Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 16 maj 2016 - 15:14

Moja pierwsza plecionka której zmierzyłem osobiście wytrzymałość to był kilkuletni Dragon , miała ok połowy tego co napisane i tak jej zostało mimo kilku lat służby i mocnego zmechacenia , a to już drugi produkt YGK po x3 który mocno mnie rozczarował
  • Subaru xv lubi to

#942 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 12:08

Na ten sezon nawinąłem na szpule młynków Power pro 8 slick hi-vis yellow, plecionkę 10 lb na młynek pod sandacze i 15 lb na młynek pod szczupłe. Zobaczymy jak się tymi plecionkami będzie łowiło.

po prawie dwóch tygodniach użytkowania, około dziesięciu wypadów po 3-4 h mogę powiedzieć że plecionka rewelacyjna, że szpuli schodzi pjęknie, żadnej brody, nie szumi na przelotkach, zero mechacenia się, zobaczymy jak jej jakość przełoży się na resztę sezonu, jeśli nadal utrzyma swoje walory to wiem już jaką będę u kolegi psulek - Pawła kupował.

Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 17 maj 2016 - 12:09


#943 OFFLINE   Tomek-spinning

Tomek-spinning

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 19 maj 2016 - 11:33

Panowie jaka plecionka na Wisłę do 120 zł max :) w kolorze fluo

Może Fishmaker pomarańcz fluo? Używałem szarej i złego słowa nie mogę napisać. http://sprzetdragon....onki-zylki.html



#944 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 20 maj 2016 - 14:46

Widziałem, że parę osób tutaj pisało już o Octa Braid Mikado, do Was ( którzy używali )  kieruje to pytanie, jak ta plećka się sprawuje?  ( Raczej odpuszczam sobie zaczepiste miejsca jak wisła, ). Chodzi mi bardziej o jej jakość, miękkość, trwałość. Głównie na sandacze, okonie. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za wszelką pomoc ;)



#945 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 20 maj 2016 - 22:21

Kupiłem ją niedawno.Pierwsze wrażenie na sucho ok,jak za taką cenę miękka i cicha.Na drugim wypadzie na drugim zaczepie strzeliła jak nitka i wobler za 3 dychy poszedł się je...Więc na tą chwilę boję się na nią zakładać droższe wynalazki i boję się że chcąc zaoszczędzić to stracę. Obym się mylił. No i bardzo szybko traci kolor...

#946 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 23 maj 2016 - 11:35

Z tym kolorem to niestety słyszałem ale to chyba się nawet często zdarza jak są mocno barwione? A jeśli można wiedzieć to na jakiej wodzie ( zbiorniku )  łowiłeś?



#947 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 maj 2016 - 12:21

Z tym kolorem to niestety słyszałem ale to chyba się nawet często zdarza jak są mocno barwione? A jeśli można wiedzieć to na jakiej wodzie ( zbiorniku ) łowiłeś?


Warta

#948 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 maj 2016 - 12:30

Półtora sezonu "katuję" (w cudzysłowie, bo wędkuję niezbyt intensywnie - po kilka do kilkunastu godzin co drugi tydzień) MIKADO Octa Braid w przekrojach 0,08 (głównie), 0,14 (sporadycznie) i nie mam zastrzeżeń. Z kolorami jest jak w każdej plecionce, schodzi, najszybciej i najskuteczniej żółty - pierwsze kilkanaście metrów w krótkim czasie staje się niemal białe. Najdłużej trzyma kolor czarny, plecionka staje się ciemnoszara, co w żaden sposób nie pogarsza jej właściwości.

@huligan77, moja 0,08 wyjęła w ubiegłym roku szczupaka 70cm, nie ważyłem ale na oko miał na pewno blisko 3 kg, poza tym wyciągnąłem na niej zaczep w postaci zbutwiałego konara, którego z samej ciekawości zważyłem - waga wskazała 4,5kg, a plecionka nawet nie jęknęła.

Po przewinięciu na drugą stronę posłuży mi kolejny sezon.

Mimo, iż jestem zadowolony z Octa Braid, chcę w tym sezonie przetestować nową plecionkę DRAGON-a Magnum 4X. Ze słyszenia podobno rewelacyjna - okaże się.



#949 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 maj 2016 - 12:57

Półtora sezonu "katuję" (w cudzysłowie, bo wędkuję niezbyt intensywnie - po kilka do kilkunastu godzin co drugi tydzień) MIKADO Octa Braid w przekrojach 0,08 (głównie), 0,14 (sporadycznie) i nie mam zastrzeżeń. Z kolorami jest jak w każdej plecionce, schodzi, najszybciej i najskuteczniej żółty - pierwsze kilkanaście metrów w krótkim czasie staje się niemal białe. Najdłużej trzyma kolor czarny, plecionka staje się ciemnoszara, co w żaden sposób nie pogarsza jej właściwości.
@huligan77, moja 0,08 wyjęła w ubiegłym roku szczupaka 70cm, nie ważyłem ale na oko miał na pewno blisko 3 kg, poza tym wyciągnąłem na niej zaczep w postaci zbutwiałego konara, którego z samej ciekawości zważyłem - waga wskazała 4,5kg, a plecionka nawet nie jęknęła.
Po przewinięciu na drugą stronę posłuży mi kolejny sezon.
Mimo, iż jestem zadowolony z Octa Braid, chcę w tym sezonie przetestować nową plecionkę DRAGON-a Magnum 4X. Ze słyszenia podobno rewelacyjna - okaże się.


Mam nadzieję że to był "wypadek"przy pracy.Ale narazie boję się zapinać rzemiosło na nią...

#950 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 23 maj 2016 - 19:20

Ktoś miał styczność z tymi plecionkami? Jakoś nie można znaleźć żadnych opinii na ich temat.

Cześć.

 

Mam tą Spiderwire 0.10 i powiem krótko - dramat i porażka w jednym.

Twarda, bardzo chropowata, płaska, przegrubiona.

Jak bardzo brudzi tak i głośna na przelotkach.



#951 ONLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 23 maj 2016 - 20:29

Mam problem z varivas. Rwie się nawet na średnich szczupakach. Miał ktoś tak?

Sent from my D6503 using Tapatalk

#952 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 23 maj 2016 - 20:48

Zależy którym

Miałem kiedyś 8 splotowego sea bass - po 1 łowieniu w narwi nadawał sie do wyrzucenia

Uzywałem ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - są super - złego zdania nie powiem.

W tamtym sezonie uzywałem duela 8 splotowego od Mefisto - wytrzymał cały sezon przy boleniach w Wiśle wiec tez dał rade - pózniej sprzedałem kołowrotek z tym duealem czy dalej żyje nie wiem :)

#953 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 23 maj 2016 - 20:52

Sławek nie tylko ty masz wypadki z Octa Braid :-) U mnie po jednym wypadzie wylądowała w koszu :-) W tym roku testy plecionki Xzoga. Jak narazie ok ale za mało jeszcze była wyciurana po krzakach zeby coś o niej napisać. W zapasie zawsze poczciwa 4splotowa PP , ta mnie nigdy w krzaczorach nie zawiodła. Wiem wiem PP juz nie modna itd ale jako jedyna wytrzymuje przeciąganie po krzakach, grążrelach i kamiorach :-) Traci kolor, szumi, sztywna jak diabli...ale NIE PĘKA w najmniej oczekiwanym momencie :-)

#954 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 maj 2016 - 21:13

Sławek nie tylko ty masz wypadki z Octa Braid :-) U mnie po jednym wypadzie wylądowała w koszu :-) W tym roku testy plecionki Xzoga. Jak narazie ok ale za mało jeszcze była wyciurana po krzakach zeby coś o niej napisać. W zapasie zawsze poczciwa 4splotowa PP , ta mnie nigdy w krzaczorach nie zawiodła. Wiem wiem PP juz nie modna itd ale jako jedyna wytrzymuje przeciąganie po krzakach, grążrelach i kamiorach :-) Traci kolor, szumi, sztywna jak diabli...ale NIE PĘKA w najmniej oczekiwanym momencie :-)


Mam podobne wnioski.Jak miałem pp to nie narzekałem i nie zastanawiałem się czy kamienie,krzaki itd.Pozniej zaczęło być głośno że pp można bardzo często trafić podróbki więc zacząłem kombinować i szukać.W tym roku kumpel mówi po co kupować drogo,kup tanio i raz na sezon.Więc tak zrobiłem i mosz...zastanawiam się kiedy strzeli znów,pół biedy jak na uwadzie a co będzie jak uwad ruszy i wtedy strzeli...?

p.s.
już tak kiedyś na salmo parsęty straciłem rybę życia bo mi się nie chciało wymienić żylki.
  • przemo_w lubi to

#955 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 maj 2016 - 22:33

Sławku ja bym stracił sandacza życia przez to gie jakim jest octa. Zresztą krótkie i treściwe stwierdzenie: po kilkunastu wypadach z 150m ( łowiska: Wisła i jeziora pi razy oko 50/50) zostało jej +80m. Wtedy się wkurzyłem i poszła do tam gdzie jest jej jedyne i należyte miejsce: kibel.


  • Danni91 lubi to

#956 ONLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 24 maj 2016 - 05:50

Zależy którym

Miałem kiedyś 8 splotowego sea bass - po 1 łowieniu w narwi nadawał sie do wyrzucenia

Uzywałem ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - są super - złego zdania nie powiem.

W tamtym sezonie uzywałem duela 8 splotowego od Mefisto - wytrzymał cały sezon przy boleniach w Wiśle wiec tez dał rade - pózniej sprzedałem kołowrotek z tym duealem czy dalej żyje nie wiem :)

Tak 8 sportowy seabass. Masakra. Zastanawiam się co teraz kupić. Myślałem nad duel hardcore x8

Sent from my D6503 using Tapatalk

#957 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 maj 2016 - 05:53

Przy okazji, czy ktoś już próbował tę plecionkę DRAGON Magnum 4X?



#958 ONLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów

Napisano 24 maj 2016 - 07:19

Zależy którym

Miałem kiedyś 8 splotowego sea bass - po 1 łowieniu w narwi nadawał sie do wyrzucenia

Uzywałem ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - są super - złego zdania nie powiem.

W tamtym sezonie uzywałem duela 8 splotowego od Mefisto - wytrzymał cały sezon przy boleniach w Wiśle wiec tez dał rade - pózniej sprzedałem kołowrotek z tym duealem czy dalej żyje nie wiem :)

Tak chodzi o 8 splotowy seabass. Masakra. Kasa wyrzucona w błoto. Zastanawiam się co teraz kupić. Myślałem nad duel hardcore x-8

Tak 8 sportowy seabass. Masakra. Zastanawiam się co teraz kupić. Myślałem nad duel hardcore x8

Sent from my D6503 using Tapatalk



Sent from my D6503 using Tapatalk

#959 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 24 maj 2016 - 07:32

Widziałem, że parę osób tutaj pisało już o Octa Braid Mikado, do Was ( którzy używali )  kieruje to pytanie, jak ta plećka się sprawuje?  ( Raczej odpuszczam sobie zaczepiste miejsca jak wisła, ). Chodzi mi bardziej o jej jakość, miękkość, trwałość. Głównie na sandacze, okonie. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za wszelką pomoc ;)

Witam!

 

Plećki używałem od dwóch lat. Byłem z niej bardzo zadowolony (0.1). Dość mocna, rzeczywiście się odbarwia, na sandaczyki, okonie i szczupaczki zupełnie wystarczała. O wiele lepiej mi odpowiadała jak skręcająca się przereklamowana PP (0,08, 0,1). Jednak w tym roku zdradziłem tą plecionkę na rzecz Daiwa J-braid. Gładka, cicha, nie skręca się. Zobaczymy co będzie po sezonie.

 

pozdro



#960 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 24 maj 2016 - 16:47

Uzywałem ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - są super - złego zdania nie powiem.
 

 

Potwierdzam, jest mocna. Na 0,06 wyciągnąłem z rzeki niezły kawał grubej gałęzi. 

A Octa 0,08 po pierwszym wędkowaniu się zmechaciła.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 1 anonimowych