Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12432 odpowiedzi w tym temacie

#12341 ONLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 25 grudzień 2023 - 17:09

Artykuł o zniesieniu no-kill na warszawskim odcinku Wisły: https://www.sport.pl...-taka-sama.html

 

I link do wspomnianej w artykule petycji: Utrzymanie zakazu zabierania ryb drapieżnych na warszawskim odcinku Wisły - Petycjeonline.com



#12342 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 25 grudzień 2023 - 18:30

Artykuł o zniesieniu no-kill na warszawskim odcinku Wisły: https://www.sport.pl...-taka-sama.html

I link do wspomnianej w artykule petycji: Utrzymanie zakazu zabierania ryb drapieżnych na warszawskim odcinku Wisły - Petycjeonline.com


Widzę jest siła przebicia ;) jak nic temat na Świąteczne rodzinne spotkania. Przeczytałem ten jednostronny artykuł.

#12343 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów

Napisano 25 grudzień 2023 - 18:55

Proponuję przeczytać komentarze czytelnikow pod tym artykułem

#12344 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2023 - 22:28

Urodziłem się w Warszawie, wędkuję w Kanale Żerańskim i Wiśle od ponad czterdziestu lat.

Dzisiaj dowiedziałem się, że Kanał Żerański nie uchodzi do Wisły (cytując Heshera „Jakby co”). No cóż, człowiek uczy się całe życie …

 

Warto czytać jerkbait:

 

 https://jerkbait.pl/...istość/page-104


  • minkof lubi to

#12345 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6217 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 25 grudzień 2023 - 23:04

Potrzebujesz jakiegoś wsparcia, pocieszenia? Nie wiem.

#12346 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 25 grudzień 2023 - 23:59

Mówienie w przypadku Kanału Żerańskiego o ujściu jest trochę nietrafione. Kanał jest wodą stojącą, zasadniczo nie ma ujścia, a jedynie początek i koniec. Początek jest w Wiśle, a koniec w Zalewie, kanał biegnie z południa na północ.

Rozumowanie, że kanał płynie z góry na dół z biegiem rzeki jest mylące, bo po pierwsze kanał jest częścią zalewu (również wody stojącej) i nikt nie powie, że Zalew Zegrzyński uchodzi do Wisły na Żeraniu, a po drugie czasami woda w Wiśle ma poziom wyższy niż woda w kanale (co jest uwzględnione w konstrukcji śluzy).
Ujściami często nazywa się oba końce, w rozumieniu połączenia małej wody z dużą wodą, dla ułatwienia przekazu w zależności od kontekstu.

Jeśli nie mam racji, to przepraszam - być może przesadziłem ze śledziami.

Użytkownik Dziad Wodny edytował ten post 26 grudzień 2023 - 00:03


#12347 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2023 - 08:33

Zarówno Kanał Żerański, jak i Jezioro Zegrzyńskie to wody płynące (art. 22 ustawy prawo wodne).
  • minkof i Dano. lubią to

#12348 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 26 grudzień 2023 - 09:15

Masz rację oczywiście :) Dzisiaj, bez śledzi, wszystko wydaje się takie jasne.
  • strary lubi to

#12349 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 styczeń 2024 - 11:09

I po roku 2023.
Miniony sezon okazał się wędkarsko niejednoznaczny.
Z jednej strony łowiłem mało, przynajmniej w porównaniu do lat poprzednich. Z drugiej, złowiłem 8 nowych gatunków i pobiłem sporo życiówek, więc chyba dobrze.
Sezon na pewno nie był monotoniczny.

Z głowacicą się nie udało. Gdy byliśmy w Krynicy, Popradem płynęła brudna woda pośniegowa. Nie było szans na królową. Na pusto też nie.

Pod koniec zimy wyskoczyłem na cztery dni do Hiszpanii. To był mój pierwszy samotny (znaczy się z kolegami) wyjazd za granicę odkąd mam dzieci. Trochę łowienia, trochę zwiedzania. Miły powrót do przeszłości.
Efekt to trzy nowe gatunki brzan, automatycznie trzy życiówki, choć tak na prawdę comizo poprawiałem ze trzy razy.

Później rodzinnie Madera, pobity rekord w amberjacku i trzy nowe gatunki: pink dentex, pagrus pagrus i mały grouper. Najważniejsze, że córka już chyba na dobre wkręciła się w łowienie oceaniczne.
Nawet nie wiecie, o ile wzrosła moja siła negocjacyjna :) Muszę się w końcu zebrać i posklejać filmy z gopro.

Wróciłem do zasiadek karpiowych zabierając ze sobą syna. Namiot, gotowanie na kuchence turystycznej i duże ryby. Wszystko się udało.
Tu też zaplanowałem i złowiłem nowe gatunki: jesiotra syberyjskiego, jesiotra rosyjskiego i potem w październiku jeszcze raz syberyjskiego o centymetr dłuższego. 152 centymetrowa nocna ryba pokazała już siłę. Na prawdę nie mogę doczekać się chwili, gdy przyjdzie mi się zmierzyć z wielkim jesiotrem białym w dzikiej rzece...To jeden z moich wędkarskich celów. Bieługa i kaługa odpadają, do Rosji już się nie wybiorę.
Poza tym wyśrubowałem życiówkę w linie oraz karpiu z polskiej wody (taki pół-rekord). Co prawda 97 to jeszcze daleko do mojego największego 108, ale była to już ryba na prawdę zacna.
 

I wreszcie Wisła, czyli na temat :). Krótkie nieregularne wyskoki, głównie przed świtem. Czasem wina pracy, częściej szwankowała motywacja.
Tak na prawdę zawziąłem się dopiero w październiku zdając sobie sprawę, że rok mija, a ja nie łowiłem naszych brzan, coś nienormalnego. 8 złowiłem, wyszło średnio po 1 na wyjście.
Podczas przedostatniego brodzenia pobiłem brzanową życiówkę. Zimna przybierająca woda, mżawka, ciemno. Tylko wariat wchodzi wtedy na środek rzeki. Tego dnia udowodniłem sobie, że jeszcze to mam.

Do tego kolejny pół-rekord, czyli największy sum z brodzenia, czyli tak, jak lubię najbardziej. Wiadomo, miałem większe za granicą, większe spinningowe wiślane, ale nigdy takiego nie wytargałem z kamienistej rynny z szybką wodą. Od razy odjechał z nurtem pomiędzy głazy i muszę się przyznać, że pomimo odpowiedniego zestawu kilka razy wątpiłem.

Bym zapomniał. Jeszcze jeden rekord, tym razem ilościowy - 13 boleni, wcześniej najwięcej miałem 10.
Podsumowując, Wisła to sumy, bolenie, brzany, czasem sandacze.

Która ryba była najlepsza z całego sezonu? Szczerze nie wiem. Kilka z nich sobie wymarzyłem i potem złowiłem. Ciężko przyrównać je do wspólnego mianownika.
Tak odmienne miejsca, warunki, nawet metody.


I mamy 2024. Życzę Wam spełnienia wędkarskich marzeń.
Ja sam zamierzam łowić znów uniwersalnie. W pierwszej kolejności egzotyka :)


Użytkownik korol edytował ten post 02 styczeń 2024 - 11:44


#12350 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 06 styczeń 2024 - 09:54

Czy ktoś wie, dlaczego od dłuższego czasu nie ma wskazań wodowskazu Warszawa - Nadwilanówka? Coś się tam wydarzyło, jakiś wandalizm?

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   31,5 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  Przechwytywanie.JPG   98,35 KB   29 Ilość pobrań


Użytkownik Dziad Wodny edytował ten post 06 styczeń 2024 - 09:57


#12351 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 09 styczeń 2024 - 15:36

Na mrozy:)

Załączony plik  20240107_090922.jpg   57,01 KB   31 Ilość pobrań

#12352 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 styczeń 2024 - 20:15

Odrobina historii.

Załączone pliki



#12353 ONLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 styczeń 2024 - 22:21

Panowie i panie w tym roku planuję popływać po Wiśle i chciałbym zwodować się w porcie w Górze Kalwarii. Moje pytanie czy wodował się ktoś tam a jezeli tak to jak wyglada slip? Czy jest parking by bezpiecznie pozostawić samochód z przyczepką? Łódź waży ok. 700kg i zanurzenie ok. 0,35m Pozdrawiam.

#12354 OFFLINE   zakrza74

zakrza74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Z

Napisano 29 styczeń 2024 - 22:57

Fajna mapa, ciekawe z którego roku. Z ciekawostek to zobaczyłem Królikarnię przez u zwykłe :D


  • Dano. lubi to

#12355 OFFLINE   jacenty75

jacenty75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria

Napisano 30 styczeń 2024 - 10:00

Panowie i panie w tym roku planuję popływać po Wiśle i chciałbym zwodować się w porcie w Górze Kalwarii. Moje pytanie czy wodował się ktoś tam a jezeli tak to jak wyglada slip? Czy jest parking by bezpiecznie pozostawić samochód z przyczepką? Łódź waży ok. 700kg i zanurzenie ok. 0,35m Pozdrawiam.

wygodny, szeroki niedawno odremontowany slip wraz z niemalże nieograniczoną ilością miejsca na pozostawienie samochodu z przyczepką - bardzo popularny wśród wędkarzy.


  • Gad1979 lubi to

#12356 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 30 styczeń 2024 - 11:06

Przy najniższych stanach wody latem może być problem ale jak jest normalnie i masz auto 4x4 to dasz radę. Dosyć stromo jest i piasek na płytach.
  • Gad1979 lubi to

#12357 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1788 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 30 styczeń 2024 - 11:08

Czy odcinek Płock - Włocławek mieści się w tym temacie - Wisły podwarszawskiej?
W lipcu jest tam Catfish Cup Poland i chciałbym zasięgnąć odrobiny języka :)



#12358 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 styczeń 2024 - 12:03

Odrobina historii.

Dobra mapka :) Zaznaczony na mamie Buraków wykorzystuję w różnych potyczkach z żoną.


  • homax lubi to

#12359 ONLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 styczeń 2024 - 12:51

Auto jest oczywiście z napędem 4x4. Fajnie że jest gdzie zostawić samochód. Będę pływał z dzieciakami więc raczej wędkarstwo zejdzie na drugie miejsce. Chcę popłynąć do ujścia Pilicy i szkoda że właśnie ona raczej nie pozwoli by na niej popływać bo Ostrołęka to mojej mamy rodzinna miejscowość. Tam za dzieciaka biegałem z wędka.

#12360 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 30 styczeń 2024 - 13:13

Dobra mapka :) Zaznaczony na mamie Buraków wykorzystuję w różnych potyczkach z żoną.

Buraków....fajna dość dzika woda kiedyś, jak jeszcze szlaku rowerowego nie było wzdłuż opaski...


Użytkownik malcz edytował ten post 30 styczeń 2024 - 13:14





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych