Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piketime!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 26 kwiecień 2007 - 20:51

Chciałem się pożegnać. Jutro wyruszam na wielkie łowy na szwedzkie szkiery. Trzymajcie kciuki. Po powrocie pewnie jak zwykle skrobnę pare zdań na stronę główną.
A wszystkim którzy pozostają w kraju życzę powodzenia na otwarciu sezonu szczupakowo boleniowego.
pozdrawiam,
Piotrek

#2 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 26 kwiecień 2007 - 20:57

To teraz juz wiem kto mi metrowki wybiera :D Odezwij sie gdzie jestes -powodzenia B)
ps.I daje rekie uciac nie bedziesz mial piekniej niz nad ROS.a

#3 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 26 kwiecień 2007 - 21:01

Będę w okolicy Gamleby. A moim łowiskiem będzie Old Bay

#4 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 kwiecień 2007 - 05:12

Życzę połowienia samych starych szczupaków :D

#5 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 27 kwiecień 2007 - 05:18

Phala widze ze jestes pierwszym naszym zwiadowca na Szwecje w tym roku . Zycze bezpiecznych terenow , relaksu i szczupali . Czekamy na wiesci i pstryki :D

#6 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 27 kwiecień 2007 - 06:12

Miło spędzonego czasu na Szwedzkiej ziemi Ci życzę.
:D :D :D

#7 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2007 - 11:31

Zasuwaj phala! <_<

Pozdro
Gumo

#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 kwiecień 2007 - 16:58

Mam nadzieje ze ktos ma jakis kontakt z Phala i bedzie donosil wiadomosci :mellow:

#9 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 maj 2007 - 05:32

Czy są juz jakieś wieści z Old Bay? :unsure:
Pojechali w najlepszym okresie, myslę że juz jakieś metrówki sie zameldowały na kijach :mellow: B)

#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 maj 2007 - 07:32

Na razie pdśnieżają drogę do przystani

#11 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 maj 2007 - 11:05

Witam wszystkich po powrocie.
Co tu dużo mówić. Ponieśliśmy tym razem klęskę. Gdyby nie jeden dzień w którym padły prawie wszystkie większe ryby to byłaby to klęska totalna. Największą rybą jaką złowiła nasza czwórka była moja metrówka, równe 100cm na percha 12F. Generalnie cieżko było złowić cokolwiek. Przez pierwsze dwa dni nie miałem nawet jednego brania czy wyjścia do przynęty. Potem było trochę lepiej ale i tak nie nadzwyczajnie. Ryb nie było na płyciznach. Znaleźliśmy je dopiero na ok 3-5 metrach, i też w zasadzie tyko w jednym miejscu. Drobnicę w trzcinach widziałem tylko przez ostatnie dwa dni i to tylko w takiej prawie całkowicie odciętej od reszty zatoczce gdzie woda była ciepła i nie zmącona. Nie znam za dobrze zwyczajów szczupaków ze szkierów ale z tego co się orientuję spowodowane było to huraganowymi wiatrami jakie miały miejsce przed naszym przyjazdem. Woda była baaardzo mętna i widoczność bardzo słaba. Woda miała ok 8-9stopni i tylko w jednej zatoce temp. była wyższa o ok 2-3stopnie.
Co do pogody to do odśnieżania było nam daleko. Słońce grzało bardzo mocno i jedynie zimny wiatr powodował że tylko czasami zakładałem polar. Od tego słońca schodzi mi skóra z twarzy i uszu (mimo że łowiłem w moim super smerfastycznym kapelutku) Wiatr zmieniał się codziennie za każdym razem wiał w inną stronę.
Spróbuję sklecić pare zdań i stwożyć relację ale nie oczekujcie żadnych rewelacji. Ale teraz muszę się trochę ogarnąć.

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2007 - 12:11

Cześć Phala,
No to nie było tak źle. Dzięki za informacje. Ja tam mogę złowić jednego szczupaka ... byle był to okaz powyżej 100cm :D Tak więc mimo, że nie połowiliście w sensie liczbowym to i tak traktowałbym to jako sukces.
A przy okazji to ja już dzisiaj się spakowałem. W tygodniu nie mam czasu :D Tak więc zatoka świerszczy coraz bliżej. Brak tylko Fatso 14S (okazało się, że mam tylko F) no i mam tylko jednego Jacka :(

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 maj 2007 - 12:32

Remek, oczywiście bardzo się cieszę z mojej metrówki ale problem w tym że nie wszyscy połowili. Jedna osoba nie przekroczyła 80cm jedna 90cm a tylko ja dopadłem setkę. Myślę, że Wy powinniście połowić całkiem nieźle. Jak zwykle najlepsze brania zaczęły się jak już musieliśmy wyjeżdzać. Podejżewam że następne 2-3 tygodnie powinny być świetne. Drobnica pojawia się przy trzcinach, widziałem nawet w piątek szczupaka który spłoszył się na płyciźnie więc może nie będziecie musieli szukać ich w głębinach. Myślę, że będzie dobrze i połowicie aż miło.

Mogę jeszcze napisać że przetestowałem konkursowego HM'a i muszę powiedzieć że nigdy nie miałem lepszej wędki. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do split gripa ale po tygodniu łowienia jest ok. Metróweczka padła właśnie na ten kijek.

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2007 - 13:22

Mogę jeszcze napisać że przetestowałem konkursowego HM'a i muszę powiedzieć że nigdy nie miałem lepszej wędki. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do split gripa ale po tygodniu łowienia jest ok. Metróweczka padła właśnie na ten kijek.



Bardzo się cieszę. Mam podobne odczucia do Twoich. Ja, kiedy pierwszy raz miałem okazję połowić taką wędką również nie mogłem przywyknąć do split-gripa. Wydawało mi się, że jerkówka i taka rękojeść to pomyłka. Jednak po pewnym treningu wydaje się to dobre rozwiązanie. Osobiście uważam, że HM62 to jedna z lepszych jerkówek na rynku.

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 06 maj 2007 - 15:11

Gratuluje 100cm Phala.
Jak juz sie ogarniesz, to moglbys napisac czy szczupaki, ktore zlowiliscie byly juz po tarle?
I gdzie dokladnie lezy Old Bay?
Pozdr


#16 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 maj 2007 - 15:28

Old Bay (prawdziwa nazwa to zdaje się Gamlebyviken) to zatoka pomiędzy Gamleby i Vastervik.

Co do tego czy były po tarle to różnie. Większość zdecydowanie tak, kilka było jednak pełnych ikry albo mleczu. A jeszcze kilka innych było takich z których leciała ikra ale były chude, nie były to typowe wypchane ikrą samice. Nie wiem może po tarle zostaje jakaś tam ilość ikry i to są takie resztki. Pojęcia nie mam.

#17 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 maj 2007 - 18:13

Kleska ...co za paskudne slowo :angry: . Prawie zawsze zapominamy ze zdobylismy nowe doswiadczenie , ze spedzilismy czas w doborowym towarzystwie , ze oddychalismy zapachami ktore dopiero za roku znowu bedziemy wchlaniac :o . Wiem , wiem , wiem ...wszyscy czekaja na setki metrowek bo takie sa nasze marzenia . Dwa dni bez pukniecia ...Phala znam ten bol ...i pytam sie sam siebie dlaczego w tym wedkarskim raju [ Kanada , Szwecja itd. ] tak nas czasami doswiadcza ...odpowiedz jest prosta ...Matka Przyroda uczy nas pokory , cierpliwosci , pokazuje miejsce w szyku gdzie maly czlowiek nie jest najwazniejszy .
Uwazam podobnie jak Remek ze lepszy jeden metrowiec niz 50 pistoleros :lol: . Niezawodny Numer 1 na Swiecie ...Perch 12 F !!!
Teraz czas planowac nastepna Wyprawe :D

#18 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 06 maj 2007 - 18:17

Kleska ...co za paskudne slowo :angry: . Prawie zawsze zapominamy ze zdobylismy nowe doswiadczenie , ze spedzilismy czas w doborowym towarzystwie , ze oddychalismy zapachami ktore dopiero za roku znowu bedziemy wchlaniac :o . Wiem , wiem , wiem ...wszyscy czekaja na setki metrowek bo takie sa nasze marzenia . Dwa dni bez pukniecia ...Phala znam ten bol ...i pytam sie sam siebie dlaczego w tym wedkarskim raju [ Kanada , Szwecja itd. ] tak nas czasami doswiadcza ...odpowiedz jest prosta ...Matka Przyroda uczy nas pokory , cierpliwosci , pokazuje miejsce w szyku gdzie maly czlowiek nie jest najwazniejszy .
(...)

Tylko wypada się pod tym podpisać i ciągle powtarzać, by nie zapomnieć... :D

#19 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 06 maj 2007 - 18:41

Witam Wszystkich

Właśnie wróciłem z zatoki świerszczy, warunki w pierwszych 2 dniach beznadziejne, padło tylko 6 szczupaków. W 3 dniu znaleźliśmy świetną zatokę w której szczupak kończył tarło. Miejsce te znajdowało się poza zatoką było to olbrzymie trzcinowisko w środku którego było oczko gdzie szczupaki miały tarło a poza nim był olbrzymi płytki blat głęboki od 0,5m do 1,5 m który przechodził potem w 30 metrową głębię. Szczupaki te duże łowiliśmy na tym blacie a wyniki były imponujące: 90 cm., 3x 91 cm., 92cm., 97 cm. oraz kilka 80-ek. Mieliśmy tylko raz kontakt z metrówką w tym miejscu gdzie @phalacrocorax złapał w zeszłym roku swój rekord ( w zatoce, w 2 dzień). Niestety szczupak nie odważył się na atak. Woda w samym Syrsan była bardzo zimna wahała się między 6 a 7 stopniami. Jednak poza zatoką woda w niektórych miejscach miała nawet 12 stopni!!! Pod koniec wyjazdu szczupaki zeszły na głębszą wodę, a zwłaszcza na podwodne górki gdzie na fatso 10S sąsiedzi złapali kilka 90 i metrówke w ostatni dzień.

Pozdrawiam
Maciek

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2007 - 20:06

Cześć Maciek,
Dzięki za wiadomości. Chyba na głębokie łowienie jestem przygotowany. Zobaczymy jak to będzie u nas ale ... coś mi się zdaje, że będzie całkiem nieźle i w naszym przypadku może być już stabilnie.

Pozdrawiam
remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych