Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Benche z Polski !!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:18

Tak tak tpe, a za wszystko zapłacisz MasterCard ;) Chyba za długo tam siedzisz.


Nie da rady, mam tylko Visę... ;)

#62 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:19

Nie wiem, ale kilka postów wyzej jest człowiek który chętnie na tak głębokie tematy podyskutuje...

Olo, tak na serio
Pliz, wyciągnij trochę ten kij z wiadomego miejsca, który masz w kontaktach z Bujo i ze mną od czasu SzŁ...
Męczy juz to mulenie i zyganie przy każdej okazji...


Czegoś nie rozumiem :mellow:
Nie mam nic przeciw SzŁ, podoba mi się pismo które stworzyłeś, mam prawie wszystkie numery, prócz może 2 czy 3 ostatnich, ale te też po woli nabędę. Miło wspominam nasze wspólne spotkanie w knajpie, co do Twojej osoby zostało fajne, pozytywne wrażenie. Dziwię się więc jak wrzucasz taki głupkowaty filmik, dziwię się jak na siłę chcesz mi dowieść że jesteś przekonany, że ten bencz jest wart tej kasy. Czasem też napiszesz coś po czym chce się wyrzucić wszystkie SzŁ - jak np jakiś teks w wątku hlehla o zmianach w PZW. Ja ogólnie chyba nie umiem grzecznie dyskutować, więc może stąd tak mnie odbierasz. Ale do prawdy nie żywię do Ciebie żadnych złości. Sam musisz przyznać, że nie raz zwracałem Ci na coś uwagę w prywatnej korespondencji a nie na forum. Aby nie było to odczytane jako zaognianie stosunków.

#63 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:22

Panowie, widać, że zima przyszła....Więcej luzu :-)

#64 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:26

Olo
Naprawdę, nie chce wnikać, czy rozważać
Obaj damy na luz i tyle - ok?
Nie usiluję do niczego ciebie przekonać
Nie zgadzam sie z twierdzeniami i tyle
Jak choćby kilkuset elementowy bench za 5 stów, po podatku za 350, po prowizji sklepów za 200, po materialach to ile zostaje? 100 za robotę?

Ale naprawde - dajmy spokój. Pogódźmy się przy rozbieznościach, ok?

#65 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:35

Kuba, ja jak napisałem nie żywie do Ciebie złości czy urazy, więc z mojej strony nie ma o czym mówić. Może Ty po prostu zluzuj się i zdystansuj trochę do mojej osoby a nasze dyskusje będą wyglądały inaczej :) Bo rozbieżności zawsze bedą. :P

#66 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 grudzień 2012 - 22:37

Ok

#67 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 grudzień 2012 - 23:15

@Kuba, zaplułem prawie monitor, dzieki!
pierwszy raz tu trafiłem, ale bomba.

#68 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 grudzień 2012 - 06:47

Kubuś za poczucie humoru masz u mnie 6+ :lol: :lol: :lol: :lol: .A tak na poważnie nie bench jest drogi tylko my za mało zarabiamy :D .

#69 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 13 grudzień 2012 - 08:53

Kuba, za film to Ci jestem "Jasia Wędrowniczka" zobowiązany. Jak będziesz u Igora, a ja o tym będę wiedział, wywiążę się z tego zobowiązania.
A tak na marginesie całej dyskusji muszę powiedzieć, że malkontenctwo to nasza narodowa przywara. Niezależnie od tego, o czym będziemy rozmawiać, zawsze będzie ktoś lub kilku "ktosiów", którym pomysł oczywiście nie przypadnie do gustu, bo to cena za wysoka, bo materiał krzywy a lakier za bardzo bezbarwny. Daję sobie wszystkie paznokcie obciać, że kolega @OloPe jak wystawi cokolwiek na jakimś serwisie aukcyjnym, wywali cenę która Jego satysfakcjonuje i w nosie mieć będzie fakt, że społeczeństwo w kraju ubogie, żle zarabiające, itp. Skalkuluje po swojemu i tyle. Natomiast kalkulacje innych, gdy zajduje się po drugiej stronie mocno i otwarcie neguje. Przyjrzałem się zaprezentowanym wyrobom i pokalkulowałem odrobinę i wyszło mi, że tego najdroższego Wykonawca jest w stanie zarobić na czysto maksymalnie około 140 - 160 PLN przy czasowym nakładzie pracy w zaawansowanym warsztacie stolarskim około 6,5 roboczogodziny na jedną sztukę (dla serii 20 sztuk). Zatem trochę ponad 20 PLN za godzinę to faktycznie "powala".
Zatem @OloPe, masz przed sobą świetlaną przyszłość biznesową. Wykonaj i sprzedawaj benche w wersji max za swoje 550 PLN. Będziesz bezkonkurencyjny.
Bardzo spodobało mi się podjejście Andrzeja i pod nim podpisuję się wszystkimi piórami, jakie posiadam. Również uważam muszkarstwo w całej jego rozciągłości za coś wyjatkowego, co wymaga wyjątkowej oprawy. Wszelkiego rodzaju prowizorki i bylejakość po prostu nie pasuje do tej filozofii wędkarskiej. Muszkarstwo to nie tylko łowienie, to rówież całe tego otoczenie. Pięknie zapewne wygląda na dębowym biurku imaełko i inne udogodnienia C&F, a jakie są użyteczne. I estetyka w tym wielka i harmonia. Ja też tak lubię, tylko jestem na poczatku drogi, na której Andrzej już jest pewnie w połowie.

Użytkownik Marszal edytował ten post 13 grudzień 2012 - 08:56


#70 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 13 grudzień 2012 - 09:40

Piszesz o malkontenctwie jako narodowej przywarze. Pewnie masz rację. Pociągnę więc temat naszych przywar trochę dalej. Bo naszą narodową przywarą staje się widać lizanie jajec, które w piękny sposób nam tu zaprezentowałeś. Nic dodać nic ująć. Gratuluję postawy :) Do dzony łokera dorzuć Kubie jeszcze jakąś bomboniere! Lepiej cię Kuba może będzie postrzegał i lepiej wypadniesz w oczach innych kolegów ;) Myślę sobie, że nawet powinieneś powiadomić Igora, że taka dyskusja się toczy i że w niej głos zabrałeś.

Wracając do bencza nigdzie nie napisałem, że mi sie nie podoba, tylko że moim zdaniem cena jest nieadekwatna. Powiedz co w tym złego? Czy tak jak ty miałem się tym benczem zachwycać bo napisał o nim Kuba Standera i był prezentowany w SzŁ.
Czasem coś sprzedaję na portalach aukcyjnych, kilka rzeczy sprzedałem tu, ale zawsze ceny wyznaczam w granicach rozsądku.

Za wróżby co do mojej przyszłości biznesowej i za pomysły na biznes dziękuję. Ale nie skorzystam z Twoich rad. Jak już zdązyłem sie zorientować to w twoim biznes planie jest coś na co ja się nie godzę - chodzi o te jajca właśnie. Poza tym daję sobie radę. Raz lepiej, raz gorzej, ale sobie daję.

#71 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 10:17

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:27


#72 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 13 grudzień 2012 - 10:18

Panowie
Widze niezrozumienie trochę tego co oni oferują.
To jakby mówić - ale za co wołają lurebuilderzy 50 czy 60pln? Za kawałek drewienka i drucika w domaluxie?
Siadę i w wieczór sam kilka zrobię...
Lub klejonkii - za co chcą półtora tysia - za kawałek pociętego bambusa, kilka pierścionków z drutu i trochę korka?
Sam zrobię. Bambusy widziałem po naście pln, przelotki ze spinaczy, korek wystrugam z wkładki do butów prababci i już - klejonka gotowa...
Czy, nie przymierzajac, linka jedwabna... :D

No ale gdzie klejonka, a gdzie kilka desek? Moim skromnym zdanie różnica jest ogromna.

#73 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 10:28

Te półtora tysia za klejonkę, to jest w $, tak dla jasności. ;)

#74 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 grudzień 2012 - 11:02

Te półtora tysia za klejonkę, to jest w $, tak dla jasności. ;)

Ale to nadal 4x drożej, tylko 4x.
Ja nie "muszkuję" więc już kończę, bo zbyt to dla mnie "elitarne". :)

#75 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2012 - 11:25

Również uważam muszkarstwo w całej jego rozciągłości za coś wyjatkowego, co wymaga wyjątkowej oprawy. Wszelkiego rodzaju prowizorki i bylejakość po prostu nie pasuje do tej filozofii wędkarskiej. Muszkarstwo to nie tylko łowienie, to rówież całe tego otoczenie. Pięknie zapewne wygląda na dębowym biurku imaełko i inne udogodnienia C&F, a jakie są użyteczne. I estetyka w tym wielka i harmonia. Ja też tak lubię, tylko jestem na poczatku drogi, na której Andrzej już jest pewnie w połowie.

A ja myślałem, że to po prostu jedna z metod łowienia ryb. Sposób łowienia może i wymaga nieco więcej gracji, niż machanie kulą ołowiu z lateksem(a fe! :D ), ale bez przesady- żeby jakieś ideologie na siłę dorabiać...

Ja nie "muszkuję" więc już kończę, bo zbyt to dla mnie "elitarne". :)

E tam. Jak masz powody(łowiska "only fly", ochotę, lub na nic innego ryba żreć nie chce) to po prostu bierz i łów. Dla mnie to ma sprawiać frajdę, być skuteczne i poszerzać nasze wędkarskie horyzonty i umiejętności, a nie sprawiać, że jak masz sznur w ręce, to nagle jesteś innym człowiekiem, kimś lepszym, niż cała ta "hołota" łowiąca na inne metody ;) No, ale jak ktoś jest muszkarzem, bo dzięki temu ma "+10 do zajebistości" w oczach własnych i kumpli, to jego wybór....


Pozdrówka
Kamil
  • Jack__Daniels lubi to

#76 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 grudzień 2012 - 11:58

No ale gdzie klejonka, a gdzie kilka desek? Moim skromnym zdanie różnica jest ogromna.

Gdzie kilka desek vs jeden pręt z bambusa ;)
W wątku o klejonkach podałem ci ile kosztują materiały :D

#77 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 12:11

A ja myślałem, że to po prostu jedna z metod łowienia ryb. Sposób łowienia może i wymaga nieco więcej gracji, niż machanie kulą ołowiu z lateksem(a fe! :D ), ale bez przesady- żeby jakieś ideologie na siłę dorabiać...


E tam. Jak masz powody(łowiska "only fly", ochotę, lub na nic innego ryba żreć nie chce) to po prostu bierz i łów. Dla mnie to ma sprawiać frajdę, być skuteczne i poszerzać nasze wędkarskie horyzonty i umiejętności, a nie sprawiać, że jak masz sznur w ręce, to nagle jesteś innym człowiekiem, kimś lepszym, niż cała ta "hołota" łowiąca na inne metody ;) No, ale jak ktoś jest muszkarzem, bo dzięki temu ma "+10 do zajebistości" w oczach własnych i kumpli, to jego wybór....


Pozdrówka
Kamil


Moglbym ci wiele tlumaczyc ale obawiam sie, ze nie zrozumiesz :( Podejrzewam ze gdybys nie poznal przemilych ludzi na swojej drodze, ktorzy pokazali ci co i jak w spinie to bys sie dalej paletal za klonkami i wpienial, ze bolki nie biora. Ot tacy spiningowi muszkarze :)

Bujo

P.S. Ostatnie dwa lata zdecydowanie czesciej lowilem na spina.

Użytkownik Bujo edytował ten post 13 grudzień 2012 - 12:34


#78 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 12:15

Zgodnie z zapowiedzią, pojawił się film, w wysokiej jakości - jak wykonać bench muchowy. Szybko, co najważniejsze - bardzo tanio. Z dostępnych materiałów.
Szykownie, stylowo, klasa dla polskiego muszkarza.
Bo jesteś tego warta!!!

Miłego oglądania:

http://www.youtube.com/watch?v=CnDf8zQTw4s&feature=youtu.be

Eh....Kuba dałeś do pieca.Wstałem lewą nogą ale po obejrzeniu od razu lepiej. :D

#79 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 grudzień 2012 - 12:29

Moglbym ci wiele tlumaczyc ale obawiam sie, ze nie zrozumiesz :(

Oj.
Pewnie pancerz spiningisty zabił we mnie "muchową wrażliwość" :D

Albo po prostu za głupi jestem, żeby pojąć tajemną wiedzą "muchologii" :D ?

A tak całkiem serio- po prostu nic mnie tak nie wkurza, jak tworzenie sztucznych podziałów między wędkarzami.
-"Ja jestem lepszy, bo łowię na muchę!"
-"A właśnie, że ja, bo łowię karpie z bellyboata i to na woblery!"
Itd. Itd...
Piaskownica po prostu i kłótnia o to, czyje grabki fajniejsze. Jak ktoś jest mega fanem i jara się muchowaniem, jak przysłowiowy Rzym za czasów Nerona- jego prawo i jego sprawa. Ale to nie znaczy, że bez całego tego "mistycyzmu", który dla wielu chyba jest meritum tej metody, **uja złowimy.

Pozdrówka
Kamil

#80 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 grudzień 2012 - 12:29

Ile zaliczki na tę łódkę trzeba? Jakby co to numer konta na priv ;)


Lepiej zadzwoń do mnie i nagrywaj ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych