Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekord Polski zabity - sum 267cm i 104 kg :(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 23:21

wędkarstwo to nie jest sport! corrida była zwana sportem dla ludzi o mocnych nerwach.....była.....jeżeli myślicie, że w dzisiejszej oświeconej Europie można sobie pozwolić na uprawianie sportu, "podczas którego kaleczy się żywe istoty, dla zabawy, a później je wypuszcza, często na pewną śmierć w męczarniach", to się bardzo grubo mylicie.....pomyślcie proszę, dlaczego w Niemczech istnieje, przynajmniej w niektórych landach, zakaz wypuszczania złowionych ryb.....ktoś tam zrozumiał.....czas przestać być naiwnym wyznawcą bambinizmu wędkarskiego, to się skończy źle.....i tak się skończy źle, pytanie, jaki będzie pretekst i jak szybko nastąpi koniec.....może dla własnego dobra nie przyśpieszajmy tego nieuniknionego (jak się wydaje) procesu?


Użytkownik cristovo edytował ten post 02 sierpień 2021 - 23:28


#22 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 03 sierpień 2021 - 08:05

.....jeżeli myślicie, że w dzisiejszej oświeconej Europie .....

 

Cristovo -  Wiem w jakim kierunku zmierza "oświecona Europa". Polska jednak coraz bardziej skręca w drugą stronę. Suweren ( i dorastające suwereniątka ) doprowadzą do tego, że wędki i kołowrotki zostaną zamienione na ościenie i  widły. Często zapuszczam się z wędką na tereny suwerena i zapewniam cię, że tam mało kto traktuje wędkarstwo jako hobby, a tym bardziej jako sport. Przygnębia mnie to bardzo ( jednak mniej, niż krótkie łańcuchy przy budach). 



#23 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 04 sierpień 2021 - 15:50

Taka ryba ...co za debile  :angry: Dziwne te ślady na ogonie, szarpak czy osęka?

 

Artykuł z lokalnej prasy: https://beskidzka24.pl/gigantyczny-sum-zlowiony-w-wisle-w-drogomyslu-slodko-gorzki-smak-rekordu-polski/ 

 

 

Załączone pliki



#24 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 15:55

Dużo czasu upłynęło od zdjęcia leżącego do wiszącego.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#25 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 sierpień 2021 - 17:07

k...a, przecież to nie jest forum miłośników przepisów (kulinarnych na zupę z suma, ani przepisów PZW) a miłośników wędkarstwa. Niepotrzebnie szydzisz i podjudzasz, że nie rozumiesz o co chodzi (albo co gorsze naprawdę nie rozumiesz o co chodzi). I nie wiem jakiego głupa byś nie przypalił to i tak rzeźniczego zdjęcia nie nazwiesz wędkarską fotografią.

 

Przecież to jasne że to trafiło na to forum, żeby postawę tych gości rugać i biczować.

 

Masz racje, nie złamali żadnego przepisu, ale już zamilcz albo zajmij się czytaniem regulaminu. jerkbait.pl w którym stoi jasno:

Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki ale również propagowanie idei wypuszczania złowionych ryb (tzw. Catch and Release).

jerkbait.pl nie jest dla każdego, nie jest obowiązkowe. Broń ich na FB, albo na jakimś forum wędliniarskim.

nieźle - skąd to bolszewicko rasistowskie dzielenie na właściwych i niewłaściwych ludzi?
 



#26 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 sierpień 2021 - 17:10

przy okazji zapytam ilu z tych zacietrzewionych, nadgorliwych propagatorów C$R zabiera wszystkie dorsze jakie uda się im złowić na morzu - czy dorsz to nie ryba? Kto przyzna się do hipokryzji?


  • Artech, mnietek i jalo1975 lubią to

#27 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Napisano 04 sierpień 2021 - 18:48

Nie ważne czy ryby zabierasz,czy wypuszczasz,okazy należy wypuszczać zawsze.I nie ważne czy regulamin na to pozwala (na zabranie) czy nie.
  • mercoss i Alexspin lubią to

#28 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 19:56

przy okazji zapytam ilu z tych zacietrzewionych, nadgorliwych propagatorów C$R zabiera wszystkie dorsze jakie uda się im złowić na morzu - czy dorsz to nie ryba? Kto przyzna się do hipokryzji?

C$R to przecież wybór a nie obowiązek. A to co zrobili co goście to zwykły wstyd, a nie powód do dumy. Tu wspieramy zachowania etyczne i chroniące przyrodę, a nie rzeźnię. Tyle.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • MaleX i Alexspin lubią to

#29 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 sierpień 2021 - 20:41

Od kiedy ryba musi zostać wypuszczona aby uznano rekord Polski?
Z tego co kojarzę, to większość obecnych rekordów skończyło na patelni, tudzież ma ścianie...

Użytkownik Artech edytował ten post 04 sierpień 2021 - 20:42

  • Szymon82 lubi to

#30 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 sierpień 2021 - 21:47

Nie pochwalam postawy owych "wędkarzy", nie wiem w ogóle po co zabierali taką rybę, skoro to się już do jedzenia nie nadaje, a trofeum też z tego żadne, skoro PZW do uznania rekordu i przyznania medalu wymaga wypuszczenia ryby...

 

Ja łowię głównie w Szwecji i tu wygląda to inaczej (np. sum i boleń są pod ścisłą ochroną, a ryby mają zarówno wymiar ochronny dolny, jak i górny oraz niektóre również wagę-np. sandacz 45-75cm i max 3,5kg-piszę o wodach państwowych, aczkolwiek nie do końca są to wody państwowe i to temat na oddzielny elaborat) ALE czy byliście świadomi, że rodowici, wędkujący Szwedzi każdemu szczupakowi powyżej 80cm dają w łeb i wyrzucają go w krzaki? Tak bo wg nich szczupaki tej wielkości i większe robią większe szkody, niż pożytek po przez zjadanie dużej ilości np okoni, czy sandaczy, które to ryby dla Szwedów są dużo bardziej szlachetne od zębatych. Kwestia, o której pisze nie jest jednostkowym przypadkiem, a szczupak jest tu traktowany jak lis-szkodnik. Dlaczego natomiast sum i boleń jest pod ścisłą ochroną tego jeszcze się nie dowiedziałem...

 

W Polsce brakuje etyki wędkarskiej, która nie jest kwestią nauki/wyuczenia, tylko wychowania od dzieciaka w poszanowaniu do natury i kwestią własnego rozumu-Szwed jak złowi 10 sandaczy, a ma ochotę zjeść rybę na obiad, to weźmie 2-3 sztuki, a resztę wypuści, u nas jak złowi 10 sztuk, to najchętniej wziąłby 15.


Użytkownik PatLove edytował ten post 04 sierpień 2021 - 22:08


#31 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 23:09

ci Szwedzi to bardzo etyczny naród jak widać, zje taki 30% złowionych sandaczy, a szczupakiem pogardzi i wyrzuci w krzaki......natomiast Polak to oczywista musi być żarłoczna bestia, właściwie to wstyd być polskim wędkarzem, okazuje się, że niektórzy to nawet zabierają ryby nie łamiąc regulaminu.....wszystko na łbie stoi, tak jak ten nieszczęsny sum na zdjęciu, tyle że on na ogonie :ph34r:

 

napiszę to raz jeszcze, więcej się nie powtórzę w tym temacie......no kill czy C&R są jedynie złem koniecznym, nie ma w tym nic etycznego, nawet więcej, jest to bardzo podejrzana idea jak na obecnie panujące standardy......wspaniały pretekst do uznania, że nowoczesne wędkarstwo, pozbawione swojego pierwotnego jądra, czyli polowania w celu pozyskania rybiego białka, jest fanaberią patologicznych troglodytów, zbrodniarzy, morderców i psycholi.....i jako takie musi być natychmiast zakazane pod karą więzienia

 

zło konieczne, nic więcej.....ale wszędzie widoczna personifikacja ryby i dehumanizacja wędkarzy, którzy odważą się rybę zabić....taki sum to miał zapewne jakieś prawa, a jego mordercy tych praw mieć nie powinni, to nie ludzie.....strzelanie sobie już nawet nie w kolano, ale w okolice skroni.....koniec wędkarstwa bliski, nastąpi szybciej, niż koniec myślistwa, myśliwi zjadają upolowane zwierzęta i mimo krzyków zielonych, są potrzebni

 

a jeżeli ktoś uważa za nieetyczne jedzenie złowionych ryb, pozostaje mu jedynie sprzedać cały sprzęt i przestać chodzić nad rzekę czy jezioro......łowienie dla sportu jest okrutne, to jest dopiero tortura bezsensowna, lewicowi aktywiści szybko zrobią porządek z tym terrorem!

 

tak więc czas zacząć myśleć do przodu, obserwują nas mało przychylne środowiska, które niestety maja wielki wpływ na prawo.....edukacja, umiar, limity, górne wymiary.....wszystko tak......można nawet i najczęściej warto wypuszczać wszystko jak leci, ale raczej mądrze jest się tym za głośno nie chwalić.......a raz na jakiś czas należy złowić sobie smacznego leszcza i go zjeść, przy okazji ucząc dzieci, jak szybko rybę uśmiercić, jak ją oprawić i przyrządzić, taka wiedza i umiejętność (także psychiczna) może się przydać bardziej, niż dojrzewanie w przekonaniu, że ryba to prawie piesek, taka milutka, buzi i do wody......obłuda



#32 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 sierpień 2021 - 23:17

ci Szwedzi to bardzo............................że ryba to prawie piesek, taka milutka, buzi i do wody......obłuda

 Chyba nie wszyscy są w stanie prawidłowo to zrozumieć sądząc po innych komentarzach, czy po dyskusjach na fb. Gdzie "morderców suma" niektórzy by żywcem ukamieniowali. Zdrowy rozsadek w zaniku...

 

"jeżeli ktoś uważa za nieetyczne jedzenie złowionych ryb"

 

Ale bez mrugnięcia okiem je łososia norweskiego, czy morskie ryby łowione metodami przemysłowymi - to już czysta hipokryzja...


Użytkownik eRKa edytował ten post 04 sierpień 2021 - 23:21

  • Krzysztof, cristovo i Gelor78 lubią to

#33 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 sierpień 2021 - 06:04

Uuuu... na fb się dzieje w sprawie tego suma.

(...)

Za krytykę postępowania tych morderców okazu, zostałem na trzy dni "zawieszony" na FB jako użytkownik grupy Strefa Spinningowa. Osobiście pofatygowała się Pani Administrator tejże grupy, ponoć "wędkarka".

 

(...)

Przecież to jasne że to trafiło na to forum, żeby postawę tych gości rugać i biczować.

(...)

Za to, że na Jerku zamieściłem fotkę tego zamordowanego okazu, zostałem "pouczony", że nie wolno publikować takich fotek.

 

Jak zatem piętnować takie zachowanie?
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 05 sierpień 2021 - 06:10


#34 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 sierpień 2021 - 06:33

Kolego @cristovo według Twojej klasyfikacji jestem zielony lewak, a do tego ekologiant .... Ale wychodząc z kompletnie przeciwnej strony sporu, doszedłem do podobnych wniosków jak Ty. Jeśli nasza pasja to sport polegający na łowieniu np. 500 uklejek w ciągu 3 godzin by dostać pucharek z plastiku to jest to najprostsza droga by zakazano wędkarstwa. Wentyl bezpieczeństwa/listek figowy w postaci możliwości zabicia raz na jakiś czas ryby jest potrzebny.
  • tlok, Sławek Oppeln Bronikowski, Darek P i 1 inna osoba lubią to

#35 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 sierpień 2021 - 06:45

(...) możliwości zabicia raz na jakiś czas ryby jest potrzebny.

Co oznacza "raz na jakiś czas"? Dla jednego to może być rok, dla drugiego miesiąc, a dla innego codziennie. Niezależnie od tego, że ten pierwszy łowi 1 rybę w roku, drugi 1 rybę w miesiącu, a trzeci wiaderko codziennie. Dla każdego będzie to co jakiś czas, bo nawet ten ostatni nie tłucze bez przerwy, tylko co półgodziny...
 


  • MaleX lubi to

#36 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 sierpień 2021 - 06:45

wędkuję, głównie spinninguję i lubię zjeść świeżą rybę - rozumiem że złowionego szczupaka czy okonie mam wypuścić po to żeby później może nawet te same ryby kupić w sklepie rybnym odłowione przez rybaków?


  • l.berlinski lubi to

#37 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 sierpień 2021 - 07:04

wędkuję, głównie spinninguję i lubię zjeść świeżą rybę - rozumiem że złowionego szczupaka czy okonie mam wypuścić po to żeby później może nawet te same ryby kupić w sklepie rybnym odłowione przez rybaków?

Dla tego pierwszym zadaniem PZW powinien być zakaz połowów sieciowych na wodach administrowanych przez tę organizację!

Ciekawe jak do tego problemu podejdzie nowy redaktor naczelny WW - do niedawna główny propagator tej idei?zeby.gif
 


  • l.berlinski lubi to

#38 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 sierpień 2021 - 07:25

Od kiedy ryba musi zostać wypuszczona aby uznano rekord Polski?
Z tego co kojarzę, to większość obecnych rekordów skończyło na patelni, tudzież ma ścianie...

 

Sprawdzałem na stronie WW:

1. Tylko w „Wiadomościach Wędkarskich” w rubryce „Rekordy na plan” rejestrowane są oficjalne rekordy Polski.

B) Jeżeli wędkarz zdecyduje się na wypuszczenie ryby zaraz po jej złowieniu, konieczne jest fotograficzne udokumentowanie połowu, serią niebudzących wątpliwości zdjęć zrobionych w różnych ujęciach (niezależnie od natychmiastowego poinformowania redakcji).

 

 

Czyli nadal można beretować. Coś musiałem pomylić w swoich wcześniejszych wpisach.


  • Artech i Alexspin lubią to

#39 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 05 sierpień 2021 - 07:27

Co oznacza "raz na jakiś czas"? Dla jednego to może być rok, dla drugiego miesiąc, a dla innego codziennie. Niezależnie od tego, że ten pierwszy łowi 1 rybę w roku, drugi 1 rybę w miesiącu, a trzeci wiaderko codziennie. Dla każdego będzie to co jakiś czas, bo nawet ten ostatni nie tłucze bez przerwy, tylko co półgodziny...


Jak tych ryb jest tyle, że codziennie można ich „utłuc” wiaderko to co za problem 🤪.
  • Adrian Tałocha lubi to

#40 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3721 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 sierpień 2021 - 07:34

Pofatyguj się nad Zb. Sulejowski, na łowisko "betony", tam "gumofilce" schodzą po całodziennej zasiadce z wiaderkiem, a co najmniej jego połową, leszczyków (nie leszczy).

Na marginesie - ile trzeba mieć kotów, żeby zeżarły codziennie taką ilość drobiazgu...