Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekord Polski zabity - sum 267cm i 104 kg :(


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 sierpień 2021 - 11:30

Nie wiem co więcej napisać ...


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 sierpień 2021 - 13:03

  • Alexspin lubi to

#2 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 11:36

pewnie że nie ma co gadać, nic nie poradzisz na to, ale w artykule pojawił się wątek:

"Byłby to nowy rekord Polski, który stałby się oficjalnym. Ryba mierzyła równe 267 centymetrów i ważyła 104 kg. Byłby, ale ryba została zabita."

Tak z ciekawości zapytam, czy rekord polski jest oficjalnym jak ryba wróci dowody?



#3 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 sierpień 2021 - 11:41

Wg WW teraz chyba tak. Ryba musi wrócić do wody aby została uznana za medalową/rekord.

Ale głowy nie dam. gdzieś kiedy stojąc w kolejce przeglądałem WW i tak mi się wydaje.



#4 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 12:07

Te zasady brzmią niedorzeczne... mnie natomiast ciekawi pod którą tują był atak ogonowy i czy hol odbył się na obszarze widocznego trawnika.

Użytkownik dreadknight edytował ten post 02 sierpień 2021 - 12:10


#5 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6249 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:18

Też przykukałem, że ogon jakiś taki poraniony...

#6 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:22

Na jakimś forum czytałem, chyba FB, że sum był skłusowany, nie złowiony.



#7 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:23

Wg WW teraz chyba tak. Ryba musi wrócić do wody aby została uznana za medalową/rekord.

Ale głowy nie dam. gdzieś kiedy stojąc w kolejce przeglądałem WW i tak mi się wydaje.

Z drugiej strony: mogli zrobić foto nad wodą, zgłosić, że wypuszczony, a i tak zjeść... Nie ma jak zweryfikować takich rzeczy.



#8 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1577 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 sierpień 2021 - 14:03

Tylko że zaraz by się ktoś znalazł ze widział jak do auta pakował.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 02 sierpień 2021 - 14:03


#9 ONLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 02 sierpień 2021 - 18:41

Nie wiem co więcej napisać ...

 

https://beskidzka24....tTgeBIew6aE6_J4

Dla mnie b. smutne, że taki duży ryb przegrał z takimi karzełkami i do tego stracił życie  :wacko:


  • mercoss, Alexspin i kamson lubią to

#10 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 sierpień 2021 - 18:54

Powiesili go na łańcuchu jak jakiegoś świniaka, banda zjebów.



#11 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 sierpień 2021 - 19:50

Uuuu... na fb się dzieje w sprawie tego suma.

Ale - ja swoje. 

Nie złamali żadnego przepisu, więc zupełnie nie rozumiem tego oburzenia.

Co nie jest zabronione jest dozwolone.

Pomnik przyrody - ma tabliczkę. Uczeni w piśmie... wróć - uczeni ichtiolodzy związkowi, czy państwowi nie mogą wprowadzić górnych wymiarów ochronnych??? ZG - obligatoryjnie takowych wymiarów wprowadzić nie może?????

Przecież to bardzo prosty sposób na ochronę takich okazów przyrody(bez tabliczki)

 

A ciekawostka z takiej dyskusji - ktoś mi udowadniał, że zwierzę z hodowli, to nie zwierzę, a liczy się tylko takie dziko żyjące... I z tego powodu suma szkoda, ale łososie hodowane na skalę przemysłową w Norwegii to tylko mięsko...

 

A inni - sum szkodnik ile toto zeżre innych okazów hahahaha

 

Limity realne, górne wymiary ochronne - to zwiększy rybostan, a nie g...no burza o suma.



#12 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 sierpień 2021 - 19:55

Też przykukałem, że ogon jakiś taki poraniony...


Sum tak zwany olimpijczyk ogłusza ofiary ogonem.

#13 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 20:30

Uuuu... na fb się dzieje w sprawie tego suma.

Ale - ja swoje. 

Nie złamali żadnego przepisu, więc zupełnie nie rozumiem tego oburzenia.

Co nie jest zabronione jest dozwolone.

Pomnik przyrody - ma tabliczkę. Uczeni w piśmie... wróć - uczeni ichtiolodzy związkowi, czy państwowi nie mogą wprowadzić górnych wymiarów ochronnych??? ZG - obligatoryjnie takowych wymiarów wprowadzić nie może?????

Przecież to bardzo prosty sposób na ochronę takich okazów przyrody(bez tabliczki)

 

A ciekawostka z takiej dyskusji - ktoś mi udowadniał, że zwierzę z hodowli, to nie zwierzę, a liczy się tylko takie dziko żyjące... I z tego powodu suma szkoda, ale łososie hodowane na skalę przemysłową w Norwegii to tylko mięsko...

 

A inni - sum szkodnik ile toto zeżre innych okazów hahahaha

 

Limity realne, górne wymiary ochronne - to zwiększy rybostan, a nie g...no burza o suma.

k...a, przecież to nie jest forum miłośników przepisów (kulinarnych na zupę z suma, ani przepisów PZW) a miłośników wędkarstwa. Niepotrzebnie szydzisz i podjudzasz, że nie rozumiesz o co chodzi (albo co gorsze naprawdę nie rozumiesz o co chodzi). I nie wiem jakiego głupa byś nie przypalił to i tak rzeźniczego zdjęcia nie nazwiesz wędkarską fotografią.

 

Przecież to jasne że to trafiło na to forum, żeby postawę tych gości rugać i biczować.

 

Masz racje, nie złamali żadnego przepisu, ale już zamilcz albo zajmij się czytaniem regulaminu. jerkbait.pl w którym stoi jasno:

Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki ale również propagowanie idei wypuszczania złowionych ryb (tzw. Catch and Release).

jerkbait.pl nie jest dla każdego, nie jest obowiązkowe. Broń ich na FB, albo na jakimś forum wędliniarskim.


Użytkownik mercoss edytował ten post 02 sierpień 2021 - 20:30

  • TroutFan, fish28 i pointman lubią to

#14 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 sierpień 2021 - 20:31

Sum tak zwany olimpijczyk ogłusza ofiary ogonem.

 

I pewnie złowiony na bułkę  :P


  • nalewator, cyprys19 i Bułka lubią to

#15 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 sierpień 2021 - 20:51

k...a, przecież to nie jest forum miłośników przepisów (kulinarnych na zupę z suma, ani przepisów PZW) a miłośników wędkarstwa. Niepotrzebnie szydzisz i podjudzasz, że nie rozumiesz o co chodzi (albo co gorsze................  Broń ich na FB, albo na jakimś forum wędliniarskim.

 Bez urazy - ale gdzie Ty wyczytałeś, że ja ich bronię?

Stwierdzam fakty i nic więcej.

 

Chcesz - złóżmy petycję do władz związku o takowe górne wymiary ochronne - chętnie podpiszę.

Mało do związku - do Ministerstwa Rolnictwa - czy jakoś tam...

 

Nie biorę żadnych ryb, baaa... nawet zdjęć nie widzę powodu z rybą robić, ale nie czuję się z tego powodu ani lepiej ani gorzej od tych co zabierają wszystko, od tych co zabiorą czasem jakąś rybkę.

Ok - propagujmy C&R ale nie róbmy z tego religii, a tym bardziej sekty jakiejś. To nie jest jedynie słuszne wędkarstwo. A jak jacy inni nawiedzeni zdecydują, że każdą złowioną trzeba natychmiast zabić? To co wtedy???

 

I tak myślę, że taki podział na "lepszych" muszkarzy, spinningistów, karpiarzy, i innych którzy nawzajem czują do siebie niechęć jest na rękę związkowi. A wg mnie - nie ma lepszego czy gorszego wędkarstwa.


Użytkownik eRKa edytował ten post 02 sierpień 2021 - 20:56


#16 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3959 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 02 sierpień 2021 - 20:52

k...a, przecież to nie jest forum miłośników przepisów (kulinarnych na zupę z suma, ani przepisów PZW) a miłośników wędkarstwa. Niepotrzebnie szydzisz i podjudzasz, że nie rozumiesz o co chodzi (albo co gorsze naprawdę nie rozumiesz o co chodzi). I nie wiem jakiego głupa byś nie przypalił to i tak rzeźniczego zdjęcia nie nazwiesz wędkarską fotografią.

 

Przecież to jasne że to trafiło na to forum, żeby postawę tych gości rugać i biczować.

 

Masz racje, nie złamali żadnego przepisu, ale już zamilcz albo zajmij się czytaniem regulaminu. jerkbait.pl w którym stoi jasno:

Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki ale również propagowanie idei wypuszczania złowionych ryb (tzw. Catch and Release).

jerkbait.pl nie jest dla każdego, nie jest obowiązkowe. Broń ich na FB, albo na jakimś forum wędliniarskim.

Ale przecież Romek ich nie broni, tylko obnaża chore przepisy,które pozwalają na takie zachowania jak tych "Panów" z foto!


  • Bander i eRKa lubią to

#17 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 sierpień 2021 - 21:04

Ile lat mogła mieć ta ryba? Ile glutaminianu sodu trzeba dodać do mięsa żeby to było zjadliwe?
  • Jozi lubi to

#18 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 21:25

[*]


  • cyprys19 lubi to

#19 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 sierpień 2021 - 22:47

Zapraszam tutaj: http://jerkbait.pl/t...-ratujmy-okazy/



#20 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2021 - 22:51

Ile lat mogła mieć ta ryba? Ile glutaminianu sodu trzeba dodać do mięsa żeby to było zjadliwe?

Ostanio nad Wisłą pewien osobnik tłymaczył mi, że boleń jest mniej smaczny, od brzany (!), bo ma dużo ości. Naprawdę twierdzisz, że wszyscy wokoło mają wyczulone podniebienie i że nie jest dla nich najważniesze to, że pozyskali "za darmo", zamiast zapłacić w sklepie?. Jako garstka sportowców powinniśmy chyba zamknąć oczy na takie zjawiska, zamiast ruszać z szabelką na czołgi. Kilkaset tysięcy smakoszy, pozyskanego z dzikiej wody "darmowego"mięsa, nie jest warte nerwów. Nie jestem entuzjastą pozytywizmu w rozwiązywaniu problemów, ale tylko fortel w postaci zmiany przepisów, może dać temu towarzystwu w kość. Przepisów skutecznie egzekwowanych. Bicie piany na FB spływa po nich jak woda po kaczce, a RAPR tylko uświadcza ich w tym, że to my, traktując wędkarstwo jako sport, jesteśmy nienormalni. Bezpłatność zamknąłem w cudzysłów, bo całe to towarzystwo nie zdaje sobie nawet sprawy, ile de facto płaci za każdy filecik. Brak wyobraźni powoli stał się dominującą cechą.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 02 sierpień 2021 - 22:56