Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Smarowanie kołowrotka

kołowrotek serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1020 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 luty 2013 - 21:53

Ten smar to do napędów czy do łożysk?

Witam.

Spesjalistyczny markowy smar do kołowrotków.Wyłącznie.

Dostępny w opakowaniacch 1/2 oz, lub 2 oz,czyli ok.14 gram i serwisowa puszka to ok.60 gram,a ton oczymś świadczy.

Nie ma tu kologramów tawotu.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Leśniak edytował ten post 17 luty 2013 - 23:36


#342 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 17 luty 2013 - 21:54

Jak biały to pewnie teflonowy smar do maszyn cnc ... kiepski oliwa bazowa zacieka



#343 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 luty 2013 - 22:02

Bardzo możliwe. Nie szukam Świętego Grala i gdyby nie to że skończył mi się Motorlife 3 to nie zmieniałbym. Zaprzyjaźniony sprzedawca ze sklepu, który serwisuje młynki od lat używa i chwali, a że byłem w potrzebie to poratował. Czy czuję różnicę w kręceniu ? Trudno powiedzieć bo nie miałem okazji dłużej pokręcić. Na pewno bardzo dobrze "przykleja się" do zębatek.

Proszę Pana nic nie kombinuję,ten smar był u mnie przez rok w testach  i tak jak napisałem długo go szukałem. Niestety nie jest ten sam smar o którym Pan wspomina

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#344 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 17 luty 2013 - 22:15

Panie Józefie nawet przez myśl mi nie przeszło żeby Pana posądzać o coś nieuczciwego. Jeśli Pan tak zrozumiał to przepraszam. Po prostu jeśli ma ktoś okazję nabyć smarowidło, które wskazałem to z czystym serduchem polecam.

Połamania.


Użytkownik bronzo edytował ten post 17 luty 2013 - 22:16


#345 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 17 luty 2013 - 22:49

Panie Józefie nawet przez myśl mi nie przeszło żeby Pana posądzać o coś nieuczciwego. Jeśli Pan tak zrozumiał to przepraszam. Po prostu jeśli ma ktoś okazję nabyć smarowidło, które wskazałem to z czystym serduchem polecam.

Połamania.

Ależ nic z tych rzeczy mr.bronzo.Skoro nabył Pan smar odpowiedni do swoich kręćków i dobrze sie sprawuje to OK.

 

Ja chcę zaznaczyć że ten smar o którym wspomniałemn ma wyjątkowe własćiwości i raczej trudno będzie znalezć go w internecie.

Moje doćiekiwania zakonczyły się skuteczniue po wielu latach (i stąd ta tajemnica B) ) dzięki koledze mieszkającemu w stanach.

 

Smar posiada znikomą frakcję zawartości olejów bazowych i nie posiada dodatku teflonu,i co najważniejsze jest bezkwasowy,co w porównaniu do smarów ogólnoprzemysłowych,juz nie wspomnę jakich,czyni go priorytetem . Jest rekomendowany zarówno do multków jak i do kołowrotków o  stałej szpuli.

 

Pozdrawiam 

Józef Lesniak



#346 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 18 luty 2013 - 07:53

Z uszanowaniem P.Józefie...Co w tym złego że w smarze jest zawarty teflon?



#347 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 18 luty 2013 - 08:44

Witam kolegów

Co prawda sam jeszcze nie serwisuje kołowrotków ale chyba czas zacząć, i stąd moje pytanie dotyczące smaru dostałem od kolegi coś takiego:

http://www.kernite.c...e=K NATE (12X1)

czy się nadaje ???

 

Witam.

 

Akurat ten śię  nie nadaje ze względu na jego strukturę.

 

PS. Własnie dostałem prosto z USA rewelacyjny syntetyczny smar o barwie białej,który znakomićie spisuje się w naszych warunkach (zimno,ciepło ).

Wczesniej dostałem próbkę i przeprowadziłem testy,wypadły bardzo,bardzo i więcej jak pozytywnie.

NIestety, tu muszę kolegów rozczarować,nie zdradzę jego nazwy ponieważ przez te wszystkie lata szukałem ideału,i tarafiłem na 100 %.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak

To jeszcze w formie dopytania, nie nadaje się i nim nie smarować ponieważ można narobić więcej szkody niż dobrego, czy po prostu są lepsze i lepiej uzyć innego.



#348 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 luty 2013 - 21:10

Nie ładnie Panie Józefie.Jak  Pan znalazł taki smar cud i pisze  o tym otwarcie to wypadałoby się podzielić nazwą owego cuda(przecież to forum m.in.po to jest by się dzilić swoją wiedzą i spostrzeżeniami), albo się w ogóle nie wychylać z tą informacją. Nasuwaja się wówczas dziwne wnioski i insynuacje.Podsumowując bardzo nie po koleżeńsku , takie wiem ale nie powiem.  :wacko:


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 18 luty 2013 - 21:12


#349 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2013 - 21:39

Witam.

Spesjalistyczny markowy smar do kołowrotków.Wyłącznie.

Dostępny w opakowaniacch 1/2 oz, lub 2 oz,czyli ok.14 gram i serwisowa puszka to ok.60 gram,a ton oczymś świadczy.

Nie ma tu kologramów tawotu.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Moim zdaniem zawsze od uniwersalnego smaru do kołowrotków służącego do wszystkiego lepszym rozwiazaniem będą 2 lub 3 smary. Przecież łożyska otwarte lub półotwarte, koło napędowe czy wodzik poruszający się po wormshafcie  pracują w zupełnie różnych warunkach. Tak mówi teoria. Ale rozumiem, że wygodniej jest zastosować jeden smar.

Ja uzywam dwóch gatunków smarów + oliwka od rozrzedzania.



#350 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 18 luty 2013 - 21:57

Ja myślę,że Pan Józef znalazł smar który jest po prostu bardziej ekonomiczny od hot sauce a przy tym ma nie gorsze własciwosci.Cudów jakichś wielkich i upragnionego masła to żadne smarowidło nie uczyni jeśli kołowrotek był przez lata zaniedbany.A nowe kolowrotki to czy nasmarujemy mobilthem,quantumem,smarmaxem czy jakims innym sprawdzonym specyfikiem będą pracowaly bardzo podobnie.



#351 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 luty 2013 - 22:57

A ja znalazłem suuper serwis . Jak Pan nie powiesz to ja wszystkim

                                                ZDRADZĘ adresik!

                                                                                :D  :D  :rolleyes: a co

 


  • Wojtek B. i Wilk_ lubią to

#352 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 18 luty 2013 - 23:01

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:11


#353 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2013 - 23:50

A ja znalazłem suuper serwis . Jak Pan nie powiesz to ja wszystkim

                                                ZDRADZĘ adresik!

                                                                                :D  :D  :rolleyes: a co

Zorro???



#354 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 luty 2013 - 10:36

godski- jak już zdradziłeś,że jesteś jasnowidzem to przyznam się,że ja jestem 

            prorokiem .   :D      Powiem jak to się zakończy :

            Moderator ogoli nam jajka i wyśle do przedszkola.

 

A tam znowu lekcja -Kalemu pomóc kolega,Kali  :) Kali pomóc koledze,Kali :o


  • Wojtek B. lubi to

#355 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 luty 2013 - 22:27

Nie ładnie Panie Józefie.Jak  Pan znalazł taki smar cud i pisze  o tym otwarcie to wypadałoby się podzielić nazwą owego cuda(przecież to forum m.in.po to jest by się dzilić swoją wiedzą i spostrzeżeniami), albo się w ogóle nie wychylać z tą informacją. Nasuwaja się wówczas dziwne wnioski i insynuacje.Podsumowując bardzo nie po koleżeńsku , takie wiem ale nie powiem.  :wacko:

Witam.

 

Pierwsza informacja wyszła z mojej strony, aby zobaczyć reakcję,i widze ze jest grono zainteresowanych.

Nie tak do końca ta tajemnica,nigdy taki tajemniczy nie byłem i zawsze dzielę śię informacjami :) .

A więc proszę-kawa na ławę.  ARDENT REEL BUTTER, zalicza śie do smarów białych,ale ma barwę lekko żółtawą.

Firma ARDENT pracowała nad jego właściwosciami ponad 20 lat,aby dopasować odpowiednie właściwości smarne.

 

I to wszystko , więc Panowie szukajcie.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak



#356 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 luty 2013 - 22:47

Ja myślę,że Pan Józef znalazł smar który jest po prostu bardziej ekonomiczny od hot sauce a przy tym ma nie gorsze własciwosci.Cudów jakichś wielkich i upragnionego masła to żadne smarowidło nie uczyni jeśli kołowrotek był przez lata zaniedbany.A nowe kolowrotki to czy nasmarujemy mobilthem,quantumem,smarmaxem czy jakims innym sprawdzonym specyfikiem będą pracowaly bardzo podobnie.

Hot Souce jest bardzo dobry,ale przebarwia części z tworzyw sztucznych.Uważam że to jest wadą Hot Souce,bo tak do końca nie wiadomo jak reaguje z metalami.Nie bez przyczyny firma Shimano nie zaleca go do swoich kołowrotków.

Rell Butter jest specjalnie zaprojektowany do wszelkich mechanizmów kołowrotka zarówno metalowych,gumowych i cześci z tworzyw sztucznych.

Tak jak wspomniałem wczesniej ponad 20 lat testów,aby wypuścić produkt TOP.

 

Ma Pan rację,Na zaniedbane kołowrotki to i cud smarowidło nie pomoże.

Mogę udowodnic, że jeżeli kołowrotek jest w idealnym stanie,to złożę go bez posmarowania,o tak na sucho i będzie pracował idealnie,a smar jest tylko po to, aby mechanizmy sie nadmiernie nie zuzywały.

I wcale nie potrzeba dużej ilości smaru,ale ma byc najwyrzszej jakości

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak



#357 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2013 - 22:47

Z tego co piszą to to masełko do przekładni , wormshaftów i elemntów plastikowych. A do łozysk ...... Dziekuje za informacje. Teraz czy pozostać wierny Quantumowii???? 



#358 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2013 - 22:50

Kołowrotek posmarowany w całości oliwką - bez smarów będzie dużo dłużej na sucho krecił. Łożysk również. Tylko jak długo. Lepiej za cenę lżejszego krecenia uzyskać dłuższa żywotność maszynki. 



#359 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 luty 2013 - 23:15

Panie Andrzeju - podalem tylko przykładowo w czy ma sie rzecz z tym smarowaniem.

Oczywiście tak nie posmarowanych kołowrotków nie wypuszczam.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak



#360 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2013 - 23:25

Wiem, wiem. Tylko teoretyzuję. Chyba podeślę ze dwa młynki do prawdziwego speca, bo za cholere nie mogę sobie z nimi dać rady.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, serwis