Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Przyczepy SUSKI - opinie, uwagi, informacje

suski

  • Please log in to reply
331 replies to this topic

#221 OFFLINE   maut

maut

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 posts
  • LokalizacjaStarachowice

Posted 21 August 2023 - 08:12

Masz rację. Przy czym w linku który podajesz stoi: ..."Zawieszenie: Resor + amortyzator"... -a na zdjęciu widać że są to dwa wałki skrętne.

Przedstaw mi proszę, producenta przyczep wytwarzających przyczepy podłodziowe dwuosiowe na resorach. Dla ułatwienia, może być to producent zagraniczny. Tylko niech jest to poparte zdjęciem, bo w/w procedury firmy Suski i Rob-Tar znam dokładnie

Tak, masz rację.



#222 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Posted 22 August 2023 - 06:10

Dołączę się do tematu - jak wygląda jakość przyczep w 2023r.? Czy coś poprawili? Zmienili w zawieszeniu?

#223 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 posts
  • LokalizacjaTarnów

Posted 22 August 2023 - 19:43

Była i jest loteria, zależy na jaką partię trafisz i jakiego składacza. Jak ma być tanio to bym brał, pewnie bym narzekał że trzeba coś poprawiać, ale za tą cenę i tak warto.



#224 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Posted 22 August 2023 - 19:52

Była i jest loteria, zależy na jaką partię trafisz i jakiego składacza. Jak ma być tanio to bym brał, pewnie bym narzekał że trzeba coś poprawiać, ale za tą cenę i tak warto.


Da się kupić bezpośrednio u producenta w Radomiu?

#225 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 22 August 2023 - 21:09

Ja bym powiedział, że nie wiem czy da się kupić gdzieś indziej 🙂 raczej większość kupuję w Radomiu.

#226 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 posts
  • LokalizacjaTarnów

Posted 22 August 2023 - 21:14

Tak, i tak jest najlepiej. Możesz dograć u producenta szerokość przyczepy, długość, rodzaj oświetlenia, rolki, podpory, malowanie / nie malowanie.

Co prawda -przy odbiorze możesz się zdziwić "czy taką przyczepę zamawiałeś", po czym poznasz bajerę "Pani Kasi".

Jeżeli wszystko jest OK, to wpłacasz resztę gotówki i jedziesz do domu. Jeżeli coś się przekręciło w "głuchym telefonie" na trasie Ty - Pani Kasia - linia produkcyjna, to resztę kasy masz jeszcze w kieszeni. Pamiętaj że bajera Pani Kasi jest bezcenna ;) .


  • Przemek_M and RobsonAL like this

#227 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 22 August 2023 - 21:23

Następną przyczepke kupię u tej Pani 🤣
  • versicolor likes this

#228 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 24 August 2023 - 21:12

Ja mam swoją  przyczepkę od Suskiego już drugi rok ,prowadzi się bardzo dobrze z moją łódką RF 400  , z racji że mam samochód tylko na jedną oś napędzany  to  ta przyczepka jest super bo ma nisko osadzoną łódkę i praktycznie nie wieżdzam do wody bo dalej jest piach i się zakopuje . Jedynie na zimę przyczepkę z łódką stawiam na koziołkach żeby koła jaja nie dostały . 



#229 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,162 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 29 August 2023 - 20:08

Bzdury piszesz z tym resorem ..

 

Też robiłem w DE TÜV na 100km tzw. Tempo 100.   Nie mam w przyczepie żadnego resoru !! . 

Najwięcej na przegląd do stacji DEKRY przyjeżdża przyczep kempingowych nowych lub kilku letnich aby dostać wspomniane papiery na setkę a jak wiemy to w tych produkowanych przyczepach nie znajdziemy żadnego resoru ,wszystkie są na osi skrętnej.    

ja robiłem to w PL i powtarzam to co mi powiedział ich specjalista który robił przegląd.



#230 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 30 August 2023 - 20:45

A ja bym nie kupił nigdy przyczepy na osi skretnej, no chyba że do wożenia węgla a nie łódki

Być może nie miałeś okazji korzystac z przyczep bardzo markowych producentów, które są na osi skrętnej. Tylko na takiej co działa.
Np Kalf. Gwarantuje Ci, że najlepsza przyczepa z Radomia, jest bardzo ale to bardzo daleko od tej przyczepki. A takich producentów jest znacznie więcej.
Resory i amory to nie wszystko.
Ale akurat pani Suska rozegrała wszystko nie tak. Ot po taniości, bez możliwosci wyboru itd. Ale było fajnie. kiedyś...

 



#231 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 30 August 2023 - 20:47

I jeszcze jedno. Robilem homologacje Dekry na przyczepe suski aby w niemczech jezdzic z przyczepą do 100 km/h i jednym z wymogow jest resor i amortyzator co dla mnie też jest jakąs tam wskazówką iż talie zawieszenie ma wpływ na bezpieczną jazdę

To tylko Dekra i pieniądze Marcin. Nic więcej



#232 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 30 August 2023 - 20:50

Ja bym powiedział, że nie wiem czy da się kupić gdzieś indziej raczej większość kupuję w Radomiu.

Da się. W Warszawie na pewno jest dystrybutor. 



#233 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 posts
  • LokalizacjaTarnów

Posted 30 August 2023 - 21:29

Np Kalf. Gwarantuje Ci, że najlepsza przyczepa z Radomia, jest bardzo ale to bardzo daleko od tej przyczepki. 


 

 

Bez urazy, ale (zupełnie obiektywnie) -jaka przyczepa z Radomia jest najlepsza i w czym przyczepka Kalf ją tak deklasuje?

 

Czy to jest opinia na zasadzie: ...Przyczepa XXX jest najlepsza bo taką mam...

Czy jeździłeś z jedną i z drugą przyczepą?



#234 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 30 August 2023 - 22:54

Bez urazy, ale (zupełnie obiektywnie) -jaka przyczepa z Radomia jest najlepsza i w czym przyczepka Kalf ją tak deklasuje?

 

Czy to jest opinia na zasadzie: ...Przyczepa XXX jest najlepsza bo taką mam...

Czy jeździłeś z jedną i z drugą przyczepą?

Ach, elaborat by mozna :D
pkt 1. Wszysto zależy od tego jak często się wodujesz i w jakich warunkach. Moim zdaniem
Jeśli zrzucasz łódkę na początku sezonu, a potem na koniec ją zabierasz to przyczepka za 3-4 tys zł zrobi robotę. Kalf czy inna Pega Ci zbędny/zbędna
Jeśli sie wodujesz codziennie to nie bardzo.

pkt. 2. Zależy jaką masz łódkę. Taka co waży 200 kg to nie taka co waży 1000kg.  Do tej pierszej Kalf jest  zbędny całkowicie
pkt3. Tak - jeżdziłem z Suską (3 szt - wszystkie to szroty z czasów wadliwych tanich i chińskich łozysk oraz uginajacych sie ram, rozlatujacych sie podpór wciągarek czy rozlatujących sie rolek) Tak jezdziłem z Kalfem z czasów takich jak obecnie czyli wciąz dobrych. Był z Iławy producent - nazwy nie pamiętam, był Brenderup i jeszcze kilka dziwnych tworków.
pkt3. Przyczepka Kalf z systemem rolek, deklasuje każą przyczepkę z Radomia i każdą polską przyczepkę łatwością wodowania. Jednocześnie, przegrywa z każą polską przyczepką ceną. Kalf o którym piszę czyli najwyższy model, bo taki pasował do łodzi której używałem dawał możliwości wodowania wtedy, gdy koledzy szukali innego slipu. 
I znowu - wszystko zależy od tego jak często sie wodujesz. Jesli jak ja, często ponad 200 dni na wodzie w roku, to przyczepka będzie ważnym elementem przyjemnośći wypadu na ryby. Szczególnie, gdy jedziesz sam. 
Ale, bo jak zwykle jest. Jak masz łódke 140 kg, to nie kupuj Kalfa. Bedzie droższy od tej łódki i to kilka razy i będzie to jak kupowanie autobusu zamiast biletu żeby pokonac trasę do Radomia.
Mam bardzo złe zdanie o przyeczpkach Suskiej z Radomia z doświadczenia zarówno własnego jak i kolegów. O tym to juz tu było.
Było dobrze sie i się skończyło. 

 


  • sero1975 likes this

#235 OFFLINE   Peter110

Peter110

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 posts
  • LokalizacjaCeków
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Banasiak

Posted 31 August 2023 - 00:16

Witam Wszystkich, nasłuchałem się samych negatywów na temat przyczep Suski. Osobiśnie nie znam firmy ale co mogę polecić to przyczepy MEERS. Tą przyczepę "miałem w rękach" i poruwnując ją do (w moim wcześniejszym przypadku) BRENDEROUP to dzień do nocy, na korzyść MEERSa. Dbałość w wykonaniu każdego detalu co widać nawet z daleka. Pzdr.

Attached Files



#236 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 posts
  • LokalizacjaDolnośląskie

Posted 31 August 2023 - 07:20

Witam Wszystkich, nasłuchałem się samych negatywów na temat przyczep Suski. Osobiśnie nie znam firmy ale co mogę polecić to przyczepy MEERS. Tą przyczepę "miałem w rękach" i poruwnując ją do (w moim wcześniejszym przypadku) BRENDEROUP to dzień do nocy, na korzyść MEERSa. Dbałość w wykonaniu każdego detalu co widać nawet z daleka. Pzdr.

To nie jest przemalowana i przemarkowana Gala BG?



#237 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 posts
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Posted 31 August 2023 - 07:25

Ach, elaborat by mozna :D
pkt 1. Wszysto zależy od tego jak często się wodujesz i w jakich warunkach. Moim zdaniem
Jeśli zrzucasz łódkę na początku sezonu, a potem na koniec ją zabierasz to przyczepka za 3-4 tys zł zrobi robotę. Kalf czy inna Pega Ci zbędny/zbędna
Jeśli sie wodujesz codziennie to nie bardzo.

pkt. 2. Zależy jaką masz łódkę. Taka co waży 200 kg to nie taka co waży 1000kg.  Do tej pierszej Kalf jest  zbędny całkowicie
pkt3. Tak - jeżdziłem z Suską (3 szt - wszystkie to szroty z czasów wadliwych tanich i chińskich łozysk oraz uginajacych sie ram, rozlatujacych sie podpór wciągarek czy rozlatujących sie rolek) Tak jezdziłem z Kalfem z czasów takich jak obecnie czyli wciąz dobrych. Był z Iławy producent - nazwy nie pamiętam, był Brenderup i jeszcze kilka dziwnych tworków.
pkt3. Przyczepka Kalf z systemem rolek, deklasuje każą przyczepkę z Radomia i każdą polską przyczepkę łatwością wodowania. Jednocześnie, przegrywa z każą polską przyczepką ceną. Kalf o którym piszę czyli najwyższy model, bo taki pasował do łodzi której używałem dawał możliwości wodowania wtedy, gdy koledzy szukali innego slipu. 
I znowu - wszystko zależy od tego jak często sie wodujesz. Jesli jak ja, często ponad 200 dni na wodzie w roku, to przyczepka będzie ważnym elementem przyjemnośći wypadu na ryby. Szczególnie, gdy jedziesz sam. 
Ale, bo jak zwykle jest. Jak masz łódke 140 kg, to nie kupuj Kalfa. Bedzie droższy od tej łódki i to kilka razy i będzie to jak kupowanie autobusu zamiast biletu żeby pokonac trasę do Radomia.
Mam bardzo złe zdanie o przyeczpkach Suskiej z Radomia z doświadczenia zarówno własnego jak i kolegów. O tym to juz tu było.
Było dobrze sie i się skończyło. 

 

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Też miałem przyczepę z Radomia, obecnie Pegę Multiliner i choćbym chciał to nie znajdę ani jednej lepszej rzeczy w tej z Radomia. 

Wszystko, począwszy od wykonania każdego jednego elementu, po jakość wodowania jest zupełnie nieporównywalna.

 

Pamiętam jak irytowało mnie wciąganie łódki na przyczepę Suskiej, jak irytowało mnie to, że rolki się zacinają, że łódź wjeżdża wiecznie krzywo na przyczepę, ze żeby ją zepchnąć trzeba się nieźle nasiłować, że lakier odłazi, ze spawy pękają, ze łożyska trzeba wymieniać. Nawet durny trap był tak zrobiony, że nie dało się po nim chodzić

 

No ok - cena jest dużo wyższa. 


Edited by kruz, 31 August 2023 - 07:32.


#238 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 535 posts
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Posted 31 August 2023 - 09:27

Bardzo ładne są przyczepy Pega. Patrzę sobie na ceny i wahają się 5000-6000 euro ( 22-27tysi pln). 

 

Suski nie wiem ile teraz kosztuje 6-7tysięcy? Faktycznie trzeba rolki kilowe wymienić i dla pewności łożyska, ale to jest koszt ok.1500zł i ta przyczepka naprawdę daje radę. Wymieniłem 5 rolek kilowych na poliamidowe, wytoczyłem trochę głębsze V, łódka sama ustawia się w osi, nie ma mowy o jakimś krzywym wjeżdzaniu. Na bardziej pochyłym slipie muszę kontrolować spuszczanie, bo dosłownie sama zjeżdza. Po kilku przeróbkach nie powiem o niej złego słowa. Do łódek 4-4,4m to dobra przyczepka w rozsądnych pieniądzach.


Edited by golenia, 31 August 2023 - 09:28.


#239 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 posts
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Posted 31 August 2023 - 10:06

Bardzo ładne są przyczepy Pega. Patrzę sobie na ceny i wahają się 5000-6000 euro ( 22-27tysi pln). 

 

Suski nie wiem ile teraz kosztuje 6-7tysięcy? Faktycznie trzeba rolki kilowe wymienić i dla pewności łożyska, ale to jest koszt ok.1500zł i ta przyczepka naprawdę daje radę. Wymieniłem 5 rolek kilowych na poliamidowe, wytoczyłem trochę głębsze V, łódka sama ustawia się w osi, nie ma mowy o jakimś krzywym wjeżdzaniu. Na bardziej pochyłym slipie muszę kontrolować spuszczanie, bo dosłownie sama zjeżdza. Po kilku przeróbkach nie powiem o niej złego słowa. Do łódek 4-4,4m to dobra przyczepka w rozsądnych pieniądzach.

Przemek tyle, że jak się kupuje cokolwiek nowego, to nie po to żeby od razu zmieniać części, które są jednymi z najistotniejszych. 

 

Pega jest droga ale, moim zdaniem, warta tych pieniędzy. Uważam, że przyczepa jest BARDZO istotnym elementem naszych wędkarskich pływadełek. Raz ze względu na bezpieczeństwo siebie i innych a dwa łatwość i komfort jej użytkowania.



#240 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,120 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Posted 31 August 2023 - 12:44

a tej firmy jak Panowie oceniacie

 

https://www.wyciagar...84m-p-2647.html