Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   teki77

teki77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 476 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2013 - 11:33

Super woblery , a robactwo to pierwsza liga, tak na serio to chyba najładniejsze jakie widziałem . Szczerze gratuluje talentu .



#262 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 19 marzec 2013 - 14:48

Super woblery , a robactwo to pierwsza liga, tak na serio to chyba najładniejsze jakie widziałem . Szczerze gratuluje talentu .

:D

Staram się bardzo, a taka opinia cieszy, dziękuję.

Najważniejsze, że rybom smakują ;)

A że lubię, gdy są ładne? Jak widać, nie tylko ja tak mam :)

Pozdrawiam

Janusz



#263 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2013 - 15:10

Ćwierć wieku doświadczenia raczej musi skutkować dograniem detali w pracy woblera, o ile robi to ktoś z pasją i z głową, można sobie wtedy pozwolić na makijaż, finezję w malowaniu i oddawaniu szczegółów, bo czemu niby nie? ;)

Przecież wobler i tak już pracuje zgodnie z myślą i zamiarem twórcy. Ja zawsze psioczę na ładne woblery, ale psioczę gdy tylko ładne są, u ciebie o ile wieści od wędkarzy nie kłamią proporcje zachowane, najpierw praca potem uroda, tak jak lubią ryby.

Gratuluję zdolności, dystansu i cierpliwości w odbiorze forumowych rewelacji, oraz skromności, podlegającej ciągłej, galopującej w tym dziale atrofii.


Użytkownik Dagon edytował ten post 19 marzec 2013 - 16:05


#264 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 marzec 2013 - 17:16

Tak się zastanowiłem, czy jestem skromny. 

To raczej wielki szacunek do innych ludzi, a nie skromność. 

Mogę powiedzieć, że złowiłem 30 głowacic. Jest powód do dumy? Do czasu, aż podejdzie Janusz Wideł i z rozbrajającym uśmiechem przypomni, że po 180 - tej sztuce przestał liczyć. Jakieś 10 lat temu...

Mogę powiedzieć, że wygrałem wiele zawodów. W tym np. 4 razy Mistrzostwo okręgu bielskiego. Jest się czym chwalić? Np. w towarzystwie licznej grupy Mistrzów Polski? Do której może podejść Tomasz Krzyszczyk i spytać - a ile razy koledzy byli mistrzami świata? :)

 

Z każdym swoim osiągnięciem bardziej doceniam osiągnięcia innych ludzi, Bo znam/poznaję ich drogę, tą którą przeszli, lub która jeszcze przed nimi. A co do atrofii, jeśli ktoś nadyma się do granic, to w końcu znajdzie się szpilka, która balonik ukłuje ;)

A teraz nie będę skromny i powiem, z czego jestem naprawdę dumny. Z tego, że na ogólnopolskich zawodach GP w muszce i eliminacyjnych do GP w spinningu otrzymałem nagrody fair play. Bo bycie fair to dla mnie podstawa w sporcie i w życiu.

 

Długa dygresja na początek, teraz zdjęcia, z których wreszcie jestem zadowolony. Z pewnością zrobię jeszcze lepsze, ale te uważam że są niezłe :)

Boleniowy 5,5 cm oliwka ze złotą nitką ;)

Załączony plik  IMGP5802.JPG   30,75 KB   253 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP5831.JPG   36,6 KB   299 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP5837.JPG   46,67 KB   301 Ilość pobrań

Boleniowa klasyka, również 5,5 cm

Załączony plik  IMGP5813.JPG   29,62 KB   290 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP5804.JPG   22,44 KB   307 Ilość pobrań

I strzebla, jakby to ująć, też 5,5 cm :)

Załączony plik  IMGP5787.JPG   26,76 KB   313 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP5789.JPG   28,73 KB   297 Ilość pobrańZałączony plik  IMGP5796.JPG   23,58 KB   211 Ilość pobrań



#265 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2013 - 17:36

Bolenióweczki bajeczka  :)



#266 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 marzec 2013 - 17:48

Bolenióweczki bajeczka  :)

Właśnie trafiły na giełdę :)



#267 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 20 marzec 2013 - 19:31

robią wrażenie wizualnie exstraklasa 



#268 OFFLINE   krzyko

krzyko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 marzec 2013 - 20:44

Dobrą robotę trzeba koniecznie pochwalić :)



#269 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5007 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 marzec 2013 - 21:05

Janusz, właśnie skończyłem bawić się strzeblą w akwarium, k...wa przegiąłeś wysyłając mi ten wobler, jako miłośnik ryb wolał bym żeby takie woblery nie były dostępne. 



#270 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 20 marzec 2013 - 22:43

twoje alu jest kapitalnie po wygniatane, trzeba będzie próbować



#271 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 21 marzec 2013 - 07:28

Panie Januszu, strzebelki są na wysokim poziomie podobają mi się , jak pracują i jak głęboko moga zejść ?



#272 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 marzec 2013 - 09:21

Panie Januszu, strzebelki są na wysokim poziomie podobają mi się , jak pracują i jak głęboko moga zejść ?

Nieustająco proszę - Janusz. Nie "pan". Janusz wystarczy.

Co do ich pracy, przygotowane są na płytkie i średnie wody pstrągowe, zanurkują max 80 cm. Pstrągi podnoszą się z dna do małych owadów, do rybki tym bardziej ;) Dna w kilkumetrowych dołkach nie opukuje :D

W wodzie stojącej przy bardzo wolnym prowadzeniu potrafią mocniej machnąć ogonem. Natomiast w nurcie już "drobią" jak należy, z lusterkowaniem. Choć wielu kolegów woli, gdy im wobler "kij z ręki wyrywa", ryby (w tym pstrągi) często wolą mniej zamaszystą pracę. I do takich zadań je stworzyłem :)



#273 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 21 marzec 2013 - 18:18

Dobrze Janusz :). Swoje pstrągowe woblery tez robię tak by nie rwały kija a raczej gładziutko przebijały sie w nurcie nie gnąc kija. Drobniutko z lusterkiem myk pyk. Bardzo mi się podoba ta szata graficznie i malarsko narazie w swoich pracach jestem w tyle , ale staram sie wydobyć prace taka jaka kusi rybke i do tego dopasować jako tako jego malowanie w miarę potrzeb i zdolnosci. 



#274 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 marzec 2013 - 21:00

Śledzę wątek od samego początku, i jestem pod wrażeniem postępów jakich dokonałeś przez te 2-3 lata kiedy widziałem twoje woblerki ostatni raz. Wtedy były normalne, ładne ale nie robiły na mnie większego wrażenia. Teraz to już jest klasa, bardzo rzadko widzi się tak ładnie dopracowane wabiki. Największe wrażenie zrobiły na mnie strzebelki, jakbym łowił pstrągi to musiałbym mieć kilka takich perełek w pudełku :)

 

Robisz teraz jakieś owady lub inne "mikro cacka" ? sezon jaziowy tuż tuż i chętnie bym coś zakupił i wypróbował.


 



#275 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 21 marzec 2013 - 23:24

Tak @sol321, masz całkowitą rację. Robiłem oklejane tkaniną woblerki, taka "specjalność made in Poland". Wśród tłumu naprawdę doskonałych, ale podobnych, trudno się wyróżnić. A przecież nawet "maluch" dobrze tuningowany będzie wyróżniał się w motoryzacyjnym tłumie :)

Najpierw "robal", który po dodaniu "złotych pantofelków ;)​ " nabrał charakteru i wybił się z tłumu, później chrząszcze oklejane piórkami, a końcu dopracowane strzeble, słonecznice czy (względnie) opanowana technologia oklejania ALU połączona z farbami transparentnymi spowodowała zmianę w postrzeganiu moich przynęt. Bo tak naprawdę, to są wciąż te same, dopracowane lata temu modele (wielkość, waga, rozłożenie i środek ciężkości, kąt i wielkość steru - to wszystko nie lub niewiele się zmieniło :) ). Różnica jest taka, że teraz są łatwiej zapamiętywane. I nie ukrywam, że mnie to cieszy :D

Robale, mikro robale i chrząszcze oklejane piórami robię cały czas, jak czegoś szukasz, to napisz na priva. Nie wystawiam ogromnej większości produkcji, bo nie umiem robić zdjęć ;) Czyli jedno ujęcie poprawiam kilka - kilkanaście razy, pomnożone przez ilość woblerków plus obróbka w programach - trzy woblerki i godzina przeleciała :wacko: 

Pozdrawiam i zapraszam na priva.



#276 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 marzec 2013 - 07:51

Janusz , spróbuj zrobić fotki tak że słońce pada na woblera z prawej lub lewej strony.Przyciemnij delikatnie zdjęcie w aparacie i oczywiście na makro :)I najlepiej jak zrobisz fotkę od strony pyszczka , wtedy będzie widać ładnie przejścia kolorów , opalizację i inne takie :) Powinno dać dobre efekty :P


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 22 marzec 2013 - 07:53


#277 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 marzec 2013 - 08:09

Janusz , spróbuj zrobić fotki tak że słońce pada na woblera z prawej lub lewej strony(...)

Ale załatwisz mi słońce? :D  :D  :D



#278 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 marzec 2013 - 14:53

Spoko , bierz garść wobków i wpadaj do mnie :) U mnie coś tam świeci :D :D 



#279 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 23 marzec 2013 - 06:12

Woblery uzbrojone, a na zewnątrz minus dziesięć. Pięknie prezentują się strzeble i słonecznice, które do mnie przyjechały. Tylko na kąpiel w mojej rzece muszą poczekać przez ten mróz.

#280 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 07:46

:D

Staram się bardzo, a taka opinia cieszy, dziękuję.

Najważniejsze, że rybom smakują ;)

A że lubię, gdy są ładne? Jak widać, nie tylko ja tak mam :)

Pozdrawiam

Janusz

Wobler ma być skuteczny i ładny-wszystko w temacie.To że ktoś tam pisze że praca i tylko praca często ma dwie lewe ręce do designu.Choćby nie wiem jak się starał i tak dupa z tyłu.Zdecydowanie jesteś faworytem Janusz w hand made i trzech gości z tym darem na forum.Kielo,Pstrągman i Nowwwak.


Użytkownik Tomy edytował ten post 23 marzec 2013 - 07:47






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery