Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BIG GAME - popping, jiging


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
344 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 12 grudzień 2023 - 18:02

Jakie travele lamales jesli moge zapytac? W sensie nie konkretny model ale moc (20-30, 30-50, 50-80 lbs?). Byly przeznaczone do poppingu czy "morskie", budzetowe (ca 100euro), drozsze czy jakies kosmicznie drogie?


Do 50lbs daiwy i shimaniaki strzelały takie 500-700pln.
Teraz wziąłem travela penn overseas popping xt chyba do 80lbs, kilka fajnych ryb(ale nie gt) wyciągnął i jak narazie jest ok
  • Kuba Standera, gooral i korol lubią to

#62 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 grudzień 2023 - 10:56

Uzywal koniec koncow ktos tego saltexa 200 (kija i krecka bo wydawalo mi sie, ze kilka osob kupilo) bo nigdzie w europie nie widze tanszych kijow o ktorych mozna cos poczytac (gt86 nie znalazlem wcale). Kpl saltexa znalazlem za 1.5k pln. (W tradeinn jest penn carnage i troche tanich (200e) hart'ow poza tym w pl tylko ten saltex 200 "z polki"). Za to travele daiwy nawet sa (tylko daiwa wydaje sie miec ich kilkanscie modeli w zal od rynku albo rocznika i ciezko info znalezc - czy one sa przeznaczone do poppingu etc) i westin 3sklad w6.

Pyt dodatkowe: czy przynety niby oryginalne dedykowane na duze ryby (np poppery rapali czy kongera) to natychmiastowa przezbrojka czy sa sensownie uzbrojone do pe 6-8.

Saltexy mam dwa, do 120 i do 160g w wersji popping, i jeszcze jiga 150-300.

Kije są poprawne, na upartego popperem (w cieższej wędce) da się posmyrać. Ja mam problem z ich ugięciem pod duzą rybą, jest typowo szczytowe, w porównaniu z wieloma wędkami które tu widziałem pracuje górna połowa, dół jest dość sztywny, inne kije jakby łatwiej wchodzą w pracę 2/3. Sporo ryb z tych wędek mi spadło w tym roku, nie wiem czemu, dość łatwo schodzą z haka. Podejrzewam ze wędka o głębczym ugięciu amortyzowałaby to lepiej.

Co do kołowrotka Saltex - error. Odpuść temat. Miałem i nie polecam. Daiwa BG MQ 14000 jeśli potrzebujesz w budżecie, 18/20k to są już straszne betoniarki.

Z wędek zobacz Hówk i Falkor - tym ludzie łowią tutaj, bardzo chwalą. Tanio nie jest ale ponoc top i niezniszczalne. 

A co do traveli, do łowienia z plaży - Samson ma travela 6pce, łowią tym w Dakhli itd, ponoć mozna korek z dan morskiego wyciagnąć jak sie zaprzesz i zasięg jest bardzo dobry.


  • gooral i korol lubią to

#63 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 grudzień 2023 - 11:59

Wiem, ze bez praktyki z mojej strony to takie czcze rozwazania z gatunku ilosci cukru w cukrze, ale ciekawe rzeczy z ta wedka saltexa - znaczy mozna tez miec wedke za sztywna (co pewnie nie znaczy za mocna - moze sie zlamac bez uginania?). Kolejna sprawa, ze ta sama wedka ciagnac rybe z brzegu a pionowo pod lodka pracuje zupelnie inaczej - w pierwszym wypadku praca szczytem nie taka zla, w drugim wolalbym cieplejsza prace bo inaczej latwo przegiac i przeholowac co chyba calkiem doslownie oddaje temat :) ). Czy powyzsze nie implikuje, ze zaleznie od miejsca polowu trzeba roznych wedek? Ja bym preferowal wedke, ktora mozna rzucac caly dzien ponad wedka, ktora wyciagnie kazda rybe (stosujac logike, ze im lepsza terenowka tym dalej po traktor - zawsze jest szansa zaczepic "pociag"). Ps kuba nowe saltigi airportable maja tez w klasie do bodaj pe10. Co do howka to maja jakiegos potworka w klasie 250lbs. Inna sprawa, ze wyjazd w 2024 mi chyba zmarl smiercia naturalna - czuje chec takiego wyjazdu wiec nad sprzetem ciagle mysle.

#64 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 grudzień 2023 - 17:10

Z tego co Kuba piszesz to bym tych Saltexów nie kupił chyba że jako zapas od biedy. Te kije się nie przebiły za granicą, jedynie ktoś w kraju może je kupić a że to u nas sport niszowy to trochę temat spalili. Wszystkie kije które widziałem w trakcie holu wchodzą w parabole, moje też. Tu trzeba połączyć mocny szczyt z głębokim ugięciem, a te kije jak piszesz nie mają jednego i drugiego.
Jak ktoś chce się bawić w ten nietani sport to lepiej pojechać rok później z dobrym sprzętem niż kupować szajs i potem żałować. Jak to mowia co tanio to drogo. Mi kije udało się kupić w miarę tanio ale niezbędne minimum zbierałem półtora roku, fakt że musiałem kupować razy dwa.

Użytkownik wujek edytował ten post 13 grudzień 2023 - 17:13

  • Kuba Standera i korol lubią to

#65 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 14 grudzień 2023 - 10:47

Jeżeli ma akcję szczytową, a nie paraboliczną- jak reszta i do tego gubi ryby( pewnie dlatego że akcja szczytowa) to poco dalej nad tym kijem rozmyślać? Kup sobie lepiej coś sprawdzonego.. słabo by było zgubić rybę wyjazdu, bo zaoszczędziłeś na kiju 300-400pln. W Polsce kije , młynki i przynęty do jiggowania/poppowania są bardzo słabo dostępne, ale za granicą wszystko można dostać i wysyłają grzecznie do domu.. kuknij na:
https://www.pechextreme.com/en/
  • wujek i korol lubią to

#66 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 14 grudzień 2023 - 15:27

Najlepiej zrobić większe zamówienie to gratisy dorzucają. Ostatnio 3 fajne jigi dostałem.

#67 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 14 grudzień 2023 - 17:02

No właśnie wędke zamówiłem, jakieś jigi i poppery- zobaczymy za ile przyjdą..
  • wujek lubi to

#68 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 grudzień 2023 - 19:21

Zna ktos kogos kto uzywa okumy azores blue 8000 lub 9000? Mam 5500, ale nie doczekala sie debiutu jeszcze.

#69 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 17 grudzień 2023 - 07:22

Zna ktos kogos kto uzywa okumy azores blue 8000 lub 9000? Mam 5500, ale nie doczekala sie debiutu jeszcze.

5500 uzywam od roku. Przesiadlem sie tymczasowo z Saragosy po tym, jak wyszczerbilem krawedz szpuli. Ogolne wrazenie jest takie, ze relacja cena/jakosc jest bardzo dobra. Plusy: Pancerna obudowa i kablak. Dobry hamulec z poteznym maksymalnym dociskiem. Nachylenie korpusu wzgledem nozki, eliminujace "strzelanie" linki na rolce przy mocniejszym szarpaniu (problem Saragosy) i poprawiajace zasieg. Brak sladow zuzycia glownych mechanizmow pomimo b. intensywnego uzywania (do tej pory kilkaset osoborybogodzin na morzu z brzegu). Bardzo rzadkie fredzle na lince. Jest jednak troche drobnych, ale upierdliwych minusow. Najwazniejszy to jakis problem z wywazeniem - czuc minimalne bicie. Dalej, mlynek musial sie dotrzec - na poczatku bylo czuc bardzo wyrazne zabkowanie, ktore jednak zaniklo. Teraz jest maselko. Na poczatku byl tez problem z rownym ukladaniem linki - robila sie na szpuli "klepsydra". Ale to sie samo ulozylo. W ktoryms momencie pojawily sie nieprzyjemne szumy i terkoty z rolki. Myslalem, ze lozysko do wymiany, ale samo minelo. Jak dla mnie korbka moglaby byc dluzsza, a knob wiekszy, ale to sprawa indywidualna. Ogolne wrazenie budzetowosci podkresla rwaca sie frotka na szpule :). Ogolnie wrazenie: dobry mlynek, ale jakis taki troche kaprysny. Jako nr 2 w arsenale, to IMO bardzo dobra opcja. Jako nr 1 - raczej nie, chyba ze lowisz okazjonalnie. Wracam do Saragosy jak tylko odbiore szpule. 


Użytkownik LukaBrazi edytował ten post 17 grudzień 2023 - 07:23

  • gooral i korol lubią to

#70 OFFLINE   LukaBrazi

LukaBrazi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaMare Nostrum

Napisano 17 grudzień 2023 - 07:48

 

W greckich sklepach tez jest niezle. Tsourosmarine, Lurehouse. Maja kupe szpeju i do tego znaczaco taniej niz w Pechextreme. Sciagalem kij Zenaqa do Francji z Grecji i wyszlo ponad 100 EUR mniej pomimo dostawy DHLem. Przynety z kolei zamawiam czesto w chorwackim Maguro. 


Użytkownik LukaBrazi edytował ten post 17 grudzień 2023 - 07:48

  • wujek, gooral i korol lubią to

#71 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 grudzień 2023 - 11:03

https://www.pechextr...expedition.html

Co do traveli, ponoć całkiem robi robotę, dziś rano przyfruneło do mnie foto GT na mojego sticka wyjętego na ten kij.


  • wujek lubi to

#72 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 grudzień 2023 - 11:06

Jeżeli ma akcję szczytową, a nie paraboliczną- jak reszta i do tego gubi ryby( pewnie dlatego że akcja szczytowa) to poco dalej nad tym kijem rozmyślać? Kup sobie lepiej coś sprawdzonego.. słabo by było zgubić rybę wyjazdu, bo zaoszczędziłeś na kiju 300-400pln. W Polsce kije , młynki i przynęty do jiggowania/poppowania są bardzo słabo dostępne, ale za granicą wszystko można dostać i wysyłają grzecznie do domu.. kuknij na:
https://www.pechextreme.com/en/

Coraz blizej mi tego, tym bardzie, że travel to rozważam tak kiedyś na przyszłość. Póki co moje wyjazdy to półtora kilometra do slipu, można looknąć przez balkon czy ryby mielą wodę :D

Jak zwykle - wąż w kieszeni, ciągle dumam czy jednak za mniej niż Howk za 500 da się ogarnąć jakiś dobry kij. 


  • korol lubi to

#73 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 17 grudzień 2023 - 11:22

Coraz blizej mi tego, tym bardzie, że travel to rozważam tak kiedyś na przyszłość. Póki co moje wyjazdy to półtora kilometra do slipu, można looknąć przez balkon czy ryby mielą wodę :D
Jak zwykle - wąż w kieszeni, ciągle dumam czy jednak za mniej niż Howk za 500 da się ogarnąć jakiś dobry kij.

Travel będzie zawsze travelem- nadaje sie żeby na wczasach mieć, ale jeżeli chodzi o prawdziwą wyprawę na ryby tropikalne, tylko dwa kawałki lub nawet jeden jak do jiga.. kupisz tanio- kupisz dwa razy..
  • wujek, Kuba Standera i korol lubią to

#74 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 grudzień 2023 - 12:04

Problem z doplaceniem 400pln na wedce jednoskladowej, jest taki, ze na tym sie nie konczy i dodaje jej kolejne kilkaset (jak nie lepiej) co wyjazd w oplatach przewozowych (zwykle na 1 locie sie nie konczy) i klopotu w transporcie. Owszem argumenty sa jak najbardziej bardzo sensowne i merytoryczne, ale finansowy aspekt calosci jest przynajmniej dla mnie tez wazny. Ciekawostka najmocniejsza wedka jaka znalazlem ma opis klasy 250lbs... a to juz >dla mnie< nie tyle abstrakcja co absurd do wedkowania calodziennego z reki.

#75 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 grudzień 2023 - 14:11

Coraz blizej mi tego, tym bardzie, że travel to rozważam tak kiedyś na przyszłość. Póki co moje wyjazdy to półtora kilometra do slipu, można looknąć przez balkon czy ryby mielą wodę :D
Jak zwykle - wąż w kieszeni, ciągle dumam czy jednak za mniej niż Howk za 500 da się ogarnąć jakiś dobry kij.


Kuba łowisz te ryby można powiedzieć na codzień to nie lepiej kupić konkretnie, raz a dobrze?

https://www.pechextr...expedition.html
Co do traveli, ponoć całkiem robi robotę, dziś rano przyfruneło do mnie foto GT na mojego sticka wyjętego na ten kij.


Duży ten GT?
  • Kuba Standera lubi to

#76 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 grudzień 2023 - 21:39

Kuba łowisz te ryby można powiedzieć na codzień to nie lepiej kupić konkretnie, raz a dobrze?
Duży ten GT?

Nie, ale po nim cuda naprawdę smok

W najbliższych dniach jadą na łódkę, będziemy mieli wieści z pierwszej ręki 


  • wujek lubi to

#77 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 20 grudzień 2023 - 08:20

Czy ktoś, coś na Malediwach z brzegu próbował? Czy raczej z łodzi trzeba..?

#78 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 grudzień 2023 - 09:28

Nie, ale po nim cuda naprawdę smok
W najbliższych dniach jadą na łódkę, będziemy mieli wieści z pierwszej ręki

Nie, ale po nim cuda naprawdę smok
W najbliższych dniach jadą na łódkę, będziemy mieli wieści z pierwszej ręki

Do 20kg można travele brać, na takie Malediwy gdzie z tego co widzę nie łowi się dużych mógłbym zaryzykować. Jak bym jechał ma Socotre, Madagaskar albo do Omanu to bym nie ryzykował ale to moje zdanie.

Czy ktoś, coś na Malediwach z brzegu próbował? Czy raczej z łodzi trzeba..?

Igor Glinda chyba tam jeździ na muchę i łowią z brzegu brodząc po flatsach,
możesz go podpytać. Brzegowe miejsca lepsze że skałami i głęboka woda ale to raczej nie Malediwy. Dobra wysspa Hallaniyat w Omanie.

Użytkownik wujek edytował ten post 20 grudzień 2023 - 09:35

  • Kuba Standera lubi to

#79 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 22 grudzień 2023 - 13:11

No właśnie wędke zamówiłem, jakieś jigi i poppery- zobaczymy za ile przyjdą..


Sprzęt właśnie doszedł, jak na okres przedświąteczny mega szybko
  • wujek lubi to

#80 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5799 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 grudzień 2023 - 17:10

Raz dłużej czekałem ale przepraszali i jakieś dwie przynęty dostałem gratis. U nas mógłbym pomarzyć, dobrze jak by człowiek przepraszam usłyszał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych