Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 luty 2014 - 21:03

Janusz, każdy kolejny wobek jeszcze bardziej piękny.Powiedz co będzie za kilka lat ?  :huh:

 

A na targach prezentowały się tak ;) Szczerze mówić mogli się bardziej postarać o wyeksponowanie ich...

 

Załączony plik  P1080771_3072x2304.jpg   58,66 KB   20 Ilość pobrań


  • Maciek Rożniata lubi to

#1302 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 luty 2014 - 21:12

Janusz, każdy kolejny wobek jeszcze bardziej piękny.Powiedz co będzie za kilka lat ?  :huh:

 

(...)

Sam się boję :D  B)  :ph34r:

I nie mam na myśli swoich wyrobów, w wielu wątkach postęp taki, że Japończycy już niedługo będą się na jerkbaita logować :) A ja czuję się jak ta Alicja, która biegnie z całych sił, by nie zostać z tyłu :rolleyes: Coraz trudniej, choć w rękawie jakiegoś asa jeszcze trzymam ;)


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 25 luty 2014 - 21:13


#1303 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 25 luty 2014 - 21:34

"Jeżeli chodzi o dwa zwrócone sterami w dół ekranu z fot.2 to strzelałbym, że będą ładnie trzymać głębokość (poziom zanurzenia) i dość wyczuwalnie pracować."

 

Ale dlaczego tylko te dwa? Obiektyw aparatu (zwłaszcza tani obiektyw) zniekształca perspektywę. Poniżej masz na szybko zrobione zdjęcie prezentujące stery . Pierwszy z lewej jest z przygiętą końcówką, takie quasi siodło. Jeśli się przyjrzysz, kąt wklejenia wszystkich sterów jest we wszystkich woblerach taki sam :)

attachicon.gifIMGP6955.JPG

W tym przypadku moje średnio-trzeźwe oko zniekształciło. Jednak nie są tak radykalnie głębokie jak mi się wydawało (skoro już o tym, to głębokie chochle fajnie trzymają poziom głębokości a nadanie odpowiedniej pracy to robota głównie przy obciążeniu i wielkości steru). Skoro masz te wobsony dopiero maltretować to jednego byś zwężył i skrócił- tak a conto testów. Te wyprofilowane stery mają inne właściwości hydrodynamiczne- na płaskich woda się ślizga a na tych ....kotłuje.


  • woblery z Bielska lubi to

#1304 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 25 luty 2014 - 21:54

Janusz, każdy kolejny wobek jeszcze bardziej piękny.Powiedz co będzie za kilka lat ?  :huh:

 

A na targach prezentowały się tak ;) Szczerze mówić mogli się bardziej postarać o wyeksponowanie ich...

 

attachicon.gifP1080771_3072x2304.jpg

Tak na marginesie - woblery w torebkach prezentują się bardzo słabo, lepiej wyeksponowane są bez torebek. 



#1305 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 luty 2014 - 22:34

Tak na marginesie - woblery w torebkach prezentują się bardzo słabo, lepiej wyeksponowane są bez torebek. 

Masz całkowitą rację. Torebki są po to, by szybko odpowiedzieć na pytanie - długość, waga, pływalność. I żeby się kotwiczki o inne woblerki nie czepiały :) Natomiast co osoba (sklep) zrobi, czy i jak wyeksponuje, na to wpływu nie mam. 

Można opisywać każdy wobler osobno. Trwale - nie jest to (w moim wykonaniu) estetyczne. Nietrwale, jest nietrwałe ;) Czyli jakby opisu nie było. Ciągłe wybory "mniejszego zła"



#1306 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 25 luty 2014 - 22:35

Janusz koniecznie zrób firmową stronkę na facebooku i gwarantuje będziesz miał zamówienia z całego świata.

:rockon: :rockon: :rockon:



#1307 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 luty 2014 - 21:06

Kurczę, jak ja nie lubię tych wszystkich twarzoksiążek, naszychklas i innych twiterków... Ale cóż począć, signum temporis, pewnie będę musiał polec... Jeszcze się (trochę) wzbraniam, lecz "dobrzy ludzie" ze wszystkich stron namawiają ;)

Tymczasem strzebelki z nowego tarła:

Załączony plik  strzwebelki II 2014.JPG   120 KB   9 Ilość pobrań

 

I jeszcze jedna z fajniejszych piosenek Zespołu Reprezentacyjnego. Nawet jeśli nie znasz tej piosenki, zanim przebrzmi - będziesz nucić jej refren :D


  • Parf, kubaS 1 i White Fish lubią to

#1308 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 26 luty 2014 - 21:16

 

 

A na targach prezentowały się tak ;) Szczerze mówić mogli się bardziej postarać o wyeksponowanie ich...

 

attachicon.gifP1080771_3072x2304.jpg

 

 

Maniek))) :) jak dla mie Janusz może je osobiście opakować  w papier toaletowy. Ja nie potrzebuje puzderek i kokardek ;) Mam i miałem już okazję je sprawdzić ,Więc wiem na co już je stać. :good:  :good:


  • woblery z Bielska lubi to

#1309 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 luty 2014 - 21:53

Januszu, do "naszych"potrzeb tylko twarzoksiążka się nadaje. Tylko cudów nie ma. Jak nie poświęcisz jej co najmniej tyle samo czasu co tutaj, to nic się wielkiego nie zdarzy. W Internecie jesteś ziarnkiem piasku, który próbuje wejść na wydmę. Jednak jak już wejdziesz wyżej, to się możesz zdziwić ;)


  • kubaS 1 lubi to

#1310 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 26 luty 2014 - 22:26

Ostatnio dostałem link do moich zdjęć, które ktoś wkleił do jakiegoś wątku wędkarskiego. Żebyś widział, jak się zdziwiłem :blink:  :D  :D  :D


  • kubaS 1 lubi to

#1311 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 luty 2014 - 17:43

O jejku, jak ja nie lubię takich zamówień!

"Kiedyś kupiłem od Pana dwa "robale", biały i żółty, z czarną głową. Czy są jeszcze w innych kolorach i czy można zamówić po 2 z każdego?"

Po dwa :) Dwa, zmiana farby, dwa, zmiana... :D

Po dogadaniu szczegółów siadłem do 30 sztuk. Czyli będę chwilowo miał kilka "górką". Jak ktoś ma życzenie co do koloru, to mogę "przy okazji" takowy zrobić. Dla przypomnienia palety barw:

Załączony plik  biały.jpg   47,11 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  żółty.JPG   27,34 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  żółty bh.JPG   26,14 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  zielony.JPG   44,29 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  zielony bh.JPG   23,17 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  oliwka.JPG   49,31 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  oliwka bh.JPG   23,87 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  czerwony.JPG   51,54 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  czerwony bh.JPG   23,97 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  brązowy.JPG   38,25 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  brązowy bh.JPG   21,03 KB   11 Ilość pobrań


  • Maciek Rożniata, WOBLER-W1, Riqelme i 1 inna osoba lubią to

#1312 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 27 luty 2014 - 19:02

Janusz, odłóż mi gdzieś na bok tego białego z samej góry. Przypomina mi czasy, kiedy nie było jeszcze ochotki w sklepach. O tej porze roku na przedwiośniu dłubałem w spróchniałych pniach sosen szukając takich pędraków na które pół godziny później łowiłem jelce, jazie i klenie :)



#1313 OFFLINE   kusien

kusien

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:Szymczak

Napisano 27 luty 2014 - 19:09

Witam wszystkich :) Właśnie ten biały jest najlepszy z najlepszych :) Janusz chyba będę zmuszony pospieszyć się z tym zamówieniem... :]

#1314 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 luty 2014 - 20:02

Janusz, odłóż mi gdzieś na bok tego białego z samej góry. (...)

 

Witam wszystkich :) Właśnie ten biały jest najlepszy z najlepszych :) (...)

B)

(Na razie wirtualnie) odłożone.

Pierwszego białego (imitacja larwy chrabąszcza majowego) zrobiłem dla kolegi z Częstochowy. Zrobiłem ich wtedy kilka więcej i będąc "cywilnie" nad Sołą sprawdzałem, czy rybkom też się spodobają. Spławiłem rynienką wzdłuż kamiennej opaski na jakieś 40 metrów. Powoli zacząłem skręcać - walnięcie! Pierwszy rzut! Myślę - gruby kleń. Spokojnie holuję, żyłka 0,16 nie daje możliwości ciągnięcia "na klatę", bo ryba mocna i nurt umiejętnie wykorzystuje. Wreszcie dociągam do nóg - bolenia :D Godzinę później drugie branie. Właściwie lekkie skubnięcie. Szczupaczek odgryzł i odpłynął... To były wszystkie brania tego dnia, klenie (cel wyprawy) zupełnie nie współpracowały. 

Innym razem - ale to już zupełnie inna historia ;)


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 27 luty 2014 - 20:03


#1315 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 27 luty 2014 - 20:40

Janusz.
Nogi mi się ugieły jak otworzyłem kopertę :)
Ty już wiesz dlaczego ;)

#1316 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 luty 2014 - 21:55

Janusz.
Nogi mi się ugieły jak otworzyłem kopertę :)
Ty już wiesz dlaczego ;)

Mam nadzieję, że po zwodowaniu nie zmienisz zdania :D

I liczę na fajne zdjęcie z jakimś Płetwalem błękitnym.

Albo choć syrenką, byle urodziwą ;)

W ostateczności może być klenik, gdyby akurat syrenki (urodziwej) na podorędziu nie było :ph34r:



#1317 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 27 luty 2014 - 21:58

A mój dotarł? ;)

#1318 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 luty 2014 - 22:22

Kubo drogi, przecież bym nie omieszkał o tym wspomnieć :) Ale jestem dobrej nadziei, że niedługo dotrze.



#1319 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 27 luty 2014 - 22:27

Ah ta "kochana" poczta polska ;)

#1320 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 luty 2014 - 19:23

Luty dobiega końca.

Obie nagrody w nieustającym konkursie "wobler z Bielska łowi" zdobył w tym miesiącu @bertold12. Serdecznie gratuluję :)

 

Przed nami weekend. Testerów piankowych nowości proszę o info na priv. Jeśli testy się nie odbyły, również proszę o taką informację :ph34r:


  • bertold12 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych