Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BIG GAME - popping, jiging


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
338 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2023 - 17:01

Generalnie mało jest miejsc że można połowić duże ryby z brzegu. Dość dobry myślę że jest Oman ale też napewno trzeba wiedzieć kiedy i gdzie.
  • analityk lubi to

#42 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 05 grudzień 2023 - 17:15

Generalnie mało jest miejsc że można połowić duże ryby z brzegu. Dość dobry myślę że jest Oman ale też napewno trzeba wiedzieć kiedy i gdzie.

A właśnie miałem się zapytać o Oman. Ktoś, coś? Bo to w sumie niedaleko ode mnie. Patrzę łakomie na tamtejsze skałki na Google Earth, zadowalając się na codzień Zatoką Perską. Tylko że nie oferuje ona wiele, niestety. 



#43 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 grudzień 2023 - 20:35

W marcu będę mógł coś więcej powiedzieć w temacie Omanu. Dobre miejsce na YFT, duże GT ale nie jest ich tam dużo. Poza tym dużo innych gatunków. Warto ponoć spróbować light tackle.

Użytkownik wujek edytował ten post 05 grudzień 2023 - 20:39


#44 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 05 grudzień 2023 - 22:38

Fajny temat 👍 Ja niestety mogę tylko poczytać póki co i pomarzyć... Ale może kiedyś kto wie, kto wie... Tutaj konto gościa z tego co przetłumaczyłem z wujkiem to Arabia Saudyjska...
https://www.facebook...100076148289723

#45 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 grudzień 2023 - 13:22

To od razu podpytam - wędka travel pod takie łowienie? Mam kilka ze starych czasów ale to 1+1, polecieć z tym trudno jest


  • gooral lubi to

#46 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 grudzień 2023 - 13:49

To od razu podpytam - wędka travel pod takie łowienie? Mam kilka ze starych czasów ale to 1+1, polecieć z tym trudno jest

Też stałem przed tym dylematem ostatnio i szukałem informacji w sieci. Finalnie zamówiłem:

- shimano s82xh-3
- zenaq ep83-6
Ale testowanie będzie dopiero w 2024 :(

i 2 wędki też na wypadek gdyby któraś się poddała podczas wyjazdu ;)

Użytkownik SzymusS edytował ten post 06 grudzień 2023 - 13:52

  • Kuba Standera i korol lubią to

#47 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 grudzień 2023 - 15:06

 

Też stałem przed tym dylematem ostatnio i szukałem informacji w sieci. Finalnie zamówiłem:

- shimano s82xh-3
- zenaq ep83-6
Ale testowanie będzie dopiero w 2024 :(

i 2 wędki też na wypadek gdyby któraś się poddała podczas wyjazdu ;)

 

Daj proszę znać, jak spisze się zenaq. Poluję na tą samą wędkę.


  • Kuba Standera i SzymusS lubią to

#48 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 grudzień 2023 - 19:48

Zenaqa w travelu miał kolega na Andamanach do poppingu i jiga i dal rade ale nie miał dużych ryb więc to mało miarodajne. Trzeba by sprawdzić na dużej rybie 30+. Ja targam tuby, mój podstawowy kij to 1+1 Ripple Fisher do 270g. Nie ma co się piescic i ryzykować 😝. Bardziej chodzi żeby pociągnąć te moje poppery bo to małe nie jest. Daiwa Saltiga GT86 zostaje do sticka.
Teraz była grupa na Andamaach i jeden chłopak wzial jakieś zwykłe travele do 200g, oba połamane.

Użytkownik wujek edytował ten post 06 grudzień 2023 - 19:53


#49 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 grudzień 2023 - 20:34

Dla mnie zależy na travelku, tak, aby wszedł po przekątnej do walizki.
Na ten moment mamy do ogarnięcia 3 duże walizki i jedną średnią. Jeszcze wózek, ale niedługo odpadnie.
Jakby nie liczyć muszę trzymać co najmniej dwie najcięższe i jedno dziecko za rękę. Czasem kombinuje z trzema. Nie dam rady jeszcze dorzucić do tego tuby. Na plecach już plecak.  :)

 


  • SzymusS lubi to

#50 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 06 grudzień 2023 - 21:02

Jak sie jedzie na poważne ryby, to wiadomo że w dwóch kawałkach, lub nawet jednym jeśli jigging, a jeśli uniwersal travel na tropiki to penn overseas dobrze sie sprawuje.. ogólnie minimum 60lbs, mniejsze trzaskają..
  • wujek, analityk i korol lubią to

#51 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 grudzień 2023 - 15:53

Zenaqa w travelu miał kolega na Andamanach do poppingu i jiga i dal rade ale nie miał dużych ryb więc to mało miarodajne. Trzeba by sprawdzić na dużej rybie 30+. Ja targam tuby, mój podstawowy kij to 1+1 Ripple Fisher do 270g. Nie ma co się piescic i ryzykować . Bardziej chodzi żeby pociągnąć te moje poppery bo to małe nie jest. Daiwa Saltiga GT86 zostaje do sticka.
Teraz była grupa na Andamaach i jeden chłopak wzial jakieś zwykłe travele do 200g, oba połamane.

Jako że głównie łowie na sticki, jakoś tak wyszło :P jak się ta daiwa sprawuje?



#52 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 grudzień 2023 - 19:32

Daiwą przełowiłem dwa wyjazdy i generalnie ok ale ma trochę za miękki szczyt i uważam że jest za długa dla tego kupiłem tego RF. Zostaje pod sticki, do tego będzie super. Moc ma żeby wyjąć każdą rybę, kilka dużych wyjęła więc test wytrzymałości przeszła.
  • Kuba Standera i gooral lubią to

#53 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 07 grudzień 2023 - 19:42

Jako że głównie łowie na sticki, jakoś tak wyszło :P jak się ta daiwa sprawuje?


A na Andamanach dobrze chłopaki połapali? O jakiej porze roku łowili?

#54 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 grudzień 2023 - 22:14

Na stronie Kamila Walickiego pewnie jest opis, ale jakiegos szału raczej nie było.

Użytkownik wujek edytował ten post 07 grudzień 2023 - 22:15


#55 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 11 grudzień 2023 - 10:02

Uzywal koniec koncow ktos tego saltexa 200 (kija i krecka bo wydawalo mi sie, ze kilka osob kupilo) bo nigdzie w europie nie widze tanszych kijow o ktorych mozna cos poczytac (gt86 nie znalazlem wcale). Kpl saltexa znalazlem za 1.5k pln. (W tradeinn jest penn carnage i troche tanich (200e) hart'ow poza tym w pl tylko ten saltex 200 "z polki"). Za to travele daiwy nawet sa (tylko daiwa wydaje sie miec ich kilkanscie modeli w zal od rynku albo rocznika i ciezko info znalezc - czy one sa przeznaczone do poppingu etc) i westin 3sklad w6.

Pyt dodatkowe: czy przynety niby oryginalne dedykowane na duze ryby (np poppery rapali czy kongera) to natychmiastowa przezbrojka czy sa sensownie uzbrojone do pe 6-8.

#56 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 grudzień 2023 - 09:21

Zastanawiałem się na Saltexem ale ponoć są za miękkie do dużych popperów, ok pod mniejsze przynęty np na Panamę i może pod sticka. W kołowrotek Kongera bym nie wchodził bo niewiadomo co to jest, nie słyszałem żadnych miarodajnych opinii na ich temat. Ja unikam w takich wyjazdach rzeczy na których mogę przyglebić, za dużo taki wyjazd kosztuje, z doświadczenia wiem że oszczędności kiepsko się kończą. Na Madagaskar kupiłem jakiś dziadowski fighting belt dla żony i rozpadł się po jednym dniu. Rapale Xplody mają kotwice ok, Kongery pewnie trzeba przezbroić. Używałem Saltexa 300g do jiga i był ok. 


Użytkownik wujek edytował ten post 12 grudzień 2023 - 09:26


#57 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 grudzień 2023 - 10:00

Wlasnie to mnie zastanawia czy ta "za miekkosc" jest uniemozliwiajaca wedkowanie czy tylko rzucajaca sie w oczy komus, kto mial doczyniania ze sprzetem 2x drozszym.
Bo na ogol jak czytam, ze ktos dostal gt86 albo tego saltexa, to pisze, ze "pala" a pozniej widze, ze "to raczej do stickow"
Szukajac na yt wiekszosc filmow pokazuje np kogos dzwigajacego x kg. Od wedki w klasie 40lb+ to mz oczywiste, ze te 7kg ruszy sie z miejsca tylko o to czy "poppera" pociagnie to juz inny temat.
Za to jesli sie dobrze orientuje o kolowrotku saltexa wlasnie sie ludzie pozytywnie wyrazali.
Ktos widzia hearty rise monster popping (1+1 250g cw pe10)?

Jak ze sprzetem do jigowania cos typu "morska wedka w klasie 20-30 czy 30-50" lub inny sprzet po polsku "sumowy" jest ok czy trzeba raczej szukac charakterystiki jak do slow jigingu (zwykle miekki szczyt z bardzo gleboka akcja)

#58 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 12 grudzień 2023 - 13:48

W pl ogólnie ciężko dostać sprzęt do łowienia pelagicznego, od wędek lub młynków zaczynając- kończąc na jigach lub popperach, lub nawe zwykłych asist line lub kółeczka.. ja swoje pierwsze 4 travele, łamałem regularnie co wyprawę, mimo że za każdym razem brałem dużo mocniejszą.. moim zdaniem na takie ryby saltiga lub stella 20 sw musi być. Jak szukasz na budżetówki to saragosa sw. Kije sprawdź z höwk. Special one x do jiga lub bullfigter 250 do poppa daje radę.. młynek kongera sobie odpuść- po jednym gtku 15+ będzie do wyrzucenia
  • wujek, gooral i korol lubią to

#59 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 12 grudzień 2023 - 14:24

Jakie travele lamales jesli moge zapytac? W sensie nie konkretny model ale moc (20-30, 30-50, 50-80 lbs?). Byly przeznaczone do poppingu czy "morskie", budzetowe (ca 100euro), drozsze czy jakies kosmicznie drogie?
  • GregORnot lubi to

#60 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 grudzień 2023 - 17:30

W pl ogólnie ciężko dostać sprzęt do łowienia pelagicznego, od wędek lub młynków zaczynając- kończąc na jigach lub popperach, lub nawe zwykłych asist line lub kółeczka.. ja swoje pierwsze 4 travele, łamałem regularnie co wyprawę, mimo że za każdym razem brałem dużo mocniejszą.. moim zdaniem na takie ryby saltiga lub stella 20 sw musi być. Jak szukasz na budżetówki to saragosa sw. Kije sprawdź z höwk. Special one x do jiga lub bullfigter 250 do poppa daje radę.. młynek kongera sobie odpuść- po jednym gtku 15+ będzie do wyrzucenia


Mam podobne zdanie, Saragosse 14000 będę za niedługo testował, ale kolega łowi tylko tymi kołowrotkami i wyjmował piękne GT. Jednego dnia wyjął 40ryb i ok.
  • michcio, gooral i korol lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych