Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czytanka dla Janka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 listopad 2023 - 16:54

Pan Bednarek i Axel Ringier Springer - cóż za zgodny duet  :D

A czemu niby, ktokolwiek z czegokolwiek powinien się tłumaczyć wędkarzom? Przecież tu gołym okiem widać próbę zaktywizowania człowieków z wędką połączona z miłym brzękiem na patronite. Jak to u natchnionych ekologiantów jest przyjęte  :) 

 

No popatrz, zeraldzie - a w takim USA, kompletnie niezindoktrynowani wędkarze, są przeszczęśliwi z powodu istnienia Wielkiej Ameryki Zaporowej   



#62 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 listopad 2023 - 20:43

Czemu mnie to nie dziwi, że wszelką dyskusje ucinasz nudnymi bajkami o obcych wpływach. Rozumiem, że liczy się tylko Gazeta Polska i Do Rzeczy oraz pseudonaukowe opracowania sponsorowane przez czyste narodowościowo Wody Polskie

P.S. tak się składa, że materiału do tego materiału Onetu dostarczył nasz kolega, wędkarz, który próbuje walczyć tu i ówdzie o należyte zwrócenie uwagi na problemy środowiskowe małopolskich rzek. Aha, ma polskie nazwisko (choć nie wiem czy jest praktykującym katolikiem).

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 21 listopad 2023 - 20:46


#63 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 listopad 2023 - 20:46

Czemu mnie to nie dziwi, że wszelką dyskusje ucinasz nudnymi bajkami o obcych wpływach. Rozumiem, że liczy się tylko Gazeta Polska i Do Rzeczy oraz pseudonaukowe opracowania sponsorowane przez czyste narodowościowo Wody Polskie

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

A co dla Ciebie się liczy ?



#64 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 listopad 2023 - 20:54

No nie wiem, może jakieś racjonalne argumenty, twarde dane czy opracowania świadczące o zbawiennym wpływie budowy zapór na ekosystem czy walkę z suszą?


Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#65 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 21 listopad 2023 - 21:19

(...) może piewcy Wielkiej Polski Zaporowej ...

 

Zdrowyś?
 



#66 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 listopad 2023 - 21:20

Zapory i sztuczne zbiorniki to znana i stara jak świat, wielokrotnie sprawdzona, bardzo dobra praktyka użytkowa, popularna i stosowana przez wszystkie możliwe nacje. Czyli rzecz absolutnie nie do pojęcia dla gorliwego ekologianta, wyznawcy zielonej para religii..  :)

 

Kiedyś identyczną jak RAS funkcję, pełniła w Polsce radziecka Prawda, poprzednia wyrocznia internacjonalistów, Też miała licznych wychowanków, zaprzysięgłych miłośników oraz obrońców  :)  



#67 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 listopad 2023 - 21:21

...

Powiedz mi, zeraldzie, jak sobie wyobrażasz wprowadzenie w życie tej świetlanej utopii albo praktyczne wskrzeszenie przeszłości - lasów deszczowych, torfowisk, bagien, moczarów ? Kto poniesie ryzyko, odpowiedzialność, koszty tej czadowej fantazji? kto zechce być pionierem?
...

Czeskie lasy państwowe mają obowiązek przywracania terenów do stanu sprzed osuszeń i sztucznych zalesień-  muszą zasypywać rowy itp i przywrócić naturalny obieg wody.
Pięknie wyglądają te tereny przywrócone naturze.
Niestety nie mogę odnaleźć filmu jak to pięknie wygląda- a było właśnie o odtworzeniu bagien.
 


Użytkownik ObraFM edytował ten post 21 listopad 2023 - 21:25


#68 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 21 listopad 2023 - 21:28

No to pora aby Ministerstwo Rozwoju Wsi przywróciło tereny rolnicze do stanu sprzed wprowadzenia gospodarki rolnej, Ministerstwo Zdrowia przystapilo do przywracania stanu społeczeństwa sprzed czasów wprowadzenia antybiotyków i szczepień ochronnych a Ministerstwo Edukacji wprowadziło stan sprzed wymyślenia pisma...

 

Aaaaa, a Lasy Państwowe powinny przystąpić do wysiedlania tych, którzy mieszkają w miejscu wyrąbanych lasów...


Użytkownik strary edytował ten post 21 listopad 2023 - 21:29

  • doktorek lubi to

#69 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 listopad 2023 - 23:14

No nie wiem, może jakieś racjonalne argumenty, twarde dane czy opracowania świadczące o zbawiennym wpływie budowy zapór na ekosystem czy walkę z suszą?
 

W punkt. :highfive:


  • zeralda lubi to

#70 ONLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2023 - 03:05

No to pora aby Ministerstwo Rozwoju Wsi przywróciło tereny rolnicze do stanu sprzed wprowadzenia gospodarki rolnej, Ministerstwo Zdrowia przystapilo do przywracania stanu społeczeństwa sprzed czasów wprowadzenia antybiotyków i szczepień ochronnych a Ministerstwo Edukacji wprowadziło stan sprzed wymyślenia pisma...

Aaaaa, a Lasy Państwowe powinny przystąpić do wysiedlania tych, którzy mieszkają w miejscu wyrąbanych lasów...

Ministerstwo Rozwoju Wsi? O to zadbała Unia Europejska "dopłatami dla rolników". Użyłem cudzysłowu, bo to datek za nieuprawianie ziemi. Kosić raz do roku i nic nie uprawiać. Komuniści nie dali rady polskiemu rolnictwu, ale pojawili się lepsi spryciarze. Z większą motywacją.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski, strary i 2 innych osób lubią to

#71 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 listopad 2023 - 07:47

Rozwój "przez kserokopiarkę" nie jest oznaką większego rozumu, przez co ma całe mnóstwo zwolenników  :D  



#72 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 listopad 2023 - 09:21

Za to powrót do pomysłów rodem z epoki rewolucji przemysłowej i promowanie maszyn parowych jako panaceum na niezadowalający poziom industrializacji Polski jak najbardziej spełni oczekiwania ludu pracującego miast i wsi...

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • MaleX lubi to

#73 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 listopad 2023 - 22:26

Żeby odpocząć od sporów, mała czytanka na wieczór (trochę inne podejście do zagadnienia):

https://oko.press/re...znych-rzeczkach

Sent from my Armor 8 using Tapatalk
  • MaleX i DeepRunner lubią to

#74 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 listopad 2023 - 07:59

Politgramota z cyklu rzewne opowieści dla młodych gretynów. Jak czytam, jakoby rzekę bolał albo męki cierpiała, przez co emisja złowrogiego CO2 z miejsca rośnie, to trudno nie dostrzec że to jest zwyczajny pasztet ideolo, mielonka z lewicowych fantazji i zamiarów. Tylko o prawach kobiet i mniejszości nie wspomnieli  :) 

Szacunek i nieustająca miłość do przyrody jest naturalną cechą każdej bez wyjątku wspólnoty - szczególnie lokalnej.

Bardzo chętnie z zewnątrz zawłaszczaną i monopolizowaną!

I wcale nie musi oznaczać porzucenia któregokolwiek składnika na pastwę losu, albowiem człowiek, tu przypominam ciemnym zielonym khmerom - jest niezbywalną część przyrody,  żyje z nią w nieustającej koegzystencji. Wolę rzeki minimalnie przekształcone, zamiast okresowych albo słusznie nieistniejących.. :)   


  • Fatso lubi to

#75 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 23 listopad 2023 - 08:13

W punkt Panie Zeralda, w punkt ! A obertroll Sławomir niech się udławi swoim betonem.


  • zeralda lubi to

#76 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 listopad 2023 - 21:43

Jeszcze jeden finansowany prawdopodobnie przez Niemca ekologiant - Pan Józef Jeleñski. O zgrozo, przykładają do tego rekę Wody Polskie: https://youtu.be/6EZ...KNQWlLYf3EymIcU

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

Użytkownik zeralda edytował ten post 29 listopad 2023 - 21:43