesteś wywrotowiec  :)  I wielka stopa ..

Wiadomo, że to opis mocno przesadzony, ale absolutnie nie odważyłbym się napisać, że leci daleko (oczywiści pozostaje punkt odniesienia). Powiedzmy, że nie leci zadowalająco.


  • guciolucky lubi to

#131 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 listopad 2014 - 13:14

..... Powiedzmy, że nie leci zadowalająco.

Nielota trafiłeś ;)



#132 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 grudzień 2014 - 07:15

Jako, że wczoraj ryby dopisały znów coś mogę dopowiedzieć do pierwszych spostrzeżeń na temat TSP-964.

Nie dawał mi spokoju ten "minus" o którym pisałem po pierwszym wyjściu nad wodę, ale hol ryby, najpierw sandacza 70+ potem prawie 80cm a na koniec 50cm i wręcz wzorowe zachowanie jej podczas holu spowodował, że postanowiłem nagiąć kij do granic możliwości. Plecionka którą łowiłem miała 27lb + 20lb VEP co oznaczało że moc faktyczna zestawu biorąc pod uwagę węzły będzie gdzieś ok 17lb czyli w okolicy wytrzymałości górnej wędki. Odpiąłem przynętę zaczepiłem o drzewo i podobnie jak w piątek zakręcony na beton hamulec zaczął oddawać linkę a 3 segment był tylko napięty (ok 14lb) więc zablokowałem ręką szpulę i ciągnąłem dalej i ku mojej wielkiej radości 3 segment włączył się do akcji  :) wiec korzystając z tego wykonałem jeszcze kilka szarpnieć tak napiętą wędką i amortyzowała jeszcze bardzo wyraźnie, co przekonało mnie iż konstrukcja jest przemyślana i pozbawiło mnie to myśli, że jak siądzie duża waleczna ryba to kij się "skończy" i będę siedział nad woda przeklinając swój pomysł na jej zrobienie... Kiedy strzelił VEP 3 segment był już ładnie wygięty tworząc z drugim ładny łuk, pierwszy leżał na lince  :) a 4 lekko napięty,- czyli jest OK!

Myślę, że tak naprawdę można tę wędkę będzie w pełni docenić kiedy siądzie jakiś ładny srebrniak lub duży boleń w nurcie bo te złowione sandacze, nawet ten 80-tak to wyginały tylko szczytówkę (dwa segmenty) pewnie niezauważalnie ciągnąc trochę siły z 3 segmentu wędki.

 

PS-1

O właściwościach M-1 przekonałem się już rano kiedy to w pierwszych rzutach na dopływie Renu siadł mi mały ok 50 cm srebrniaczek na kij 10lb. Ryba wymłynkował się tuż pod moimi nogami ale sam hol choć trotka wariowała był ok, miałem jako taka kontrolę nad nią i doprowadziłem ją  pod same nogi. Nie mniej frajdy sprawiły mi późniejsze 3 klenie 50,57 i 61cm a także przypadkowe dwa okonki po 30cm...

 

PS-2

Michał,- do tego o czym pisaliśmy na priv mogę teraz ze spokojnym sumieniem powiedzieć,- weź tego travela przynajmniej do ręki, wydaje mi się godny Twoich ryb :) i teraz wiem, że nie powinien zawieść w sytuacjach o których pisaliśmy :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 grudzień 2014 - 07:23


#133 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 01 grudzień 2014 - 07:35

Powiem tylko kilka słów. Na targach macnąłem tą M1-kę SP 962 UL i się kurna zakochałem od pierwszego machnięcia. Niesamowita szpada.



#134 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 grudzień 2014 - 21:07

Właśnie na nią @pietrusie  wyjechał ten srebrniaczek o którym wyżej pisałem  ;)



#135 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 02 grudzień 2014 - 22:46

Wiem wiem, czytałem ogladałem filmik z holu. Myslę że moze z tego wyjść fajny lekki uniwersałek na wiekszą rzeke.

Musze sie narazie troche ogarnąć bo trzy blanki czekaja na uzbrojenie  ;)



#136 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 grudzień 2014 - 17:40

@krzychun,- obiecywałem, że już nigdy nie dam się wpuścić w maliny pt: "mierzenie odległości rzutu jakąś tam przynętą" ale ponieważ miałem wyrzuty sumienia względem Ciebie za pewne niecne pomówienie i koszty gazety koszernej.... to zgwałciłem się dziś nieco i wykonałem po 10 rzutów 4g Widłem i ES na 3g główce za pomocą wędki na blanku TSP 964 i specjalnie dla Ciebie podaję odległości;

- Wideł 4g,- najsłabszy rzut miał 24m

- ES 4"+3g główka,- najsłabszy rzut miał 32m.

Wszystko to odbyło się na żyłce 0,20 P-Line CXX.

W nagrodę po założeniu na sam koniec, 'nie ma bata" od Tomy-ego siadł mi srebrniaczek +- 50cm  :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 07 grudzień 2014 - 22:14

  • Karol Krause lubi to

#137 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 07 grudzień 2014 - 17:48

@krzychun,- obiecywałem, że już nigdy nie dam się wpuścić w maliny pt: "mierzenie odległości rzutu jakąś tam przynętą" ale ponieważ miałem wyrzuty sumienia względem Ciebie za pewne niecne pomówienie pomówienie i koszty gazety koszernej.... to zgwałciłem się dziś nieco i wykonałem po 10 rzutów 4g Widłem i ES na 3g główce za pomocą wędki na blanku TSP 964 i specjalnie dla Ciebie podaję odległości;

- Wideł 4g,- najsłabszy rzut miał 24m

- ES 4"+3g główka,- najsłabszy rzut miał 32m.

Wszystko to odbyło się na żyłce 0,20 P-Line CXX.

W nagrodę po założeniu na sam koniec, 'nie ma bata" od Tomy-ego siadł mi srebrniaczek +- 50cm  :)

Ludzie to nie mają co robić  :P.  Pozdrawiam


  • Iras1975 lubi to

#138 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:09

No tak testować to ja bardzo chętnie i taki przyłów ot tak... ;)



#139 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 08 styczeń 2015 - 06:19

Siemanko, ja właśnie myślę nad tym kijem w perspektywie morskich troci. Zaczynając od polskiego wybrzeża, kończąc na wyprawach do Danii.

Z tego co rozumiem, kij ma dobre właściwości rzutowe, a po dalszych testach okazało się, że będzie ładnie uginał się pod srebrniakami ?



#140 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 08 styczeń 2015 - 06:20

A no i właśnie, jakie Arku byś polecał zbrojenie. Jakieś essecy, czy fuji sic ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych