Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czytanka dla Janka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 18 styczeń 2023 - 16:47

Piszesz o tych rzekach, które płonęły, czy tych które znikli?



#22 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 styczeń 2023 - 17:02

Porównanie Polski do USA , brawo :) jako jeden stan to by miało sens ...
Powiedz Sławku co i gdzie byśmy spławiali ? Kto i czym by to dostarczał do spławienia , jak , gdzie i czym ładowali i kto by to ładował ? Później rozładował i dalej rozwoził ? Logistyczny geniusz Sławku :D

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 18 styczeń 2023 - 17:14


#23 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 styczeń 2023 - 19:12

Przepraszam za post pod postem , ale mam jeszcze jedno ważne pytanie.
Skąd wziąść pieniądze na doprowadzenie żeglugi śródlądowej do stanu umożliwiającego jej zastosowanie na większą skalę ? Trzeba od podstaw przerobić całą infrastrukturę, wszystko . Czysto się opłaca ?

#24 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 styczeń 2023 - 19:42

Takie jak ta rozmowy, najlepiej dokumentują poziom wiedzy ogólnej ...
Coś tam zyskaliśmy, coś nam obiecano - tak jak za starej komuny - ale nic nie ma za friko. Do reszty świat zewnętrzny osiągnął prymat nad naszym narodowym interesem, staliśmy się zdalnie zarządzanym zasobem ludzkim, rynkiem zbytu, wasalem do wynajęcia, chłopcem do bicia po mordzie, pośmiewiskiem, żerowiskiem albo bezradną strefą wpływów. Pracują na to nie tylko wyciągane z rękawa partie polityczne, fundacje i ngosy, popkultura i postkultura, Kononowicze, kompleksy euro parweniuszy - beze mnie - ale najciężej nad świadomością tubylców tyrały media. Pomijając czyje były.. Przyznam, że nie wyobrażałem sobie jak bardzo można ludzi podzielić, skłócić i zanarchizować. Maksymalnie ogłupić.. :)


Tak, takie rozmowy jak te rzeczywiście bardzo fajnie obrazują nad czym pracowano z taką siłą przez marne dwadzieścia parę lat ... I tu się z Tobą imienniku zgadzam w stu procentach.

Tyle tylko, że absolutnie nic nie zyskaliśmy biorąc pod uwagę to co straciliśmy.

Użytkownik S.N. edytował ten post 18 styczeń 2023 - 19:47

  • hi-lo lubi to

#25 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 styczeń 2023 - 21:57

Czyli problemy możliwościami hydrologicznym naszych rzek (spowodowane zmianami klimatycznymi), kompletny brak uzasadnienia ekonomicznego oraz zasobów finansowych to nieprawda. Te kłamstwa zostały nam wtłoczone przez obce media i polityków (niemieckich?).

Nie wiem jak Wy Panowie ale ja wymiękam...

Użytkownik zeralda edytował ten post 18 styczeń 2023 - 22:42


#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 styczeń 2023 - 23:41

Nie tyle ważne jest, kto chce i może nas na wielu polach przystopować albo nami zarządzać - ile sam fakt, że tak właśnie się dzieje. Non stop ulegamy ideologicznym mieszankom soft power i hard power. Nic nie mamy na skutek własnego wycofania albo rezygnacji, nic nie zyskujemy na akceptacji  narzuconych nam reguł gry. Więc fajnopolacy oczekują jedynie na pochwały  :)   



#27 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1099 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 19 styczeń 2023 - 09:10

Specjalnie dla Ciebie Sławku "Krótki film o zabijaniu ... dolin rzecznych". Krótki, bo to tylko pięć minut, ale problem widziany okiem naukowca. Nie nawiedzonego ekologa. Pamiętasz taki tytuł z dawnych WW: "Małpa na stawidle"? 


  • Pluszszcz lubi to

#28 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 19 styczeń 2023 - 09:24

Nie tyle ważne jest, kto chce i może nas na wielu polach przystopować albo nami zarządzać - ile sam fakt, że tak właśnie się dzieje. Non stop ulegamy ideologicznym mieszankom soft power i hard power. Nic nie mamy na skutek własnego wycofania albo rezygnacji, nic nie zyskujemy na akceptacji  narzuconych nam reguł gry. Więc fajnopolacy oczekują jedynie na pochwały  :)   

Sorki za offtop, ale Sławku, tak czytając Twoje wypowiedzi nachodzi mnie pewna refleksja. Otóż powiedz proszę, czy do żony, dzieci, bliskich, itd też mówisz tego typu językiem ? Jeśli tak, to jak oni z Tobą wytrzymują ? :D


  • V_Cok666 lubi to

#29 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 styczeń 2023 - 09:39

Łee.. jachu - miejże czasem trochę litości dla siebie  :) Sieć jest dosłownie zawalona takimi ekologianckimi wrzutkami. Traktuj to jako formę usilnej reklamy kiepskiego towaru. I autopromocji. Taki jest biznes!  Pan aktywista Bednarek, podobnie jak inni jemu podobni, spełnia i specjalizuje się w pełnych ideologicznego żaru wystąpieniach, przez co przypomina mojej starej osobie, jeszcze starszych ZMP - owców i ZMS -owców,  tak jakby żywcem  przeteleportowanych w teraźniejszość. Pamiętam ich, i nie jestem taki naiwny, żeby łykać każdą bajerę tak jak młode pelikany.. Ale dziękuję, rozumiem cię teraz dużo lepiej  :)  



#30 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 styczeń 2023 - 11:24

Rozmawiam tak ze wszystkimi bez wyjątku, nawet z nieznajomymi - o ile nie wyglądają na durniów. Co bywa czasem mylące.. Wiem, wiem - krótki zasób slów jest bardziej komunikatywny!  

 Ale co tam ze mnie za konkurencja dla ogromu ponurych dziwactw wędkarskiego świata. :)  



#31 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 19 styczeń 2023 - 19:23

Brak merytorycznej dyskusji , patologiczne samouwielbienie, poetycka gwara ... kolejny raz wysiadam .

#32 OFFLINE   V_Cok666

V_Cok666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 styczeń 2023 - 20:11

Powiem Wam, że w pewnym momencie, zapomniałem jak się nazywam...

 

<...> regulamin


Użytkownik Jano edytował ten post 19 styczeń 2023 - 20:20

  • Mysha lubi to

#33 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 styczeń 2023 - 10:02

Retoryka i erystyka. (Były kiedyś takie przedmioty w programie nauczania). Dla wielu  to wykłady męczące i trudne. Aby je "zaliczyć", niezbędnym jest zachowanie dystansu, zarówno  do siebie jak i do otoczenia. Nagroda - radość z zabawy słowem, brak kompleksów. Nie trzeba "wysiadać", "zapominać nazwiska". Pozdrawiam sprawcę zamieszania, pomimo, że nie zawsze się z Nim zgadzam.


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#34 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2202 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 20 styczeń 2023 - 10:10

Retoryka i erystyka. (Były kiedyś takie przedmioty w programie nauczania). Dla wielu  to wykłady męczące i trudne. Aby je "zaliczyć", niezbędnym jest zachowanie dystansu, zarówno  do siebie jak i do otoczenia. Nagroda - radość z zabawy słowem, brak kompleksów. Nie trzeba "wysiadać", "zapominać nazwiska". Pozdrawiam sprawcę zamieszania, pomimo, że nie zawsze się z Nim zgadzam.

Wszystko fajnie, jak się trafia na słabszych od siebie. W miejscach, gdzie każdy z uczestników sporu czytał Schopenhauera, a część również Cycerona taka osoba z przerostem formy nad treścią przestaje być brana na poważnie. Bo ileż można.



#35 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 20 styczeń 2023 - 10:25

W punkt Piotrze, w punkt !



#36 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 styczeń 2023 - 13:17

Rozumiem, że z nieporadności  i braku rzeczowych argumentów, ratunkowo skręcimy w egzegezę mojej starej osoby  :)

Panowie, zechciejcie zauważyć - obertroll nie ulega łatwym emocjom, nie zabiega o lajki, a także z przyjemnością uprawia umysłową dywersję.. bo być może bardzo chciałby, aby forum wędkarskiego świat nie było takie beznadziejnie denne  :) Chyba, że jedno z drugim jest na wieki nierozłączne..

 

Podsunięta, prosta lektura, powoduję efekt granatu rzuconego w gnojownik. A furia aktualnie oświeconych nie zna granic  :)  



#37 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisano 20 styczeń 2023 - 14:56

Ha, ha, ha... Przypomina mi się jeden typ co  nieudolnie przetłumaczył z angielskiego artykuł o trzymetrowej bambusowej wędce. Po tym ważnym wydarzeniu  podejrzewał, że on jeden rozumie w tym obcym języku. :)

Efekt granatu...!? No litości.... :)


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 20 styczeń 2023 - 15:28


#38 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2023 - 15:26

Sławku, przyznasz chyba, że jesteś wyjątkiem na tym forum. Nie wymagaj zatem, by wszyscy forumowicze byli na Twój wzór i podobieństwo. Po pierwsze umarłbyś z nudów, po drugie skończyłoby się tak sympatyczne podszturchiwanie, po trzecie nie jesteśmy Koreą Północną, więc trudno sobie wyobrazić nad Wisłą z górą trzydzieści milionów przytakiwaczy. Forum nie jest beznadziejnie denne, chociażby z powodu obecności w sieci takich tworów jak Facebook. Trzeba stopniować oceny, bo skali nam zbraknie. Może zmienić werdykt na "nie z mojej bajki", a przynajmniej uwzględnić w swej ocenie wysiłki moderacji nad zachowaniem jako takiej kultury wypowiedzi i jej poziomu. Na marginesie, chcesz tego czy nie, jesteś tu gwiazdą, bo zważywszy gorące zabiegi o trollowanie większości rozmówców, wynik dwóch laików na post jest bardzo przyzwoitym osiągnięciem. Na beznadziejnie dennych forach nie trafiają się takie indywidualności.
  • Sławek Oppeln Bronikowski i Fatso lubią to

#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15600 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2023 - 15:55

Sławku, przyznasz chyba, że jesteś wyjątkiem na tym forum. Nie wymagaj zatem, by wszyscy forumowicze byli na Twój wzór i podobieństwo. Po pierwsze umarłbyś z nudów, po drugie skończyłoby się tak sympatyczne podszturchiwanie, po trzecie nie jesteśmy Koreą Północną, więc trudno sobie wyobrazić nad Wisłą z górą trzydzieści milionów przytakiwaczy. Forum nie jest beznadziejnie denne, chociażby z powodu obecności w sieci takich tworów jak Facebook. Trzeba stopniować oceny, bo skali nam zbraknie. Może zmienić werdykt na "nie z mojej bajki", a przynajmniej uwzględnić w swej ocenie wysiłki moderacji nad zachowaniem jako takiej kultury wypowiedzi i jej poziomu. Na marginesie, chcesz tego czy nie, jesteś tu gwiazdą, bo zważywszy gorące zabiegi o trollowanie większości rozmówców, wynik dwóch laików na post jest bardzo przyzwoitym osiągnięciem. Na beznadziejnie dennych forach nie trafiają się takie indywidualności.

Tyle ze gdyby była możliwość (o którą kiedyś wnosiłem) ocen"unlike" to Sławek pewnie wiódł by prym w tej kategorii.


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#40 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 styczeń 2023 - 18:54

Broń mnie panie Boże, przed etykietką gwiazdora  :)

Ale faktycznie widać mnie za bardzo.. ale to nie jest moja wina albo jakieś staranie, tylko zwykłe odzwierciedlenie prawdziwego poziomu forum. No tak, trochę wystaję..Ale jak  mam nie wystawać po sześćdziesięciu latach w tym wspaniałym hobby? Tak więc  w zupełnie naturalnym odruchu sprzeciwu, objąłem funkcję honorowego obertrolla. Oddolnie  :) 

i okazało się jak to było potrzebne - chociaż oczywiście nie wszystkim pasi.. tak właściwie to  prawie nikomu. Forum może nieco mniej jest ściekiem schematów, zbitek, mowy tv, propagitów, kserowania idiotyzmów, cłaej tej papki dla ciemnego ludu. bzdur i pozostałej łatwizny itd. I nie dlatego, że ja taki mądry jestem - bo nie jestem, tylko pojawia się ewentualność zderzenia poglądów, ryzyko natychmiastowej i często zbyt trudnej konfrontacji - a za nią kłopot z czymś więcej niż sam słowny odpór, czyli zazwyczaj coś w stylu wuja od ciętej riposty..

Coś odmiennego, niepodobnego do standardowego moderatora.. którym nie jestem..              


  • Maciej W. lubi to