Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BIG GAME - popping, jiging


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
338 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 29 listopad 2023 - 17:54

Witam,

 

NIe widziałem nigdzie wątku o podobnej tematyce i poruszające w szerszym aspekcie tego typu zagadnienie, więc pozwoliłem założyć ten wątek. Zwracam się z pytaniem. Czy jest ktoś na forum kto posiada doświadczenie w łowieniu ryb tropikalnych tj. karanks (GT), tunczyków i innych? W przyszłym roku chciałbym spróbować swoich sił w starciu z tymi rybami. Proszę o cenne informację odnośnie sprzętu, przynęt,najlepszego okresu na wyjazd i kierunków które warto byłoby obrać na wyjazd. Rozważałem możliwość wyjazdu do Tanzanii / Zanzibar, Seszele wstępnie. 


  • Kuba Standera lubi to

#2 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 29 listopad 2023 - 20:30

... Kolego, zerknij w wyszukiwarkę, poszukaj wątku... Kolega @wujek i coś się rozjaśni... powodzenia.


  • wujek lubi to

#3 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 listopad 2023 - 21:21

Dużo pisania co i jak, mam materiał z Madagaskaru jak opowiadam co i jak. Postaram się to zmontować bo jesteś kolejna osoba która jest zainteresowana tematem.
  • Kuba Standera, Biesan i bob74 lubią to

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 listopad 2023 - 22:35

Powodzenia

To ciekawy temat bardzo


Użytkownik Kuba Standera edytował ten post 29 listopad 2023 - 22:36

  • wujek lubi to

#5 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 30 listopad 2023 - 05:29

Pare osob sie znajdzie ;). To wciaga bardziej niz sucha mucha. 


  • wujek lubi to

#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 listopad 2023 - 21:26

tylko napisze, ze jest watek albo i 2 traktujace o sprzecie - glownie wedkach do ww.



#7 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 02 grudzień 2023 - 00:01

Dobry temat

#8 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 02 grudzień 2023 - 07:45

Trzy dni temu wróciłem z seszeli ( tydzień na katamaranie) jigging i popping -wyprawa życia. Jest jednak jedno wielkie ALE… jeśli raz spróbujesz pelagic fishing- w Polsce już się nie odnajdziesz…

#9 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 grudzień 2023 - 08:48

Niestety to jest ten minus że myślisz kiedy pojechać znowu i czekasz na te kilka dni w roku a nasze ryby już tak nie bawią, no może poza boleniami 😝

#10 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 02 grudzień 2023 - 08:53

Łowienie bonito na żywca kasuje bolenie 80+ 😬

#11 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 02 grudzień 2023 - 08:55

Tzn bonito jako live baits

#12 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 03 grudzień 2023 - 10:05

Niestety to jest ten minus że myślisz kiedy pojechać znowu i czekasz na te kilka dni w roku a nasze ryby już tak nie bawią, no może poza boleniami

A Morze Srodziemne jako niskokosztowa alternatywa? Wysilek logistyczny jak przy wyprawie na bagniaki do Szwecji, a przy odrobinie pecha linke na tunczyku mozna stracic. 


  • Kuba Standera lubi to

#13 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 03 grudzień 2023 - 13:06

Niestety to jest ten minus że myślisz kiedy pojechać znowu i czekasz na te kilka dni w roku a nasze ryby już tak nie bawią, no może poza boleniami

Podobnie to odbieram, no może poza brzanami i sumami z brodzenia :)



#14 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 14:58

Myśle że na pierwszy raz nie trzeba jechać na koniec świata.. myślę że na pierwszy raz np. Cabo Verde starczy. Tuńczyki żółtopłetwe 10-20kg i tak połamią nie jedną wędkę..

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 grudzień 2023 - 15:33

A Morze Srodziemne jako niskokosztowa alternatywa? Wysilek logistyczny jak przy wyprawie na bagniaki do Szwecji, a przy odrobinie pecha linke na tunczyku mozna stracic. 

Ze Śródziemnym musisz trafić w run ryb, przemieszczają się wokół i w zależności od okresu, prądów ale też i sezonu w niektórych miejscach (np teraz u mnie) to trochę marna szansa się z z nimi spotkać.

Ale tak, południowa europa to bardzo dobre i ekonomicznie dostępne miejsce by połowić ryby na popping, nie tylk olbrzymy po dziesiąt /set kilo ale i te mniejsze jak duże albacore czy amberjack. W dodatku jest tez możliwość próbowania z muchówką w ręku, co jest duzym + moim zdaniem


  • SzymusS lubi to

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 grudzień 2023 - 15:34

Myśle że na pierwszy raz nie trzeba jechać na koniec świata.. myślę że na pierwszy raz np. Cabo Verde starczy. Tuńczyki żółtopłetwe 10-20kg i tak połamią nie jedną wędkę..

Wystarczy Gibraltar i okolica, kilka miesięcy masz odstępne ryby o jedno zero większe :D



#17 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 03 grudzień 2023 - 17:50

Ze Śródziemnym musisz trafić w run ryb, przemieszczają się wokół i w zależności od okresu, prądów ale też i sezonu w niektórych miejscach (np teraz u mnie) to trochę marna szansa się z z nimi spotkać.

 

Co kraj to obyczaj. Na wschodnim Śródziemnomorzu przełom listopada i grudnia to szczyt sezonu. Odchodzą od brzegu mahi, przychodzą bonito, a AJ, tunki i barakudy gryzą w najlepsze. Tylko na BF trzeba czekać do późnej wiosny. O ile ich wcześniej przy Gibraltarze nie zjedzą ;)



#18 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 03 grudzień 2023 - 18:13

Trzy dni temu wróciłem z seszeli ( tydzień na katamaranie) jigging i popping -wyprawa życia. Jest jednak jedno wielkie ALE… jeśli raz spróbujesz pelagic fishing- w Polsce już się nie odnajdziesz…

A ja się nie zgodzę. Oczywiście wielkość, ilość i waleczność ryb to zupełnie co innego, ale łowienia w "swojej" wodzie tamtejsze mi nie zastąpią. Ja nigdy nie będę się czuł tak spełniony na zagranicznej wodzie, jak po kilku nocach nad Wisłą. Tutaj jestem u siebie, znam rytm przyrody, tropię te ryby, każdy sukces jest wypracowany, a ja czuję jedność z otoczeniem. Na Karaibach czułem się trochę jak na paszokach, przez udział przewodnika i wynajętej łodzi to było doświadczenie czysto komercyjne. Musiałbym się tam przeprowadzić, całkowicie usamodzielnić i wrosnąć w przyrodę, żeby te wielkie ryby skutecznie zastąpiły moja wodę.

Oczywiście przygoda jest warta doświadczenia, to nie tak, że "za granicą się nie liczy". Tylko zwracam uwagę, że dla romantycznych wędkarzy to doświadczenie nie da się przełożyć jeden do jednego na nasze wody. To zupełnie inna rzecz, wykraczającą daleko poza same ryby jako takie.

Użytkownik Dziad Wodny edytował ten post 03 grudzień 2023 - 18:20

  • Sławek Oppeln Bronikowski, MaleX, Mirek* i 1 inna osoba lubią to

#19 OFFLINE   nati

nati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 18:35

Dobry wieczór

Kiedyś ten portal płynął duchem C&R, łowienie na przynęty sztuczne to była podwalina tej strony. Dziś nikomu nie przeszkadza, że użytkownik się otwarcie jara łowieniem na żywca. Czy to nad Wisłą, czy na Seszelach, bez różnicy, ważne że Chińczyk na Ali jest tani a bazarkowa karuzela goni 🤣🤣🤣

#20 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 03 grudzień 2023 - 21:30

W oceanach ryby dziesięć razy silniejsze niż u nas- dlatego taka frajda




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych