Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aerograf w pytaniach i odpowiedziach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
855 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 23 styczeń 2017 - 17:26

Szkoda zachodu :) ze dwie minutki , oczywiście jeśli taka butla będzie miała reduktor .



#662 OFFLINE   grizzli

grizzli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 22:27

czemu szkoda zachodu ?

#663 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 styczeń 2017 - 23:54

Dwie minuty pracy aerografu a może i mniej...Kolega wyżej chyba jasno napisał.Ja potwierdzam...



#664 OFFLINE   Kierat

Kierat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Piotr

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:20

Witam szanowne grono kolegów :) 

Od jakiegoś czasu strugam sobie z lepszymi i gorszymi efektami,dużo uczę się dzięki temu forum a właściwie Wam :D

Dotarłem do etapu zagruntowanych drewniaków w śnieżce akrylowej po kąpieli w caponie jako lakier zastosuję hartzlack.

Zdecydowałem się na malowanie aerografem bo rękę do malowania farbami rozpylanymi mam (a przynajmniej żyje w takim przekonaniu) pędzelki gąbeczki odpadają. Tematyki aerografów nie mam zgłębionej na tyle aby zakupić taki model nie tylko na przysłowiowy "początek" ale też bez przesady z "PRO" 

Myślę że będzie to raczej malowanie małych ilości tylko dla siebie i kilku kolegów.Czytając temat/tematy jako polecane (tak na moje warunki użytkowania) przewijały się modele TG 180k i TG 130k. 

Ja wyszukałem takie:

http://allegro.pl/ae...6338326173.html

 

http://allegro.pl/ae...73.html#thumb/2

 

http://allegro.pl/pr...6285323922.html

 

http://allegro.pl/ae...6282356163.html

 

Ten pierwszy widziałem tu na forum że ktoś wrzucał ale nie mogę już tego wykopać :( reszty nie widziałem bądź nie trafiłem co nie powinno dziwić zważywszy na obszerność tego forum :D

Koledzy proszę poradźcie coś może macie, używacie lub mieliście i odradzacie, jak już jakiś polecicie napiszcie coś o farbach przy tej konfiguracji jaką założyłem.

Za wszelką pomoc z góry Dziękuję 

Pozdrawiam.



#665 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:51

Panowie potrzebuję jakiegoś sprawdzonego serwisu aerografów najlepiej w Warszawie :)  Coś się dzieje z moją Ultrą... Ktoś coś?



#666 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:56

Siemasz Daniel co tam się dzieje z aero może pomogę ? 



#667 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 26 styczeń 2017 - 23:10

Siema Przemek. Ty to człowiek z sercem jesteś zawsze chętnie pomożesz ;) Zaczął pluć farbą...więc doszedłem do wniosku, że rozepchałem dyszę 0,4mm przy ostatnim czyszczeniu. Kupiłem nową dyszę i iglicę od razu to teraz daje dziwny strumień taki bardziej prostokątny (szeroki) a nie skupiony punktowy... Nie mam pojęcia o co chodzi... a wobki czekają...


Użytkownik Qcyk edytował ten post 26 styczeń 2017 - 23:11


#668 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 styczeń 2017 - 00:44

Witaj w swiecie H&S ultra :)
Nie wiem za co ludzie polecaja ten aerograf :)

Pozdr
M

#669 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 styczeń 2017 - 08:24

Śmigałem nim 2,5 roku i byłem zadowolony... No to co polecicie w tej cenie ? 



#670 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:40

Danielu kup sobie pseudo Iwate  np taką , już parę lat temu polecałem tego sprzedawcę :) .

 

http://www.fine-art....h-fineline.html

 

Nawet dwie kupisz , będzie się wygodniej pracowało :D . Niby chińskie badziewie ale znakomicie podrobione i z gwarancją  . Po też nie zbankrutujesz jak zajedziesz uszczelki czy zerwiesz dyszę :ph34r: .



#671 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 27 styczeń 2017 - 21:24

Danielu kup sobie pseudo Iwate  np taką , już parę lat temu polecałem tego sprzedawcę :) .

 
Nawet dwie kupisz , będzie się wygodniej pracowało :D . Niby chińskie badziewie ale znakomicie podrobione i z gwarancją  . Po też nie zbankrutujesz jak zajedziesz uszczelki czy zerwiesz dyszę :ph34r: .


Zbyszku a masz porownanie ow maszyny do TG180? Obie sa podrobkami Iwaty. Od TG za 15$ nie ma co oczekiwac, od razu widac chinska jakosc ale maluje sie tym dobrze. Pytam bo ostatnio widzialem u jednego kolesia naprawde dobra podrobke Iwaty, taka z gornej polki.

Pozdr
M

#672 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:36

Danielu kup sobie pseudo Iwate  np taką , już parę lat temu polecałem tego sprzedawcę :) .

 

Nawet dwie kupisz , będzie się wygodniej pracowało :D . Niby chińskie badziewie ale znakomicie podrobione i z gwarancją  . Po też nie zbankrutujesz jak zajedziesz uszczelki czy zerwiesz dyszę :ph34r: .

Zbyszku a jak z dokupieniem do tego części później ?

 

P.S. Przy okazji jak już o tym mówimy są jakieś przejściówki żeby podłączyć 2 aerografy do jednego kompresora? :)


Użytkownik Qcyk edytował ten post 27 styczeń 2017 - 22:40


#673 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 27 styczeń 2017 - 23:01

Są:

 

http://allegro.pl/ro...6673758654.html



#674 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 styczeń 2017 - 23:25

http://allegro.pl/li...-5-uni-1-1-1025



#675 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 28 styczeń 2017 - 01:09

Zbyszku a masz porownanie ow maszyny do TG180? Obie sa podrobkami Iwaty. Od TG za 15$ nie ma co oczekiwac, od razu widac chinska jakosc ale maluje sie tym dobrze. Pytam bo ostatnio widzialem u jednego kolesia naprawde dobra podrobke Iwaty, taka z gornej polki.

Pozdr
M

 

Osobiście nie mam ani jednego ani drugiego :) obydwa macałem i używałem lecz nie w tym samym czasie stąd trudno mi się wypowiedzieć odnośnie różnic stricte użytkowych .Ale wizualnie są identyczne . Takie samo mocowanie osłon i dyszy , uszczelki tylko tam gdzie to konieczne  . Poleciłem ten aero koledze i sam osobiście mu odbierałem bo akurat mam z pracy do nich zaledwie kilka kilometrów . Przy tej okazji kilka minut rozmawiałem ze sprzedawcą podobno nie mieli jeszcze reklamacji tych aero nawet zanim zaczęli je brandować swoją nazwą . Przy przekazaniu odpaliłem i trochę popryskałem po czym zmieniliśmy dyszę na 0,3 . Wiadomo metaliki z grubą miką ^_^ małe dysze :D to se neda . Pełna regulacja wszystko dobrze spasowane . Jak dla mnie macologicznie było zajebiste , i jak zajadę któryś ze swoich wynalazków to na pewno się u nich w takiego doposażę  . Koleżka też nie narzekał choć parę razy dzwonił z jakimiś tam drobiazgami , //pomoc telefoniczna była wystarczająca typu odkręć osłonę i oczyść dyszę // a to jego pierwsze aero nie ze strzykawek i długopisów i sobie chłopak radzi :) .

 

Zbyszku a jak z dokupieniem do tego części później ?

 

P.S. Przy okazji jak już o tym mówimy są jakieś przejściówki żeby podłączyć 2 aerografy do jednego kompresora? :)

 

Mieli dysze uszczelki wszystko na stanie i od reki .

 

Co do Ps. :)  U mnie wszystko śmiga na wężykach i złączkach akwarystycznych :lol: i tak od lat . Nie widzę potrzeby zmiany w tym osprzęcie wszystko działa bezawaryjnie . A zero stresu jak się przydepnie czy cóś takiego :ph34r: . Wręcz są plusy , kilka metrów tych przewodów jest i czasami jak widzę ze już się perełki wody w wężykach zbierają odłączam , ciśnienie max kilka strzałów i suchutko  . Malujemy dalej ^_^ .


  • krzychun i eRKa lubią to

#676 OFFLINE   Mac44

Mac44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 luty 2017 - 14:17

Nada się do weekendowego malowania kilku sztuk wobków? http://allegro.pl/ci...29.html#thumb/5



#677 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 05 luty 2017 - 14:18

Nada się do weekendowego malowania kilku sztuk wobków? http://allegro.pl/ci...29.html#thumb/5

Pewnie tak.

#678 OFFLINE   Mac44

Mac44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 luty 2017 - 14:20

Głównie chodzi o to ze nie mam miejsca na wiekszy kompresor :(



#679 OFFLINE   nick

nick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaBydgoshch
  • Imię:Mikołaj

Napisano 05 luty 2017 - 14:52

Głównie chodzi o to ze nie mam miejsca na wiekszy kompresor :(

Popatrz sobie na yt jak Piotr Majmesku takim małym maluje ;)
Ps. Jak wkurzają cie ludzie którzy ciągle się zacinają i mówią "yyyyyyyyyy" to lepiej wyłącz dźwięk
  • eRKa lubi to

#680 ONLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 luty 2017 - 14:45

http://allegro.pl/mi...6407945109.html

 

Koledzy zna ktoś może produkt ??    Poszukuję czegoś pod własne małe potrzeby do lakierowania małej ilości woblerków i co najważniejsze w mieszkaniu a więc musi być cicho  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych