Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12674 odpowiedzi w tym temacie

#4401 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 czerwiec 2017 - 10:53

Bartek co to za ptaszysko było? :)



#4402 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 09 czerwiec 2017 - 10:56

Wygląda na jerzyka:

max_jerzyk_na_ziemi.jpg


  • grzesiekp. lubi to

#4403 OFFLINE   BjornOFF

BjornOFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Ursynów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Łopatka

Napisano 09 czerwiec 2017 - 11:21

Miałem dziś odpuścić ale jakoś paczka z nowymi wobkami dotarła...no to jade!!! \m/ ^^ \m/

#4404 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 czerwiec 2017 - 12:02

No chyba właśnie jerzyk ;) szponki ma niezłe i trochę zeszło ...
Maciej gratulacje...a wobek Boniciaka jakże niedoceniany ...taki mały krąpik...mam go reż w pudełku i ostatnio używałem...można nim i posmużyć i niżej opuścić a do tego ładnie lata...lubi go i kleń i wymiarowy okoń...oczywiście ja swoje przemalowywuje i dodaje kotwice ownera...choć Jacek ma je w kalkomani i odcieniach pod klenia...pozdrówka...

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

#4405 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 czerwiec 2017 - 15:06

No właśnie! Tak patrzyłem , patrzyłem i nic nie wypatrzyłem :).Dzięki Patryk.

 

Byłem na podzamczu! Woda spada i łowienie się zmienia, przerzucam się w okolice Siekierek....

 

Trafił się okoń( 3 wyjście i 3 okoń ciekawe :) ), przed Gdańskim  spadł jaź ,a za mostem obrotówkę capnęła rapka 40-stka. Żaden Zbój się nie kręcił....

 

A zaczęło się tak:

 

Chciałem wejść nad wodę,w miejscu gdzie kończą się "właściwe"bulwary(koło cafe nero czy coś...) jest tam trochę piasku kamieni, i spory warkocz z dość dużym prądem, oczywiście guzik!! Na piasku stała lania i rzucała patyk pieskowi. Spory patyk.Wilczurowi. Myślę -pięknie, wczoraj motorówki dzisiaj to!! Zanim się uzbroiłem, łyk wody, trochę to trwało. Tymczasem nad wodą stało się to co musiało się stać! Panienka rzuciła patyk ciut mocniej, ten wylądował w warkoczu i odpływa, pies za nim. Chwilę trwało, nim pies dopłynął do patyka i zrobiło się 15-20m.W nurcie. Pies patyk w pysk, obrót do pańci i....stanął!! Chce płynąć z powrotem, a tu nic,stoi w miejscu.Trwało to chwilę,dziewczyna oprzytomniała ,podbiegła i stanęła równolegle do psa i zaczęła go wołać, pies bardzo powoli wyszedł z nurtu na spokojną wodę.... Więcej rzucania nie było!


  • coma i pomelo (maciekd) lubią to

#4406 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3206 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 czerwiec 2017 - 15:17

Czasami mam wrażenie że ludzie nie mają mózgów. Pewnie bym ją kontrolnie opier... Nie chodzi o to że spaliła miejscówkę a naraziła zwierzaka...

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka
  • grzesiekp. lubi to

#4407 OFFLINE   Ziom

Ziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2017 - 15:18

Maciek piękna klucha! Dzięki Tobie odzyskałem wiarę w duże ryby na miejskim odcinku, muszę tylko poszukać nowych miejscówek bo póki co uwziąłem się na zeszłoroczną metę która w tym roku daje tylko ~wymiarowe klenie. Bylem dziś rano 5-8 i na tym miałem zakończyć ale przez Ciebie wybiorę się jeszcze na drugą, wieczorną turę. Pozdro

#4408 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 09 czerwiec 2017 - 16:42

Maciej gratulacje...a wobek Boniciaka jakże niedoceniany ...taki mały krąpik...mam go reż w pudełku i ostatnio używałem...można nim i posmużyć i niżej opuścić a do tego ładnie lata...lubi go i kleń i wymiarowy okoń...

Dzięki. A wobek faktycznie łowi też okonie. Kilka dni temu na Rawce się wieszały na niego, choć szukałem kleni. 

 

Maciek piękna klucha! Dzięki Tobie odzyskałem wiarę w duże ryby na miejskim odcinku, muszę tylko poszukać nowych miejscówek bo póki co uwziąłem się na zeszłoroczną metę która w tym roku daje tylko ~wymiarowe klenie. Bylem dziś rano 5-8 i na tym miałem zakończyć ale przez Ciebie wybiorę się jeszcze na drugą, wieczorną turę. Pozdro

No, mi morale też wzrosło ;) także cieszę się, że mogłem pomóc :D

Miałem pewnie sporo szczęścia z timingiem. Byłem nad wodą niecałą godzinę. Ryba złowiona około 8:50, ale jak zaszedłem około 8:30 to nie było jeszcze oznak kleniowego śniadania. W każdym razie powodzenia w sesji wieczornej. 


  • Ziom lubi to

#4409 OFFLINE   BjornOFF

BjornOFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Ursynów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Łopatka

Napisano 09 czerwiec 2017 - 16:56

Ja na pusto tym razem, ale unaocznione dwa zaskrońce i martwy bóbr :P A mogłem na moje główki iśc to nieeeeeeee :P 



#4410 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 czerwiec 2017 - 15:06

Miałem wstać rano...bardzo rano....niby obudziłem się o 3:40, ale było to tylko przełożenie się na lewy bok....Efekt tego lenistwa był taki, że nad wodą byłem 10:30. Pojechałem tuż powyżej WA - piękna miejscówka jak na ten stan wody...przerwana główka z przelewającą się wodą, długim warkoczem oraz żwirowym dnem. Bankówka.

Muszę zajrzeć tam w tygodniu o tej "3:40" bo przy tym stanie wody mogą to być ostatnie momenty aby to miejsce wykorzystać - a jestem pewny, że może dać rybę każdego gatunku - i to nie małą...póki co, prawie w samo południe w warkoczu trafił się dyżurny bolek 50+...wrócę tam o wędkarskiej porze....

 

Pozdrawiam,

malcz


Użytkownik malcz edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 15:08

  • Qcyk i Skorio lubią to

#4411 OFFLINE   BjornOFF

BjornOFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Ursynów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Łopatka

Napisano 10 czerwiec 2017 - 15:39

No właśnie,nie wiem o co chodzi ale zaobserwowałem że nie zależnie o jakiej porze stawie się nad wodą to i tak cokolwiek wiesza się około południa.To tylko ja czy koledzy też tak mają?
  • mosquito i Patryk022 lubią to

#4412 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 15:45

Ja niestety w południe nie mam szans być nad wodą, dlatego obstawiam poranki... czwartek i dziś od 3.30 do 7. Puste przebiegi...😤

#4413 OFFLINE   Patryk022

Patryk022

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2017 - 09:36

Co do pory wędkowania to u mnie wygląda to tak.
Łącznie 9 ryb
5x 12-14
3x 21-22
1x 01-02

Więc coś w tym jest

#4414 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 11 czerwiec 2017 - 10:22

Pozostaje kwestia ile razy o danej porze dnia byłeś na rybach. 

Poza tym warto by było wspomnieć o wielkościach ryb, bo może być tak, że w południe bierze więcej maluchów a wieczorem trafia się mniej ryb ale dorodniejszych.



#4415 OFFLINE   BjornOFF

BjornOFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Ursynów
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Łopatka

Napisano 11 czerwiec 2017 - 10:32

W moim wypadku od maja 6 razy nad wodą w godzinach 6-13 w tym całe 2 bolki 50-60cm oba w okolicy 12:00 i 3 razy 11-17 z jednym okonkiem też w okolicach południa potem cisza.

#4416 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2254 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 11 czerwiec 2017 - 15:57

Szybki wypad po Kościele.
Miejscówkę tą miałem odwiedzić już wcześniej, ale zawsze było jakoś nie po drodze.

Najpierw odprowadził ławicę pod same nogi, a za chwilę wziął na "krótkim dyszlu".
Załączony plik  P6114676.JPG   61,34 KB   42 Ilość pobrań
Załączony plik  P6114684.JPG   52,04 KB   40 Ilość pobrań
Załączony plik  P6114685.JPG   44,53 KB   40 Ilość pobrań

 



#4417 OFFLINE   MichalN

MichalN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2017 - 21:08

Taka ciekawostka: w przyszłości w poszukiwaniu miejscówek na ryby będziemy mogli korzystać z jeszcze jednego narzędzia: Google Trekker fotografuję Wisłę z łodzi. Takie River View :

http://tvnwarszawa.t...pie,234204.html


  • Flame, Night_Walker i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#4418 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 11:53

Spacer od 22 do 4. Najciekawsze zdarzenie wypadu - jakiś ćpun próbował wbiec do rzeki drąc się, że nie chce już żyć. Na opasce zaliczył efektownego koziołka sprawdzając facjatą twardość kruszywa. Jego 5? 6? kolegów przybiegło i zaczęło go wyciągać na bulwar, co było trudne gdyż ten z całych sił próbował czołgać się/pełznąć do wody cały czas wrzeszcząc, że nie chce już żyć. 

Wyjąłem pare kleników do 40cm, jazika trochę ponad 40cm i krąpia 30cm, który walnął tak że mało zawału nie dostałem. Ah, i 'coś' obcięło mi woba zaraz po przyjściu nad wodę jak ustawiałem urobek. Namierzyłem dużą brzanę, coś co może być ładnym sandaczem (nadzieja, matka moja...), raz prawdopodobnie sumek pogonił i raz prawdopodobnie sumek się chlapnął. 

Na woblery 5cm łowiłem może ze 2h, przez pozostały czas śmigałem 8-11cm. I ani jeden sandacz nie był uprzejmy się ze mną spotkać. Może robię coś źle, bo polując na sandacze łowię klenie,jazie i bolenie...może jak wezmę sprzęt sumowy i zacznę szukać sumów to zaczną mi brać sandacze?



#4419 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2017 - 20:15

Trochę survivalu, buum i jest. W paszczy bielikowy rapid.

Załączone pliki



#4420 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 13 czerwiec 2017 - 06:38

NightWalker - mi w zeszłym roku wziął fajny sandał przy kleniowaniu na 3,5 cm wobka, więc może w ten sposób? :-)


  • Night_Walker lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych