Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 marzec 2013 - 11:46

Wobler ma być skuteczny i ładny-wszystko w temacie.To że ktoś tam pisze że praca i tylko praca często ma dwie lewe ręce do designu.Choćby nie wiem jak się starał i tak dupa z tyłu.

A ja mam nieodparte wrażenie, że przyszło nam żyć w czasach coraz większego przyzwolenia na bylejakość. Coraz mniejsze zdziwienie budzi sprzęt, który się psuje "akurat" po gwarancji. Niedotrzymywanie słowa. Chaotyczne i bełkotliwe wpisy. Opowiadanie bredni jako "prawd objawionych". Półroczne leczenie bez diagnozy.

Przykładów można mnożyć, a faktem jest, że ludzi, których to uwiera jest coraz mniej. Nawet mój przyjaciel, który jest perfekcjonistą i swoje muszki cyzeluje doprowadzając każdą do ideału, spytał mnie, poco pokrywam woblera 15- ma warstwami lakieru. "Dasz pięć i też będzie ładny. Nie musi być pancerny. Jak się szybciej zniszczy, to klient przyjdzie kupić następny"... No właśnie... Po co?

Zdecydowanie jesteś faworytem Janusz w hand made i trzech gości z tym darem na forum. Kielo, Pstrągman i Nowwwak.

Oczywiście tylko przez przypadek pominąłeś siebie :D

Dziękuję za tak wysoką opinię.

Znaczy, pierwsza liga? ;)

A poważnie, jest tutaj jeszcze sporo "perełek" ludzi z darem (pracowitością?) do której mi daleko. Tylko oni mają mniej czasu :)

Nie chciałbym nikogo pominąć, ale wymysłów Bigrafiego nie mogę przemilczeć. Za każdym razem tak kręcę z podziwu głową, że kiedyś mi odpadnie :D

Pozdrawiam wszystkich dłubaczy, szczególnie tych, którym bylejakość przeszkadza.



#282 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 12:33

Wymieniłem tych którzy działają w podobnej rozmiarówce :) co Twoje woblery.Siebie nie wymieniam bo robię taką pół masówkę i nie przystoi tego porównywać.Bigrafi dla mnie rzeźbi wzory pod formy to o czymś świadczy. :) 



#283 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 marzec 2013 - 13:15

(...)Siebie nie wymieniam bo robię taką pół masówkę i nie przystoi tego porównywać.(...) :)

Co nie zmienia faktu, że mówiąc lurebuilding na JB pierwsza myśl dla każdego, kto tu zagląda, to @Tomy :D

I od tego, że Twoje zdanie ma znaczenie - tak jak Kielo o "majtek żony" ;) - nie uciekniesz :D  :D  :D



#284 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 14:41

Wobler ma być skuteczny i ładny-wszystko w temacie.To że ktoś tam pisze że praca i tylko praca często ma dwie lewe ręce do designu.Choćby nie wiem jak się starał i tak dupa z tyłu...

 

Pozwolę sobie podłączyć się do opinii Tomyego.
Jeśli komuś Bozia dała talent w rękach i potrafi przełożyć to na wygląd woblera w połączeniu z jego pracą (co ważne) to chylę czoła.
Nikomu bynajmniej nic nie ujmuję, każdy robi na ile jego umiejętności manualne pozwalają i tyle, ale jak czasami czytam że wobek nie musi być piękny bo jest łowny, to również odbieram to podobnie jak Tomy - jegomość nie ma umiejętności plastycznych i maskuje to z d...y wyszukanymi wywodami, nie umiesz zrobić ładniej to nie dorabiaj do tego kulawej ideologii i tyle.

@woblery z Bielska, będziemy musieli pogadać o boleniówce (oliwka ze złotą nitką) i strzebelce :), wpadły mi w oko i ilekroć wchodzę popatrzeć co nowego, nie mogę oprzeć się i nacieszyć nimi oko.



#285 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 11:05

Janusz Strzebla wylądowała u mnie.Piękna robota.Robię pod nią postumencik do gabloty.



#286 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 marzec 2013 - 21:28

Janusz Strzebla wylądowała u mnie.Piękna robota.Robię pod nią postumencik do gabloty.

Tomku, tym postumencikiem to mnie rozwaliłeś :D

I dałeś do myślenia.

"Chodzi za mną" od pewnego czasu pomysł na takie zdobienie strzebli, które jest baaardzo niehandlowe, ale jeśli się sprawdzi, to będzie właśnie "postumencikowy" egzemplarz. Koniec z pisaniem, biorę się do roboty :)



#287 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 25 marzec 2013 - 21:35

Janusz, a jak myślisz, dlaczego wziąłem więcej niż jedną strzeblę. Gablota to jedno, ale połowić to drugie. W zasadzie, połowić to po pierwsze.

Powiem ci, że słonecznica ma taką akcję jaką kocham, bo musiałem chociaż w wannie je po moczyć przez ten mróz na dworze. Kłaniam się nisko za to malowanie. Zdaje się, że to Idea.

Dzisiaj wiem, że sporo straciłem nic nie robiąc kilka lat, ale cieszę się, że pojawili się tu tacy mistrzowie jak Ty.



#288 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 07:59

Janusz wstaw że coś :angry:



#289 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 marzec 2013 - 12:25

:)

Mówisz i masz ;)

Dziś zdjęcie wyjątkowego woblera. Pływa "tak sobie", bardziej kraulem niż zamiatanie dupką.

Za to lata... jeszcze gorzej. 

15 metrów to tylko z wiatrem :D

Ten wobler najlepiej prezentuje się w bezruchu (po zatrzymaniu) w wodzie stojącej.

No i mam sentyment do niego.

To pierwszy (i jak na razie jedyny) który na aukcji wiecie gdzie ;)  przekroczył cenę 50 zł :rolleyes:

Moim zdaniem nie powinno się na niego łowić.

Do łowienia służą lepsze.

Ten ma wyglądać :) !!!

 

 

 

 

Załączony plik  pudełkowiec.JPG   40,27 KB   292 Ilość pobrań


  • wildriver i kolo575 lubią to

#290 OFFLINE   Bartol

Bartol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 28 marzec 2013 - 12:30

Janusz, że chce Ci się robić takie robactwo.

Podziwiam.



#291 OFFLINE   karmel

karmel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 28 marzec 2013 - 14:43

Uuuuu łaaaa, majstersztyk :blink:  :P  Wygląda MEGA :)

Gratuluję talentu i cierpliwości !



#292 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 marzec 2013 - 20:32

Witam, już po otwarciu paczki :D   Myślałem ,że będę w stanie powiedzieć o jakimś woblerku, że jest zaj....a tu wszystkie takie są.

Brawo i to duże. Niestety w tej chwili jakieś grypopopodobne świństwo mnie dopadło, więc rybki mają wolne. Na szczęście mam wannę :)

i muszę powiedzieć, że woblery oprócz genialnego wyglądu genialnie też pracują. Gratuluję.

Jutro wrzucę zdjęcie stadka.

 

Pozdrawiam

Mateusz



#293 OFFLINE   andrklim

andrklim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 28 marzec 2013 - 21:42

A ten woblerek ze zdjęcia wyżej bzyczy w czasie lotu? :)



#294 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 marzec 2013 - 21:46

:D

Z wieżowca  :D  :D  :D



#295 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2013 - 21:55

Kurcze, zainspirowały mnie te woblerki - owady oklejane piórami. Spróbuję coś w tym temacie ulepić:) Aczkolwiek nie wiem czy coś tego wyjdzie. 



#296 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 marzec 2013 - 00:47

Dziękuję Kolegom za opinie. To cieszy, gdy dzieło, któremu poświęca się czas i umiejętności jest doceniane. A na największe docenienie przyjdzie czas, gdy wreszcie minie ten zimny okres i będzie można normalnie połowić.

Przy okazji, jak rozmawiałem dziś (o kurcze, zasiedziałem się) pardon, wczoraj z synem, spytał czemu jest tak zimno. I co mu miałem powiedzieć? Odrzekłem, że ktoś wymodlił sobie białe święta. Dwa razy w roku. Normalnie bałwan chyba :)

 

Łukaszu, nie spróbujesz, to się nie dowiesz :D

Powodzenia!



#297 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 marzec 2013 - 00:53

jeśli moje dzieciaki mają już dość i nawet na sanki nie chcą wyjść to naprawdę jest już coś nie tak :)



#298 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5007 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 marzec 2013 - 22:21

Zdecydowanie ciemna wersja jest w moim stylu, strzebla jest woblerem bardzo łatwym w ustawianiu i regulowaniu pracy za pomocą oczka. Podczas zabawy uzyskałem pracę drobną i bardzo szybką może spodoba się boleniom?

 

dsc04223h.jpg



#299 OFFLINE   madpaw

madpaw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Plesiak

Napisano 29 marzec 2013 - 23:46

Świetne malowanie, no i dzięki takim jak Ty chce się samemu spróbować tak pomalować woblera pędzlami.



#300 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 marzec 2013 - 00:08

Świetne malowanie, no i dzięki takim jak Ty chce się samemu spróbować tak pomalować woblera pędzlami.

Dziękuję :)

Ten konkretnie to: Pędzel, aerograf, pędzel, gąbka, pędzel. Dobrze jest poznać różne techniki i wiedzieć, jakie efekty można nimi uzyskać. Dzięki temu zdobiąc swoje woblerki można dodawać smaczki, akcenty, detale...

Próbuj Pawle, śmiało. W pędzlu jestem początkujący i wciąż się muszę dużo nauczyć, ale rozumiem artystów. Malowanie, albo raczej pędzlowanie ;)  daje dużo radochy :D

O, 300 wpisów B)

Święto ;)


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 30 marzec 2013 - 00:09






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery