Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Piketime!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 maj 2007 - 21:14

Uwazam podobnie jak Remek ze lepszy jeden metrowiec niz 50 pistoleros :lol: . Niezawodny Numer 1 na Swiecie ...Perch 12 F !!!


I ja tak uważam. Zawsze skupiam się na tych największych rybach. Czasami przynosi to skutki czasami nie, ale sama świadomość tego że poluje się na te największe sztuki jest bardzo ekscytująca. Na tym wyjeździe na przykład przez większość czasu łowiłem Skinnerem 20 z nadzieją że na taki kawał klocka połakomi się coś naprawdę dużego. Nie złowiłem na niego żadnej ryby mimo że miałem przynajmniej kilkanaście odprowadzeń. Jakoś tak się porobiło że szczupaki wolały mniejsze przynęty. I tutaj perch był strzałem w dziesiątkę. Złowił co prawda tylko jedną rybę ale za to konkretną. Ale i tak do pierwszej piątki moich ulubionych nie wskoczył :lol: musi jeszcze trochę ryb złowić.

I jeszcze żebym był dobrze zrozumiany. Ja jestem bardzo zadowolony z wyników jakie osiągnąłem. Przed wyjazdem uważałem, że złowienie jakiejkolwiek metrówki będzie sukcesem bo nawet w Szwecji takie ryby same do łódki nie wskakują. Martwi mnie jednak to, że były osoby które kompletnie nie połowiły. Pewnie wiecie jak to jest kiedy czeka się tyle czasu na tę jedyną wyprawę w roku a okazuje się, że daleko jej do tego o czym marzymy i czego oczekujemy. Tak więc jest lekki zawód i żal, że nie było lepiej, ale trzeba wyciągnąć wnioski i kroczyć dalej tą naszą wędkarską ścieżką. Bo podobno to właśnie porażki uczą najwięcej.

@Mr. Maciek, szkoda że się nie zgadaliśmy wcześniej, bo zdaje się ,że płynęliśmy tym samym promem i była okazja do poznania się. Gratuluję wyników.

#22 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 06 maj 2007 - 21:50

@phala -Gratuluje metrowki :D

#23 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 06 maj 2007 - 22:46

Na bezrybiu i metrówka ryba! :lol:
Dlugi weekend majowy to jak dla mnie za wczesnie na szwedzkie ryby, wiec odpuszczam juz chyba rutynowo. Poza tym szczupak majowy a listopadowy to jak ziemia i niebo :D

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2007 - 15:04

To prawda, ile razy pojechalismy w majowy weekend, tyle razy trzeba bylo rzeźbic, dobrze jak na wspomnianych 5m...
Z kolei mozna tez pojechac za pozno, szczuply juz sie wytrze i nie ma co wiecej robic na plyciznach...zarcie w duzych ilosciach bedzie pewnie gdzie indziej...
Mozna tez pojechac dobrze ale nawieje jakiegos arktycznego powietrza albo jakies male tsunami na Baltyku...
Utwierdzam sie w przekonaniu, ze trzeba jezdzic pozniej niz na 1 maja...
Niepewnosc to element lowienia, gdyby bylo cos pewnego w tym wszystkim to by chyba bylo juz nie to samo... :D
Spotkalem juz na promie niejednego, w tym ludzi z gazet, ktorzy musieli sie ratowac sledzeniem lawic sledzi, w nadziei dorwania namierzajacych je okoni i szczupakow...

Lowienie glebsze na Szkierach znakomicie utrudnia zakaz trolingu, lowienie na kantach spiningiem, bez odpowednio wyposazonej lodzi to katorga na tych akwenach...

Nie ma to jak dobrze trafic z pogoda.. :D

Ale chyba o tym bylo juz.. :unsure:

Gumo


#25 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 07 maj 2007 - 23:00

Lowienie glebsze na Szkierach znakomicie utrudnia zakaz trolingu...

Najlepsze to sa szkiery bez takowego... ;)
Weekend majowy to i w Hiszpanii czerstwawy byl - sumowo, rzecz jasna, bo sandaczowo nie. Wiec...


#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 maj 2007 - 23:41

Bylem na wsi, bylem w miescie, bylem nawet w Budapeszcie...wszedzie ch.. :lol:

Nie ma na 1 maja dobrego lowiska... :wacko:
Gumo

#27 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 maj 2007 - 23:50

GUMO :lol: :lol:

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 maj 2007 - 08:01

Ja mam Percha 12F ale będą mnie musieli zmusić bym go założył :D

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 08 maj 2007 - 08:11

No i nie masz jeszcze jednej przynęty, którą miałeś mieć, a która leży i czeka na wykończenie...

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 maj 2007 - 08:15

No i nie masz jeszcze jednej przynęty, którą miałeś mieć, a która leży i czeka na wykończenie...


:D następnym razem - nie ma co się stresować :D

Pozdrawiam
Remek

#31 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 08 maj 2007 - 10:41

Ja mam Percha 12F ale będą mnie musieli zmusić bym go założył :D

Tez nie za bardzo sie do niej przekonalem...


#32 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 maj 2007 - 10:45

Ja mam Percha 12F ale będą mnie musieli zmusić bym go założył :D

Pozdrawiam
Remek



Remek a czemu?? mala ósemka i dwunastka to zaj.. wabie na szczupakai nawet te w Polsce!

Gumo zgadzam się !! ostatnie 'wieksze' szczupaki złowiłem w drugiej połowie kwietnia. Od 1 maja guzik!!

pozd JW :D

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 maj 2007 - 10:46

[quote]
Ja mam Percha 12F ale będą mnie musieli zmusić bym go założył :D

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


Remek a czemu?? mala ósemka i dwunastka to zaj.. wabie na szczupakai nawet te w Polsce!


[/quote]

Wiem, wiem ... dużo na 12F złowiłem ale ... nie lubię i co tu zrobić :D Za to lubię nim trollingować ale z rzutu ??? O zgrozo na 10 rzutów 8 splątek. :D

Pozdrawiam
Remek


#34 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 maj 2007 - 10:58

Tak myślałem !! Lata fatalnie, prawda. Ja nie rzucam nim od dwóch lat, ale lubie ciągnąc za łódka jak podemna jest 3-4m ;)
pozd JW :D
p.s ciekawe, ze jednak PH 8F lata calkiem przyzwoicie.

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 maj 2007 - 11:26

Ano tak 12F to nielot. Nie ma co ukrywać. Mnie zawsze doprowadzał do szewskiej pasji więc ... dałem sobie spokój. Teraz tym woblerem jedynie trollinguję. Rzeczywiście 8cm lata bardzo ładnie ale to nie moja wielkość na szczupaka.

Pozdrawiam
Remek

#36 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 08 maj 2007 - 13:41

Bylem na wsi, bylem w miescie, bylem nawet w Budapeszcie...wszedzie ch.. :lol:

Balatonu my nie próbowali...sandacz jest tam na pewno, ale ile i jaki - nie wiem. Moze sie dowiem.
Niby wszedzie dobrze gdzie nas (Polaków) nie ma, ale pierwsza czesc nie zawsze sie sprawdza.


#37 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 08 maj 2007 - 17:12

Ano tak 12F to nielot. Nie ma co ukrywać. Mnie zawsze doprowadzał do szewskiej pasji więc ... dałem sobie spokój. Teraz tym woblerem jedynie trollinguję. Rzeczywiście 8cm lata bardzo ładnie ale to nie moja wielkość na szczupaka.


Ja bym nie przesadzał. Może rekordu świata w długości rzutu się nie pobije, ale rzucać można spokojnie okonkiem 12. A może ja mam jakiś felerny egzemplaż który przez przypadek się nie plącze. Moim zdaniem znacznie większym nielotem jest skinner (choć muszę przyznać, że ostatnio zdażyło mi się łowić nowym skinnerem i latał bardzo przyzwoicie. Chyba zostało mocno zmienione wyważenie w stosunku do starszych wersji). Ja mam trochę opory przed ph 12 bo on jest jakiś taki trochę mały. Zdecydowanie wolę PE16

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 maj 2007 - 20:01

I jeszcze żebym był dobrze zrozumiany. Ja jestem bardzo zadowolony z wyników jakie osiągnąłem. Przed wyjazdem uważałem, że złowienie jakiejkolwiek metrówki będzie sukcesem bo nawet w Szwecji takie ryby same do łódki nie wskakują. Martwi mnie jednak to, że były osoby które kompletnie nie połowiły.

moja zeszloroczna ekipa zlowila w tydzien ponad 600 szczupakow, w tym 11 metrowek ... to bylo w tamtym tygodniu



#39 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 08 maj 2007 - 20:24

Szkoda Phala ,że nie poszaleliście :wacko:
Szczerze mówiąc to strasznie wam zazdrościłem ,że jedziecie w tym czasie ,bo dla mnie to wspomnienia obfitych łowów na Old Bay.
Az mi trudno uwierzyć że wyniki były słabe :huh:
Łowiliście w miejscach które ci opisałem? Może nie trafiliscie z przynętą i taktyką?
Temperatura wody z tego co piszesz była optymalna.
Tak czy siak ważna jest przygoda :mellow: a na nie znanych miejscach to nawet na szkierach ciężko połowić.
Nastepnym razem weźcie mnie na przewodnika :lol: :lol: B)

#40 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 08 maj 2007 - 21:01

@pitt -czy ta jedenastka nie padla przypadkiem na trola na fatso 14 ?Aprop tych 600 sztuk ,czy to byli nasi?Bo szwedzi raczej :wacko:
600 nawet przez dwa tygodnie i w optymalnych warunkach.I to tez nie jest pewne.
Dostalem cynk ze zaczyna sie cos dziac i idzie ku lepszemu .

Jedna osoba przez tydzien-22 SZTUKI POWYZEJ 10 KG -wszystkie padly niestety na zywca.Gdzie ,tez niechcieli powiedziec.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych