Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   turnik1

turnik1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 07 luty 2014 - 18:02

Śledzę wątek i tak to zrozumiałem. Dlatego moje pytanie do Janusza czy to miał na myśli. Nie traktuj tego jako atak czy coś.
Jestem z bb i także korzystam z woblerow z Bielska:)

#1242 OFFLINE   Woblery TG

Woblery TG

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 luty 2014 - 18:06

Śledzę wątek i ni w ząb nie rozumiem tych trawestacyj. :blink:



#1243 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 luty 2014 - 18:36

Załaduj zdjęcia bez tej kosmicznej obróbki  ;) Zastanawiam się po co "ukrywasz" piękne malowanie tych woblerów.

To tak jakby ładna naturalnie kobieta zakrywa swoją urodę przesadnym makijażem  :)

Robercie, ale co masz na myśli?

Robię zdjęcia tym, co mam, leciwym już trochę (na dzisiejsze czasy) aparatem, tak jak potrafię. Rozjeżdża mi się często balans bieli i muszę go korygować - dominanta z naturalnością nic wspólnego nie ma. "Miękka" ostrość jest fajna do portretów, gdy trzeba skórę wyrównać, do pokazania szczegółów lepiej jest dodatkowo lekko wyostrzyć. Żadnych "kosmicznych" sztuczek nie stosuję, zwykły darmowy, bardzo prosty w obsłudze Foto Studio 3.0 Może i ma jakieś "kosmiczne" możliwości, ja ich nie znam, a tym bardziej nie stosuję. Staram się tylko, by to, co trzymam w ręku jak najbardziej było podobne do tego, co widzę na ekranie. 

Przy okazji, pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po zakupieniu monitora było wyświetlenie zdjęcia, które doskonale znałem i takie ustawienie parametrów obrazu, by zniknęły wszystkie przejaskrawienia. Większość monitorów posiada zbyt mocno wyregulowany kontrast i zbyt wysoką jasność. To nie moje zdanie, przeczytałem to na jakimś forum związanym z fotografią :)

 

Czy to co napisałeś
Janusz oznacza że wędkarze nie biorący udziału w zawodach są słabi lub gorsi od tych biorących udział? Tak zabrzmialo przynajmniej. Myślę, że niejeden pasjonat, który idzie nad wodę bo kocha naturę i ryby jest lepszym wedkarzem niż ten co jeździ na zawody i zdobywa puchary. Jeśli uważasz rzeczywiscie, że tak jest to ciesze się że należę do tych słabszych. Dla mnie wędkarstwo to pasja, a nie konkurencja nad wodą i myślę że wielu wędkarzy odczuwa to w ten sam sposób. Jeśli ktoś lubi wyzwania, konkurencję, stanie na brzegu jeden kolo drugiego i współzawodnictwo to ok - szanuje to, ale ja np. Wolę spędzić 5 godzin nad wodą w samotności, mieć kontakt w pełni z naturą, na chwilę wczuć się w jej rytm. Wtedy nawet stuki w kołowrotku przeszkadzają. I dla mnie to jest piękne, to jest wędkarstwo.
Sorki za swoją refleksję. Tyle w temacie.

Mogę mieć w nosie, czy jestem lepszym czy gorszym w tym, co stanowi moją pasję. Spełniam się w tym i już. Mi to wystarczy. Tak myśli (i słusznie) olbrzymia większość ludzi. I wszystko jest OK.

Problem pojawia się, gdy ktoś twierdzi, że jest w czymś "lepszy". Czyli, z definicji, inni są gorsi. Jak to rozstrzygnąć? Na słowo? To pojawia się sport. Wyżej, szybciej, dalej. Jednym słowem - lepiej. Bezpośrednia rywalizacja, według wcześniej przyjętych reguł, daje odpowiedź. Każdy, kto uważa, że jest dobry w tym, co robi, zapewne ma rację. Gdy twierdzi, że jest "lepszy", niech to udowodni. 

Nie dzielę ludzi na lepszych czy gorszych. Zwłaszcza na tak bzdurnych podstawach, jak branie (lub nie) udziału w zawodach. To jest prywatna sprawa każdego. Tylko ostrożnie ze stwierdzeniem, że jest w czymś "Lepszy". Może usłyszeć "Udowodnij"...

 

Dziś jeszcze prawie cały czas w łóżku. Rozpoczęte woblery czekają na dokończenie. Nawet oklejać nowych mi się nie chce. Może jutro się pozbieram, to na niedzielę będzie kilka nowych zdjęć i wątek wróci na właściwe tory :)


  • Krystekwolf lubi to

#1244 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 luty 2014 - 19:42

 

attachicon.gif12.JPGattachicon.gif

 

attachicon.gif13.JPG

 

 

Januszku, mi chodzi o to, że ten pierwszy wygląda dla mnie jak po obróbce obrazu. Ma nie te (tak mi się wydaje) kolory niż są na nim namalowane. Na zdjęciu drugim jest super, cud miód i o takie zdjęcia mi chodzi. Tych, co leżą na kamieniach. chyba, że one takie po prostu są. To loko spoko  :D  i gratuluję pomalowania, bo jest czego. :)



#1245 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2014 - 21:09

 "A na łowisz?"

 

Czy konkurs nadal trwa ? bo woblerki takie śliczne, a powyżej mały błąd się wdał, gdyż brakuje "co" :D



#1246 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 luty 2014 - 21:48

Czy konkurs nadal trwa ? bo woblerki takie śliczne, a powyżej mały błąd się wdał, gdyż brakuje "co" :D

Dobre :)

Uwierz mi, zanim dałem "wyślij", było tam "co". A nawet "coo", które przed wysłaniem poprawiłem. Jaki chochlik zadziałał - nie wiem :D A konkurs, który trwa, jest tylko jeden, ten ze zdjęciami :D

 

 

Januszku, mi chodzi o to, że ten pierwszy wygląda dla mnie jak po obróbce obrazu. Ma nie te (tak mi się wydaje) kolory niż są na nim namalowane. Na zdjęciu drugim jest super, cud miód i o takie zdjęcia mi chodzi. Tych, co leżą na kamieniach. chyba, że one takie po prostu są. To loko spoko  :D  i gratuluję pomalowania, bo jest czego. :)

Pierwsze zdjęcie, "kamienne", jest poddane minimalnej obróbce. Wobler oświetlony mocnym słońcem, dodatkowo z dwóch stron są dwa kartony (A4) oklejone pomiętą folią aluminiową w celu rozświetlenia cieni i wydobycia dodatkowych refleksów z brokatu. Na tym akurat woblerze brokatu nie było :) W efekcie widać (na lakierze) białe plamki, taki "śnieg" - odbijającej się folii. Najlepiej widać to w okolicach oka i grzbietu. Dodatkowo użyłem, chyba niepotrzebnie, funkcji "Super makro", co jeszcze dało dodatkowe efekty w postaci licznych plamek, widocznych na np. tęczówce. Ale kolory - są bardzo bliskie rzeczywistości. Zresztą dotyczą jednego z wysłanych woblerów i nabywca może to potwierdzić. Niestety, nie mam pojęcia do kogo akurat ten wobler pojechał :lol:

Drugie zdjęcie jest bardziej "komputerowo" obrobione. Sztuczne oświetlenie spowodowało żółtą dominantę, którą trzeba było usunąć. Źródło światła (źródła) mieszane, automatyka nie dała rady. Wobler niedoświetlony, obiektyw oddalony od niego mniej niż centymetr rzucił cień. W rzeczywistości widać dużo więcej odbłysków brokatu B)

Ten kamień właśnie dlatego wybrałem do zdjęć, gdyż ma fantastyczną fakturę. Po zamoczeniu wygląda jeszcze obłędniej :)

Załączony plik  steelhead2.JPG   100,39 KB   8 Ilość pobrań


  • joker lubi to

#1247 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 07 luty 2014 - 23:07

Ehhh piękne nie ma co. A kolory bardzo ważne są i kropka. Pozdrawiam. ;)



#1248 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 07 luty 2014 - 23:40

ostatnia fotka super B)



#1249 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 luty 2014 - 13:56

Prześledziłem zaległości w wątku i widzę, że zima zbiera swoje żniwo. Dzisiaj zamiast merytorycznie opisać znane ludzkości przykłady sposobów w jaki ryby widzą postanowiłem pojechać z kolegami na ryby. Wybraliśmy niewielkie jeziorko, które po naszym zejściu wyglądało jak dobry ser szwajcarski  :lol: słońce palio w plecy na słupku +7C i pięciu wesołych chłopków spowodowało, że patrzę na wszystko spokojnie i przyjaźnie...Eat, sleep go Fishing... :D


  • woblery z Bielska i Woblery TG lubią to

#1250 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 08 luty 2014 - 23:17

Wędkarskich wypraw wspomnień czar ;)

 

Gdy już z Maćkiem znużyło nam się łowienie z łodzi, wyszliśmy na brzeg wysepki. Jednej z tysięcy podobnych - jak to na Szkierach :) Usiedliśmy sobie na skale. To miła odmiana po kilku godzinach spędzonych na chybotliwym pokładzie niewielkiej łódki. Siedzimy oddaleni od siebie o kilkanaście metrów. W pewnym momencie słyszę "Janusz, mam metrówkę". Słowa poparte są słusznym chlapnięciem, jakby - nie przymierzając - ktoś na tyłek do wody skoczył. Powoli zwijam zestaw. Mam czas, zdążę zdjęć porobić. Nagle słyszę - (nie zapomnę do końca życia tego zdziwienia w głosie :D) "Janusz, to jest WĘGORZ!" 

Węgorz?! :unsure:  :blink:

Z takim pluskiem!?

Przestałem zwijać, odłożyłem (no dobra, rzuciłem) wędkę i chcę biec, obracam się, Maciek stoi z kompletnie już zwiniętym zestawem, a to co zobaczyłem jest na poniższym zdjęciu.

Załączony plik  49.jpg   99,08 KB   7 Ilość pobrań

My byliśmy zdziwieni. Ale co "myślał" sobie metrowy szczupak, który "dopiero co" był najedzony, zagryzł jeszcze maleńką zakąskę i nagle łubudu i płukanie żołądka!? :lol:

Swoją drogą, gumczan mógł zapiąć się wszędzie w obrębie pyska, ale żeby trafić w łeb wcześniejszego posiłku - to już przesada :)

 

 

Jeszcze kilka klimatycznych wspomnień:

Załączony plik  132.jpg   78,66 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  79.jpg   59,94 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  82.jpg   52,89 KB   7 Ilość pobrań



#1251 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 luty 2014 - 17:50

Załączony plik  1.JPG   116,62 KB   7 Ilość pobrań



#1252 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 10 luty 2014 - 20:21

   Janusz brakuje mi takiego do kolekcji :)


  • woblery z Bielska lubi to

#1253 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 10 luty 2014 - 21:35

Piękne te wobki. A historia z wegorzem to jakaś masakra jest :)
  • woblery z Bielska lubi to

#1254 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 luty 2014 - 22:54

   Janusz brakuje mi takiego do kolekcji :)

O.

A nie wolisz takich ze sterem? ;)  :D


  • Dagon lubi to

#1255 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 luty 2014 - 16:25

Załączony plik  2.JPG   104,94 KB   8 Ilość pobrań



#1256 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 11 luty 2014 - 20:26

pewnie że wole ze sterem, o i okonie widze  :D  jeszcze jak byś napisał jaka długość to już kawa mi bedzie smakowała a nie mówiąc już o Ginie)))))



#1257 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 luty 2014 - 20:51

Okonie - 4 cm. Inne modele dopiero po dobraniu obciążenia :)

Zdjęcie wyżej - Strzeble  -5,5 cm, i jeden "Prawie 5" który ma prawie pięć cm. Ale, jak sam się zarzeka, jeszcze rośnie :D  ;)

Załączony plik  4.JPG   138,3 KB   7 Ilość pobrań

Wreszcie trochę lepiej się czuję. Jutro wysyłam, co zapłacone (jeszcze raz przepraszam za zwłokę), a i za bieżące zamówienia powinienem się ostro zabrać :)

 

PS.

Kawa z ginem? Grant's(a) przestali produkować?

;)  :D



#1258 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 11 luty 2014 - 21:00

nie wole seagramsa



#1259 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 luty 2014 - 19:19

Załączony plik  3.JPG   153,01 KB   5 Ilość pobrań

No, dziś już zabrałem się do roboty. Końcem tygodnia powinny być pierwsze efekty.

 

Mój ukochany zespół, "Zespół reprezentacyjny", popełnił był kiedyś wędkarską ( ;) ) piosenkę. Kurcze, chłopaki dziś zapomniani, a warci są zapamiętania nie tylko z powodu składu, ale przede wszystkim fantastycznych przekładów piosenek Georges'a Brassens'a. 

 


  • Jacosław lubi to

#1260 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 12 luty 2014 - 20:24

dla mnie prosze naszykowac  okonia i strzelbę







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych