Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Bielska

woblery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3679 odpowiedzi w tym temacie

#1761 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 29 maj 2014 - 13:34

Bardzo dziękuje za woblerki ....super ...super.. :) :) :)


  • woblery z Bielska lubi to

#1762 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 29 maj 2014 - 15:14

Ten z kitą na filmiku to Ty Janusz? :)
Kilka wskazowek ode mnie. 15min to zdecydowanie za długo. Jakbyscie przycieli to do 4-5min napewno obejrzało by to więcej osób. Ja tylko przewijalem urywki bo nuda. Kolejna sprawa nie filmujemy pod słońce. Ryba wyjeta przekrecany lodke o 180st 5-10sek ujęcia na rybę i plum do wody :) Nie wiem czy były ujęcia na przynety bo całość obejrze na nocce w pracy ale jak nie było to by sie przydały? Filmowane z ręki czy na mocowaniu na głowie?


A jak juz sie czepiam to zapytam gdzie Wasze kamizelki? :) nie ma obowiązku kamizelek w PL?
Ciekawostka: W Irl jak złapiesz rekordową rybę a nie masz kamizelki ryby nie uznają.

To może mój dziesiąty filmik nakręcony w życiu. Jestem totalnym amatorem, dzięki za uwagi, przydadzą się na przyszłość. Co do długości filmu, to kwestia gustu, ja tam lubię trochę pooglądać hole ryb, każdy woli to co lubi :-) Masz może jakieś swoje filmiki w sieci? Chętnie bym obejrzał, może bym się czegoś nauczył, widząc to od praktycznej strony. Pozdrawiam :-)


Użytkownik wojto-ryba edytował ten post 29 maj 2014 - 15:16


#1763 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 maj 2014 - 16:13

Ale marudzicie...
Wojto czym kręciłeś?
Sprawdź czy da radę filtr polaryzacji założyć do tego, poprawi jakość i usunie odblaski

#1764 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 29 maj 2014 - 16:27

Sony action cam HDR-AS15



#1765 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 maj 2014 - 20:08

Co do filmu mi się wydaję że jego długość by nie przeszkadzała gdyby nie ta muzyka. Jakoś tak wolę filmy "z komentarzem" niż z muzyką w tle. Po prostu mi się to gryzie, z jednej strony piękna przyroda z drugiej ostra muzyka, trochę duży kontrast. Co nie zmienia faktu że film i tak spoko ;)


  • wojto-ryba i woblery z Bielska lubią to

#1766 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 maj 2014 - 21:01

Ej no... Muza spoko... Lepsze niż a jest... Ciągnie. Ale szarpie..
Chyba. Że Janusz po niemiecku by gadał:P
  • wojto-ryba lubi to

#1767 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 maj 2014 - 21:43

Ja tam wielu swoich filmików nie publikuje bo czasami leci tyle "kobiet lekkich obyczajów", że oglądając w domu wydaję mi się, że to nie mogłem być ja.

 

To może mój dziesiąty filmik nakręcony w życiu. Jestem totalnym amatorem, dzięki za uwagi, przydadzą się na przyszłość. Co do długości filmu, to kwestia gustu, ja tam lubię trochę pooglądać hole ryb, każdy woli to co lubi :-) Masz może jakieś swoje filmiki w sieci? Chętnie bym obejrzał, może bym się czegoś nauczył, widząc to od praktycznej strony. Pozdrawiam :-)

 

Ja tam też jestem amatorem, ale wczytując się w pomoc na youtube jest napisane, że ludzie zwykle nie oglądają tak długich filmów. Jakby to było zmontowane super profesjonalnie to co innego. Mnie osobiście pełne hole ryb strasznie nudzą. Filmik Wam się podoba i to najważniejsze, ale jeżeli chce się zdobyć jakąś szerszą widownie trzeba się stosować do wskazówek ponadych na stronie youtube'a. Za wiele moich filmików w sieci nie ma, mam sporo materiału i planuję popracować nad moim kanałem na youtube ale na to trzeba czasu. Małe dziecko, praca, szczupakowanie, nurkowanie, żona, lurebuilnding, a doba ma tylko 24h więc ciężko tu jeszcze edytowanie video wcisnąć. Za jakiś czas na pewno do tego przysiądę.

 

 

Dupy nie urywa ale może kiedyś :)


  • *Hektor*, ezehiel i kaczor lubią to

#1768 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 29 maj 2014 - 21:54

Fajne, podobają mi się. Tobie przy kręceniu jednak nie waliło słońce promyczkami na maxa. W czym obrabiasz filmy?


  • spidi lubi to

#1769 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 29 maj 2014 - 21:59

W Irlandii słońce to rzadkość :ph34r:

Adobe Premiere Pro i GoPro Studio.



#1770 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 29 maj 2014 - 22:20

i pada deszcz poziomo, tzn. jak kiedyś byłem to tak się działo ;-). Dzięki za info.



#1771 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 maj 2014 - 06:32

Kolega Melanżyk ma rację a ja myśle, nie obraź się Wojtek, że długość filmu wynika z...tego że tak jest łatwiej. Podstawa to nauczyć się ciąć materiał równo tak żeby wydzielać sceny dowolnie i mieć możliwość składać precyzyjnie z następnymi klatkami wtedy można robić sobie slow motion, składać slowmo z resztą holu, dorabiać przejścia. Ale podstawowa umiejętność to szybkie cięcie materiału na kawałki. Czym to składałeś? Jak chcesz, to możesz mi podrzucić orginały i się obrobi.


  • wojto-ryba lubi to

#1772 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 30 maj 2014 - 06:42

Chłopy przenieśmy sobie tą rozmowę do właściwego wątku bo zaraz Janusz się wkur.... A temat dla mnie robi się ciekawy. Krisu robiłem w Magix Video easy HD. Mogę zgrać na pendriva wszystkie filmiki i w niedzielę Ci je dam do przeróbki, jeśli będziesz na wodzie? :-)


Użytkownik wojto-ryba edytował ten post 30 maj 2014 - 06:42

  • ezehiel lubi to

#1773 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2014 - 07:02

Chłopy przenieśmy sobie tą rozmowę do właściwego wątku bo zaraz Janusz się wkur.... A temat dla mnie robi się ciekawy. Krisu robiłem w Magix Video easy HD. Mogę zgrać na pendriva wszystkie filmiki i w niedzielę Ci je dam do przeróbki, jeśli będziesz na wodzie? :-)


W końcu męska decyzja:p
Wojto poszukaj tego filtru, Sony powinien mieć 28mm do tej kamery.
Poprawi to walor wizualny.


Janusz ty używasz tarczy do wycinania pod obciążenie czy frez?

#1774 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 30 maj 2014 - 07:04

Szukałem wczoraj i nie znalazłem :-(



#1775 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 maj 2014 - 07:07

Dobra załóż wątek i daj namiar albo sio na priv.
Janusz nas zje.
Będę później

#1776 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 maj 2014 - 07:49

Chłopy przenieśmy sobie tą rozmowę do właściwego wątku bo zaraz Janusz się wkur....(...)

 

(...)
Janusz nas zje.
(...)

Co prawda wątek dotyczy czegoś innego, ale spokojnie B) Jeśli mi coś przeszkadza, to umiem poprosić moderację o porządki ;)

Temat właściwego filmowania uważam za potrzebny. Kamery stają się coraz bardziej powszechnym wyposażeniem wędkarzy, a wiedzę o tym, "jak" prawidłowo filmować i montować film, można zdobywać latami, lub - słuchając bardziej doświadczonych kolegów - zmniejszyć ilość popełnianych błędów.

Nie znalazłem wątku "filmowego". Jeśli jest już założony, jako zwieńczenie powyższej dyskusji - dajcie link :)



#1777 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 maj 2014 - 08:31

Zadzwonię jak się będę wybierał to się jakoś zgramy.


  • woblery z Bielska lubi to

#1778 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 19:06

Konkurs "Wobler z Bielska łowi".

Edycję majową wygrywa kolega @KARPIK28, skuteczny łowca bolenia na Magic'a  :)


  • Tu nie ma ryb. i bertold12 lubią to

#1779 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 19:27

Wprowadzając woblery piankowe, tańsze od drewnianych - miałem nadzieję na dywersyfikację produkcji, w celu zmniejszenia ryzyka trwałego uszkodzenia zdrowia. Przez pewien czas nawet jakoś to działało, ale ostatnio 90% zamówień to znów drewno... W efekcie oczy bolą jak cholera mam coraz poważniejsze obawy o przyszłość. W związku z tym, że musiałem dwa dni - jeden w ubiegłym tygodniu i dziś - praktycznie zawiesić produkcję, postanowiłem podnieść cenę na wszystkie drewniane woblery o 3 (mniejsze) i 5 (większe) zł. Większe są to powyżej 5 cm. Trudno :huh:

 

Wszystkie zamówione, a jeszcze nie zrealizowane wobki są oczywiście w cenie b/z. Tak samo, jak woblery piankowe. Muszę Was jakoś na przyszłość przekonać do zwiększenia zamówień na "piankowce". Albo stracę wzrok. Nie ma żartów.

 

W ostateczności całkiem odejdę od drewna, z którego będą powstawać tylko wzory dla form.


  • joker, Melanzyk i Tu nie ma ryb. lubią to

#1780 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 19:34

Januszu a co z oparami pianki? To chyba bardziej szkodliwe :ph34r: tak gdzies wyczytałem, nie znam dokładnie tematu.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woblery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych