Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Sznur do suchara.


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
299 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 20:46

Jozi, a jak ci idzie 艂owienie na dalek膮 nimf臋 z t膮 link膮? Brania s膮 widoczne? Fajnie to dzia艂a?



#42 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 02 stycze艅 2013 - 20:55

Je艣li chodzi o suchara lipieniowego to z dwuletniej praktyki mog臋 poleci膰 SAGE PERFORMANCE ale tylko do szybkich w臋dek np. Z-AXIS lub o podobnej akcji.

Prezentacja ma艂ej suchej tym sznurem osi膮gaj膮c jednocze艣nie dalekie dystanse to naprawd臋 finezja jak si臋 wie o co chodzi, kwestia tylko dopasowa膰 odpowiedni kijek, na pewno musi by膰 szybki.

 

Pozdr.



#43 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 21:08

Woblermaniak,

Czy w ci膮gu tych 2 lat praktyki testowa艂e艣 Sage Performance z kijami wolnymi i moderate? Jakie to by艂y w臋dki? Co by艂o nie tak, skoro piszesz tylko do szybkich w臋dek? Tylko szybkie w臋dki sprawdza艂e艣 czy co? W g艂owie mi si臋 to nie mie艣ci... Moim zdaniem nie mo偶e istnie膰 co艣 takiego, 偶e dana linka pasuje do w臋dek np. tylko szybkich. Ka偶da linka pasuje do ka偶dej akcji w臋dki, pod warunkiem dopasowania optymalnej masy linki do blanku. Prosz臋 o wyja艣nienia.

 

Podobne twierdzenie widzia艂em na tym blogu http://www.ginkandga...m/#comment-6508 z czym si臋 oczywi艣cie nie mog艂em zgodzi膰. Jak mo偶na si臋 tak zamyka膰? 呕eby linek typu Nymph, Bass, Impact z grub膮 ko艅c贸wk膮 nie stosowa膰 do wolnych kij贸w? Jeny, jakie to muszkarstwo schematyczne si臋 zrobi艂o... kiedy艣 to cz艂owiek suszy艂 kijem 3 m jak by艂o trzeba, albo na doln膮 艂owi艂 kijem slow 8 st贸p... a teraz? Jakie艣 normy unijne czy co? Wi臋cej dylatacji w swoich radach prosz臋... realne w臋dkarstwo cz臋sto odbiega od ksi膮偶kowych porad.


  • trout60 lubi to

#44 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 21:31

Dmychu,

 

Nie ma co uogalniac, ze wszystkie linki o podobnej glowicy sa takie same. Bardzo pasowali mi TT Wulffa ale Rio LT okazalo sie zdecydowanie lepsze ( powtarzam dla mnie). Co do samej akcji wedki to tez ma to duze znaczenie. Nie pasuje ona do szybkich wedek ( np. Z-Axis, TCX). Jesli bym mial zabrac jedna linke plywajaca to SA GPX, z tych pol klase ciezszych oferuje najlepsza prezentacje i dlugie rzuty. Rio Gold jako jedyna linka tej firmy mi nie pasowala. Srednia do wszystkiego, dobra do niczego. To tylko moje subiektywne odczucia ale w sumie dlatego muszkarstwo jest takie piekne, nie ma prawd objawionych na szczescie :) 

 

Bujo



#45 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 02 stycze艅 2013 - 21:40

Krzysiu,

 

Postaram si臋 odpowiedzie膰 Ci na temat bez zb臋dnych wywod贸w. Mam kilkana艣cie much贸wek w klasach 4-5-6 z czego 5 u偶ywam w miar臋 cz臋sto. Dla jednych to objaw szprz臋ciarstwa nie dla mnie jest to tylko hobby i mo偶liwo艣膰 por贸wnywania. Zauwa偶y艂em, 偶e w臋dkami o akcji fast i super-fast z Sagem P. rzuca si臋 delikatniej, p臋tle s膮 szersze, much臋 k艂adzie si臋 delikatniej, mo偶na stosowa膰 ,,g艂臋bsze" mi臋dzy wymachy, przytrzymuj膮c w ostatniej fazie rzutu k艂adzenie muchy a  sznur roz艂adowuje si臋 艂agodnie i umo偶liwia tzw. delikatn膮 prezentacj臋. Natomiast 艂owi膮c sznurami z bardziej skondensowanymi g艂owicami, przeci膮偶enia s膮 gwa艂towne, linka szarpie w臋dk膮 itd. Mam nadzieje 偶e Twoje do艣wiadczenia tycz膮 si臋 empirycznych do艣wiadcze艅.

 

Pozdr.



#46 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 21:58

Bujo,

Po cz臋艣ci masz racj臋, poniewa偶 zbie偶na g艂owica w kszta艂cie tr贸jk膮ta (delty) sama nadaje sobie p臋du, i w zwi膮zku z tym "samonap臋dzaniem" si臋, mo偶e pracowa膰 w wolniejszym timingu z kijem full flex, a i tak sobie poleci do przodu. Tylko 偶e jak kto艣 chce sobie daleko pykn膮膰 link膮 TT/delta, to niech sobie pyknie +1 AFTMA i ju偶. Tylko, 偶e nie mo偶na o tym pisa膰, bo zaraz z Kardim i Kub膮 napiszecie, 偶e to grzech... wiesz co? Lubi臋 w muszkarstwie grzeszy膰... ale 艣wiadomie... z premedytacj膮 ;) Kto艣 powie, 偶e po co dok艂ada膰 ci臋偶aru linki, skoro z kija fast robi si臋 czasami po takiej operacji mod-fast i to to samo. Ot贸偶 nie to samo. Bo inaczej wywali link臋 napr臋偶ony jak dynamit przeci膮偶ony fast, a inaczej dobrze skorelowany z link膮 mod-fast. Najwi臋ksz膮 katapult臋 uzyskuje si臋 tu偶 pod granic膮 "ga艣ni臋cia" kija, dlatego na ma艂e rzeczki cz臋sto bior臋 sobie link臋 kt贸ra mi ga艣nie na dystansie 15 m i wiem, 偶e na 5 - 12 m b臋dzie mia艂a swoje optimum komfortu wyrzucania linki.

 

Masz te偶 racj臋, 偶e wszystkie linki o podobnej g艂owicy nie s膮 takie same co dowi贸d艂 m.in. w swoim te艣cie obejmuj膮cym Rio Gold, Royall Wulff*, Vision Vibe 85* i Guideline 4-cast*. Janusz Panicz , ale zasadniczo jednak maj膮 wsp贸lny mianownik*... Wiadomo, 偶e teoria pos艂uguje si臋 pewnym stopniem uog贸lnienia i "krzywdzi" precyzyjne zdarzenia z praktyki, ale pozwala jako艣 sobie wymodelowa膰 rzeczywisto艣膰, upro艣ci膰 j膮 i w spos贸b zrozumia艂y opisa膰.

 

Tak wi臋c moje twierdzenie o zast膮pieniu sobie Rio Trouta LT link膮 Vision Attack, nie s膮 tak do ko艅ca naci膮gane... :rolleyes: S膮 one przecie偶 w jednej grupie taksonomicznej.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Krzysiek


U偶ytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2013 - 22:09


#47 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 22:07

Mam nadzieje 偶e Twoje do艣wiadczenia tycz膮 si臋 empirycznych do艣wiadcze艅.

 

Napisa艂e艣 tak, 偶e ci臋偶ko mi z tego rozszyfrowa膰 cokolwiek... znaczy nie wiem jak to si臋 ma do mojego pytania...

 

M贸j empiryzm nie wynika z bogatej kolekcji w臋dek, linek i ko艂owrotk贸w. Raczej smakuj臋 w臋dki koleg贸w i staram si臋 zapami臋ta膰 co i jak. Cz臋sto podmieniam linki, w kombinacjach dost臋pnych w baga偶nikach napotkanych koleg贸w i mysl臋 sobie. Oczywi艣cie nie wyobra偶am sobie siebie bez dokonywania syntez i uproszcze艅 swoich empiryzm贸w.

 

Na razie jedno wiem, 偶e niezale偶nie czy mam do czynienia z kiejm fast, moderate czy slow, zawsze lubi臋 rzuca膰 tu偶 poni偶ej progu "ga艣ni臋cia" kija. Tu偶 poni偶ej tej granicy (np. kr贸tsza odleg艂o艣膰 robocza na ma艂ych rzeczkach albo -1 AFTMA w stosunku do zestawu "gasn膮cego") spr臋偶ysto艣膰 jest optymalna i maksymalna zarazem. Tego si臋 lubi臋 trzyma膰 niezale偶nie od kszta艂tu g艂owicy i akcji kija.

 

Zalet膮 tanich sznur贸w jest to, 偶e mo偶na do w臋dki #5 zam贸wi膰 sobie np. Fairplaya w klasach 4-5-6-7 i wtedy tak naprawd臋 mo偶na wyczai膰 o co biega. Taki eksperyment dla Fairplaya kosztuje 320 z艂, z czego mo偶na po艂ow臋 odzyska膰 na allegro...


U偶ytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2013 - 22:34


#48 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 02 stycze艅 2013 - 22:34

Pomimo, wbrew pozorom sk膮plikowanych wywod贸w mocno to wszystko upro艣ci艂e艣, ale niech ci b臋dzie.

W takim razie co je偶eli 偶e jeden kij ma pr贸g g膮sni臋cia przy lince w tej samej klasie na 6 wysnutej  metrach g艂owicy a drugi o innej akcji na 9 metrach ?

S膮 sznury dedykowane to szybki w臋dek i wolniejszych i tyle.


  • Bujo lubi to

#49 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4438 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 22:45

Krzysiek,

 

To nie jest tak do konca, zalezy gdzie lowisz. Wedki mozna przeciazac, czasem robie tak sam ale gdy masz spokojnie plynaca wode, 0,5 m , bez zadnych kamulcow to najwazniejsza jest prezentacja a jak wiadomo im ciezsza linka... 

 

Jak zapewne wiesz szybkie konstrukcje maja sie tak srednio do ogolnie przyjetych klas stad Sage Performance, Rio Grand czy Sa GPx sa przeciazona o pol klasy by wedki ladowaly sie na srednich dystansach. 

 

Ze swojej strony bardzo polecam ci te tkane przypony: http://www.lakelandf...ultrafloat.aspx     

Sa swietne do suchara :) 

 

Bujo



#50 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 22:58

Woblermaniak, nie wiem jak masz na imi臋... :mellow:

 

My艣l臋, 偶e je艣li r贸偶ne kije zachowuj膮 si臋 inaczej pod t膮 sam膮 link膮, nale偶y zmieni膰 klas臋 linki z danej serii, bo punktem wyj艣cia jest d艂ugo艣膰 i kszta艂t g艂owicy, kt贸ra defniuje zakres stosowalno艣ci wobec metod. W og贸le nie nale偶y zwraca膰 uwagi na opisy AFTMA na pude艂ku, s膮 to tylko wielko艣ci orientacyjne.

 

Na ma艂ej rzeczce w czasie letnich podchod贸w z imitacj膮 konika polnego wygodna jest linka pogrubiona na ko艅cu (nymph, bass, impact itd), bo wtedy konik polny leci. Wiem, bo rzuca艂em tak膮 link膮. Na takim 艂owisku wygodny b臋dzie te偶 mocny szklak do amortyzacji zryw贸w ryb na kr贸tkim dyszlu. Mam przyci臋tego szklaka 5'9" #7/8 do takich cel贸w i nie robi臋 rolek, tylko 艂owi臋 z brodzenia jakbym w臋drowa艂 ze spinningiem, rzucaj膮c du偶e robale w g贸r臋 rzeczki, a sznur lata wzd艂u偶 w膮skiego strumienia. Tak wi臋c 艂owisko wymusza niewielk膮 d艂ugo艣膰 w臋dki, przyn臋ty i spos贸b ich podawania link臋 Nymph, a katalog Rio m贸wi mi, 偶e nie mog臋 tego po艂膮czy膰 ze szklakiem full-flex? A z czym mam to po艂膮czy膰? 5'9" x-fast? Nie bardzo mi taka kr贸tka i sztywna pa艂ka by w krzakach pasowa艂a... ;) Jakby si臋 tak s艂ucha膰 opis贸w i ksi膮偶ek, to mo偶naby w og贸le na ryby nie chodzi膰. Oczywi艣cie kupi臋 Cortlanda Fairplay, bo jestem pieprzon膮 skner膮 i biedakiem, ale wiem, 偶e pogrubiona ko艅c贸wka by艂aby w tych warunkach lepsza (wiem, rzuca艂em tak膮 link膮 kolegi). Chocia偶 znowu trzeba w艂膮czy膰 my艣lenie i pomy艣la艂em sobie, 偶e nie ma za czym wzdycha膰, bo przy lince w klasie WF-7/8-F poleci ju偶 ka偶dy pasikonik nawet przy kszta艂cie "tactical" wg nomeklatury Airflo, czyli po prostu zwyk艂e, uniwersalne WF. Przy lince 5/6 ju偶 warto by艂oby mie膰 zgrubienie, a tak... zapasik jest, robal poleci. Bo do tej pory stosowa艂em zast臋pcz膮... (... sic!, niewa偶ne ha ha ).

 

 

Bujo,

Najwa偶niejsze to m贸c porzuca膰 przed zakupem czegokolwiek. Ja przynajmniej nic przyjemniejszego nie zanza艂em w rzucaniu jak to uczucie optymalnej spr臋偶ysto艣ci. Wszystko jedno czy by艂 to szklak, czy x-fast z double-haulem...

 

Thx za link... takie jakby kontinuum linek TT/delta/presentation ;)

 

A tak w og贸le to cudze chwalicie, swego nie znacie


U偶ytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2013 - 23:15


#51 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 02 stycze艅 2013 - 23:50

Przepraszam za herezj臋... punktem wyj艣cia nie jest d艂ugo艣膰 i kszta艂t g艂owicy. Punktem wyj艣cia jest to, co sobie wybierzemy za punkt wyj艣cia jako w臋dkarze... jest tego tyle, 偶e nie b臋d臋 wymienia艂. Ja lubi臋 za punkt wyj艣cia przyj膮膰 np. wielko艣膰 ryb w 艂owisku, a p贸藕niej przyn臋t臋... ale ka偶dy ma taki jaki chce... wol臋 si臋 czasem pom臋czy膰 z link膮 #1 i chrustem #8 艂owi膮c okaza艂e majowe jelce na ultralajta, ni偶 idealnie podawa膰 t艂ustego chrusta na lince #4 trac膮c bezpowrotnie liczne w臋dkarskie wra偶enia podczas holu ryby na zbyt mocnym do niej ko艂ku...

 

Koniec, dobranoc, hej...


U偶ytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytowa艂 ten post 02 stycze艅 2013 - 23:51


#52 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 03 stycze艅 2013 - 17:21

Krzysiu,

 

Mo偶e st膮d to nieporozumienie. Tw贸j punkt wyj艣cia jest zupe艂nie inny ni偶 m贸j. Dla mnie najwa偶niejszy jest bardzo dobrze spasowany ca艂y zestaw do danej metody i rodzaju 艂owiska a to owszem z regu艂y determinuje po艂awiany gatunek ryby cho膰 nie zawsze.

 

Pozdrawiam,

Przemek


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#53 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 stycze艅 2013 - 18:34

Zwykle nie lubi臋 takich dyskusji, ale...

Nie do ko艅ca si臋 moge zgodzi膰 z tym co Dmychu pisze.

Na 艣wie偶o to dzisiaj przeczyta艂em i polaz艂em na ryby, wi臋c dobre 3h machania sznurem i kontemplacji "azali偶 w偶dy" mia艂em.

 

Po za profilem, moim przynajmniej zdaniem, wa偶na jest tez i d艂ugo艣膰 g艂owicy.

Naj艂atwiej mi to b臋dzie opisa膰 pos艂uguj膮c si臋 przyk艂adem z dzisiejszego dnia.

Rozleg艂a p艂ycizna, kilka kilometr贸w brzegu do ob艂owienia na upartego. Wychodzacy cypel, przez co o 180st zmieniamy kierunek rzut贸w. 

 

w efekcie - jest sytuacja, gdzie musze pipn膮膰 ok 20m pod wiatr ok 25km/h... #6...

We藕 i to zr贸b woln膮 w臋dk膮, r贸wnie dobr膮. G艂owic臋 linki mam za d艂ug膮, ok 12m i mimo szybkiego kija musze si臋 troch臋 na艣migac, wypuszczaj膮c link臋 przy odrzucaniu linki z wiatrem do ty艂u. Gdybym mia艂 podobny profil linki, a jest +- jak ten guideline z testu, ale g艂owica mia艂aby 9m - 艂owienie by艂oby duzo przyjemniejsze.

W tych warunkach w臋dka med i d艂uga g艂owica niezbyt pozwoli na podzia艂anie.



#54 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 03 stycze艅 2013 - 20:31

G艂owica 9 m na szybkim blanku to brakuj膮ce ogniwo mi臋dzy much贸wk膮 a spinningiem... ;)

Leci prawie jak spinem, ale przyjemnie jak much膮...

No i spinningi艣ci nie znaju badyl ho艂la...


U偶ytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytowa艂 ten post 03 stycze艅 2013 - 20:31


#55 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 03 stycze艅 2013 - 21:35

Przemek,

A mam pytanie do Ciebie, skoro taki jeste艣 kolekcjoner. Jaki jest Tw贸j ulubiony kij muchowy, taki jakby艣 mia艂 wszystkie w臋dki mia艂 porzuci膰 i zostawi膰 tylko jedn膮?



#56 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 03 stycze艅 2013 - 22:01

Krzysiu,

 

Widzisz ja tego nie nazywam kolekcjonerstwem tylko hobby ale jak kto woli.

Nie ukrywam, 偶e lubi臋 nowinki prawie w ka偶dej dziedzinie a szczeg贸lnie w elektronice i w臋dkarstwie. Mam ju偶 tak, 偶e co艣 cz臋sto kupuj臋, u偶ywam i sprzedaj臋, obecnie internet daje doskona艂e mo偶liwo艣ci ku temu. Jednak kiedy co艣 mi wpadnie w r臋k臋 nie tylko w oko :) to zostawiam sobie to i przede wszystkim u偶ywam.

Twoja teoria o podmianie ko艂owrotk贸w z linkami i w臋dek koleg贸w u mnie si臋 zupe艂nie nie sprawdza. Przede wszystkim dla tego, 偶e otaczam si臋 lud藕mi z regu艂y bardzo aktywnymi zawodowo a wyjazd nad wod臋 to 艣wi臋to i nikt nie ma czasu wtedy na takie zabawy, ale i r贸wnie偶 dla tego 偶e je偶d偶臋 na rybki ca艂y czas z tymi samymi kompanami, kt贸rzy u偶ywaj膮 ci膮gle tych samych zestaw贸w wi臋c jak sam widzisz mam s艂abe mo偶liwo艣ci por贸wnywania w realu.

W tej chwili ulubionym kijem jest Winston Boron IIx i musz臋 Ci powiedzie膰, 偶e jest idealnie opisany opis 5# r贸wna si臋 klasie 5# i za艂o偶enie sz贸stki tylko obni偶a osi膮gi tej w臋dki. Natomiast rodzaj linki (g艂owicy) bo u偶ywam tylko WF robi bardzo du偶膮 r贸偶nic臋 w jako艣ci rzut贸w, odleg艂o艣ci kontroli linki w fazie opadania itd.

 

Pozdrawiam,

Przemek


  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#57 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 post贸w

Napisano 03 stycze艅 2013 - 23:05

Dzi臋ki za odpowied藕. A by膰 aktywnym zawodowo, i na rybach co weekend... to by by艂o co艣...

Do zobaczenia na rybach w takim razie. Ja choruj臋 na Szekspira za 300 z艂, jak Ci dam porzuca膰 z Fairplayem za 80 z艂 to zobaczysz gdzie raki zimuj膮... ;)

 

Wszystkiego dobrego B)



#58 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 03 stycze艅 2013 - 23:23

Krzysiu,

 

Chcie膰 znaczy m贸c, trzeba tylko dzia艂a膰 :) Nie w膮tpi臋 偶e Tw贸j Szekspir mo偶e nie 藕le 艣miga膰. Ja mog臋 Ci da膰 pomacha膰 moim starym  Dragonem Millenium Trout Flyem chyba z przed 7 lat, kt贸rego nigdy nie oddam. W臋dka bardzo tania ale te偶 i kultowa dla tych co go mieli w r臋ce dalszy opis zb臋dny, wiedz膮 o co chodzi. Jak widzisz tzw. kolekcjonerstwo to nie tylko w臋dki za 700 usd, czasami zdarzaj膮 si臋 pere艂ki za 200 pln, trzeba mie膰 tylko mo偶liwo艣膰 chwyci膰 je w r臋k臋, nad wod膮, nie w sklepie na sucho.

 

Pozdrawiam,

Przemek



#59 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 post贸w
  • LokalizacjaKraina Wiecznych 艁ow贸w
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:Osi艅ski

Napisano 05 stycze艅 2013 - 17:28

Krzysiu,

 

Chcie膰 znaczy m贸c, trzeba tylko dzia艂a膰 :) Nie w膮tpi臋 偶e Tw贸j Szekspir mo偶e nie 藕le 艣miga膰. Ja mog臋 Ci da膰 pomacha膰 moim starym  Dragonem Millenium Trout Flyem chyba z przed 7 lat, kt贸rego nigdy nie oddam. W臋dka bardzo tania ale te偶 i kultowa dla tych co go mieli w r臋ce dalszy opis zb臋dny, wiedz膮 o co chodzi. Jak widzisz tzw. kolekcjonerstwo to nie tylko w臋dki za 700 usd, czasami zdarzaj膮 si臋 pere艂ki za 200 pln, trzeba mie膰 tylko mo偶liwo艣膰 chwyci膰 je w r臋k臋, nad wod膮, nie w sklepie na sucho.

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Krzysiu,

 

Chcie膰 znaczy m贸c, trzeba tylko dzia艂a膰 :) Nie w膮tpi臋 偶e Tw贸j Szekspir mo偶e nie 藕le 艣miga膰. Ja mog臋 Ci da膰 pomacha膰 moim starym  Dragonem Millenium Trout Flyem chyba z przed 7 lat, kt贸rego nigdy nie oddam. W臋dka bardzo tania ale te偶 i kultowa dla tych co go mieli w r臋ce dalszy opis zb臋dny, wiedz膮 o co chodzi. Jak widzisz tzw. kolekcjonerstwo to nie tylko w臋dki za 700 usd, czasami zdarzaj膮 si臋 pere艂ki za 200 pln, trzeba mie膰 tylko mo偶liwo艣膰 chwyci膰 je w r臋k臋, nad wod膮, nie w sklepie na sucho.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Racja.mam takiego Dragona.Mo偶e nawet tego starszego,bo nazywa艂 sie Millenium Nymph 2,74m.Tak膮 zwyk艂膮 tani膮 w臋dk膮 nie operuje sie nic gorzej od tych za kilkaset $. Ja mam go jako awaryjny-nie oddam.

Wa偶ne by czu膰 kija i odpowiednio dobra膰 link臋.Z linkami jest nieco inaczej .Tu wol臋 mie膰 dobr膮 mark臋.Cortlandy,Daiwy(testowa艂em ten syf) czy Jaksony na mnie nie zarobi膮.



#60 OFFLINE   Pawe艂 Bugajski

Pawe艂 Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1974 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Pawe艂
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 05 stycze艅 2013 - 20:12

No tu to musz臋 zaprotestowa膰 :( .Cortland od dziesi臋cioleci produkuje swietne linki muchowe.Ja bardzo lubi臋 seri臋 444 SL,a ostatnio tak偶e link臋 z wklejonego linku http://www.bogdangaw...roducts_id/4838

Delikatna ko艅c贸wka o do艣膰 du偶ej rozci膮gliwo艣ci,ale og贸lnie naprawd臋 Ghost :D -dobra  na trocie i szczupaki

To co istotne to fakt czy linka jest nowa.Poza wszystkimi cechami kt贸re mo偶na oceni膰-pude艂ko, szpulka ,podatno艣膰,pewna "wilgotno艣膰" w dotyku istotny jest ...zapach.Mo偶e to 艣mieszne,ale nowa linka do艣膰 intensywnie pachnie-dla mnie to zapach kojarz膮cy si臋 wspaniale- :D

Stara,zle偶a艂a,wykopana z magazynu po latach linka(dawniej linewka :) )jest na og贸艂 bezwonna.

No ale c贸偶-to sprawdzi膰 mo偶emy dopiero po tzw.okazyjnym zakupie.Sam si臋 nabra艂em kupuj膮c na alle.co艣 przed laty.

pzdr-Pawe艂