Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Shimano Stradic FM 2023


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
294 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 16:39

Zaryzykowa艂em po raz drugi, zam贸wi艂em przez internet FM 2500S...

Powiedzcie mi teraz jak ju偶 kto艣 wspomnia艂, 偶e ka偶da firma powinna mie膰 kontrol臋 jako艣ci produktu?? Gdzie ta kontrola jako艣ci jest skoro druga sztuka zam贸wiona przeze mnie pracuje totalnie inaczej od wcze艣niejszej..
Obecny FM 2500S pracuje bezszelestnie lekko i ma艣lanie.. Czyli totalna odwrotno艣膰 poprzedniej szt..
  • Siksa, S艂awek77 i saitt lubi膮 to

#202 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6305 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 17:12

Hej. Kupi艂em taki podstawowy zestaw do serwisowania swoich m艂ynk贸w. By艂bym wdzi臋czny za podpowiedzenie jakie smary i oliwki kupi膰. Mam smar Penna i jak膮艣 oliwk臋 ale s艂ysza艂em, 偶e smary Shimano s膮 du偶o lepsze.

#203 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 post贸w
  • LokalizacjaNiepo艂omice
  • Imi臋:Tomek

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 18:32

Shimano ma r贸偶ne smary, o r贸偶nej g臋sto艣ci i trzeba wiedzie膰 co do czego. Nie wszedlem w ten temat g艂ebiej. Jak ma by膰 jeden to Ardent. Polecany tu wielokrotnie, r贸wnie偶 przez serwisant贸w

U偶ytkownik J-O-K-E-R edytowa艂 ten post 14 grudzie艅 2023 - 18:33

  • Biesan lubi to

#204 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4627 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 18:40

Ardent jest do艣膰 lepki i jak ma by膰 jeden ... Hmmm ... Niech si臋 wypowiedz膮 bardziej do艣wiadczeni koledzy.

#205 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6305 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 19:11

Shimano ma r贸偶ne smary, o r贸偶nej g臋sto艣ci i trzeba wiedzie膰 co do czego. Nie wszedlem w ten temat g艂ebiej. Jak ma by膰 jeden to Ardent. Polecany tu wielokrotnie, r贸wnie偶 przez serwisant贸w


W艂a艣nie dlatego pytam, do przek艂adni jest chyba DG-1

#206 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2280 post贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 22:24

Stron臋 wstecz wpisy by艂y nie na temat. A te o smar s膮 na temat Stradica FM?

W dziale napraw jest kilkadziesi膮t temat贸w o smarach a Shimano maj膮 nawet sw贸j oddzielny.

#207 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 4003 post贸w
  • Lokalizacjapu艂tusk okolice
  • Imi臋:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 14 grudzie艅 2023 - 23:07

Zaryzykowa艂em po raz drugi, zam贸wi艂em przez internet FM 2500S...

Powiedzcie mi teraz jak ju偶 kto艣 wspomnia艂, 偶e ka偶da firma powinna mie膰 kontrol臋 jako艣ci produktu?? Gdzie ta kontrola jako艣ci jest skoro druga sztuka zam贸wiona przeze mnie pracuje totalnie inaczej od wcze艣niejszej..
Obecny FM 2500S pracuje bezszelestnie lekko i ma艣lanie.. Czyli totalna odwrotno艣膰 poprzedniej szt..


Pewnie w Shimano ch艂opaki poczytali Jerkbaita i si臋 poprawi艂o.
Albo dosta艂e艣 ju偶 ''rozchodzony '' po czyim艣 zwrocie.

U偶ytkownik cyprys19 edytowa艂 ten post 14 grudzie艅 2023 - 23:44


#208 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6305 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 15 grudzie艅 2023 - 00:22

Stron臋 wstecz wpisy by艂y nie na temat. A te o smar s膮 na temat Stradica FM?

W dziale napraw jest kilkadziesi膮t temat贸w o smarach a Shimano maj膮 nawet sw贸j oddzielny.


Przemys艂awie, stron臋 wstecz to zdaje si臋 piel臋gnowali艣cie star膮 tradycj臋 serwiant贸w obrzucaj膮c si臋 g贸wnem. Wiem, 偶e masz na tyle gruntown膮 wiedz臋 w temacie, 偶eby na moje pytanie zwi臋藕le odpisa膰, ale nie bo znalaz艂 si臋 nast臋pny do czepni臋cia. Mo偶na zacz膮膰 formowa膰 brunatne kulki :D W kontek艣cie ostatniej Waszej przepychanki akurat Ty nie powiniene艣 mnie upomina膰, bo wygl膮da to cokolwiek zastanawiaj膮co. Mia艂em w tym roku odda膰 m艂ynki do Rafa艂a i mie膰 temat z g艂owy. Wchodz臋 na jego profil fb, a tam oficjalna informacja, 偶e w艂a艣nie ko艅czy obrzuca膰 si臋 g贸wnem z innym serwisantem :D Ludzie, gdyby kt贸rykolwoek z Was cho膰by UDAWA艁 pod publik臋, 偶e jest normalny, to wykosi艂 by konkurencj臋 chwila moment.

PS. Dosta艂em dwie odpowiedzi na priv, w tym jedn膮 ofert臋 oddania za darmo. Dzi臋kuj臋.

#209 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2280 post贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 15 grudzie艅 2023 - 07:22

Przemys艂awie, stron臋 wstecz to zdaje si臋 piel臋gnowali艣cie star膮 tradycj臋 serwiant贸w obrzucaj膮c si臋 g贸wnem. Wiem, 偶e masz na tyle gruntown膮 wiedz臋 w temacie, 偶eby na moje pytanie zwi臋藕le odpisa膰, ale nie bo znalaz艂 si臋 nast臋pny do czepni臋cia. Mo偶na zacz膮膰 formowa膰 brunatne kulki :D W kontek艣cie ostatniej Waszej przepychanki akurat Ty nie powiniene艣 mnie upomina膰, bo wygl膮da to cokolwiek zastanawiaj膮co. Mia艂em w tym roku odda膰 m艂ynki do Rafa艂a i mie膰 temat z g艂owy. Wchodz臋 na jego profil fb, a tam oficjalna informacja, 偶e w艂a艣nie ko艅czy obrzuca膰 si臋 g贸wnem z innym serwisantem :D Ludzie, gdyby kt贸rykolwoek z Was cho膰by UDAWA艁 pod publik臋, 偶e jest normalny, to wykosi艂 by konkurencj臋 chwila moment.

PS. Dosta艂em dwie odpowiedzi na priv, w tym jedn膮 ofert臋 oddania za darmo. Dzi臋kuj臋.

B艂agam nie mieszaj mnie w wyg艂upy tamtych os贸b :-) i o jakim wykaszaniu piszesz?
To 偶e dw贸ch obrzuci si臋 w necie wyzwiskami lub nie to ca艂a reszta dzia艂a sobie i si臋 z tego 艣mieje :-)
Wi臋cej zaj臋艂o Ci napisanie tego posta ni偶 odpalenie szukajki.
Tworzysz przynety tak? Wi臋c wiesz 偶e gdybym ja zada艂 pytanie odno艣nie przyn臋t to odpowied藕 nie jest jednoznaczna.
Przyk艂ad. Jaki ster do woblera? = Jaki smar do ko艂owrotka?
Je偶eli nie mam informacji jaki to m艂ynek i co chcesz uzyska膰 to g艂osu nie zabieram. A jak kto艣 lubi wr贸偶y膰 z fus贸w to jego sprawa.
W dziale majsterkowanie jest wszystko opisane.
  • S艂awek77, guciolucky i cyprys19 lubi膮 to

#210 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 15 grudzie艅 2023 - 11:21

Przemys艂awie, stron臋 wstecz to zdaje si臋 piel臋gnowali艣cie star膮 tradycj臋 serwiant贸w obrzucaj膮c si臋 g贸wnem. Wiem, 偶e masz na tyle gruntown膮 wiedz臋 w temacie, 偶eby na moje pytanie zwi臋藕le odpisa膰, ale nie bo znalaz艂 si臋 nast臋pny do czepni臋cia. Mo偶na zacz膮膰 formowa膰 brunatne kulki :D W kontek艣cie ostatniej Waszej przepychanki akurat Ty nie powiniene艣 mnie upomina膰, bo wygl膮da to cokolwiek zastanawiaj膮co. Mia艂em w tym roku odda膰 m艂ynki do Rafa艂a i mie膰 temat z g艂owy. Wchodz臋 na jego profil fb, a tam oficjalna informacja, 偶e w艂a艣nie ko艅czy obrzuca膰 si臋 g贸wnem z innym serwisantem :D Ludzie, gdyby kt贸rykolwoek z Was cho膰by UDAWA艁 pod publik臋, 偶e jest normalny, to wykosi艂 by konkurencj臋 chwila moment.

PS. Dosta艂em dwie odpowiedzi na priv, w tym jedn膮 ofert臋 oddania za darmo. Dzi臋kuj臋.

Mog艂e艣 Piotrze zada膰 pytanie o smary do Shimano Stradic FM2023. A jeszcze lepiej ze wskazaniem konkretnej jego wielko艣ci, bo z tego te偶 wynikaj膮 pewne r贸偶nice. Niewielkie, ale jednak. By艂oby w temacie, nikt by si臋 nie mia艂 prawa przyczepi膰. :D  Najzabawniejsze jest to, 偶e od tych samych os贸b w w膮tku S艂awka o hydroelektrowni na Kwisie i wiatrakach w niemieckim lesie dowiesz si臋 wszystkiego na temat: elektrowni w臋glowych, atomu, fotowoltaiki, pomp ciep艂a, ropy, gazu. To tylko dwa, jedne z wielu przyk艂ad贸w, gdzie nie przeszkadza odej艣cie od tematu. R贸偶nice zda艅 b臋d膮 zawsze. Nawet w w膮tku "Odeszli" znajdziesz skrajne. By艂o na Jerku kilku znaj膮cych si臋 na ko艂owrotkach. By艂o. Pewnie r贸偶ne powody, 偶e przestali si臋 dzieli膰 wiedz膮, ale niekt贸rzy ewidentnie z powodu obrzucenia g贸wnem przez innych. 

 

Zaryzykowa艂em po raz drugi, zam贸wi艂em przez internet FM 2500S...

Powiedzcie mi teraz jak ju偶 kto艣 wspomnia艂, 偶e ka偶da firma powinna mie膰 kontrol臋 jako艣ci produktu?? Gdzie ta kontrola jako艣ci jest skoro druga sztuka zam贸wiona przeze mnie pracuje totalnie inaczej od wcze艣niejszej..
Obecny FM 2500S pracuje bezszelestnie lekko i ma艣lanie.. Czyli totalna odwrotno艣膰 poprzedniej szt..

Gratulacje Mateuszu. Oby d艂ugo s艂u偶y艂. No i uszy i palce sprawne. ;)


  • MATIG lubi to

#211 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 post贸w
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 15 grudzie艅 2023 - 11:44

Pewnie w Shimano ch艂opaki poczytali Jerkbaita i si臋 poprawi艂o.
Albo dosta艂e艣 ju偶 ''rozchodzony '' po czyim艣 zwrocie.

 

Zapewne rozchodzony jak piszesz, dosta艂 w piz*e nad wod膮 przez 13 dni a 14 poszed艂 do pude艂ka na sklep  :rolleyes:. Przy nast臋pnej wersji te偶 tak zrobi臋 zam贸wi臋 5 sztuk, i przez 13 dni b臋d臋 wszystkimi 艂owi艂 intensywnie, 偶eby potem zwr贸ci膰, aby przyszli nabywcy nie mieli problem贸w. 


  • Flls lubi to

#212 OFFLINE   tomek11

tomek11

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 16 stycze艅 2024 - 08:13

Witam serdecznie,
 
Mam pytanie odno艣cie nowego STRADICA FM - kupi艂em model C3000 zauwa偶y艂em 偶e d藕wi臋k hamulca(podczas wybierania linki) raz s艂ycha膰 ciszej raz g艂o艣niej a w przypadku FL kt贸rego mam od 2019 jest to jednostajne....czy to normalne jest tak w ka偶dym modelu?? czy to przez zastosowanie tych filcowych podk艂adek? ewidentnie s艂ycha膰 r贸偶nice...nawet nie trzeba si臋 przys艂uchiwa膰;)


#213 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1106 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 16 stycze艅 2024 - 12:49

 

Witam serdecznie,
 
Mam pytanie odno艣cie nowego STRADICA FM - kupi艂em model C3000 zauwa偶y艂em 偶e d藕wi臋k hamulca(podczas wybierania linki) raz s艂ycha膰 ciszej raz g艂o艣niej a w przypadku FL kt贸rego mam od 2019 jest to jednostajne....czy to normalne jest tak w ka偶dym modelu?? czy to przez zastosowanie tych filcowych podk艂adek? ewidentnie s艂ycha膰 r贸偶nice...nawet nie trzeba si臋 przys艂uchiwa膰 ;)

 

Podk艂adki mog膮 mie膰 wp艂yw na nier贸wnomierno艣膰 pracy hamulca. Z powodu ich z艂ego u艂o偶enia lub niedosmarowania, ale nie na d藕wi臋k terkotki. Terkotka to zupe艂nie niezale偶ny od tego mechanizm. Identyczny w FM i FL i dzia艂a niezale偶nie od mocy przykr臋cenia hamulca. Je艣li oba elementy terkotki maj膮 dostatecznie du偶y luz, bo w takim rozwi膮zaniu mie膰 go musz膮, to wszystko powinno dzia艂a膰 jednakowo, tak z przykr臋con膮 nakr臋tk膮 hamulca, jak i po jej zdemontowaniu. Jak masz FL-a to por贸wnaj oba i zobacz co w FM jest nie tak. 



#214 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 post贸w

Napisano 29 stycze艅 2024 - 17:51

Pytanie czy szpule z FL pasuj膮 do FM - kto艣 ju偶 testowa艂 ?



#215 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 post贸w
  • Imi臋:Marcin

Napisano 29 stycze艅 2024 - 17:57

C3000 FL do 2500S FM pasuje.


  • kineret lubi to

#216 OFFLINE   zorroo85

zorroo85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 post贸w

Napisano 29 stycze艅 2024 - 18:11

C3000 FL do 2500S FM pasuje.

Przek艂ada艂e艣 pokr臋to od hamulca ?



#217 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 post贸w
  • Imi臋:Marcin

Napisano 29 stycze艅 2024 - 18:15

Tak pasuje od wersji FM.

S膮 prawie takie same, tylko wygl膮d z g贸ry jest inny.


U偶ytkownik Marcin70 edytowa艂 ten post 29 stycze艅 2024 - 18:25

  • zorroo85 lubi to

#218 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 post贸w

Napisano 31 stycze艅 2024 - 19:55

Warto zmieni膰 FL na FM?

#219 OFFLINE   Polspin

Polspin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 post贸w

Napisano 31 stycze艅 2024 - 20:31

Nie warto, jedyny plus to wi臋ksze ko艂o przek艂adni, po za tym s艂aba jako艣膰 艂o偶ysk, szumi膮cych ju偶 na samym pocz膮tku, fl moim zdaniem bym bardzo udanym modelem.



#220 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1978 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imi臋:Artur

Napisano 31 stycze艅 2024 - 21:06

Znajomy by艂 w w臋dkarskim i pyta sprzedaj膮cego co tak strasznie szumi? On m贸wi, 偶e na magazynie ma zapakowane Stradici FM, st膮d ten szum.


  • Polspin, przemo_w i Dziad Wodny lubi膮 to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych