Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12572 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:06

Wczoraj kolega był na żerańskim odcinku Wisły . Klęska całkowita :( .

Dzisiaj ja byłem w tych samych rejonach . Klęska całkowita :( .

Może ktoś ma bardziej optymistyczne wieści z warszawskiej Wisły ? :ph34r: :) .

 

No ja też klęska całkowita ale woda żyje. To widoczna różnica w porównaniu do tygodnia sprzed. Grunciaże łowią bo rozmawiałem więc trzeba cierpliwości. Jutro pewnie znowu....


Użytkownik luk_80 edytował ten post 11 kwiecień 2015 - 18:06


#422 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:35

No ja też klęska całkowita ale woda żyje. To widoczna różnica w porównaniu do tygodnia sprzed. Grunciaże łowią bo rozmawiałem więc trzeba cierpliwości. Jutro pewnie znowu....

Na Żeraniu nawet grunciarze schodzili o kiju :o . Sądząc po kodzie pocztowym to byłeś gdzieś w okolicach Siekierek <_< , tam ryba troszkę szybciej rusza :) .Zrzut ciepłej wody z elektrociepłowni robi swoje :ph34r: .



#423 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 11 kwiecień 2015 - 19:06

Okolice Siekierkowskiego  + 2 dwa porty Sum i PTTK:)



#424 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 11 kwiecień 2015 - 20:36

W porcie czerniakowski dzisiaj to samo. Zero kontaktu z rybą. Zastanawiam się gdzie jutro uderzyć.



#425 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 12 kwiecień 2015 - 06:44

Wcześniejsze moje próby na warszawskich miejscówkach nie przynosiły żadnych efektów więc postanowiłem spróbować sił z łódki.
Mam dostęp do pychówki w okolicach Młocin i nie pozostało mi nic innego jak tam popróbować. 
Woda dość wysoka, ledwo widać zwary oznajmiające kamienie/gruz i bóg wie co jeszcze pod wodą. 
Udało mi się złowić klenia 48cm, kolega 40cm (i jako przyłów dwa bolki około 50cm) do tego parę puknięć w wobka.
Ryby stały nad kamieniami, przed samymi przelewmi zero kontaktu. 
Przynęty to Janusz Wideł, Siek i plastikowy konik polny. Wabiki schodzące na max 70cm 
Dodam tylko że miejsca są zupełnie nie dostępne z brzegu  :P 
Dziś znów spróbuję sił w Warszawie. 
Nagrałęm tylko flm (zrzuty z kamery) Sorry za jakość.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   43,06 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.JPG   41,51 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.JPG   29,74 KB   13 Ilość pobrań

Użytkownik chulo edytował ten post 12 kwiecień 2015 - 06:50

  • Mariano Mariano, Pisarz.......ewski Piotr, sajdol1 i 1 inna osoba lubią to

#426 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 12 kwiecień 2015 - 07:37

Wcześniejsze moje próby na warszawskich miejscówkach nie przynosiły żadnych efektów więc postanowiłem spróbować sił z łódki.
Mam dostęp do pychówki w okolicach Młocin i nie pozostało mi nic innego jak tam popróbować. 
Woda dość wysoka, ledwo widać zwary oznajmiające kamienie/gruz i bóg wie co jeszcze pod wodą. 
Udało mi się złowić klenia 48cm, kolega 40cm (i jako przyłów dwa bolki około 50cm) do tego parę puknięć w wobka.
Ryby stały nad kamieniami, przed samymi przelewmi zero kontaktu. 
Przynęty to Janusz Wideł, Siek i plastikowy konik polny. Wabiki schodzące na max 70cm 
Dodam tylko że miejsca są zupełnie nie dostępne z brzegu  :P 
Dziś znów spróbuję sił w Warszawie. 
Nagrałęm tylko flm (zrzuty z kamery) Sorry za jakość.

 

 

Nareszcie jakaś ryba :)


  • czkawa lubi to

#427 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 12 kwiecień 2015 - 07:54

@Chulo, pływałeś wczoraj między Północnym a Grota w godz. 15.00-17.00?

Widziałem podobną pychówkę na wodzie.



#428 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 12 kwiecień 2015 - 07:59

Do wawy na silniku 2km :D  Ja tylko lokalnie. mam jeszcze 6km ale to kawał sztangi do targania.



#429 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 12 kwiecień 2015 - 09:21

Do wawy na silniku 2km :D  Ja tylko lokalnie. mam jeszcze 6km ale to kawał sztangi do targania.

 

Ja kiedyś pływałem po Wiśle pychówką drewnianą na silniczku 2,5hp nawet po 10km, ale powroty ( pod prąd) to była niekończąca się opowieść ;)


  • chulo lubi to

#430 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 12 kwiecień 2015 - 10:19

Ja tam po krzakach na młocinach wczoraj chwilę polatałem. Jeden klenik jak dłoń na swojaka i przyłów bolenia koło 50cm też na swojaka. Jedynie co może denerwować w tych okolicach to tabuny turystów i opojów chadzających po krzakach i płoszących ryby :D. Zrobili tam "turystyczne" dojście do brzegu Wisły, także nieciekawie...



#431 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 12 kwiecień 2015 - 13:36

 mam jeszcze 6KM ale to kawał sztangi do targania.

W związku z bardzo mizernymi efektami w brzegowym łowieniu :( .

Tak sobie myślę ^_^ . Że gdybyś zaproponował miejsce na swojej pychówce , w zamian za targanie tej sztangi, to paru chętnych by się znalazło :D .

Mogło by się okazać że możesz kupić 15KM , a i tak byli by chętni :lol: .Gdybym był ciut młodszy , pewnie sam bym stanął w kolejce :o :P .

Gratuluję udanego połowu i czekamy na dalsze wieści.


Użytkownik pisarz edytował ten post 12 kwiecień 2015 - 14:06


#432 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 12 kwiecień 2015 - 19:11

Byłem dziś na "swoim" odcinku, rzucałem z brzegu. Wynik na zero. Fakt że wiatr strasznie utrudniał wędkowanie, nie lubię, nie łowię, nie czuję wody jak na wiśle robią się fale. Nigdy nie połowiłem kleni przy pofalowanej wodzie. Ciekaw jestem jak u innych kolegów.
W przyszłą sobotę ponownie ruszam z pychówką na przelewy, z każdym dniem będzie tylko lepiej. 
Chadzam na klenie w warszawie (z brzegu) od przeszło 15 lat i tak naprawdę regularne łowienie zaczyna się w połowie maja (przynajmniej u mnie)
Z łódki na "moich" miejscach dobre a nawet bardzo dobre wyniki osiągam już pod koniec marca (przy odpowiednim poziomie wody) z tym że dobre wyniki są do pierwszych poważnych ociepleń... (połowa maja...) Później biorą same sikuty po 20-30cm.
Takie dziwne to wędkowanie  :mellow:


  • Pisarz.......ewski Piotr i sajdol1 lubią to

#433 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2179 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 12 kwiecień 2015 - 23:55

 A wiesz pan że jak jechałem, przez chwilę przemknęła mi taka myśl...może następną razą :) .....

Chociaż jak już się zrobi naprawdę fajnie kleniowo przenoszę się wyżej na Siekierki.......

Jeśli łowisz klenie na siekierkach i tamtejszych opaska to chylę czoła, od dwóch sezonów jest masakra...przynajmniej u mnie....cieżko o trzydziestaka....



#434 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 kwiecień 2015 - 10:26

Jeśli łowisz klenie na siekierkach i tamtejszych opaska to chylę czoła, od dwóch sezonów jest masakra...przynajmniej u mnie....cieżko o trzydziestaka....

Hej

 

Napisałem że się przenoszę, a czy łowię? :)  Łowienie niestety pozostawia wiele do życzenia. Zeszły sezon słabiutki,ledwie parę trzydziestaków( oczywiście tych mniejszych nie liczę...), natomniast były przyłowy boleniowe 60+ które, nieco osładzały kleniowe niepowodzenia....

One tam są wiem o tym, zawsze tam były.... Mam tam jedną opskę na której dłuuuuuugo nie byłem( jest trudna do chodzenia,potrzeba niżówki żeby odsłoniła kamienie,żeby w miarę komfortowo po niej chodzić...),w czasach kiedy regularnie ją odwiedzałem, chodziło po tych kamieniach trzy osoby: mój kleniowy nauczyciel i kolega Mateusz W, ja  i jeszcze jeden "ktoś" :) ,przez lata okolica mocno zdziczała i zarosła i poza "parkami"łaknącymi intymności wędkarza tam nie uświadczysz, chcę ją w tym roku ponownie odwiedzić, a jak to będzie to zobaczymy.....



#435 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 14 kwiecień 2015 - 20:36

Może ktoś ma bardziej optymistyczne wieści z warszawskiej Wisły ? :ph34r: :) .

@pisarz, trzeba być optymistą .... w sobotę (11.04) - warszawska Wisła wreszcie obdarzyła.

 

Informacja statystyczna;
Kleń - 45 cm (C&R)
Łowisko - warszawska Wisła (prawobrzeżna - spowolnienie na opasce)
Wędzisko - Daiwa Exceler Jigger 2.70m 3-18g
Młynek - Ryobi CYNOS CD 2000 + żyłka 0.16
Przynęta - wobler mojej produkcji - 3,5 cm (waga ok. 4g) - prowadzony leniwie na głębokości ok 0,5-0,7m na styku nurtu i spowolnienia. Woblerek nie jest z tych, co to wprawiają szczytówkę w energiczny rezonans.

 

Załączony plik  Kleń 11_04_2015.jpg   210,52 KB   49 Ilość pobrań


  • Mariano Mariano, Maticsh, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#436 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 kwiecień 2015 - 21:58

@pisarz, trzeba być optymistą .... w sobotę (11.04) - warszawska Wisła wreszcie obdarzyła.

 

Informacja statystyczna;
Kleń - 45 cm (C&R)
Łowisko - warszawska Wisła (prawobrzeżna - spowolnienie na opasce)
Wędzisko - Daiwa Exceler Jigger 2.70m 3-18g
Młynek - Ryobi CYNOS CD 2000 + żyłka 0.16
Przynęta - wobler mojej produkcji - 3,5 cm (waga ok. 4g) - prowadzony leniwie na głębokości ok 0,5-0,7m na styku nurtu i spowolnienia. Woblerek nie jest z tych, co to wprawiają szczytówkę w energiczny rezonans.

 

attachicon.gifKleń 11_04_2015.jpg

Serdecznie gratuluję :)

Więcej takich wieści , a optymizm powróci ;) .

Zwłaszcza że złowiony po mojej stronie miasta :highfive: .


Użytkownik pisarz edytował ten post 15 kwiecień 2015 - 06:18


#437 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 09:35

@pisarz, trzeba być optymistą .... w sobotę (11.04) - warszawska Wisła wreszcie obdarzyła.

 

Informacja statystyczna;
Kleń - 45 cm (C&R)
Łowisko - warszawska Wisła (prawobrzeżna - spowolnienie na opasce)
Wędzisko - Daiwa Exceler Jigger 2.70m 3-18g
Młynek - Ryobi CYNOS CD 2000 + żyłka 0.16
Przynęta - wobler mojej produkcji - 3,5 cm (waga ok. 4g) - prowadzony leniwie na głębokości ok 0,5-0,7m na styku nurtu i spowolnienia. Woblerek nie jest z tych, co to wprawiają szczytówkę w energiczny rezonans.

 

attachicon.gifKleń 11_04_2015.jpg

Fajnie gratuluje. Nastraja optymistycznie :)



#438 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 kwiecień 2015 - 11:58

:) :) Uwaga! Osoby widziane dziś w okolicach spójni podczas obławiania miejscowej wody proszone są  o zdanie relacji z wyprawy!(o ile oczywiście są forumowiczami,a coś mi mówi że są...) Dziękuję. ;)



#439 OFFLINE   Skorio

Skorio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:C

Napisano 17 kwiecień 2015 - 12:19

:) :) Uwaga! Osoby widziane dziś w okolicach spójni podczas obławiania miejscowej wody proszone są  o zdanie relacji z wyprawy!(o ile oczywiście są forumowiczami,a coś mi mówi że są...) Dziękuję. ;)

Grzesiek,
ja co prawda nie dziś, ale we środę na odcinku od mostu gdańskiego do spójni spędziłem ok. 4 godzin. Efektem jeden mały klonek. Przy samym brzegu kilka delikatnych "puknięć" plus jedno energiczne, ale nie zacięte. Tylko małe woblereczki i ciągła obawa, że zagryzie jakiś bolek, bo też się zaczęły pokazywać, na szczęście w sporym oddaleniu od brzegu. Jeszcze dwa tygodnie i trzeba spróbować boleniowych podchodów :)



#440 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 409 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 kwiecień 2015 - 12:38

Grzesiek,
ja co prawda nie dziś, ale we środę na odcinku od mostu gdańskiego do spójni spędziłem ok. 4 godzin. Efektem jeden mały klonek. Przy samym brzegu kilka delikatnych "puknięć" plus jedno energiczne, ale nie zacięte. Tylko małe woblereczki i ciągła obawa, że zagryzie jakiś bolek, bo też się zaczęły pokazywać, na szczęście w sporym oddaleniu od brzegu. Jeszcze dwa tygodnie i trzeba spróbować boleniowych podchodów :)

Może klonki powoli zaczną się już ruszać?

 

A bolenie, już niedługo,w moim przypadku, będą niespodziewanym i niesfornym przyłowem ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych