Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BIG GAME - popping, jiging


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
344 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 28 luty 2024 - 19:39

Na jednym zdj widzę g-rexa bez zadziorów chyba

#262 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 luty 2024 - 20:02

Plecionka P8, kotwy bkk raptor z od 4/0 do gtrex 6/0 zadziorowe.
  • GregORnot lubi to

#263 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 28 luty 2024 - 20:08

A na jiga jakie efekty mieli? Padło coś dużego? Na ilu metrach łapaliście?

#264 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 luty 2024 - 20:12

Na light jiging na 25m od groma queenfish, trevali, snajperów i breem. Na grubo nie łowiliśmy. Łowiliśmy jak wiało i nie dało się łowić tuńczyków.

Użytkownik wujek edytował ten post 28 luty 2024 - 20:13

  • GregORnot lubi to

#265 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 28 luty 2024 - 20:27

Janek , dopiero teraz zaglądnąłem . Masakiera dosłownie - wielkie gratulacje ! Kapitalne ryby ! Już odpalam FB .


  • wujek lubi to

#266 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 luty 2024 - 07:34

Dzięki Bartek, łowienie kosmiczne. Zaskoczyła mnie siła tuńczyków. Spodziewałem się że walka z ryba ok 50kg będzie trwała 10min a przeważnie to było 40 na zbetonowanym hamulcu i wygiętym po dolnik kiju. Byliśmy wykończeni takim holem i modliliśmy się żeby za szybko kolejny nie wziął.

#267 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 marzec 2024 - 08:42

Dzięki Bartek, łowienie kosmiczne. Zaskoczyła mnie siła tuńczyków. Spodziewałem się że walka z ryba ok 50kg będzie trwała 10min a przeważnie to było 40 na zbetonowanym hamulcu i wygiętym po dolnik kiju. Byliśmy wykończeni takim holem i modliliśmy się żeby za szybko kolejny nie wziął.

Gratulacje, fajnie połowione!

Jak porównasz ich siłę do GT?

Tutaj ryby 30-40 są określane jako maluchy (ciężko sobie wyobrazić te w "dobrym rozmiarze") i łowią je sprzętem lekkim, 60lb. 10-15 minut i mają ja na łodzi, ale też i technika holu inna niż widziałem do tej pory (pompują nogami i "wieszają " się na wedkach, podnoszą je ciałem nie siłą mięśni). Ogólnie sporo lokalnych speców od tuny to ludzie o budowie ciała zupełnie nie sugerującej że mogą solo wyszarpac 150kg



#268 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 marzec 2024 - 13:11

Dzięki Kuba, zadowoleni bo pierwszy dzień był ciężki ale daliśmy radę.
Tuny dużo silniejsze od gt. Gt ma pierwszy mocny strzał i pierwsze chwile walki, 10min i jest w Łodzi. Tuna powyżej 50kg to godzina walki i nie poddaje się do końca. Nie byliśmy w stanie w pojedynkę wyjąć go sami. Może kwestia sprzętu bo moje dwa na PE12 wyjechały dosc szybko. Ryby kolegi i Moniki na słabszym sprzęcie 50 i 1.2h walki.

Użytkownik wujek edytował ten post 04 marzec 2024 - 13:11

  • Kuba Standera, gooral i Pride lubią to

#269 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 marzec 2024 - 16:02

Tuny silne, nie ma co. Miałem dwa mniejsze 40 i 30kg na dwóch wędkach na raz, albacory. Po holu na prawde miałem dość, chyba jedyny raz w życiu.

Użytkownik korol edytował ten post 04 marzec 2024 - 16:02

  • wujek i Pride lubią to

#270 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 marzec 2024 - 01:09

Tune miałem kilka razy, ale porównania mi brakuje. To chyba największy hardkur z jakim miałem wędkarsko do czynienia 



#271 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 marzec 2024 - 22:03

hejka.

 

1 Pytanie o jigi - juz chyba zadalemi, ale chyba nikt nei odpowiedzial. : Dajecie haki z obu stron czy tylko z jednej? Z Ktorej? W ktora strone zaczepiacie jiga? (ciezkim do gory czy w dol/czy to zalezy od typu?) Czy przy wiekszych rybach i relatywnie niewielkich (do 20cm) jigach to nie ma znaczenia?

 

2. Spora czesc moich najciezszych jigow zginela w transporcie, Czasu 0 na zakupy przez net a lokalnie malo ciekawy wybor w interesujacej mnie gramaturze. Pomyslalem skrzyzowaniu "kabury" z czeburaszka - duza guma (15-25cm) na wkretce z kotwica/hamkami na przyponie i ciezarkiem dobranym do glebokosci lowiska. Z charakterystyki bedzie to raczej "slow" jiging. Ktos probowal w taki sposob lowic?

 

3: Dla potomnych notka: Zaczynam widziec skad wedki BG w bagazu nie do konca sa dobra opcja (mocny travel ma minimum 95cm w tubie/a wiekszosc kolo 100cm - to daje 63cm do zagospodarowania na  sume szerokosci i glebokosci walizki po uwzglednieniu, ze tuba ma przynajmniej 10x10cm robi sie tetris z ukladania gratow tak by byly zabezpieczone i nie zajmowaly za duzo miejsca - jak tuby sa 2 bo wedek 3 czy sztuki lub wiecej to juz jest level expert....:). Do tej pory rzadko jezdzilem z travelami dluzszymi niz 80 cmi kolowrotkami tej wielkosci wieci problem nie byl tak dotkliwy. Plus poprzednio linie lotnicze, ktorymi lecialem mialy np mozliwosc rozbicia bagazu na 2 sztuki ze wspolnym limitem wagi, ale osobnym limitem rozmiaru. W pojedynczym pakunku przekraczam wymiary duzo wczesniej niz limit wagi. Doplata do nadwymiaru w swiss air bez wzgledu czy wymiar czy waga jest przekroczona to 3/4 ceny za transport "sprzetu sportowego" skladajacego sie z 2 pakunkow i z limitem wymiaru 200 zamiast 158cm na sztuke.... Wiec jesli tetris sie nie uda i kaza doplacic to cale glowkowanie traci sens - zwlaszcza jak sie lata czesciej niz raz na kilka lat (dochodzi tez statystycznie wieksza szansa na awarie w travelu a i na upartego ciuchy moze  mozna wsadzic do "sportowego" i nie placic za zwykly bagaz).


  • Kuba Standera i SzymusS lubią to

#272 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2024 - 12:18

hejka.

 

1 Pytanie o jigi - juz chyba zadalemi, ale chyba nikt nei odpowiedzial. : Dajecie haki z obu stron czy tylko z jednej? Z Ktorej? W ktora strone zaczepiacie jiga? (ciezkim do gory czy w dol/czy to zalezy od typu?) Czy przy wiekszych rybach i relatywnie niewielkich (do 20cm) jigach to nie ma znaczenia?

 

2. Spora czesc moich najciezszych jigow zginela w transporcie, Czasu 0 na zakupy przez net a lokalnie malo ciekawy wybor w interesujacej mnie gramaturze. Pomyslalem skrzyzowaniu "kabury" z czeburaszka - duza guma (15-25cm) na wkretce z kotwica/hamkami na przyponie i ciezarkiem dobranym do glebokosci lowiska. Z charakterystyki bedzie to raczej "slow" jiging. Ktos probowal w taki sposob lowic?

 

3: Dla potomnych notka: Zaczynam widziec skad wedki BG w bagazu nie do konca sa dobra opcja (mocny travel ma minimum 95cm w tubie/a wiekszosc kolo 100cm - to daje 63cm do zagospodarowania na  sume szerokosci i glebokosci walizki po uwzglednieniu, ze tuba ma przynajmniej 10x10cm robi sie tetris z ukladania gratow tak by byly zabezpieczone i nie zajmowaly za duzo miejsca - jak tuby sa 2 bo wedek 3 czy sztuki lub wiecej to juz jest level expert.... :). Do tej pory rzadko jezdzilem z travelami dluzszymi niz 80 cmi kolowrotkami tej wielkosci wieci problem nie byl tak dotkliwy. Plus poprzednio linie lotnicze, ktorymi lecialem mialy np mozliwosc rozbicia bagazu na 2 sztuki ze wspolnym limitem wagi, ale osobnym limitem rozmiaru. W pojedynczym pakunku przekraczam wymiary duzo wczesniej niz limit wagi. Doplata do nadwymiaru w swiss air bez wzgledu czy wymiar czy waga jest przekroczona to 3/4 ceny za transport "sprzetu sportowego" skladajacego sie z 2 pakunkow i z limitem wymiaru 200 zamiast 158cm na sztuke.... Wiec jesli tetris sie nie uda i kaza doplacic to cale glowkowanie traci sens - zwlaszcza jak sie lata czesciej niz raz na kilka lat (dochodzi tez statystycznie wieksza szansa na awarie w travelu a i na upartego ciuchy moze  mozna wsadzic do "sportowego" i nie placic za zwykly bagaz).

Zgadajmy się, mogę pójść do lokalnego sklepu i kupić ci jigi, posłac do sergio



#273 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 15 marzec 2024 - 18:50

Hej mam szybkie pytanie.
Kolowrotki bez szpul mogą iść do podręcznego?

#274 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 15 marzec 2024 - 20:06

Ja woziłem dwa młynki ze szpulą i plecionką w podręcznym ( turkish air) no problem

#275 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3542 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 15 marzec 2024 - 20:15

Tutaj koledzy o tym pisali:
https://jerkbait.pl/...olocie/page-10#
  • gooral lubi to

#276 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 marzec 2024 - 20:53

Można ale raczej plecionki bym zdjął ze szpul albo szpule z plecionka do głównego. Koledzy też tak robią. Słyszałem że zdarzało się że kazali odwijać.
  • korol lubi to

#277 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 15 marzec 2024 - 21:36

Zapraszam na filmową relację z naszego Omanu.

 

OMAN - TUNA MADNESS (youtube.com)



#278 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 16 marzec 2024 - 06:59

Właśnie wczoraj wymyśliłem. Wiozę 8 czy 9 kolowrotkow w głównym i na oko mogę przekroczyć limit 20kg. Dlatego z 3 najcięższych zdejmę szpule (z linkami) i włożę do podręcznego.
  • wojti80 i chlodnica lubią to

#279 OFFLINE   GregORnot

GregORnot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów

Napisano 16 marzec 2024 - 16:58

Zapraszam na filmową relację z naszego Omanu.

OMAN - TUNA MADNESS (youtube.com)

Mega trip!👍
Monika powyjaśniała🤣👍 jeszcze powiedz że umie fg knota i już nie mam więcej pytań 😎
  • wujek lubi to

#280 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5801 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 16 marzec 2024 - 19:52

Monika pozamiatała, 8 tuńczyków i jeden ponad 50kg 😝 . FG nawet ja nie wiąże chociaż umiem. Wolę żeby przewodnik go wiązał. Oni mają swoje patenty i ulepszenia.

Użytkownik wujek edytował ten post 16 marzec 2024 - 19:52

  • popper i GregORnot lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych