Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 21:18

Jeżeli mogę coś powiedzieć,mi na tej stronie wszystko się podoba -dosłownie i w przenośni.

Chodzi oczywiście o woblerki. Nie będę się wypowiadał o staranności wykonania tj. cieniowaniu ,odwzorowaniu łuski itd.

Wszystko widać jak na dłoni.Może podoba mi się bo lubię przynęty w naturalnym designie,lub jak najbardziej zbliżonym do niego.

Może dlatego ,że sporo jest tu przynęt, można tak powiedzieć-boleniowych,które zajmują mnie bez reszty.(bolenie jak i przynęty na nie)

Jedyną rzeczą do której można by się przyczepić to wg. mnie oczywiście i tylko mnie- bo przynajmniej tak widać na zdjęciu ,cienki ster.

Panie Januszu ,do tych mniejszych pasują super ,ale do tego 10cm to już jakoś skromnie to wygląda.

Może to złudzenie a może nie.Nie jestem typem wędkarza który lubi niszczyć przynęty, albo szukać dziury w całym,ale jakby go przeciągnąć po kamieniach (przypadkiem oczywiście,co się zdarza-niestety) to można by go uszkodzić .Chodzi oczywiście o ster.

Jeżeli mógłbym zasugerować,w całej skromności,dla pana talentu i fachowości,to może by spróbować chociaż ,wkleić temu 10cm grubszy ster.Co by uniknąć nieprzyjemnych skutków po zderzeniu z kamieniem np.

Na koniec jeszcze raz chylę czoła przed Pańską ,jeżeli można tak powiedzieć robotą .

Ps. Odnośnie tego udoskonalania ,w sensie tej plamki na wobku ,lepiej -dużo lepiej wygląda wg. mnie jak jest zdrowy.

Pozdrawiam z całym szacunkiem Krystian.



#342 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 kwiecień 2013 - 21:39

Krystianie, dziękuję. 

Za to, że nie nosisz w sobie urazy za moje mało eleganckie zachowanie jakiś czas temu. Że jednak oglądasz moje woblery, a także za słuszną uwagę.

Ster jest z poliwęglanu 1,5 mm, co przy długości 8 cm i łowieniu w jeziorze jeszcze by uszło, ale na rzece (opaska!) - to już nie bardzo. A dla 10 cm ten ster jakiś taki filigranowy ;)

Są to woblery, którymi chcę sprawdzić kilka rzeczy - jak głęboko będą nurkować przy różnym obciążeniu, jak będą zachowywać się w mocnym nurcie - a jeśli przy tym wyłamię sobie ster, to nawet nad wodą wkleję kolejny. Bo takie mam, a 2 mm dopiero zamówię :D

Do sprzedaży trafią w pełni "pancerne", 4 warstwy żywicy (te mają 3) i ster, którego nie tak łatwo będzie nadgryźć.

A jeśli chodzi o "plamkę" na woblerze, to obyśmy zdrowi byli. I nasze ryby też. Jak ryby :)



#343 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 22:02

Dziękować nie ma za co,i nie uwaga tylko delikatna sugestia.(chodzi o ster-tylko i wyłącznie)

Jak mógłbym robić komuś uwagi ,skoro ja w życiu nie zrobił bym woblera, a na pewno nie takiego jak Ty Januszu,czy kilku innych  wspaniałych rękodzielników z naszego forum ,jeżeli mogę tak powiedzieć.

Dobrze ,że łowić troszkę potrafię ,bo inaczej to już bym to wszystko rzucił w cholerę :P :D .

Jeżeli już mówimy o tym sterze, to te przewidziane 2mm to już będzie konkretne zabezpieczenie przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Choć dla chcącego nic trudnego,tyle że nie o to chodzi.

Cała reszta jeżeli chodzi o Twoje rękodzieła to jest super w każdym calu.Póki co pozdrawiam Januszu -Krystian



#344 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5003 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 kwiecień 2013 - 22:13

Kiedy rozmawiałem z Januszem na temat roli sanitarnej drapieżników w ekosystemach wodnych a tym samym intensywnie wyzwalanej agresji ryb na osobniki chore i/lub "ułomne", co jest naturalne w świecie zwierząt (nawet ryby spokojnego żeru potrafią "zamordować" chorego osobnika i oskubać go do gołej kości), byłem przekonany, że grono kolegów z j.pl intuicyjnie doceni pomysł na "nowe" malowanie...

 

Janusz obawiał się, że może to wyglądać odstraszająco dla potencjalnych nabywców, ja uważałem zupełnie inaczej gdyż liczyłem, że dużą część miłośników przyrody, osób które obserwują podwodny świat i wyciągają wnioski będzie kierować się w pierwszej kolejności chęcią poznania czy sprawdzenia tego pomysłu a nie czysto estetycznymi względami. Pomyliłem się i muszę przeprosić Kolegę gdyż mimo, że miał rację pomalował woblery i w ten sposób mieliśmy okazję zaobserwować reakcję widzów i też wyciągnąć wnioski. Według mnie szkoda zarzucać ten temat gdyż jest ciekawy i warty analizy.

 

Pewnie pojawią się zaraz komentarze dotyczące behawioru bolenia cóż boleń "może" być tu wyjątkiem, narybek bolenia też jest wyjątkiem gdyż ma mniejsze parcie na kanibalizm niż narybek karasia ale to już inna bajka i inne historie.


  • Dagon lubi to

#345 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 kwiecień 2013 - 22:25

Kubo.

Zrobię jeszcze kilka "chorych" egzemplarzy do mojego pudełka. Gdy okażą się skuteczne, "zawodnicy" nie dadzą mi spokoju, a później to wiesz, fama, czyli tylko w sekrecie pokazywane w coraz szerszym gronie i za dwa lata Salmo wprowadzi "nowość 2015' :D

No chyba, że się nie sprawdzi. Wtedy tylko moje pudełko...

Dzięki za dotychczasowe inspiracje. A to, o czym jeszcze rozmawialiśmy, to chyba już jutro! :D



#346 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 22:28

Fajny pomysł z tym malowaniem- z resztą też :)



#347 OFFLINE   krzyko

krzyko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:25

Z przyjemnością zaglądam do tego wątku :) , tak trzymaj Januszu ;)  



#348 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:34

Większość ludzi, którym je pokazywałem, zupełnie na to nie zwraca uwagi. 

 

To raczej jest akurat normalne.

 

Ja należę do tych zboczonych wędkarzy, którzy rozbierają woblery wzrokiem. Bo wiadomo, że to co ukryte bardziej kręci od nagości ;)



#349 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 08:36

Janusz, oliwka ze złotą nitką i strzebelka wczoraj dotarły do mnie, są w pytkę :).

Z niecierpliwością czekam na ich realne wykorzystanie.

Uuuu ta ukleja 8cm w oliwce, pięknisia z niej, poczekam co się jeszcze ciekawego tutaj  u Ciebie urodzi.



#350 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 kwiecień 2013 - 13:43

Ciężko się robi strzeble. Wymagają wielu operacji, długotrwałych i bardzo precyzyjnych. @guciolucky podpowiedział mi, co robić. W końcu fachowiec, zna się na tym. Zorganizowałem odpowiedni pojemnik, doprawiłem wodę właściwymi hormonami, zadbałem o temperaturę i światło. Nawet zdobyłem aparat do zdjęć podwodnych, ale okazało się, że ostrość w trybie "makro" łapie z metra, a pojemnik jakby mniejszy... No ale co tam, stary PENTAX był na podorędziu, więc można pooglądać, co się udało zrobić. Spóźniłem się troszkę na samo składanie ikry, ale coś tam widać. Teraz tylko czekać na wylęg :)

Załączony plik  tarło 2.JPG   79,1 KB   279 Ilość pobrańZałączony plik  tarło 3.JPG   73,49 KB   308 Ilość pobrań

Załączony plik  tarło 5.JPG   58,52 KB   289 Ilość pobrańZałączony plik  tarło 7.JPG   74,81 KB   233 Ilość pobrań


  • Dagon lubi to

#351 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 13:47

Piątka za aranżację i wykonanie ,ale ta złota nitka bije wszystko.



#352 OFFLINE   krzyko

krzyko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 11 kwiecień 2013 - 13:50

Masz chłopie wyobraźnię :D


Użytkownik krzyko edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 13:51


#353 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 kwiecień 2013 - 14:01

Masz chłopie wyobraźnię :D

Z przykrością informuję, że nie ja. 

@guciolucky przedstawił ideę. Tu patyczek, tam kamyczek, ikra, mlecz i piaseczek...

Ja tylko jak dobry rzemieślnik poskładałem wszystko "do kupy" ;)



#354 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2013 - 14:07

Jak tak dalej pójdzie, to w strumieniowych instytutach dla „dawców mlecza” będą, dla podniesienia panom strzeblom libido, pisemka dawać, z twoją, zdjęciami udokumentowaną twórczością. :lol:  :lol:  :lol:



#355 OFFLINE   andrklim

andrklim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 kwiecień 2013 - 14:19

Januszku mlecz Twój czy innego dawcy ?? :D


  • Jeziorm 1 lubi to

#356 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2013 - 14:25

Z przykrością informuję, że nie ja. 

@guciolucky przedstawił ideę. Tu patyczek, tam kamyczek, ikra, mlecz i piaseczek...

 

No tak, można się było domyślić, że to sprawka gościa, który w przypływie weny twórczej próbował połączyć woblera z urządzeniem do masażu erotycznego. :D



#357 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 11 kwiecień 2013 - 14:33

Brawo za zdjęcia w duecie  :)



#358 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 kwiecień 2013 - 16:27

Januszku mlecz Twój czy innego dawcy ?? :D

:D  :D  :D

Bój się Boga, Andrzeju, mój? Wiesz, jaka wredna hybryda by z tego wylazła?!



#359 OFFLINE   andrklim

andrklim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 11 kwiecień 2013 - 17:05

A jaka złośliwa! :angry:

Z drugiej strony mówi się,że każdy Twórca wkłada w swoje dzieło odrobinę duszy.

A Ty ... :lol:

Pozdrawiam Cię gorąco.



#360 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 kwiecień 2013 - 17:11

Prezentuję bardzo przyjemne stadko, które wypłynęło spod rąk Janusza. Co tu dużo pisać woblery prezentują się bajecznie.

Wszystkie pracują naprawdę bardzo dobrze. Ale to co w wannie wyprawiała najmniejsza strzebla to po prostu szok.

Wanna pokazał :D bardzo przyjemną zmianę/zwolnienie pracy plus zmianę toru ruchu woblerka. Brawo!!

Kontakt i podejście pełen profesjonalizm. Dodam jeszcze, że w paczce znalazłem bonusik :)

Załączony plik  DSCN7510.JPG   276,3 KB   510 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN7515.JPG   264,86 KB   639 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN7520.JPG   262,48 KB   640 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN7522.JPG   254,47 KB   509 Ilość pobrań


Użytkownik 000kamyk000 edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 17:11

  • wojto-ryba i kolo575 lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery